dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 218
  1. #21

    Domyślnie

    No to powracam jeszcze do przyziemności ... gołe ściany i jeszcze straszny bałagan tak wtedy wyglądała nasza jadalnia i salon.



    jedyny optymizm to wzbudza widok z okna .. już się nie moge doczekać wschodów słońca

  2. #22

    Domyślnie

    NO! Widok z okna cudny! Trudno teraz o mieszkanie z takim widoczkiem.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Korozja
    NO! Widok z okna cudny! Trudno teraz o mieszkanie z takim widoczkiem.
    Wogóle trudno o mieszkanie (kredyt) ... Widok z okna był jednym z elementów, dla którego wybraliśmy to mieszkanie ... no i za widok troche się niestety płaci....

    Co do zmian w mieszkaniu, to to musieliśmy je wprowadzić na etapie, gdy budynek był jeszcze dziurąw ziemi ... :/ i wiązało się to z blisko dwuletnim oczekiwaniem. Zmianu na tym etapie nie są możliwe ze względu na gwarancję elewacji i zmiany architektonicze.

    Pozdrawiam

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Zapowiada się ciekawie. Okna fantastyczne - tak samo jak taras.
    Choć rozumiem, że salon to albo prowansja albo maroko

    Wypowiem się w kwestii wejścia bezpośrednio do salonu. Według mnie nie jest to najlepszy pomysł. Ja mam korytarz z szafką (ale bez wiatrołapu) i nie wyobrażam sobie wejścia na salon – wszystkim odradzam takie rozwiązanie. Popatrzcie na swoje obecne wejście do mieszkania / domu. Każdy członek rodziny zazwyczaj nosi ze 2 pary butów w danym czasie i ze 2 okrycia wierzchnie (niektórzy – i to płci obojga nawet więcej) i zazwyczaj nie chce się tego donosić do szafy w pokoju czy garderoby. Najczęściej porzucamy to wszystko w okolicy wejścia. Do tego dochodzą klucze, damskie torebki, ew. plecaki i zabawki pociech. Planując to miejsce przy wejścia trzeba wiedzieć gdzie to wszystko odwiesicie i położycie. Bo skończy się tak, że zaczniecie to odkładać na waszą kanapę, stół lub ławę. Taki sam dylemat będą mieli przychodzący goście. Jeśli będziecie buty chować gdzieś w mieszkaniu wyobraźcie sobie jak zima i jesienią za każdym wejściem przechodzicie w nich (lub nosicie je) pomieszkaniu – w pierwszym przypadku wnosicie piach lub nawet deszczowe błocko.
    Ostatnio pomagałam projektować mieszkanie znajomym, którzy też wyburzyli u siebie ściany zrobili sobie otwartą przestrzeń od wejścia i to na salon. I namówiłam ich na zbudowanie ścianek z płyt G-K tworzących małą wnękę na szafkę zaraz przy wejściu – ani dużą ani głęboką, bo tez każdy cm u nich się liczył. Tam można nawet bez drzwi przymocować do ścianki wieszaki, zrobić w środku lub z boku półkę na klucze, torebkę, etc. A pod wieszakiem zostawiać buty / kapcie. Dzięki temu siedząc przy stole lub na kanapie nie będzie na widoku tego całego „majdanu”.
    Niby mała rzecz a warto przemyśleć
    Pozdrawiam i życzę powodzenia w urządzaniu

  5. #25

    Domyślnie

    Witaj Iga9,

    Dzięki za tak obszerny komentarz/odpowiedź,

    Odnośnia maroko i prowansja nie są może ścisłe odnośniki. Chodzi nam o mieszkanie wmiarę minimalistycznie urządzone, dość surowo, ale zarazem ciepło i słonecznie.
    Moim zdaniem określenie "wakacyjnie" dobrze powinno do tego pasować. Ostatnio byliśmy w Maroko a i styl południowy nam się podoba więc napewno będziemy wszystko jakoś razem pozlepiać chcieli.

    Odnośnie przedpokoju to poniekąd masz rację, ale to jest malutkie mieszkanie i chcąc je mieć łądnie urządzone musimy iść na jakies kompromisy.
    W przedpokoju napweno znajdzie się jakaś płąska szafa na okrycia wierzchnie i niezliczone buty mojej drugiej połowy z którymi to zresztą walcze od kiedy pamiętam. Tak czy inaczej szafki te mają się nie rzuczć w oczy.

    P.S. albo trzeb a dobierać ubrania/ buty by pasowały do wnętrza

    Pozdrawiam, Leszek

  6. #26

    Domyślnie

    Teraz wrzuce kilka zdjęć z wczesnej wiosny ... a od tego czasu to nie wiele się już zmieniło.

    CHociaż:

    1 Na środku kucni widać balustraddy tarasowe,
    2. Nie ma zamontowanych grzejników kanałowych
    3. Z sufitu sterczy rura, wyglądająca jak wielka rura ściekowa - do niej będzie podłączona reukperacja
    4. Brak wylanej szlichty
    no i elektryka rozdłubana
    c.d.n.

  7. #27

    Domyślnie

    rekuperacja w bloku? ciekawe i godne pochwały
    a w avatarze dorata?

  8. #28

    Domyślnie

    Dorata czy tam Dorada (Sparus aurata) vel "smaczna" a to najważniejsze

    Co do rekuperacji to tyle o niej się naczytałem, że stwierdziłem, że inaczej nie da rady . Na zdjeciu powyżej brakuje jeszcze jednej dziury w ścianie pod czerpnię.

    P.S. Jestem z zawodu i z zanmiłowania projektantem, więc ciągłe ulepszenia i poprawki mam we krwi, co czesto doprowadza do białej gorączki mą drugą połowę .

    Pozdr.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał leNowak
    Dorata czy tam Dorada (Sparus aurata) vel "smaczna" a to najważniejsze
    zapewne dorada ale najważniejsze to co najważniejsze

    Cytat Napisał leNowak

    Jestem z zawodu i z zanmiłowania projektantem, więc ciągłe ulepszenia i poprawki mam we krwi, co czesto doprowadza do białej gorączki mą drugą połowę .

    Pozdr.
    skąd ja to wiem...
    pozdrawiam i ...smacznego

  10. #30

    Domyślnie

    Pójde jeszcze dziś za ciosem ..





    Więc tak, sypialnia trochę dalej .. ale brak podłogi, grzejnika za to nadmiarowe balustrady tarasu oraz płyty tarasowe (płyty tarasowe sa tymczasowe - później ma ją być deski i trawka)

    Łazienka vel łazieneczka co tu powiedzieć ...jakoś damy rade.

    Pozdrawiam...

  11. #31

    Domyślnie

    To na szybko dorzucę jeszcze kilka zdjęć z tego etapu:







    W salonie zalegają tymczasowe płyty tarasowe ...

  12. #32

    Domyślnie

    WOW. No jak wy takie mieszkanie znalezliscie???

    Ze swoje kosztuje to nie watpie ale efekt MUSI byc super!

    Bede pilnie podczytywac

  13. #33

    Domyślnie

    No będzie z pół roku szukaliśmy mieszkanka...

  14. #34

  15. #35

    Domyślnie

    To wrzucę jeszcze kilka ostatnich zdjęć:

    1. Wylane wylewki pod posadzki
    2. W salonie pod podłogą przeciągnięte peszle, żeby się później kable nie walały po podłodze,
    3. Pod oknami wstawione grzejniki kanałowe (wysokość 10cm)
    4. W kuchni wybita dziura pod czerpnię rekuperacji.
    5 Brakuje jeszcze zakończeń instalacji elektrycznej.



    tu się znajomi zaplątali


  16. #36

    Domyślnie

    no no coraz lepiej to wyglada swietne zdjecia doskonale widac co i jak juz sie nie moge doczekac jak wezmiecie sie za urzadzanie mieszkanka
    Kłopotliwy salon mamy - proszę o pomoc w aranżacji



    Mieszkanko nasze pierwsze - czyli kto kogo wykończy


    Narożnikowy zawrót głowy

    Nigdy nie mów nigdy
    Jeżeli nie godzisz się z rzeczywistością...to ją zmień

  17. #37

    Domyślnie

    Na dalszy dobry początek mam prośbę pytanie, który wariant podłóg wy byście wybrali (i dlaczego) :
    Wariant 1:


    Wariant 2:


    Podłoga salonu i może sypialni, coś w tym stylu (deska dępowa 12 lub 15cm):



    Podłoga przedpokoju (terakota):


    Podłoga kuchni (terakota):



    i na koniec podłoga łązienki (terakota):


    no i ewentualnie podłoga sypialni (Grab by Barlikek):


    ufff...

    Czekam na sugestie!

  18. #38

    Domyślnie

    jak dla mnie układ 1
    holl pomiędzy łazienką a salonem lepiej wygląda w tej samej fakturze co reszta mieszkania - wtedy tworzy całość, nie ma podziałów

  19. #39

    Domyślnie

    Ja bym wybrała wariant 1 i na całej powierzchni dalabym jednolitą podłogę. Taki zabieg sprawi że mieszknako będzie wydawać się większe i bardziej przestronne. Kolor podłogi zdecydowanie jasny. Może nie taki strasznie jasny ale na pewno nie brąz.
    Kłopotliwy salon mamy - proszę o pomoc w aranżacji



    Mieszkanko nasze pierwsze - czyli kto kogo wykończy


    Narożnikowy zawrót głowy

    Nigdy nie mów nigdy
    Jeżeli nie godzisz się z rzeczywistością...to ją zmień

  20. #40

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony