dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 84
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 1680
  1. #541
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Akairis

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-450
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Troche maly model na takie zuzycie. Przydaloby sie ze 30 litrow zloza. Jesli chcesz oszczędzać oczyszczalnię to szukaj modelu z regeneracją przeciwprądową.
    Doczytałem, że "Regeneracja wody odbywa się przy udziale roztworu solanki oraz przepływu przeciwprądowego."

    Tak z ciekawości to chodzi o zastosowany filtr?

    To w takim wypadku Aquahome 30N powinien wystarczyć (złoże 26 L)?

    Wedle parametrów powinien się regenerować 3x na miesiąc. Bo ma wydajność 6,1 m3 pomiędzy regeneracjami przy 18°dH, chyba, że źle coś rozumiem

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nikt do konca nie wie czy te cudowne magnetyzery cokolwiek robią bo nie ma jak tego zmierzyć. Jak do tej pory jest to tylko naciąganie ludzi na kasę.
    To coś ala magnetyzery do samochodów?
    Ostatnio edytowane przez Akairis ; 17-04-2019 o 00:07

  2. #542
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akairis Zobacz post
    Doczytałem, że "Regeneracja wody odbywa się przy udziale roztworu solanki oraz przepływu przeciwprądowego."
    Ten cytat to przykład kreatywnego marketingu... przepływ przeciwprądowy nie oznacza regeneracji przeciwprądowej tylko płukanie wsteczne, a sama regeneracja jest standardowa. To takie poprzestawianie szyku zdania aby laik stwierdził to co chce stwierdzić, ale żeby dało się to wytłumaczyć w razie awantury.

    Tak z ciekawości to chodzi o zastosowany filtr?
    Chyba nie rozumiem pytania...

    To w takim wypadku Aquahome 30N powinien wystarczyć (złoże 26 L)?
    Jeśli upierasz się przy Aquahome to chyba nie ma większego modelu...

    Wedle parametrów powinien się regenerować 3x na miesiąc. Bo ma wydajność 6,1 m3 pomiędzy regeneracjami przy 18°dH, chyba, że źle coś rozumiem
    To raczej optymistyczna wersja... przy założeniu idealnej wody i dużej dawki soli. Bardziej realna jest wartość bliżej 4,5 m3.
    Twoja twardość to 19-20 dH. Przy zużyciu 15 m3 miesięcznie taki model regenerowałby się raczej 4 x w miesiącu. To nie jest zła częstotliwość, ale mogłaby być większa.

    To coś ala magnetyzery do samochodów?
    Jest to opisane takim bełkotem pseudonaukowym, że można to wrzucić do jednego worka z magnetyzerami...

  3. #543
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Akairis

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-450
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Chyba nie rozumiem pytania...
    Pytałem o filtr, bo ma w opisie coś takiego "Automatyczne płukanie przeciwprądowe", z czego wynika, to co piszesz. Płukanie, nie regeneracja.

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli upierasz się przy Aquahome to chyba nie ma większego modelu...
    Nie upieram, jednak się na tym nie znam i zapewne Aquahome ma najlepszy marketing.

    Czy jest coś godnego z gotowców do polecenia?
    Ostatnio edytowane przez Akairis ; 17-04-2019 o 10:00

  4. #544
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Akairis

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-450
    Posty
    5

    Domyślnie

    Regeneracja przeciwprądowa to jest up-flow?

    Znalazłem jeszcze coś takiego: https://www.filtry-do-wody.info/prod...limline-cs-30/

    Dane techniczne
    • Wymiary obudowy (w/s/g): 96,4 x 39,1 x 46,7 cm
    • Głowica sterująca: Erie
    • Wydajność (max): 3,0 m³/h
    • Przyłącze: 3/4″
    • Ilość złoża: 30 litrów
    • Złoże: Żywica jonowymienna monosferyczna Lewatit
    • Użycie soli na regenerację: 3,8 kg
    • Użycie wody na regenerację: 144 litrów
    • Temperatura (min / max): 2 / 48 °C
    • Ciśnienie (min / max): 1,4 / 8,3 bar

    Dodają
    • Filtr narurowy Atlas Filtri z serii Sanic (antybakteryjny)
    • Wkład sznurkowy z serii Sanic (dokładność 10 mikronów)
    • Zawór ByPass z mieszaczem o wartości 190 zł (do wyczerpania zapasów)


    Posiada regenerację up-flow.
    Ostatnio edytowane przez Akairis ; 17-04-2019 o 11:02

  5. #545
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akairis Zobacz post
    Regeneracja przeciwprądowa to jest up-flow?
    Tak.

  6. #546

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    ...Jesli chcesz oszczędzać oczyszczalnię to szukaj modelu z regeneracją przeciwprądową.....
    Aquasoft ma możliwość 2 trybów, ale o co chodzi z przeciwprądową i współprądową regenerką? To kierunek płukania zgodny i przeciwny do przepływu wody? Czy należy to okresowo zmieniać ? I dlaczego oszczędzimy OŚ z regen. pp?

    Co do twardości to ciągle mamy 0 stopni przy wykręconej całkowicie śrubce. Robić reklamację?

  7. #547
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nataly Zobacz post
    Aquasoft ma możliwość 2 trybów, ale o co chodzi z przeciwprądową i współprądową regenerką?
    Nie ma "możliwości 2 trybów". To jest kolejne "niedopowiedzenie" żeby pokazać jak nasz sprzęt jest lepszy od innych (mimo, że to ten sam sprzęt). Sterownik (czyli elektronika) może kontrolować głowicę (czyli część mechaniczną) w obu wersjach. Ale wybierając głowicę ona jest w jednej wersji (zazwyczaj współprądowej, czyli standardowej) i zmiana na drugą wersję wymaga wymiany kilku części (w tym korpusu głowicy).

    To kierunek płukania zgodny i przeciwny do przepływu wody? Czy należy to okresowo zmieniać ? I dlaczego oszczędzimy OŚ z regen. pp?
    Tak, oznacza to kierunek przepływu solanki przez złoże w czasie regeneracji względem przepływu wody w czasie pracy. Nie da się tego okresowo zmieniać - trzeba wybrać wersję w czasie wybierania zmiękczacza.
    Wersja przeciwprądowa pozwala na ustawienie mniejszej dawki soli, co zmniejsza obciążenie OŚ. Nie ma w niej także jednego etapu płukania przez co maleje zużycie wody na regenerację. Ale wszystko to ma miejsce pod warunkiem, że głowica będzie dobrze zaprogramowana... bo byli już tacy specjaliści co mieszali ustawienie od regeneracji standardowej ze sprzętem do regeneracji przeciwprądowej - a w ten sposób nie ma żadnego zysku.
    Co do twardości to ciągle mamy 0 stopni przy wykręconej całkowicie śrubce. Robić reklamację?
    Nie wiem czy od razu reklamację, ale można to sprawdzić. Ten zaworek da się wykręcić / wymienić. Może się zaciął? Czy kręcicie nim przy przepływie wody czy w czasie bez poboru?

  8. #548
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Cys404

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Posty
    10

    Domyślnie

    A ja mam pytanie czy warto dopłacać do Clack CK Pallas?

    wybrałem dwa takie zestawy tylko nie widzę żadnych różnic pomiędzy nimi oprócz sterownika który ma polskie menu (dla mnie zbędne)
    https://bluewater24.pl/dwuelementowy...25-p-1241.html
    https://bluewater24.pl/nowoczesny-zm...-s-p-1107.html

    Według wodociągów mam twardość na poziomie 350mg / 19.61 w skali niemieckiej
    Zużycie 8-10m3 / miesiąc.

  9. #549
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cys404 Zobacz post
    A ja mam pytanie czy warto dopłacać do Clack CK Pallas?
    To już zależy od Ciebie... niektórzy wymagają menu w języku polskim, a innym będzie to obojętne. Podświetlany ekran przydaje się np. w ciemniejszych pomieszczeniach. Są jeszcze inne różnice, ale w domowych warunkach ich nie zauważysz.

    wybrałem dwa takie zestawy tylko nie widzę żadnych różnic pomiędzy nimi
    Tak na szybko to wersja Pallas jest wyposażona dodatkowo w mieszacz (mixing) do regulacji twardości wody wyjściowej. Nie jest to zależne od sterownika, ale jest to inna wersja głowicy.
    Poza tym oba zestawy nie mają zaworu obejścia (bypass).

  10. #550
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Jungalski
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    77

    Domyślnie

    Witam,
    Qbek17 czy byłbyś tak uprzejmy i pomógłbyś mi w wyborze zmiękczacza wody?

    Rodzina wkrótce trzyosobowa.
    Zużycie wody ok 4-5m3 na miesiąc. (Wychodzi dość mało, ale skoro rachunek przychodzi co 2 mce i zużycie waha sie miedzy 8-10m3)
    Jakość wody wg wodociągów - 332mg/l czyli ok. 20dH
    Głównym celem jest pozbycie się osadów na armaturze i szybie.
    Scieki odprowadzane są do szamba.
    Do tematu zmiękczacza podchodziłem pare lat temu i cały czas mam w zakładce zapisany jeden model - Aqua Soft Basic 25.
    Czy to dobry wybór czy warto pochylić się nad innymi modelami?
    Z góry dzięki za ewentualną pomoc
    Ostatnio edytowane przez Jungalski ; 04-05-2019 o 23:11

  11. #551
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jungalski Zobacz post
    Witam,
    Qbek17 czy byłbyś tak uprzejmy i pomógłbyś mi w wyborze zmiękczacza wody?

    Rodzina wkrótce trzyosobowa.
    Zużycie wody ok 4-5m3 na miesiąc. (Wychodzi dość mało, ale skoro rachunek przychodzi co 2 mce i zużycie waha sie miedzy 8-10m3)
    Jakość wody wg wodociągów - 332mg/l czyli ok. 20dH
    Głównym celem jest pozbycie się osadów na armaturze i szybie.
    Scieki odprowadzane są do szamba.
    Do tematu zmiękczacza podchodziłem pare lat temu i cały czas mam w zakładce zapisany jeden model - Aqua Soft Basic 25.
    Czy to dobry wybór czy warto pochylić się nad innymi modelami?
    Z góry dzięki za ewentualną pomoc
    Model nie jest zły, ale przy tak niskim zużyciu wody raczej potrzebujesz mniejszego... chyba, że zakładasz znaczny wzrost zużycia razem ze wzrostem liczebności rodziny

  12. #552
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bog21

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-836
    Posty
    31

    Domyślnie

    Witam,

    Proszę o pomoc w doborze zmiększacza do wody. Dom w Wieliczce woda miejska twardość 380-450. Zużycie miesięczne ok .10m3 rodzina 2+3.
    Zastanawiałem się nad General Water i ich Zmiększczacz CLARK EL Compact lub Eco Water Comfort 300 (czy nie za mały - na stronie piszą dla 1-3 osób ale Pani na ifolinii powiedziała że spokojnie i dla 6-8 starczy?). Może jest coś tańszego? najlepiej tak to 2500zł. Zależy mi na bezawaryjności i łatwej obsłudze wielkość obojętna.
    Proszę o pomoc.

  13. #553
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał bog21 Zobacz post
    Dom w Wieliczce woda miejska twardość 380-450. Zużycie miesięczne ok .10m3 rodzina 2+3.
    (czy nie za mały - na stronie piszą dla 1-3 osób ale Pani na ifolinii powiedziała że spokojnie i dla 6-8 starczy?).
    Ciekawe, że przy twardości 25 dH i 5 osobach w domu "pani na infolinii" zaleca zmiękczacz z 14 litrami złoża...
    Na pewno znajdzie się coś większego i tańszego...

  14. #554
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bog21

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-836
    Posty
    31

    Domyślnie a Water technik 32?

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ciekawe, że przy twardości 25 dH i 5 osobach w domu "pani na infolinii" zaleca zmiękczacz z 14 litrami złoża...
    Na pewno znajdzie się coś większego i tańszego...
    A WATER TECHNIK 32? - 2500zł na allegro???

    1. Produkowany jest w Belgii z zachowaniem najwyższych standardów przez jedną z wiodących na świecie amerykańskich firm z branży uzdatniania wody.

    2. Jest wyposażony w nowoczesny sterownik up-flow (regeneracja przeciwprądowa), co gwarantuje najwyższą jakość dostarczanej wody, bardzo długą żywotność złoża oraz ekonomiczną eksploatację.

    3. Posiada najbardziej wydajną i trwałą żywicę jonowymienną – monosferyczną Lewatit S1567 – jedyną produkowaną bez użycia rozpuszczalników organicznych, przyjazną człowiekowi i środowisku.

    4. Dzięki regeneracji przeciwprądowej i żywicy monosferycznej jest niezwykle oszczędny i zużywa nawet 30 proc. mniej wody i soli do płukania niż standardowe urządzenia. Tylko 156 litrów na jedno płukanie przy tak dużym złożu żywicznym!

    5. Jego jakość i bezpieczeństwo jest gwarantowana europejskim certyfikatem żywnościowym, znakami jakości wielu organizacji branżowych oraz najdłuższą w Polsce gwarancją na zmiękczacz wody – 5 lat na głowicę sterującą, 10 lat na złoże żywiczne i 15 lat na elementy z tworzywa sztucznego.

    6. W standardzie ma solidny by-pass z możliwością mieszania wody surowej ze zmiękczoną oraz potrójne zabezpieczenie antyzalaniowe: automatycznie zamykany elektrozawór, pływak solanki oraz przelew na obudowie.

    7. Jest w pełni automatyczny oraz wyjątkowo prosty w montażu i programowaniu (menu w języku polskim, podajemy tylko aktualną godzinę i twardość wody – urządzenie wszystkie parametry pracy ustawia samoczynnie). Do każdego egzemplarza dołączona jest szczegółowa instrukcja w języku

  15. #555
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał bog21 Zobacz post
    A WATER TECHNIK 32? - 2500zł na allegro???
    Ja bym osobiście się na niego nie zdecydował ze względu na typ głowicy. Pozostałe "argumenty" są raczej standardem u każdego sprzedawcy lub są tak ogólne że nie da się ich zweryfikować.

  16. #556
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nicedrain

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Więcbork
    Kod pocztowy
    89-410
    Posty
    9

    Domyślnie

    A Water Technik 26 - 4 cykle ? Model z 32 litrami złoża ma chyba 2 cykle regeneracji.
    4 cykle powinny zapewnić chyba dobrą jakość wody.

    Sam mam problem między wyborem, nie potrafię się zdecydować między Water Technic 26, a Aqua Soft Basic 20.

    Po aukcjach allegro widzimy, że wiele zmiękczaczy Water Technic zostało sprzedanych - nie znalazłem złej opinii.
    Aqua Soft Basic 20 - głowica Clack WS1 Pallas CK - firma Clack to marka sama w sobie 9 cykli i wielkie możliwości.

    Czy są tutaj użytkownicy zmiękczaczy z serii Aqua Soft Basic ? Jakie opinie?

  17. #557
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał nicedrain Zobacz post
    A Water Technik 26 - 4 cykle ? Model z 32 litrami złoża ma chyba 2 cykle regeneracji.
    4 cykle powinny zapewnić chyba dobrą jakość wody.

    Sam mam problem między wyborem, nie potrafię się zdecydować między Water Technic 26, a Aqua Soft Basic 20.

    Po aukcjach allegro widzimy, że wiele zmiękczaczy Water Technic zostało sprzedanych - nie znalazłem złej opinii.
    Aqua Soft Basic 20 - głowica Clack WS1 Pallas CK - firma Clack to marka sama w sobie 9 cykli i wielkie możliwości.

    Czy są tutaj użytkownicy zmiękczaczy z serii Aqua Soft Basic ? Jakie opinie?
    Ja bym brał Clacka

  18. #558

    Domyślnie

    Cytat Napisał nicedrain Zobacz post
    ...Czy są tutaj użytkownicy zmiękczaczy z serii Aqua Soft Basic ? Jakie opinie?
    Mamy od miesiąca Basic25. Pierwsze odczucia:
    1. chyba dla nas za duży, na razie 3 osoby ale rozwojowy
    2. mamy problem z zerową twardością wody przy maks. otwarciu obejścia - będziemy dzwonić do serwisu
    3. poza tym dostojne pudło

  19. #559
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    nicedrain

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Więcbork
    Kod pocztowy
    89-410
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nataly Zobacz post
    Mamy od miesiąca Basic25. Pierwsze odczucia:
    1. chyba dla nas za duży, na razie 3 osoby ale rozwojowy
    2. mamy problem z zerową twardością wody przy maks. otwarciu obejścia - będziemy dzwonić do serwisu
    3. poza tym dostojne pudło
    Zamówiłem Basic 20 i czekam na dostawę.

    Opisz punkt 2 jaki to problem.

  20. #560

    Domyślnie

    nicedrain - I b. dobrze wybrałeś. My żałujemy, że kupiliśmy 25, spokojnie wystarczyłaby 20-stka. Sprzedawcy mają swój interes i zalecają większe, a po 14 dniach każdy zmiękczacz (nawet przy małym zużyciu wody), ma bezsensowną regenerację. Serwisant stwierdził, że trudności w uzyskaniu 6 st. twardości wody mogą wynikać również z tego, że duży zmiękczacz a na starcie mamy małe pobory -ale załóżmy, że rozwojowy
    Ostatecznie po wizycie serwisanta (nie wiemy co robił) i max. otwarciu obejścia udało się u nas uzyskać ok. 4 stopnie ale nie od razu po regeneracji, bo zaraz po regeneracji zawsze przez kilka dni zmiękczacz daje nam zero.
    Generalnie ze względu na miedź (instalacja przykotłowa cwu i co), doznania smakowe, dotykowe, itp. zaleca się chyba ok. 6 stopni -poczytaj, ew. niech się wypowiedzą experci...
    Ostatnio edytowane przez Nataly ; 19-05-2019 o 09:37

Strona 28 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony