dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 84
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 1680
  1. #421
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał RaczyEmeryt Zobacz post
    No ale jaki konkretnie model - pod kazda z tych marek jest wiele produktow...
    To są marki głowic. Są też marki złóż (np. Lewatit) i jak znajdziesz "produkt" czyli zmiękczacz z dobrą głowicą i złożem to wiesz, że jest on dobry...

  2. #422

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Szukaj modelu z większą ilością złoża - 30 litrów będzie optymalne.


    Najlepsza byłaby opinia użytkownika tych modeli (którym nie jestem), ale moim zdaniem są za małe dla Ciebie.


    Firm jest sporo - łatwiej byłoby doradzić jakbyś podał lokalizację
    A samo podłączenie zmiękczacza jest bardzo proste - każdy hydraulik ogarnie.
    Moja lokalizacja to: Kwidzyn.
    Zgadza się firm jest pełno ale do sprzedania, a nie zainstalowania. U mnie dodatkowo trzeba odłączyć nieużywany kocioł olejowy. Również nieskomplikowana operacja, ale chętnych nie ma co zrobią to za jednym podejściem.

  3. #423
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał wit_old1 Zobacz post
    Moja lokalizacja to: Kwidzyn.
    Zgadza się firm jest pełno ale do sprzedania, a nie zainstalowania. U mnie dodatkowo trzeba odłączyć nieużywany kocioł olejowy. Również nieskomplikowana operacja, ale chętnych nie ma co zrobią to za jednym podejściem.
    Najbliżej ciebie masz po kilka firm od uzdatniania w okolicach Gdańska/Gdyni lub Torunia/Bydgoszczy. Ale Ty raczej potrzebujesz hydraulika czy instalatora niż firmy technologicznej...

  4. #424
    Banned
    ilion

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa/Gdańsk/Poznań
    Kod pocztowy
    30-004
    Posty
    38

    Domyślnie

    Które filtry są lepsze? Takie oferujące same zmiękczanie czy tez odwróconą osmozę?

  5. #425
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ilion Zobacz post
    Które filtry są lepsze? Takie oferujące same zmiękczanie czy tez odwróconą osmozę?
    Ile kosztuje osmoza, która pozwoli napełnić wannę w 10 minut?
    To urządzenia do innych zastosowań. Do wody pitnej - osmoza. Do użytkowej - zmiękczacz.

    Zacząłem się jednak zastanawiać, czy osmoza za zmiękczaczem ma sens. Czy da zauważalną różnicę względem dołożenia węglowego i mineralizującego?

  6. #426
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ile kosztuje osmoza, która pozwoli napełnić wannę w 10 minut?
    To urządzenia do innych zastosowań. Do wody pitnej - osmoza. Do użytkowej - zmiękczacz.

    Zacząłem się jednak zastanawiać, czy osmoza za zmiękczaczem ma sens. Czy da zauważalną różnicę względem dołożenia węglowego i mineralizującego?
    Jak sam napisałeś - to inne urządzenia i mają inne zastosowania, a w zasadzie dają inny efekt.
    Osmoza za zmiękczaczem ma duży sens.
    Zmiękczacz usuwa wapń i magnez odpowiedzialne za większość osadów, które mogłyby zatkać membranę RO. Za to dodaje sód, który jest bardzo dobrze zatrzymywany przez RO. W efekcie po RO dostajesz dużo "czystszą" wodę niż po samym zmiękczaczu. To po prostu inny rząd wielkości jeśli chodzi o oczyszczanie wody.

  7. #427
    Banned
    cyber455

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-016
    Posty
    16

    Domyślnie

    W niektórych miejscach montaż zmiękczacza wody jest po prostu koniecznością. Twarda woda sama w sobie nie jest zła, ona po prostu jest zbyt mocno mineralizowana. Przy czym mineralizowana woda nie jest zła sama w sobie. Każdy z nas kupuje przecież wodę mineralną. Filtry mają za zadanie odfiltorwać te wszystkie metale ciężkie które mogą pochodzić ze starej instalacji wodociągowej, poprawiają też w wymierny sposób smak wody. Wpływają też pozytywnie na te wszystkie urządzenia domowe jak zmywarka, pralka, czajnik elektryczny, ekspres do kawy. Zalet wynikających ze stosowania takich filtrów jest więc dosyć dużo. Istotną sprawa jest jakość filtra, Za dobry trzeba zapłacić trochę więcej, ale będzie służył dłużej i będzie mniej zawodny. Obecnie bardzo popularne są filtry które można bezpośrednio zamować w rurach kanalizacyjnych, które wyposażone są w filtry których nie trzeba wymieniać. Są w zasadzie bezobsługowe, a wykonują swoją robotę. Zajrzyjcie sobie do - mają tam takie rozwiązania. Można tam też doczytać na temat ich specyfikacji.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 13-12-2018 o 12:51

  8. #428
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyber455 Zobacz post
    W niektórych miejscach montaż zmiękczacza wody jest po prostu koniecznością. Twarda woda sama w sobie nie jest zła, ona po prostu jest zbyt mocno mineralizowana. Przy czym mineralizowana woda nie jest zła sama w sobie. Każdy z nas kupuje przecież wodę mineralną. Filtry mają za zadanie odfiltorwać te wszystkie metale ciężkie które mogą pochodzić ze starej instalacji wodociągowej, poprawiają też w wymierny sposób smak wody. Wpływają też pozytywnie na te wszystkie urządzenia domowe jak zmywarka, pralka, czajnik elektryczny, ekspres do kawy. Zalet wynikających ze stosowania takich filtrów jest więc dosyć dużo. Istotną sprawa jest jakość filtra, Za dobry trzeba zapłacić trochę więcej, ale będzie służył dłużej i będzie mniej zawodny. Obecnie bardzo popularne są filtry które można bezpośrednio zamować w rurach kanalizacyjnych, które wyposażone są w filtry których nie trzeba wymieniać. Są w zasadzie bezobsługowe, a wykonują swoją robotę. Zajrzyjcie sobie do Ecowater - mają tam takie rozwiązania. Można tam też doczytać na temat ich specyfikacji.
    Napisałeś długi i chaotyczny tekst, z niedopowiedzeniami, bez konkretów, o wszystkim i o niczym... po co?

  9. #429
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyber455 Zobacz post
    Obecnie bardzo popularne są filtry które można bezpośrednio zamować w rurach kanalizacyjnych, które wyposażone są w filtry których nie trzeba wymieniać.
    Woda pitna ze ścieków? I z filtrami nie wymienialnymi? To chyba technologia NASA i raczej mało popularna. Napiszesz coś konkretniej?

  10. #430
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KAMYK59

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    NAMYSŁÓW
    Kod pocztowy
    46-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam.
    Też jestem na etapie szukania zmiękczacza do wody. Teren to północna część Opolszczyzny, twardość wody to w/g wodociągów 18-20 stopni w skali niemieckiej, faktycznie będzie więcej, bo już słyszałem od kilku hydraulików, że po pomiarach wychodzi im między 21,a 22 stopnie w skali niemieckiej. Zużycie miesięczne wody to około 24 kubików. Dom ma całą instalację w miedzi.Tylko wkurza mnie wymiana przeżartych baterii, średnio co 1,5 roku. Budżet do 3500 zł. Z góry dziękuję za pomoc.

  11. #431
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał KAMYK59 Zobacz post
    Witam.
    Też jestem na etapie szukania zmiękczacza do wody. Teren to północna część Opolszczyzny, twardość wody to w/g wodociągów 18-20 stopni w skali niemieckiej, faktycznie będzie więcej, bo już słyszałem od kilku hydraulików, że po pomiarach wychodzi im między 21,a 22 stopnie w skali niemieckiej. Zużycie miesięczne wody to około 24 kubików. Dom ma całą instalację w miedzi.Tylko wkurza mnie wymiana przeżartych baterii, średnio co 1,5 roku. Budżet do 3500 zł. Z góry dziękuję za pomoc.
    Zużycie masz bardzo wysokie jak na dom... na pewno nie jest to wartość za 2-3 miesiące?
    Zmiękczenie do zera przy instalacji miedzianej to trochę ryzyko, więc zakładam, że zostawiłbyś trochę twardości (więc głowica musi być z mieszaczem).
    Na tą chwilę proponowałbym Ci zmiękczacz z 50 litrami złoża. Na dobrych komponentach taki zestaw raczej może przekroczyć Twój budżet... ale jeśli nie chcesz go przekraczać to mniejszy model (z 30 litrami złoża) też dałby radę, tylko regeneracja będzie bardzo częsta (więc ilość ścieków będzie wyższa).
    Co robisz ze ściekami?

  12. #432
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KAMYK59

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    NAMYSŁÓW
    Kod pocztowy
    46-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki qbek17 za zainteresowanie. Zużycie mogę obniżyć do około 20 kubików miesięcznie.Przy wyliczeniu średniej miesięcznej zapomniałem odjąć napełnianie basenu w lecie. Generalnie to zużycie na 6-7 osób + 4 łazienki+pralki i zmywarki. Mam oczyszczalnię przydomową na 6 komór po 2000 l każda i rozprowadzenie rurami drenażowymi fi 100 na długości około 100 mb. Podłoże piaszczyste, a poza tym bakterie do szamb załatwiają sprawę. Znalazłem coś takiego, mieści się w budżecie tylko czy da radę w moich realiach? http://bluewater24.pl/oszczedny-zmie...it-p-1079.html.

  13. #433
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał KAMYK59 Zobacz post
    Dzięki qbek17 za zainteresowanie. Zużycie mogę obniżyć do około 20 kubików miesięcznie.Przy wyliczeniu średniej miesięcznej zapomniałem odjąć napełnianie basenu w lecie. Generalnie to zużycie na 6-7 osób + 4 łazienki+pralki i zmywarki. Mam oczyszczalnię przydomową na 6 komór po 2000 l każda i rozprowadzenie rurami drenażowymi fi 100 na długości około 100 mb. Podłoże piaszczyste, a poza tym bakterie do szamb załatwiają sprawę. Znalazłem coś takiego, mieści się w budżecie tylko czy da radę w moich realiach? http://bluewater24.pl/oszczedny-zmiekczacz-wody-clack-30-ws1cl-ze-zlozem-lewatit-p-1079.html.
    Jeśli masz tyle osób/łazienek to jednak sugerowałbym coś większego... chodzi o wydajność chwilową. Taki zestaw z 30 litrami będzie miał jakieś 1,5 m3/h, a to jakieś 4 krany odkręcone jednocześnie...

  14. #434
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KAMYK59

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    NAMYSŁÓW
    Kod pocztowy
    46-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Każda z tych osób ma nienormowany czas pracy i rzadko się zdarza, żeby wszyscy na raz byli w domu i używali pryszniców. No i koszty wzrastają bo z takim 50 l
    dobrym złożem i porządną głowicą to cena zaczyna się od 5000 zł. Znalazłem jeszcze coś takiego:http://bluewater24.pl/nowoczesny-zmi...it-p-1121.html ,http://bluewater24.pl/nowoczesny-zmi...it-p-1114.html. Co o tym sądzisz?

  15. #435
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał KAMYK59 Zobacz post
    Każda z tych osób ma nienormowany czas pracy i rzadko się zdarza, żeby wszyscy na raz byli w domu i używali pryszniców. No i koszty wzrastają bo z takim 50 l dobrym złożem i porządną głowicą to cena zaczyna się od 5000 zł.
    Chyba można to znaleźć trochę taniej - przy 50 litrach myślę, że wystarczą 4000.

    Ten większy jest dość mocno upchany... tzn dużo złoża jak na taki zbiornik i taki typ regeneracji. I raz piszą o złożu Purolite, a dalej o Lewatit...
    Drugi model ma prostszy sterownik, raz piszą o wersji czasowej (chronometric) a raz, że wersja objętościowa, poza tym brakuje bypassu (chyba w obu modelach).

  16. #436
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KAMYK59

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    NAMYSŁÓW
    Kod pocztowy
    46-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    To jak możesz to podpowiedz, gdzie takie cudo znalazłeś w cenie do 4000 zł

  17. #437
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał KAMYK59 Zobacz post
    To jak możesz to podpowiedz, gdzie takie cudo znalazłeś w cenie do 4000 zł
    Wysłałem ci wiadomość

  18. #438

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Po raz pierwszy umieszczam post na jakimkolwiek forum, więc jeśli coś nie wyjdzie, to proszę o wyrozumiałość. Planuję zakup zmiękczacza i mam nadzieję uzyskać pomoc w doborze optymalnego modelu. Potrzebuję zmiękczacza dla trzyosobowej rodziny (niedługo tylko dwie), woda o twardości 15-19°n, zużycie średnio 8m3 miesięcznie, odpływ do kanalizacji. Problem w tym, że zmiękczacz muszę zmieścić w szafce pod blatem kuchennym - innej opcji nie ma. Do dyspozycji mam 68 cm na wysokość i 55 cm na głębokość (szerokość nie stanowi problemu). Do tej pory wytypowałem kilka modeli, które wydaje się, że się zmieszczą.:
    EcoLuxe 1017
    CosmoWATER standard 15
    Ecoperla Slimline CS 14
    Erie IQsoft Eco 12
    IQSoft ma abstrakcyjną cenę ponad 4,5 tys. Moim faworytem jak na razie jest CosmoWATER, choć jeszcze nie mam pewności czy się zmieści na głębokość. Ma 49,5 cm, ale zakładam, że to wymiar bez by-passu. Nie wiem ile trzeba dodać.
    Co sądzicie o takim wyborze? Może znacie jakieś inne kompaktowe modele, które by miały odpowiednie wymiary, no i parametry.

  19. #439
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał rbush Zobacz post
    Witam serdecznie
    Po raz pierwszy umieszczam post na jakimkolwiek forum, więc jeśli coś nie wyjdzie, to proszę o wyrozumiałość. Planuję zakup zmiękczacza i mam nadzieję uzyskać pomoc w doborze optymalnego modelu. Potrzebuję zmiękczacza dla trzyosobowej rodziny (niedługo tylko dwie), woda o twardości 15-19°n, zużycie średnio 8m3 miesięcznie, odpływ do kanalizacji. Problem w tym, że zmiękczacz muszę zmieścić w szafce pod blatem kuchennym - innej opcji nie ma. Do dyspozycji mam 68 cm na wysokość i 55 cm na głębokość (szerokość nie stanowi problemu). Do tej pory wytypowałem kilka modeli, które wydaje się, że się zmieszczą.:
    EcoLuxe 1017
    CosmoWATER standard 15
    Ecoperla Slimline CS 14
    Erie IQsoft Eco 12
    IQSoft ma abstrakcyjną cenę ponad 4,5 tys. Moim faworytem jak na razie jest CosmoWATER, choć jeszcze nie mam pewności czy się zmieści na głębokość. Ma 49,5 cm, ale zakładam, że to wymiar bez by-passu. Nie wiem ile trzeba dodać.
    Co sądzicie o takim wyborze? Może znacie jakieś inne kompaktowe modele, które by miały odpowiednie wymiary, no i parametry.
    Przydałby Ci się większy model, ale skoro masz ograniczone miejsce to wybrałbym model z jak największą ilością złoża.
    Z tych propozycji odrzuciłbym EcoLuxe - ma słabą żywicę i brak informacji o głowicy.
    Pozostałe mają chyba wszystkie głowice Erie - ale mogą się różnić wersjami - niestety brak jest konkretnych informacji jaki model ma jaką głowicę.
    Cosmowater też ma chyba słabszą żywicę... skoro nie chwalą się tym parametrem.
    A musi to być kompakt? Wydaje mi się, że w takim przypadku (montaż pod blatem) wygodniejszy byłby model dwuelementowy. Wtedy butla ze złożem i głowicą jest zamocowana na sztywno przy rurach, a zbiornik na sól może być "ruchomy" czyli np. wysuwany do napełnienia (a trzeba będzie dość często go dopełniać).

  20. #440

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za porady
    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    A musi to być kompakt? Wydaje mi się, że w takim przypadku (montaż pod blatem) wygodniejszy byłby model dwuelementowy. Wtedy butla ze złożem i głowicą jest zamocowana na sztywno przy rurach, a zbiornik na sól może być "ruchomy" czyli np. wysuwany do napełnienia (a trzeba będzie dość często go dopełniać).
    Mógłby być model dwuelementowy, ale nie wiem czy udałoby się znaleźć taki, który by mi się zmieścił pod szafkę. Najniższy model jaki udało mi się znaleźć, to o wysokości z głowicą 109 cm, a więc zdecydowanie za wysoki.
    Udało mi się jeszcze znaleźć inny kompakt, który by się chyba zmieścił pod szafką. Aquahome Fit. Z tego co tu czytałem na forum, to chyba nie jest to coś beznadziejnie słabego. Co prawda uwagi dotyczyły Aquahome 20-N, ale zakładam, że ten Fit jest analogiczny.
    Wiem, że objętość złoża niewielka, ale co zrobić, skoro większego nie zmieszczę.

Strona 22 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony