dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Multiswitch na poddaszu nieogrzewany ale i nieocieplonym

    Jest ostateczna decyzja nie będę ocieplał poddasza powyżej stropu jętkowego.

    Mam wszystkie kable koncentryczne sprowadzone do jednego miejsca na poddaszu nieużytkowym gdzie w przyszłości ma być Multiswitch

    Mam tylko wątpliwości czy poddasze które będzie nieogrzewane i nieocieplone to dobre miejsce na Multiswitch ponieważ w lato mogą tam być temperatury do 70st a w zimie do 20st mrozu.

    Mam jeszcze 2 wyjścia że Multiswitch schowam w stropie jętkowych wtedy mógłbym obłożyć skrzynkę gdzie będzie Multiswitch wełną do grubości prawie 50cm co zapewni izolację cieplną ale co będzie z wentylacją takie skrzynki.

    Druga możliwość to taka że Multiswitch dam do pomieszczenia na poddaszu które jest takim pomieszczeniem technicznym, tylko wtedy jak połączyć koncentryki żeby nie było strat sygnału no i powstają kolejne koszty dodatkowego kabla koncentrycznego

    Myślicie że mogę zostawić ten Multiswitch na poddaszu nieużytkowym.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  2. #2

    Domyślnie

    Na początku moja koncepcja była taka jak Twoja, ale mialem podobny dylemat i z tego powodu przenioslem calość do garderoby. Gdzieś się ktoś wypowiadał, że ma na poddaszu nieużytkowym w dobrze zabezpieczonej skrzynce i nie ma problemów. Jak bym miał poprowadzone koncentryki na strych to bym nie kombinował a już szczególnie łączenia koncentyków- co jednak cały kabel to cały.
    Ludzi słuchaj, a swój rozum miej.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    jako, ze jest to urzadzenie mogace wymagac konserwacji, napraw lub rozbudowy lepiej je miec w miejscu dostepnym. a "wstrzasy" cieplno wilgotnosciowe moga byc dla niego zabojcze.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    ja swój punkt krosowania przeniosłem z poddasza do kotłowni, tam będzie miał ustabilizowaną temperaturę i latem i zimą, a do tego stałą dobrą wentylację zapobiegająca zbieraniu się wilgoci
    Ale musiałeś łączyć koncentryk jakąś złączką czy odpowiednio wcześnie to przewidziałeś.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  5. #5

    Domyślnie

    Multiswitch najlepiej jak jest jak najblizej anteny

  6. #6

    Domyślnie

    Nie przejmuj sie! Mam wlasnie tak ulokowany multiswitch i wszystko gra przez 3 lata bez problemu. Mam tam tez termometr bezprzewodowy i kontroluje na biezaco temperatury. Latem +54, zima najmniej to -5. Strop miedzy pietrem a dachem ocieplony welna 20 cm. Na skosie dachu ocieplenia brak.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał myszul
    Nie przejmuj sie! Mam wlasnie tak ulokowany multiswitch i wszystko gra przez 3 lata bez problemu. Mam tam tez termometr bezprzewodowy i kontroluje na biezaco temperatury. Latem +54, zima najmniej to -5. Strop miedzy pietrem a dachem ocieplony welna 20 cm. Na skosie dachu ocieplenia brak.
    Zakres temperatury multiswicha chyba jest do 50 st.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Zakres temperatury multiswicha chyba jest do 50 st.
    Zawsze producent dla swojego bezpieczenstwa zaniza dopuszczalne wartosci o dosyc duzo, wiec pewnie spokojnie i 60 stopni zniesie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony