dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 68 z 84
Pokaż wyniki od 1.341 do 1.360 z 1680
  1. #1341

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    To zależy jaki wybrał Pan model zmiękczacza. Są model z tzw funkcję suchego zbiornika gdzie rege zaczyna od zalania zbiornika i są które kończą zalaniem zbiornika. Jeśli Pana system ma funkcję suchego zbiornika to nie dolewamy wody, w zbiorniku będzie też minimalna ilość wody. tak bym powiedział tyci, tyci .

    Pozdrawiam
    Przepraszam z rozpędu nie pomyślałem żeby napisać model ... - Supreme Soft 20.
    Dodatkowo jak już jestesmy przy tym modelu - Hydraulik powiedzial mi ze w tym urzadzeniu jest tzw tryb wakacyjny - ze urzadzenie i tak sie bedzie płukać nawet jak wyjade albo nie będe pobieral wody - i tylko czy to trzeba jakos wlaczyc? czy to z automatu sie bedzie robilo? - bo tego juz nie zapytalem

    Pzdr
    K.W

  2. #1342

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krystian_WAW Zobacz post
    Przepraszam z rozpędu nie pomyślałem żeby napisać model ... - Supreme Soft 20.
    Dodatkowo jak już jestesmy przy tym modelu - Hydraulik powiedzial mi ze w tym urzadzeniu jest tzw tryb wakacyjny - ze urzadzenie i tak sie bedzie płukać nawet jak wyjade albo nie będe pobieral wody - i tylko czy to trzeba jakos wlaczyc? czy to z automatu sie bedzie robilo? - bo tego juz nie zapytalem

    Pzdr
    K.W
    Jeśli chodzi o systemy supreme to mają one funkcję suchego zbiornika, proszę nie dolewać ręcznie wody, w zbiorniku po regeneracji nie powinno być wody w zbiorniku soli. Tryb wakacyjny jest ustawiony automatycznie, proszę nic nie robić, jest to jedna z najprostszych głowic, w której do minimum ograniczono ingerencję użytkownika.

    pozdrawiam

  3. #1343

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Jeśli chodzi o systemy supreme to mają one funkcję suchego zbiornika, proszę nie dolewać ręcznie wody, w zbiorniku po regeneracji nie powinno być wody w zbiorniku soli. Tryb wakacyjny jest ustawiony automatycznie, proszę nic nie robić, jest to jedna z najprostszych głowic, w której do minimum ograniczono ingerencję użytkownika.

    pozdrawiam
    Ok w takim razie wszystko jest tak jak powinno być. Dziekuje za szybka pomoc

    Pozdr.
    K.W

  4. #1344

    Domyślnie

    Cześć. Chce kupić zmiękczacz wody do budynku wielorodzinnego, 5 mieszkań (kawalerki 1-2 osobowe). Średnie zużycie wody to 30m3/msc. Twardości wody nie mierzyłem, jednak woda jest bardzo twarda (15-20 dh wg. dystrybutora). Po wstępnym wejściu w temat myślę o czymś takim:
    https://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-d...65-p-1287.html
    Czy nada się na moje potrzeby?

  5. #1345
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal4923 Zobacz post
    Cześć. Chce kupić zmiękczacz wody do budynku wielorodzinnego, 5 mieszkań (kawalerki 1-2 osobowe). Średnie zużycie wody to 30m3/msc. Twardości wody nie mierzyłem, jednak woda jest bardzo twarda (15-20 dh wg. dystrybutora). Po wstępnym wejściu w temat myślę o czymś takim:
    Czy nada się na moje potrzeby?
    Moim zdaniem jest to za duży model.
    Myślę, że skoro jest to woda zasilająca budynek wielorodzinny to musi spełniać normę wody pitnej. W związku z tym nie powinna być zmiękczona do zera. Jak zostawisz te 5 dH to do usunięcia masz tylko 10-15 dH. Przy podanym zużyciu wody wystarczy Ci model na 50-75 litrów złoża (a ten z linka ma 130 litrów).

    Dodatkowo przy tej wielkości zmiękczaczu warto już pomyśleć o regeneracji przeciwprądowej i żywicy monosferycznej.

  6. #1346
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Twardość 210 mg/l CaCO3 (informacja z opwik), dom nowy więc nie wiem jakie będzie zużycie, obecnie 2 osoby dorosłe ale docelowo myślę, ze będzie nas 4.
    Jaki konkretnie model możecie polecić? Cena najlepiej w okolicy 3tyś.

  7. #1347

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Twardość 210 mg/l CaCO3 (informacja z opwik), dom nowy więc nie wiem jakie będzie zużycie, obecnie 2 osoby dorosłe ale docelowo myślę, ze będzie nas 4.
    Jaki konkretnie model możecie polecić? Cena najlepiej w okolicy 3tyś.
    3000,00 zł to już fajny budżet na zmiękczacz, w tej cenie znajdziesz porządny zmiękczacz z porządnym złożem i na markowej głowicy. Polecane przez mnie to Logix, Supreme. Inni koledzy polecą Clacka który również jest ok. Przy tym budżecie powinieneś się wyrobić.

    Przyjmując że będziesz zużywać 10 m3 wody miesięcznie, to w twoim przypadku spokojnie wyrobi się zmiękczacz z butla 20 litrów. W twoim przypadku jest woda podchodząca pod średnio twardą.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Louis_muniek ; 10-02-2022 o 07:09

  8. #1348

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal4923 Zobacz post
    Cześć. Chce kupić zmiękczacz wody do budynku wielorodzinnego, 5 mieszkań (kawalerki 1-2 osobowe). Średnie zużycie wody to 30m3/msc. Twardości wody nie mierzyłem, jednak woda jest bardzo twarda (15-20 dh wg. dystrybutora). Po wstępnym wejściu w temat myślę o czymś takim:
    https://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-d...65-p-1287.html
    Czy nada się na moje potrzeby?
    Według mnie ten zmiękczacz jest za duży, jeśli przyjmiesz że twoja średnia twardość to 17 -18 stopni spokojnie wystarczy 60 - 75 litrowy zmiękczacz.
    Pozdrawiam

  9. #1349
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal4923 Zobacz post
    Cześć. Chce kupić zmiękczacz wody do budynku wielorodzinnego, 5 mieszkań (kawalerki 1-2 osobowe). Średnie zużycie wody to 30m3/msc. Twardości wody nie mierzyłem, jednak woda jest bardzo twarda (15-20 dh wg. dystrybutora). Po wstępnym wejściu w temat myślę o czymś takim:
    https://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-d...65-p-1287.html
    Czy nada się na moje potrzeby?
    Cześć,
    do podanych potrzeb polecamy model Ecoperla Softower L z 60l złoża monosferycznego. Głowica Clack zapewni Ci bezawaryjną pracę.

    Link do recenzji urządzenia: https://youtu.be/XU05XNfSY_U

    W razie pytań służymy pomocą
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  10. #1350
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Twardość 210 mg/l CaCO3 (informacja z opwik), dom nowy więc nie wiem jakie będzie zużycie, obecnie 2 osoby dorosłe ale docelowo myślę, ze będzie nas 4.
    Jaki konkretnie model możecie polecić? Cena najlepiej w okolicy 3tyś.
    Cześć, przy podanych potrzebach i twardości wody zerknij na model Ecoperla Toro 20

    Link do recenzji urządzenia: https://youtu.be/qTo239BmY8U
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  11. #1351

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Twardość 210 mg/l CaCO3 (informacja z opwik), dom nowy więc nie wiem jakie będzie zużycie, obecnie 2 osoby dorosłe ale docelowo myślę, ze będzie nas 4.
    Jaki konkretnie model możecie polecić? Cena najlepiej w okolicy 3tyś.
    Cześć ,
    Przy takiej wodzie~12'dH, ze spokojem jeśli masz jedną łazienkę możesz nawet iść w kompakt 12/15 litrowy na klasowym monosferyku z upflowem i tyle.
    Na spokojnie możesz kupić super kompakt. Nawet na dwie łazienki i normlane używanie wody ( typu nie NA RAZ 3 spłukania w 3 wc wody, pralka, zmywarka, wanna, prysznic dokładnie w tym samym czasie) ja bym wziął 15 litrów czegoś super i już. Jeśli chcesz mieć totalnie zapas wydajności - czyli boisz się o to co napisałem w nawiasie wyżej - ale jest to tak na serrio awykonalne przy 4rech domownikach - to weź 20 litrowca.

    Pozdrawiam

  12. #1352
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał exKex_6 Zobacz post
    Cześć ,
    Przy takiej wodzie~12'dH, ze spokojem jeśli masz jedną łazienkę możesz nawet iść w kompakt 12/15 litrowy na klasowym monosferyku z upflowem i tyle.
    Na spokojnie możesz kupić super kompakt. Nawet na dwie łazienki i normlane używanie wody ( typu nie NA RAZ 3 spłukania w 3 wc wody, pralka, zmywarka, wanna, prysznic dokładnie w tym samym czasie) ja bym wziął 15 litrów czegoś super i już. Jeśli chcesz mieć totalnie zapas wydajności - czyli boisz się o to co napisałem w nawiasie wyżej - ale jest to tak na serrio awykonalne przy 4rech domownikach - to weź 20 litrowca.

    Pozdrawiam
    Łazienki są w sumie dwie, różnica cenowa między 20 litrowym i ciut mniejszym jest chyba znikoma więc chyba lepiej wziąć większy w razie właśnie jednoczesnej "okupacji" kilku punktów poboru wody.
    Parterówka, pow. użytk./ogrz. 130m2 + 45m2 garaż nieogrzewany, kubatura 362,6m3. Wylewka 10cm - 100% podłogówki. Ściany silka 18cm+ 25cm( 0,032), podłoga 20cm (0,030), sufit 50cm celulozy, okna Vetrex V82 + szczelny montaż (U= 0.6-0,9). Obciążenie cieplne przy -20*C: 4,5kW, zapotrzebowanie : 46,5 kWh/m2*rok. PC Panasonic 7kw split, Thessla Green AirPack4 400h Enthalpy.

  13. #1353

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Łazienki są w sumie dwie, różnica cenowa między 20 litrowym i ciut mniejszym jest chyba znikoma więc chyba lepiej wziąć większy w razie właśnie jednoczesnej "okupacji" kilku punktów poboru wody.
    czy to 15 czy 20 tka, to jeden i drugi obsłuży przepływ w twoim domu. Ja skłaniał bym się bardziej ku 20 litrowemu.
    Pozdrawiam

  14. #1354
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Łazienki są w sumie dwie, różnica cenowa między 20 litrowym i ciut mniejszym jest chyba znikoma więc chyba lepiej wziąć większy w razie właśnie jednoczesnej "okupacji" kilku punktów poboru wody.
    Też bym był za 20 litrowym. W tym budżecie znajdziesz już coś na Clacku i Lewaticie.

  15. #1355

    Domyślnie

    Witam,

    Qbek17 czy pomógłbyś mi w wyborze zmiękczacza wody?

    Od dłuższego czasu rozglądam się za zmiękczaczem, ale zawsze jest jakieś ale.
    Dlatego zdecydowałem się poprosić o pomoc w wyborze.

    Jakie urządzenie mógłbyś zaproponować? Jakiś konkretny model?
    Jeżeli możesz polecić coś ekonomicznego poza forum będę wdzięczny.

    Rodzina cztery osoby.
    Segment ok. 100m2, ogrzewanie podłogowe.
    Zużycie wody ok. 10,5-12m3 na miesiąc.

    Twardość wody wg wodociągów - 355mg/l CaCO3.
    Twardość wody w stopniach niemieckich [°N]- 19,94.

    Z góry dzięki za wszelką pomoc!
    Pozdrawiam.

    Czy konieczny jest montaż reduktora ciśnienia?

  16. #1356

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rator Zobacz post
    Witam,

    Qbek17 czy pomógłbyś mi w wyborze zmiękczacza wody?

    Od dłuższego czasu rozglądam się za zmiękczaczem, ale zawsze jest jakieś ale.
    Dlatego zdecydowałem się poprosić o pomoc w wyborze.

    Jakie urządzenie mógłbyś zaproponować? Jakiś konkretny model?
    Jeżeli możesz polecić coś ekonomicznego poza forum będę wdzięczny.

    Rodzina cztery osoby.
    Segment ok. 100m2, ogrzewanie podłogowe.
    Zużycie wody ok. 10,5-12m3 na miesiąc.

    Twardość wody wg wodociągów - 355mg/l CaCO3.
    Twardość wody w stopniach niemieckich [°N]- 19,94.

    Z góry dzięki za wszelką pomoc!
    Pozdrawiam.

    Czy konieczny jest montaż reduktora ciśnienia?
    Dzień dobry
    W Pana przypadku można wystarczy zmiekczacz z butlą 30 - 32 litry.
    Takie urządzenie kupi Pan już w cenie 1600,00 zł - 2000,00 zł.
    Będą to urządzenie na chińskich sterownikach, ale jeśli dobrze Pan poszuka to znajdzie Pan w tej cenie zmiekczacz z menu w języku Polskim oraz monosferyczną żywicą lewatit i systemem regeneracji up-flow.

    Reduktor ciśnienie nie zaszkodzi zainstalować, jest konieczny jeśli w Pana przypadku występują skoci ciśnienia.

    Pozdrawiam

  17. #1357
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rator Zobacz post

    Rodzina cztery osoby.
    Segment ok. 100m2, ogrzewanie podłogowe.
    Zużycie wody ok. 10,5-12m3 na miesiąc.

    Twardość wody wg wodociągów - 355mg/l CaCO3.
    Twardość wody w stopniach niemieckich [°N]- 19,94.

    Z góry dzięki za wszelką pomoc!
    Pozdrawiam.
    Cześć

    Do podanych potrzeb idealny będzie 35-litrowy model zmiękczacza wody.

    Proponujemy kompaktowy Ecoperla Toro 35 - link do recenzji: https://youtu.be/qTo239BmY8U

    oraz do strony internetowej: https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/toro/

    W razie pytań, jesteśmy do dyspozycji
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  18. #1358
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rator Zobacz post
    Rodzina cztery osoby.
    Segment ok. 100m2, ogrzewanie podłogowe.
    Zużycie wody ok. 10,5-12m3 na miesiąc.

    Twardość wody wg wodociągów - 355mg/l CaCO3.
    Twardość wody w stopniach niemieckich [°N]- 19,94.

    Czy konieczny jest montaż reduktora ciśnienia?
    Przy zmiękczeniu do zera proponowałbym model z 35 litrami złoża. Jeśli jednak przewidujesz, że będziesz chciał zostawić kilka stopni twardości to wystarczy model 30 litrowy (ten model znajdziesz też w wersji kompaktowej).
    Nie polecam najtańszych modeli na chińskich komponentach. Dobry jakościowo zestaw (dobra głowica, np. Clack, solidne złoże, np. Lewatit, komplet dodatków i akcesoriów) dostaniesz za ok 3000-3500 PLN.

  19. #1359

    Domyślnie

    Witajcie, u mnie już stacja śmiga i w sumie jestem wstępnie zadowolony zarówno z urządzenia, jak i z montażu. Miałem jakieś fotki zarzucić ale tu pewnie każdy już znudzony tym tematem więc stwierdziłem że nie będę się wygłupiał. Natomiast dla kogoś kto taką stację uzdatniająca/zmiękczacz chciałby zainstalować a nie ma jakoś specjalnie przygotowanej instalacji to jeśli tego nie robi sam sugeruję przygotować się na dodatkowy wydatek rzędu ok 1.2-1.5 tyś. Oczywiście można samemu, myślałem o tym bo szwagier ma zgrzewarkę do rur p.p ale z racji tego że nigdy tego nie robiłem stwierdziłem że nie będę się wygłupiał.
    Ale mniejsza o to, mam pytanie odnośnie twardości wody, mianowicie bazując na tym testerze kropelkowym supreme fillters wychodzi mi że woda przed wejściem do stacji ma twardość rzędu 340 mg/l CaCo3 co daje 18 kropli. Na kraniku zaraz po wyjściu ze stacji praktycznie twardość jest na poziomie 1 kropli, czyli ok 20 mg/lCaCo3. Ale już w samym kranie w kuchni wychodzi mi 8 kropli czyli ok 145 mg/l CaCo3 , stacja działa dopiero 3 dzień, no i pytaniem jest czy ten wynik z kuchni się poprawi ? Rozumiem że jest to wynikiem tego że jak mieszkamy w tym domu od nowości przez kilka miesięcy to przez ten czas zdążył się już tam osadzić kamień, pytaniem jest czy zostanie on jeszcze zredukowany czy ta twardość się utrzyma na obecnym poziomie ?
    Ostatnio edytowane przez slawek73 ; 21-02-2022 o 19:34

  20. #1360
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek73 Zobacz post
    Ale mniejsza o to, mam pytanie odnośnie twardości wody, mianowicie bazując na tym testerze kropelkowym supreme fillters wychodzi mi że woda przed wejściem do stacji ma twardość rzędu 340 mg/l CaCo3 co daje 18 kropli. Na kraniku zaraz po wyjściu ze stacji praktycznie twardość jest na poziomie 1 kropli, czyli ok 20 mg/lCaCo3. Ale już w samym kranie w kuchni wychodzi mi 8 kropli czyli ok 145 mg/l CaCo3 , stacja działa dopiero 3 dzień, no i pytaniem jest czy ten wynik z kuchni się poprawi ? Rozumiem że jest to wynikiem tego że jak mieszkamy w tym domu od nowości przez kilka miesięcy to przez ten czas zdążył się już tam osadzić kamień, pytaniem jest czy zostanie on jeszcze zredukowany czy ta twardość się utrzyma na obecnym poziomie ?
    A to nie jest czasem efekt mieszania wody zimnej z ciepłą (która stoi w zasobniku i wymieni się na wodę zmiękczoną z pewnym opóźnieniem)??
    Kamień odłożony w rurach rozpuszcza się bardzo powoli... więc raczej oczekiwałbym wszędzie tej samej twardości co na wyjściu ze zmiękczacza.

Strona 68 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony