dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1

    Domyślnie Izolacja przeciwwilgociowa na chudziaku a instalacja CO

    Dzisiaj kolejny hydraulik powiedział mi że on mocuje rury zasilające do grzejników do chudziaka i na to idzie folia, styro, podłogówka i wylewka i że tak jest prawidłowo.

    W takim razie po co robić izolację przeciwwilgociową na chudziaku skoro zostanie w wielu miejscach podziurawiona przez kołki mocujące rurę CO do chudziaka.

    Tak samo robi z rurami od instalacji wodnej.

    Wg. niego nie zamocowana do chudziaka rura CO powoduję drgania i poruszanie się rury i on widział już jak z tego powodu spadły grzejniki

    Facet idzie na łatwiznę i czy może ma rację.

    Jak macie u Siebie to zrobione. Nie bardzo miałem argumenty żeby podjąć z nim dyskusję bo tak na pierwszy rzut oka wydaję się że mocowanie rury ma sens.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  2. #2

    Domyślnie Re: Izolacja przeciwwilgociowa na chudziaku a instalacja CO

    Cytat Napisał odaro
    Facet idzie na łatwiznę i czy może ma rację.
    Idzie na łatwiznę

    Cytat Napisał odaro
    Jak macie u Siebie to zrobione. Nie bardzo miałem argumenty żeby podjąć z nim dyskusję bo tak na pierwszy rzut oka wydaję się że mocowanie rury ma sens.
    Najpierw poszedł styro 4cm i na to rurki w peszlach i znowu styro. Nic nie drga.
    Sam mi tak doradził mój instalator. Nawet mu do głowy nie przyszło mocowanie tego do chudziaka. Dostatecznie wylewka zamocuje.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  3. #3

    Domyślnie

    A można jakoś przymocować te rury zasilające CO i wody do dolnej warstwy styropianu coś podobnie jak rurka do podłogówki.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    A można jakoś przymocować te rury zasilające CO i wody do dolnej warstwy styropianu coś podobnie jak rurka do podłogówki.
    Nie wiem, nie widziałem takich spinek.
    Jak juz tak koniecznie chcesz mocowac to zamocuj do ściany zaraz na chudziakiem (np. dybel plus obejma).
    Izolacji nie przedziurawisz, a wylewka zakryje uchwyty.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał listek
    Cytat Napisał odaro
    A można jakoś przymocować te rury zasilające CO i wody do dolnej warstwy styropianu coś podobnie jak rurka do podłogówki.
    Nie wiem, nie widziałem takich spinek.
    Jak juz tak koniecznie chcesz mocowac to zamocuj do ściany zaraz na chudziakiem (np. dybel plus obejma).
    Izolacji nie przedziurawisz, a wylewka zakryje uchwyty.

    Nie wiem czy chcę koniecznie ale Twój pomysł chyba nie jest zły.

    Tylko teraz jak przekonać mojego hydraulika żeby nie mocował do chudziaka tylko ułożył najpierw pierwszą warstwę styro a dopiero później rury.

    On od razu krzyczy że może tak zrobić ale nie daję gwarancji i nie bierze żadnej odpowiedzialności jeżeli coś się stanie.

    Poza tym jest to najlepszy hydraulik jaki był dotychczas na działce i trochę szkoda by było jak bym się z nim nie dogadał.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  6. #6

    Domyślnie

    No ale co ma sie przesuwać-styro?
    Bedziesz miał zamocowane prze wejściu i wyjściu. Dodatkowo te obejmy.
    Co ma sie dziać pod posadzką?
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Tylko teraz jak przekonać mojego hydraulika żeby nie mocował do chudziaka tylko ułożył najpierw pierwszą warstwę styro a dopiero później rury.
    Jakbym słyszał swojego - dopiero jak mu pokazałem fotkę którą ktoś zamieścił na forum - to się dało zrobić bez problemu
    I u mnei wygląda to tak 10 cm styro - rury w peszlach i otulinach - na to kolejne 10 cm styro z wydrążonymi kanałami po rurki.
    Łatwiej by było gdyby rurki były umieszczone w rowkach wyrytych w pierwszej warstwie styro i to ładnie zakryte warstwą drugą .

    Pawlok
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawlok
    Cytat Napisał odaro
    Tylko teraz jak przekonać mojego hydraulika żeby nie mocował do chudziaka tylko ułożył najpierw pierwszą warstwę styro a dopiero później rury.
    Jakbym słyszał swojego - dopiero jak mu pokazałem fotkę którą ktoś zamieścił na forum - to się dało zrobić bez problemu

    Pawlok
    Masz tą fotkę albo wiesz gdzie jej szukać
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Masz tą fotkę albo wiesz gdzie jej szukać
    Foczki w poście z 5V:
    http://forum.muratordom.pl/post33252...light=#3325285
    pozdrawiam
    Pawlok
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawlok
    Cytat Napisał odaro
    Masz tą fotkę albo wiesz gdzie jej szukać
    Foczki w poście z 5V:
    http://forum.muratordom.pl/post33252...light=#3325285
    pozdrawiam
    Pawlok

    Przeczytałem część tego wątku. Widzę że cześć i tak mocowała do chudziaka mimo tego że rurki poszły na pierwszą warstwę styro.

    A jak ostatecznie zrobiłeś u Siebie. Mnie jedyne co przychodzi do głowy to to żeby rurki przymocować tymi spinkami ale nie do chudziaka tylko do styro u mnie akurat 5cm.

    Ciekawe jak długie są takie spinki czy 5cm styro wystarczy.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    A jak ostatecznie zrobiłeś u Siebie. Mnie jedyne co przychodzi do głowy to to żeby rurki przymocować tymi spinkami ale nie do chudziaka tylko do styro u mnie akurat 5cm.
    Ciekawe jak długie są takie spinki czy 5cm styro wystarczy.
    Robił instalator - efekt finalny rurki TEC w peszlach położone na styropianie i zamocowane normalnymi chwytkami jak sądzę kupili tylko dłuższe śruby do kołków.
    Się nie ruszały i w zasadzie już są przykryte styropianem.
    Pawlok
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Re: Izolacja przeciwwilgociowa na chudziaku a instalacja CO

    Cytat Napisał odaro

    Wg. niego nie zamocowana do chudziaka rura CO powoduję drgania i poruszanie się rury i on widział już jak z tego powodu spadły grzejniki

    Facet idzie na łatwiznę i czy może ma rację.

    Jak macie u Siebie to zrobione. Nie bardzo miałem argumenty żeby podjąć z nim dyskusję bo tak na pierwszy rzut oka wydaję się że mocowanie rury ma sens.
    A co powoduje te drgania według niego ? Przepływająca woda?
    W starych instalacjach rurki wychodzą prosto ze stropu i wchodząc do grzejnika i niczym są nie przymocowane. Dziw że po 30 latach nic się nie dzieje!

    Raczej nie idzie na łatwiznę tylko lubi sobie dokładać robotę i utrudniać (Może chce więcej kasy wyciągnąć). Jak rurki przyciśnięte ~7 cm betonu mają drgać w taki sposób żeby wyrwać mocowania grzejników ze ściany ??

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawlok
    Cytat Napisał odaro
    A jak ostatecznie zrobiłeś u Siebie. Mnie jedyne co przychodzi do głowy to to żeby rurki przymocować tymi spinkami ale nie do chudziaka tylko do styro u mnie akurat 5cm.
    Ciekawe jak długie są takie spinki czy 5cm styro wystarczy.
    Robił instalator - efekt finalny rurki TEC w peszlach położone na styropianie i zamocowane normalnymi chwytkami jak sądzę kupili tylko dłuższe śruby do kołków.
    Się nie ruszały i w zasadzie już są przykryte styropianem.
    Pawlok
    Czyli co z tego wynika że kupili dłuższe śruby do kołków żeby zamontować rury do chudziaka przez styropian
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  14. #14

    Domyślnie Re: Izolacja przeciwwilgociowa na chudziaku a instalacja CO

    [quote="fenix2"]
    Cytat Napisał odaro



    Raczej nie idzie na łatwiznę tylko lubi sobie dokładać robotę i utrudniać (Może chce więcej kasy wyciągnąć). Jak rurki przyciśnięte ~7 cm betonu mają drgać w taki sposób żeby wyrwać mocowania grzejników ze ściany ??

    Nie zawsze masz te 7cm betonu. Na poddaszu mam np. 4cm styro i tylko 4cm wylewki.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  15. #15

    Domyślnie witam

    Witam jesli moge sie wtracic to tak

    My przewaznie robimy tak
    Rury kanalizacyjne i wody uzytkowej puszczamy po chudziaku
    pod folia i syro czyli warstwa izolacyjna rzadko w warstwie styro
    Rury od C.O. na warstwie styropianowej

  16. #16

    Domyślnie Re: witam

    Cytat Napisał instalwawa
    Witam jesli moge sie wtracic to tak

    My przewaznie robimy tak
    Rury kanalizacyjne i wody uzytkowej puszczamy po chudziaku
    pod folia i syro czyli warstwa izolacyjna rzadko w warstwie styro
    Rury od C.O. na warstwie styropianowej
    No dobrze ale rury od wody użytkowej mocujecie do chudziaka czy leżą swobodnie na chudziaku a pod styropianem.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  17. #17

    Domyślnie

    Mocujemy do chudziaka
    Ale moim zdaniem najlepiej jak sa w warstwie styro lub na styro

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał instalwawa
    Mocujemy do chudziaka
    Ale moim zdaniem najlepiej jak sa w warstwie styro lub na styro
    Mam w projekcie jako izolację przeciwwilgociową papa termozgrzewalną 2x to jak to teraz pogodzić z instalacją wodną i CO.

    Jak podziurawię papę kołkami to lepiej jej wcale nie kłaść.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  19. #19

    Domyślnie

    Wiec w Twoim wypadku najlepszym rozwiazaniem bedzie puszczenie rur
    w warstwie styro, mowa o rurach wodnych bo kanalizacja musi isc w chudziaku. W tym rozwiazaniu Bedziesz Miał bardzo dobra izolacje
    pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał instalwawa
    Wiec w Twoim wypadku najlepszym rozwiazaniem bedzie puszczenie rur
    w warstwie styro, mowa o rurach wodnych bo kanalizacja musi isc w chudziaku. W tym rozwiazaniu Bedziesz Miał bardzo dobra izolacje
    pozdrawiam
    Kanalizacją mam już zrobioną jest w pod chudziakiem chodzi o wodę i CO
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony