dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 84
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1680
  1. #1001
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggi1 Zobacz post
    Dzień dobry, poproszę o pomoc w wyborze zmiękczacza wody. O głowicy i złożu już wiem prześledziwszy wątek W obecnym mieszkaniu (54m²) średnie miesięczne zużycie przez ostatnie lata kształowało się tak: 2017r-5,8; 2018-7,1; 2019-8,3 i 2020-9,75 (miałam w 2020 takie 1,5tyg. gdzie pranie robiłam 2xdz z 5 cyklami płukań, być może to tak podbiło, albo poprostu zużywamy coraz więcej). Generalnie tendencja wzrostowa. Rodzina 4-osobowa. Nie wiem, na jakim poziomie oszacować zużycie w nowym domu. Będzie to 130m², dwie łazienki, dojdzie wanna (ale nie sądzę, byśmy codziennie brali kąpiel ) Twardość wody w przedziale 210-231mg/l.
    Ja bym celował w 20 litrów złoża.

  2. #1002

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ciężko stwierdzić czy dobór wielkości urządzenia jest prawidłowy jeśli nie podaje Pan żadnych konkretnych informacji (twardość wody, zużycie).
    Co do jakości urządzeń to myślę, że wszystkie będą działały, ale nie są to wrażenia ich użytkownika
    Właśnie zmierzyłem twardość wody. Wyszło mi 23-24 stopnie niemieckie. Jeśli chodzi o zużycie to niestety nie mieszkamy tam jeszcze więc ciężko mi to oszacować. W ciągu 2 tygodni planuję zakup urządzenia i uruchomienie kotłowni.

  3. #1003

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ja bym celował w 20 litrów złoża.
    Dziękuję za odpowiedź. A to jeszcze dopytam, czym ryzykuję biorąc ten większy 24litry (którą to wielkość proponuje Pan od Ecoperly)? Na co by to wpłynęło negatywnie? I w drugą stronę, biorąc 20l a zużycie wody by wzrosło, czym to będzie skutkować? Czy ta Ecoperla z głowicą Erie jest warta tej ceny, czy znajdę coś lepszego (z Clarkiem) a ciut tańszego?

  4. #1004
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gosc_niedzielny_

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Pierwoszyno
    Kod pocztowy
    81-198
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzień Dobry,
    Który zmiękczacz kupić: Erie Sentencia Volumo 20 (1900zł) czy Hydro Technic - Logix20 (2000zł)?

    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...-20-8251079459

    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ryk-9389283934

    Czy można kupić coś jeszcze lepszego w cenie około 2000zł?

    Twardość wody 300CaCO3 mg/l, zużycie wody 6,5m3/miesiąc.

    Pozdrawiam.

  5. #1005
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kwaska Zobacz post
    Właśnie zmierzyłem twardość wody. Wyszło mi 23-24 stopnie niemieckie. Jeśli chodzi o zużycie to niestety nie mieszkamy tam jeszcze więc ciężko mi to oszacować. W ciągu 2 tygodni planuję zakup urządzenia i uruchomienie kotłowni.
    Twardość jest wysoka, do tego 4 osoby w domu więc zużycie będzie przynajmniej 10-11 m3 miesięcznie. Przy takich założeniach odpowiedni będzie spory zmiękczacz na 35-40 litrów złoża...
    Te co rozważasz mają po 20 litrów, więc trochę mało. Oczywiście też będą działały ale regeneracja będzie dość często (co podnosi koszty eksploatacji).

  6. #1006
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggi1 Zobacz post
    A to jeszcze dopytam, czym ryzykuję biorąc ten większy 24litry (którą to wielkość proponuje Pan od Ecoperly)? Na co by to wpłynęło negatywnie? I w drugą stronę, biorąc 20l a zużycie wody by wzrosło, czym to będzie skutkować?
    Jak zmiękczacz będzie większy to albo będzie się regenerował zanim jeszcze wykorzystasz jego pojemność, albo rzadziej niż zalecane 14 dni.
    W drugą stronę jak zmiękczacz będzie mniejszy (albo zużycie sporo wzrośnie) to zmiękczacz będzie się regenerował częściej (im częściej tym nieco wyższe koszty eksploatacyjne).

    Czy ta Ecoperla z głowicą Erie jest warta tej ceny, czy znajdę coś lepszego (z Clarkiem) a ciut tańszego?
    Na pewno możesz znaleźć coś tańszego z głowicą Clack.

  7. #1007
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosc_niedzielny_ Zobacz post
    Dzień Dobry,
    Który zmiękczacz kupić: Erie Sentencia Volumo 20 (1900zł) czy Hydro Technic - Logix20 (2000zł)?

    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...-20-8251079459

    https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ryk-9389283934

    Czy można kupić coś jeszcze lepszego w cenie około 2000zł?

    Twardość wody 300CaCO3 mg/l, zużycie wody 6,5m3/miesiąc.

    Pozdrawiam.
    Jak czytam takie hasło: "Volumo 20 to: 2 cyklowa elektroniczna głowica..." to już mi się odechciewa czytać dalej ale trochę przeczytałem i nie znalazłem informacji jaka konkretnie jest tam żywica.
    Więc mając taki wybór zdecydowanie wybrałbym model z głowicą Logix.
    Myślę, że w tej kwocie nie będzie nic z Clackiem...

  8. #1008
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Więc mając taki wybór zdecydowanie wybrałbym model z głowicą Logix.
    W czym ten Logix jest lepszy od tego:






    ?

    Tak, wbrew temu co pisałeś kiedyś cały zmiękczacz jest robiony przez Erie w Belgii - nie tylko głowica.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Temp1.jpg
Wyświetleń:	894
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	452679   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	temp2.jpg
Wyświetleń:	893
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	452680  

  9. #1009
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W czym ten Logix jest lepszy od tego?
    Tak jak pisałem - jest to głowica 2 cyklowa. Logix jest 8 cyklowy.
    Nie odnosiłem się tu do jakości czy producenta tylko do konkretnego modelu - a od tej wersji zdecydowanie lepszy jest Logix.

    Tak, wbrew temu co pisałeś kiedyś cały zmiękczacz jest robiony przez Erie w Belgii - nie tylko głowica.
    Nie sądzę.
    Tam jest "manufactured & assembled" czyli wyprodukowany i złożony... co daje duże pole do interpretacji.

  10. #1010

    Domyślnie

    qbek17 - a czy doradziłbyś przy filtrze podzlewowym? Robimy oddzielne przyłącze dla wody pitnej w kuchni omijające uzdatniacz. Potrzebuję filtra podzlewowego, który NIE będzie w ogóle redukował jonów wapnia i magnezu (po to omijam uzdatniacz), a jednocześnie usuwał inne wszelkie zanieczyszczenia w tym bakterie i cysty. Miałam polecony Aquafor Kryształ B Eco. Ale wczoraj się wczytałam i wyczytałam, że ich włókna Aqualen zatrzymują jednak minerały. Zaczęłam szukać czegoś innego i jakoś nie mogę wyszukać czegoś sensownego dla moich wymagań. Jak już super wyłapuje mikrocząstki to i ma filtr na kamień, jak jest okrojony, to znów nic nie piszą o bakteriach i cystach...

  11. #1011
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggi1 Zobacz post
    qbek17 - a czy doradziłbyś przy filtrze podzlewowym? Robimy oddzielne przyłącze dla wody pitnej w kuchni omijające uzdatniacz. Potrzebuję filtra podzlewowego, który NIE będzie w ogóle redukował jonów wapnia i magnezu (po to omijam uzdatniacz), a jednocześnie usuwał inne wszelkie zanieczyszczenia w tym bakterie i cysty. Miałam polecony Aquafor Kryształ B Eco. Ale wczoraj się wczytałam i wyczytałam, że ich włókna Aqualen zatrzymują jednak minerały. Zaczęłam szukać czegoś innego i jakoś nie mogę wyszukać czegoś sensownego dla moich wymagań. Jak już super wyłapuje mikrocząstki to i ma filtr na kamień, jak jest okrojony, to znów nic nie piszą o bakteriach i cystach...
    To co "piszą" to tylko marketing. Generalnie masz dwie opcje: UF lub NF (ultra lub nanofiltracja). Są to membrany o roznej dokladnosci filtracji. Sprawdź sobie jakie rozmiary mają te bakterie czy cysty i zobacz czy wystarczy UF czy jednak musi być NF.

  12. #1012

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W czym ten Logix jest lepszy od tego:






    ?

    Tak, wbrew temu co pisałeś kiedyś cały zmiękczacz jest robiony przez Erie w Belgii - nie tylko głowica.
    Dzień dobry
    Osobiście system z wyposażony w elektrozawory będzie zdecydowanie lepszy. Nie wiem jakie dokładnie urządzenie przedstawiasz, ale jeśli jest to np. Supreme to nie ma tam głowicy dwu - tylko trzy cyklowa działająca w trybie up-flow. Logix 255/760 posiada system regeneracji DF, będzie i system regeneracji opóźnionej objętościowej. Ten z reje ma proporcje, czyli będzie zużywał mnie wody i soli w cyklu regeneracyjnym.

    Nie wiem czy wiesz ale PENTER producent Logixa wykupił ERIE, wiec teraz wszystkie produkty Erie produkowane są przez PENTERA. Moim zdaniem te dwa produkty są dobre, ze względu na system rege. i pracę jednostki w proporcji, wybrał bym ten erie, Logix tez jest bardzo dobry.

  13. #1013

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W czym ten Logix jest lepszy od tego:






    ?

    Tak, wbrew temu co pisałeś kiedyś cały zmiękczacz jest robiony przez Erie w Belgii - nie tylko głowica.
    Dodam tylko ze faktycznie logix jest 8 cyklowy. Ale tak naprawdę jest tam 5 cykli, reszta cykli to np. rozprężanie ciśnienia pomiędzy 1 a drugim cyklem.

  14. #1014

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W czym ten Logix jest lepszy od tego:






    ?

    Tak, wbrew temu co pisałeś kiedyś cały zmiękczacz jest robiony przez Erie w Belgii - nie tylko głowica.
    i jeszcze jedno systemy na elektrozaworach działający w trybie UF w odróżnieniu od Logixa pracuje w trybie suchego zbiornika. Logix kończy cykle regen i w ostatnim 8 cyklu zalewa zbiornik, ten ze zdjęcia rozpoczyna od dolania wody i kończy na szybkim płukaniu.

    Pozdrawiam

  15. #1015
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggi1 Zobacz post
    qbek17 - a czy doradziłbyś przy filtrze podzlewowym? Robimy oddzielne przyłącze dla wody pitnej w kuchni omijające uzdatniacz. Potrzebuję filtra podzlewowego, który NIE będzie w ogóle redukował jonów wapnia i magnezu (po to omijam uzdatniacz), a jednocześnie usuwał inne wszelkie zanieczyszczenia w tym bakterie i cysty. Miałam polecony Aquafor Kryształ B Eco. Ale wczoraj się wczytałam i wyczytałam, że ich włókna Aqualen zatrzymują jednak minerały. Zaczęłam szukać czegoś innego i jakoś nie mogę wyszukać czegoś sensownego dla moich wymagań. Jak już super wyłapuje mikrocząstki to i ma filtr na kamień, jak jest okrojony, to znów nic nie piszą o bakteriach i cystach...
    Jeśli zależy Pani na filtrowaniu wody w kuchni, przy zachowaniu naturalnie występujących minerałów, to zdecydowanie możemy polecić ten model systemu ultrafiltracji, w Pani przypadku z 3 etapami filtracji (koszt 1200 zł brutto):

    https://youtu.be/8QUcbKkJxhU

    https://www.ecoperla.pl/filtry-do-kuchni/profine-pou-3/
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  16. #1016
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Osobiście system z wyposażony w elektrozawory będzie zdecydowanie lepszy.
    Rozwiniesz swoją myśl? Jakieś argumenty dlaczego będzie lepszy?

    Nie wiem jakie dokładnie urządzenie przedstawiasz...
    Wystarczy przeczytać kilka postów wcześniej: "Volumo 20 to: 2 cyklowa elektroniczna głowica..."

    Nie wiem czy wiesz ale PENTER producent Logixa wykupił ERIE, wiec teraz wszystkie produkty Erie produkowane są przez PENTERA.
    To nic nie zmienia... oznacza to tylko, że Pentair robi się prawie monopolistą na rynku głowic mając w ofercie Autotrola, Erie, Siatę oraz Flecka.

  17. #1017

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggi1 Zobacz post
    qbek17 - a czy doradziłbyś przy filtrze podzlewowym? Robimy oddzielne przyłącze dla wody pitnej w kuchni omijające uzdatniacz. Potrzebuję filtra podzlewowego, który NIE będzie w ogóle redukował jonów wapnia i magnezu (po to omijam uzdatniacz), a jednocześnie usuwał inne wszelkie zanieczyszczenia w tym bakterie i cysty. Miałam polecony Aquafor Kryształ B Eco. Ale wczoraj się wczytałam i wyczytałam, że ich włókna Aqualen zatrzymują jednak minerały. Zaczęłam szukać czegoś innego i jakoś nie mogę wyszukać czegoś sensownego dla moich wymagań. Jak już super wyłapuje mikrocząstki to i ma filtr na kamień, jak jest okrojony, to znów nic nie piszą o bakteriach i cystach...
    Dobre filtry podzlewzmywakowe np. systemy FP3, lub EXcito znajdziesz w szerokich ofertach sklepów internetowych. Koszt takich filtrów około 150 - 500 zł brutto maksymalnie. Polecam stosować filtry renomowanych producentów tak jak Aquafilter, czy Supreme. Znajdziesz tam systemy z membrana UF, z wkładami bio- ceramicznymi jak również podstawową filtrację opartą na piance i węglu.

  18. #1018

    Domyślnie

    Witam, czy wybrany przeze mnie model: https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...sob-8867731971 będzie ok dla 5 osobowej rodziny (zużycie około 15), przy twardości 30 stopni niemieckich ?
    Ewentualnie czy możecie polecić jakiś bardziej opłacalny zmiękczacz niż ten co podałem?

  19. #1019

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek1233 Zobacz post
    Witam, czy wybrany przeze mnie model: https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...sob-8867731971 będzie ok dla 5 osobowej rodziny (zużycie około 15), przy twardości 30 stopni niemieckich ?
    Ewentualnie czy możecie polecić jakiś bardziej opłacalny zmiękczacz niż ten co podałem?
    Regeneracja wypadnie Ci co około 6 metrów.
    Przy twardości 30 st niemieckich i takim zużyciu około 15, urządzenie będzie poprawnie dobrane.
    Ewentualnie nadpisz regenerację żeby czasowo się zregenerował co 10 dni.

    Pozdrawiam

  20. #1020
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek1233 Zobacz post
    Witam, czy wybrany przeze mnie model będzie ok dla 5 osobowej rodziny (zużycie około 15), przy twardości 30 stopni niemieckich ?
    Ewentualnie czy możecie polecić jakiś bardziej opłacalny zmiękczacz niż ten co podałem?
    Jeśli chcesz zmiękczać do zera to będzie OK. Ewentualnie wymieniłbym żywicę na monosferyczną bo przy takiej ilości to już może robić różnicę.
    Dodatkowo zwróć uwagę na ilość sodu w wodzie pitnej - przy zmiękczeniu z 30 dH prawie na pewno będziesz miał przekroczoną normę, co może skutkować posmakiem wody. Do usunięcia nadmiaru sodu możesz użyć filtra RO podzlewowego.

Strona 51 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony