dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1680

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluecd Zobacz post
    Witam,

    Przylaczam sie do tematu, wlasnie jestem przed decyzja o nabyciu. Zaoferowano mi:
    1. http://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-wody-softaqua-22-p-1071.html
    2. http://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-clack-pallas-ei-p-1076.html

    i szczerze mowiac nie widze przekonujacych roznic, bede wdzieczny za kazda fachowa uwage.

    Pozdrawiam
    bcd
    To są różne modele... mają różną ilość złoża (oraz inny typ), inne głowice, inne obudowy...

    Może zacznij od podania twardości wody i jej zużycia (miesięcznego) - wtedy będzie można dobrać coś co będzie dobre dla Ciebie a nie "uniwersalne".

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bluecd

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-934
    Posty
    4

    Domyślnie

    Woda twarda-o ile wiem, ca. 30m3/m-c

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluecd Zobacz post
    Woda twarda-o ile wiem, ca. 30m3/m-c
    Pobór wody raczej nie duży. W przedziałce cenowym 2400 - 3200 znajdziesz o wiele lepsze urządzenia i produkcji europejskiej.
    1. Urządzenie wskazane przez ciebie za 2400,00 zł to składak w obudowie crystal i amerykańską głowicą CLACK. Głowica dobra ale dla osób nie mających do czynienia ze zmiękczaczem wody może wydawać się trudna w obsłudze.

    2. Urządzenie wskazane przez Ciebie za 3200,00 zł wydaje się być kompaktem złożonym przez producenta, jest to plus. Moim zdaniem na 99% chińczyk. Poza tym ma on małą pojemność bo tylko 20 litrów złoża

    Za około 2900 znajdziesz na rynku urządzenie europejskie z żywicą monosferyczną i gwarancją do 10 lat i butlą o pojemności 32 litrów złoża. No i oczywiście menu w języku PL i łatwo programowalnym sterownikiem.

    Pozdrawiam

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bluecd

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-934
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziekuje za predka odpowiedz. ))

    W domu jest 5 osob, zuzycie wody prawdopodobnie wzrosnie w lecie wiec moge zalozyc do 45m3.
    Natomiast na pewno nie chce eskalowac ceny i klasy urzadzenia - nie ma powodu oraz nie bede latal tym w kosmos
    Bardzo mi zalezy natomiast na rozsadnym doborze zestawu, czyli optymalne, sprawdzone dzialanie za nieprzesadzona cene.
    Z gory dziekuje, uprzejmie poprosze o ew.wskazowki na priv.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 16-03-2017 o 21:39 Powód: Reklama

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluecd Zobacz post
    Dziekuje za predka odpowiedz. ))

    W domu jest 5 osob, zuzycie wody prawdopodobnie wzrosnie w lecie wiec moge zalozyc do 45m3.
    Natomiast na pewno nie chce eskalowac ceny i klasy urzadzenia - nie ma powodu oraz nie bede latal tym w kosmos
    Bardzo mi zalezy natomiast na rozsadnym doborze zestawu, czyli optymalne, sprawdzone dzialanie za nieprzesadzona cene.
    Z gory dziekuje, uprzejmie poprosze o ew.wskazowki na priv
    Myślę że może być za mała. W necie znalazłem że ma butle o pojemności 20 litrów. Przy takiej twardości i takim zużyciu wody będzie wchodzić w tryb regeneracji co około 3 m3. W twoim przypadku co 2 dni. Kompletnie bez sensu. Nie wspomnę o wyglądzie zewnętrznym. Przy takim zużyciu wody i takiej twardości poszukaj zmiękczacza dwukolumnowego z butlą około 50 - 60 litrów. Polecam urządzenia na głowicach CLACK, LOGIX, BNT, FLECK.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Louis_muniek ; 16-03-2017 o 21:50

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Polecam urządzenia na głowicach CLACK, LOGIX, BNT, FLECK.
    Proszę Cię... BNT?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Proszę Cię... BNT?
    Powiem Ci paradoksalnie, że według mojej opinii mimo iż jest to chińska głowica, oceniam ja bardzo dobrze. Sprzedałem wiele systemów z ta głowicą i uwierz mi nie mam żydach reklamacji. I powiem Ci że paradoksalnie na RX też nie mam reklamacji.

    Pozdrawiam

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bluecd

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-934
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Myślę że może być za mała. W necie znalazłem że ma butle o pojemności 20 litrów. Przy takiej twardości i takim zużyciu wody będzie wchodzić w tryb regeneracji co około 3 m3. W twoim przypadku co 2 dni. Kompletnie bez sensu. Nie wspomnę o wyglądzie zewnętrznym. Przy takim zużyciu wody i takiej twardości poszukaj zmiękczacza dwukolumnowego z butlą około 50 - 60 litrów. Polecam urządzenia na głowicach CLACK, LOGIX, BNT, FLECK.

    Pozdrawiam
    Dzieki. Tyle ,ze wydajnosc tego TORO ma pokrywac deklarowane zapotrzebowanie. Nie widzialem zmiekczaczy z pojemnoscia 50-60L, to b.duzo-z tego,co zdazylem zauwazyc.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Pobór wody raczej nie duży.
    Ja bym powiedział, że całkiem spory.

    1. Urządzenie wskazane przez ciebie za 2400,00 zł to składak w obudowie crystal i amerykańską głowicą CLACK. Głowica dobra ale dla osób nie mających do czynienia ze zmiękczaczem wody może wydawać się trudna w obsłudze.
    Co trudnego jest w obsłudze tej głowicy? Ma polskie menu, a użytkownik może sobie wprowadzić twardość i godzinę regeneracji (czasami to faktycznie więcej niż w innych głowicach). To że ma dużo funkcji (do których użytkownik ma ograniczony dostęp) to chyba zaleta, a nie wada?

    2. Urządzenie wskazane przez Ciebie za 3200,00 zł wydaje się być kompaktem złożonym przez producenta, jest to plus. Moim zdaniem na 99% chińczyk. Poza tym ma on małą pojemność bo tylko 20 litrów złoża
    Według opisu na stronie:"urządzenie produkowane w fabryce Ecowater USA"

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ja bym powiedział, że całkiem spory.


    Co trudnego jest w obsłudze tej głowicy? Ma polskie menu, a użytkownik może sobie wprowadzić twardość i godzinę regeneracji (czasami to faktycznie więcej niż w innych głowicach). To że ma dużo funkcji (do których użytkownik ma ograniczony dostęp) to chyba zaleta, a nie wada?



    Według opisu na stronie:"urządzenie produkowane w fabryce Ecowater USA"
    Clack jest bardzo dobry, chodziło mi bardziej o użytkownika końcowego. Rozumiem że ty lub ja nie będziemy probelmu z obsługa CLACK. Taj jak napisałem wcześniej bardzo dobra głowica.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał bluecd Zobacz post
    Woda twarda-o ile wiem, ca. 30m3/m-c
    Twarda to ogólne pojęcie... Wodociągowa? Jeśli tak to możesz tam (w wodociągach) sprawdzić twardość.

    Przy tak dużym zużyciu (30-45 m3/miesiąc) to 50 litrów złoża będzie rozsądną wielkością (przy założeniu twardości do 15 dH). Taki zestaw to już nie kompakt sprzedawany w każdej hurtowni tylko "składak" - masz sporo możliwości konfiguracji

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Twarda to ogólne pojęcie... Wodociągowa? Jeśli tak to możesz tam (w wodociągach) sprawdzić twardość.

    Przy tak dużym zużyciu (30-45 m3/miesiąc) to 50 litrów złoża będzie rozsądną wielkością (przy założeniu twardości do 15 dH). Taki zestaw to już nie kompakt sprzedawany w każdej hurtowni tylko "składak" - masz sporo możliwości konfiguracji
    Zgadzam się, potrzebny jest system dwuelementowy.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony