dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 218
  1. #41

    Domyślnie

    AMFI:
    zastanawiam się jak będą wyglądały 15cm deski wciśnięte w wąski korytarz

    Korozja:
    podłoga drewniana ma być w wyglądzie maksymalnie naturalna: deski rustykalne, szczotkowane w kolorze jasnym i bardziej szarym niż żółtym i na to lakier wodny.

    natienka:
    a które byś wybrała z naszych propozycji (jasne, czy ciemne)?

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał leNowak
    AMFI:
    zastanawiam się jak będą wyglądały 15cm deski wciśnięte w wąski korytarz
    myślę, że bardzo dobrze. kafli też pewnie nie dasz 10X10 tylko 40X40
    sama zastanawiałam się nad tymi ciemniejszymi kaflami z yeti, są super... ale w końcu wybrałam inna kolekcję

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał leNowak
    natienka:
    a które byś wybrała z naszych propozycji (jasne, czy ciemne)?
    Hmm, to zalezy od efektu jaki chcesz osiagnac. Te do przedpokoju maja b. podobna tonacje do paneli, wiec beda sie pieknie komponowac.

    Z drugiej strony jesli zalezy Wam na wizualnym podziale, wybralabym te 'szarawe' ktore sa pierwsze do wyboru w kuchni.

    Osobiscie bardziej podobaja mi sie te pierwsze - jako same w sobie, maja boskie kolory i fakture - ale to drugie rozwiazanie moze byc ciekawsze, wprowadzic roznorodnosc. Zalezy to tez od koloru kuchni i dodatkow, jesli srebrne - to moze byc wlasnie ten drugi wariant.

  4. #44

    Domyślnie

    Witam ponownie,

    Płytki już kupiliśmy, znaczy klamka zapadła!!!

    Znaczy nie do końca, bo płytki do łazienki na ścianę kupiliśmy trochę i jeszcze myślimy.

    Więc tak ... to są płytki na podłogę do przedppokoju i łazienki - trawertyn w kolorze London Grey - nie mamy jeszcze uzgodnionego koloru fug ... znczy troche się o to kłócimy. Ja wolał bym prawie bez i ciemne. A Ilonka jasme 2mm!


    I ściany w łazience, do których ja nie jestem do końca przekonany, też trawertyn (są mocno hardcoreowe ... przez niektóre można przełożyć monetę )


    Nadmienię , iż jedne i drugie płytki są w rozmiarze 10x10cm

    Pozdrawiam..

  5. #45

    Domyślnie

    wow, odważnie i surowo to lubie

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał leNowak
    Więc tak ... to są płytki na podłogę do przedppokoju i łazienki - trawertyn w kolorze London Grey - nie mamy jeszcze uzgodnionego koloru fug ... znczy troche się o to kłócimy. Ja wolał bym prawie bez i ciemne. A Ilonka jasme 2mm!
    Czesc,

    No 2mm to juz prawie bezfugowe na mniej chyba nie ma co liczyc przy tak nierownych bokach (przynajmniej na rogach). Mysle ze fuga jest tu szalenie istotna bo bedzie jej dosc duzo... jasniejsza sie chyba bedzie mniej rzucala w oczy ... tak sobie mysle.

  7. #47

    Domyślnie

    Ja się, obawiam, że jak będzie dużo jasnej fugi, to kamienie stracą na swej przestrzenności i podłoga jak i ściana zrobią się płaskie. Ciemniejsza fuga mogła by podkreślać kształt płytek i zagłębienia pomiędzy nimiOk , w łazienice fuga musi być ze względu na dużą ilość wody, ale wprzedpokoju chętnie bym z niej zrezygnował całkiem .. a co

    Generalnie zrobimy pewnie prubę na sucho

  8. #48

    Domyślnie

    Hmmm...

    ok zupelnie sie nie znam i nie wiem czy mozna robic bez fug. dwa pytania mi przychodza do glowy - co sie stanie jak tfu tfu kafelki/klej sie poluzuja - beda latac? a po drugie - bruuuuuuuuuuudu pelno i nie do wysprzatania

    co do przestrzennosci - rzeczywiscie, kontrastowa fuga moze wyciagnac z nich ich urode.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zazdrośnica
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    1.582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Gratuluję, to pierwsze mieszkanie które mi się naprawdę podoba Zrezygnowałam z kupna mieszkania dla przestrzeni za oknem ale Wy ją macie dzięki takim pomysłom.
    Mieszkanie dzięki oknom łączy się z tarasem a to wizualnie powiększa przestrzeń. Mieszkałam na wynajmowanych 55 metrach i wiem, że standardowo są ciasne. Wbrew opiniom nie murujcie korytarza, niech to będzie niska ścianka (kawałek, na której można postawić kwiaty) oddzielająca od wejścia wzdłuż której będzie niska a długa komoda na buty i inne rzeczy, nie wiem gdzie planujecie szafę na wiszące ubrania.

    Co do fug, im szersze tym bardziej się będą wykruszały i moim zdaniem szeroka fuga wygląda nie bardzo. Może zaprawę zastosować, taką jak się klei kamienie i inne nieregularne płytki na ścianach, która by wydobywała naturalną surowość i kolor kamienia.

    taka poradę znalazłam:
    Sposób wykładania kamieni „SYMETRYCZNYCH”

    Zagruntować ścianę uni-gruntem
    Zmoczyć ścianę wodą przy pomocy spryskiwacza(można użyć spryskiwacza po płynie do mycia szyb)
    Rozprowadzić zaprawę klejową atlas lub ceresit itp.przy pomocy szpachelki zębatej
    Kamienie wykładać od góry, (czyli od sufitu w dół) dbając o poziom wykładanej mozaiki
    Nadmiar zaprawy, który wypłynie między kamieniami wygładzić małym pędzelkiem obficie płukanym w wodzie

  10. #50

    Domyślnie

    Halo, i co z mieszkaniem? Czekam i czekam na koljne wieści .... a tu cisza . A przy okazji, jeśli możesz, napisz parę słów, jak załatwiłeś powiększenie tych wszystich okien? [/u]

  11. #51

    Domyślnie

    Najwyższa pora, bo już za chwilę wątek na drugą stronę się przeniesie, żeby się włączyć...

    WItam, jestem współwłaścicielem tegoż mieszkanka i będę również współwyżywaczem się na jego podłogach i ścianach i we wnętrzach

    Za chwilę odbiór, więc wpadliśmy na pomysł coby upiększyć nieco obecnie wynajmowane mieszkanie i tym samym poćwiczyć techniki malarskie (obiektem tortur stał się balkon )

    Chcemy żeby kilka ścian w mieszkaniu było kolorowych i łączyło się z resztą neutralnych (pewnie ecru lub inna złamana biel). Dla kuchni wybraliśmy kolor zielony. W łazience marzyliśmy o stalowym, ale koncepcje, przez to że spotkaliśmy nasze kamienne płytki, trochę się pozmieniały. Ale zieleń w kuchni będzie na bank...

    Z tym, że nie chodzi o jednolity kolor, a o efekt starego kolorowego tynku
    Pierwsze próby poniżej:



    Za chwilę będzie jeszcze kilka inspiracji, żeby każdy mógł lepeijej ocenić, niż te nasze nędzne próby

  12. #52

    Domyślnie

    Inspiracje:







    Miłego wieczorka wszystkim[/url]

  13. #53

    Domyślnie

    Ten tynk wygląda fajnie, jak beton. Sama chciałam se coś takiego zrobić, ale z lenistwa obstałam przy "gładkich" ścianach. Czekamy na wiecej

  14. #54

    Domyślnie

    Hmm... bardziej niz beton (ktory przewaznie jest gladziutki i ostro wykonczony) wyglada mi to na marokansko - poludniowe inspiracje? (ewentualnie angielsko-wiejskie )

    Musze przyznac ze takie mieszkania z natury chca byc nowoczesne ale Wy macie zupelnie inne pomysly - z checia zobacze co z tego wyjdzie

  15. #55

    Domyślnie

    Witam,

    Cytat Napisał anja-bo
    Halo, i co z mieszkaniem? Czekam i czekam na koljne wieści .... a tu cisza . A przy okazji, jeśli możesz, napisz parę słów, jak załatwiłeś powiększenie tych wszystich okien? [/u]
    Jak widzisz jeszcze pracujemy wirtualnie. Z faktycznym urządzaniem ruszamy już mam nadzieję od prazyszłego tygodnia.

    Powiększenie okien odbyło się w kilku etapach:

    1. Powiększyliśmy taras na cała długość mieszkania.
    2. Skoro za oknem jest taras, to czemu by nie zrobić dodatkowych wyjść.
    3. Z okien zrobiły się drzwi (architekt miał wątpliwości, bo zlew wypadł na drzwiach balkonowych).
    4. Później poszło już z górki ... skoro nie było problemu z powiększeniem okien zwykłych .. to developer zgodził się też na powiększenie drzwi balkonowych i zamianę na stałe szklanie.
    5. Ostatnią zmianą było przerobienie okien rozwiernych na przesuwne

    Generalnie zmiany okien nie były trudne, gdyż mieszkanie jest zlokalizowane na ostatnim piętrze, jego elewacja cofnięta względem elewacji całego budynku, rozkład okien na wstępie nie pokrywał się z oknami na pozostałych kondygnacjach na dodatek część okien przysłonięta przez balustradę tarasu.

    Pozdrawiam i życzę skutecznych walk z deweloperem.
    Leszek

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    shine

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Korozja
    Zakochana jestem w muratorze i opowieściach o budowie własnego domu ale jak do tej pory Twój dziennik zaintrygował mnie najbardziej i dlatego u Ciebie dokonam debiutu i napisze swój pierwszy post
    To ja również zadebiutuję a co podczytuję forum od kilkunastu miesięcy, ale jestem bardzo leniwa i do tej pory nie mogłam się zmobilizować, żeby zabrać głos dopiero jak zobaczyłam Wasze mieszkanie poczułam gwałtowny przypływ energii

  17. #57

    Domyślnie

    Ja też czekam na dalsze efekty, i choć to brzydka przywara, z dziką zazdrością patrzę na te wasze okna - bo mi niestety nie udało się takich okien zrobić - z przyczyn technicznych

  18. #58

    Domyślnie

    nowości materiałowo-wykończeniowych jako takich nie mamy, ale zdarzyła dziś się mega ważna rzecz i trzeba się pochwalić

    Odebraliśmy (technicznie) nasze mieszkanie w końcu!!!
    No jeszcze tygodniowe poprawki, ale już prawie tam jesteśmy w środku
    oj zacznie się szaleństwo zaraz...

  19. #59

    Domyślnie

    Nie mogłem się powstrzymać .. taka jeszcze mała inspiracja .. choć jej w takiej formi e pewnie nie zrealizujemy...



    Od poniedziałku ruszamy do walki z powierzchniami płaskimi....

  20. #60

    Domyślnie

    Jeszcze przed startem ... brudne okna dzisiaj rano



    Dzisiaj pierwsze prace.

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony