dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Może jeszcze innych zachęcę do dyskusji

    Jak mocowaliście rury CO i wodne nie niszcząc izolacji przeciwwilgociowej na chudziaku.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  2. #22

    Domyślnie

    Wg. mnie wszelakie rury najlepiej puscic na styro bo mimo otulin zawsze jakies cieplo z nich ucieka a wtedy styropian izoluje. Mozna w najwyzszej warstwie, wtedy grzejemy podloge a nie chudziaka tracac cieplo
    Na samym chudziaku mozna dac instalacje odkurzacza centralnego (jak sie zaklada oczywiscie), wtedy nie koliduje z rurami wodnymi

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Może jeszcze innych zachęcę do dyskusji

    Jak mocowaliście rury CO i wodne nie niszcząc izolacji przeciwwilgociowej na chudziaku.
    A po co mocować niech leża na styropianie. Można ewentualnie do ściany przymocować.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2
    Cytat Napisał odaro
    Może jeszcze innych zachęcę do dyskusji

    Jak mocowaliście rury CO i wodne nie niszcząc izolacji przeciwwilgociowej na chudziaku.
    A po co mocować niech leża na styropianie. Można ewentualnie do ściany przymocować.
    Pytałem 4 hydraulików każdy uważa że rury do CO i wody należy mocować i używają do tego specjalne obejmy.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Pewnie rury juz dawno położone.
    U mnie rury z wodą były chowane w styro. Grubość 15 cm (5+10) Tam gdzie były rury (w otulinie) było 5 styro, rura, 5 styro.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Pewnie rury juz dawno położone.
    U mnie rury z wodą były chowane w styro. Grubość 15 cm (5+10) Tam gdzie były rury (w otulinie) było 5 styro, rura, 5 styro.
    Ale mocowałeś jakoś te rury czy poprostu leżą w styropianie.

    A jak prowadziłeś rury do grzejników.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  7. #27

    Domyślnie

    Mam już położoną instalację CO i CWU na chudziaku teraz czekam na tynkarzy i przygotowuję się do wylewki.
    Czytając te posty wyszło że najlepiej było by ułożyć instalację na pierwszej warstwie styropianu.
    Czy da się coś z tym teraz zrobić?
    Myślę że i tak będę musiał odciąć mocowanie rurek do chudziaka bo jak inaczej położę papę?
    Mogę spróbować wciskać styropian pod rurki ale co zrobić przy ścianach?
    Proszę poradźcie mi coś.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał ddt Zobacz post
    Mam już położoną instalację CO i CWU na chudziaku teraz czekam na tynkarzy i przygotowuję się do wylewki.
    Pierwsza podpowiedź: Przykryj sobie przed tynkarzami chudziak tekturą z rolki (można kupić w marketach budowlanych) Folia się nie nadaje bo strasznie ślisko się robi. Ja tego nie zrobiłem, a później spędziłem kilka ładnych dni na skuwaniu resztek. I tak nie wyszło tak jak było przed. Unikniesz dzięki temu większości syfu.
    Cytat Napisał ddt Zobacz post
    Myślę że i tak będę musiał odciąć mocowanie rurek do chudziaka bo jak inaczej położę papę?
    Nie bardzo mogę sobie wyobrazić wsuwanie gorącej papy pod rury. Ja miałem taki przypadek tylko w jednym małym miejscu i uwierz, idzie to maskarycznie. Parzy, skleja sie itd.
    Cytat Napisał ddt Zobacz post
    Mogę spróbować wciskać styropian pod rurki ale co zrobić przy ścianach?
    Tam gdzie się da to podsuń, a gdzie nie, niech już leżą na chudziaku tylko od góry obsyp na równo np. perlitem.
    Ostatnio edytowane przez Mikołaj:) ; 23-05-2010 o 21:46

  9. #29

    Domyślnie

    Ja to zrobiłem tak:
    - chudziak
    - 2 x folia budowlana (idealnie było by papa zgrzewalna ale różnica w kosztach kolosalna)
    - styropian 5 cm, na to rurki od wody w otulinie
    - druga warstwa styropianu 5 cm, na to rurki od CO w otulinie
    - wylewka

  10. #30

    Domyślnie

    Dziękuję Mikołaj dobra rada z tą tekturą.
    W takim razie nie będę już ruszał całej instalacji tylko na rurki dam folie.
    A pod rurki może dać folię termoizolacyjną, dla pewności?
    Myślałem żeby dać ją od spodu i wywinąć do góry a z boków docisnąć styropianem, ale w takim układzie folia która idzie na rurki będzie mi przeszkadzać

  11. #31

    Domyślnie

    zrobilismy kilkadziesiat chałup,wylaliśmy klientom tez troche wylewek ,nie ma potrzeby mocowania rur instalacyjnych,nic sie nie rozszczelni ani urwie,to jakis matrix

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony