dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 70 z 84
Pokaż wyniki od 1.381 do 1.400 z 1680
  1. #1381
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek1221 Zobacz post
    Pomyliłem, wartość 2,6kg to szacowana wydajność. W instrukcji opisana:
    "Wydajność systemu jest wyświetlana w kilogramach CaCO3 usuniętej twardości przed koniecznością regeneracji." Jaką wartość tutaj należy ustawić?
    W takim razie ilość solanki na regenerację mam ustawioną na standard, czyli 120g/litr żywicy. Czy to ok, czy zwiększyć do 200g/litr?
    Bypass mam ustawiony ok, tzn nic w nim nie kręciłem i nie jest uruchomiome ominięcie zmiękczacza.
    Zastanawiam się jeszcze ile ustawić dni do regeneracji? Zależy mi, zeby regenerowanie było po objętości, ale chybs jeżeli nie zrobię objętości w tym czasie podanym, to i tak odbędzie się regeneracja?

    Pozdrawiam
    Dawka soli 120 g/l powinna być wystarczająca.
    Pojemność jest jednak chyba trochę przestrzelona... ja bym celował bliżej 1,6 kg.
    Zaleca się aby limit dni pomiędzy regeneracjami nie przekraczał 14, ale nie jest to "sztywna" reguła.

  2. #1382
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matyspio

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Iława
    Kod pocztowy
    14-200
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Przy takich danych to już bym szukał modelu 25-30 litrów.[/FONT][/COLOR]
    Skąd takie przekonanie...? Dla 3 osobowej rodziny 30L złoże, to jakie w takim razie dla 5 osobowej ?
    Sam przymierzam się do zmiękczacza i dla 2 osób (7m3 / 14dH) raczej patrzyłem w kierunku 15L.
    Na razie wybór padł na Berg z GREEN FILTER.
    Ostatnio edytowane przez matyspio ; 15-03-2022 o 07:08

  3. #1383

    Domyślnie

    Cytat Napisał matyspio Zobacz post
    Skąd takie przekonanie...? Dla 3 osobowej rodziny 30L złoże, to jakie w takim razie dla 5 osobowej ?
    Sam przymierzam się do zmiękczacza i dla 2 osób (7m3 / 14dH) raczej patrzyłem w kierunku 15L.
    Na razie wybór padł na Berg z GREEN FILTER.
    Wg tego co ja się dowiedziałem przy wyborze zmiękczacza, to ważna jest też twardość wody. U mnie woda jest bardzo twarda i złoże wystarcza na mniej niż u kogoś kto ma bardziej miękką wodę. Dlatego mimo tego, że zużycie wody w skali miesiąca nie jest duże, to jednak twardość wymogła większą ilość złoża.

    Co do mojego zmiękczacza, rzeczywiście jak otrzymałem mailem instrukcję to wiele kwestii zostało tam wyjaśnionych, m.in jaką szacowaną wydajność ustawić. Moje pytanie o twardość wody po zmiękczeniu zostaje aktualne - czy zaakceptować twardość na poziomie 3stopni niemieckich,czy zwiększyć ilość solanki do 200g/l i i dążyć do 0stopni niemieckich? Sprzedawca twierdzi, że 3-4stopnie są okej.

  4. #1384
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał matyspio Zobacz post
    Skąd takie przekonanie...? Dla 3 osobowej rodziny 30L złoże, to jakie w takim razie dla 5 osobowej ?
    Sam przymierzam się do zmiękczacza i dla 2 osób (7m3 / 14dH) raczej patrzyłem w kierunku 15L.
    Na razie wybór padł na Berg z GREEN FILTER.
    Tak jak Ci odpisał maciek1221 - wielkość złoża nie zależy tylko od ilości osób w domu. Ten parametr został "wymyślony" przez sprzedawców aby sugerować odpowiedni rozmiar komuś kto nie wie ile wody zużywa ani jakie są jej parametry. Jak sam zauważyłeś może to być bardzo mylące.
    Przy Twoich parametrach zużycia i twardości, 15 litrów złoża będzie OK.

  5. #1385
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek1221 Zobacz post
    Moje pytanie o twardość wody po zmiękczeniu zostaje aktualne - czy zaakceptować twardość na poziomie 3stopni niemieckich,czy zwiększyć ilość solanki do 200g/l i i dążyć do 0stopni niemieckich? Sprzedawca twierdzi, że 3-4stopnie są okej.
    Zmiękczacz powinien zmiękczać do zera, a wyższą twardość uzyskuje się przez dopuszczenie wody surowej do uzdatnionej.
    Jeśli Twoje urządzenie nie jest w stanie zmiękczyć do zera to by oznaczało, że jest w nim jakaś nieszczelność. Może to być podwinięta uszczelka, niedomknięty zawór, ale też np. wada produkcyjna. Masz akurat "szczęście" że przepuszczana ilość jest zbliżona do pożądanej wartości twardości wody uzdatnionej, i nie dziwię się, że sprzedawca chce Ci to "wcisnąć" jako docelowe rozwiązanie. Pamiętaj tylko, że godząc się na to niejako zgadzasz się na nie do końca prawidłowe działanie i tak jakby rezygnujesz z gwarancji.
    Dawka soli nie powinna tu mieć znaczenia. Zaraz po regeneracji powinieneś mieć twardość zero.

  6. #1386
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matyspio

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Iława
    Kod pocztowy
    14-200
    Posty
    73

    Domyślnie

    Co niekorzystnego może nastąpić przy przewymiarowaniu zmiękczacza ? Gdybym np w moim przypadku zdecydował się na 20l.
    A może jakieś korzystne skutki ?

  7. #1387
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał matyspio Zobacz post
    Co niekorzystnego może nastąpić przy przewymiarowaniu zmiękczacza ? Gdybym np w moim przypadku zdecydował się na 20l.
    A może jakieś korzystne skutki ?
    Technicznie nic złego się nie stanie, ale złoże będzie się regenerowało przed wyczerpaniem swojej pojemności więc jest to mało ekonomiczne podejście. Można oczywiście skompensować to mniejszą dawką soli, ale to wymaga już odrobinę wiedzy i zmiany ustawień głowicy, co u sprzedawców raczej nie jest zbyt popularne

  8. #1388

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek1221 Zobacz post
    Cześć, zmiękczacz już zamontowany, złoże 30litrów. Mam pytanie odnośnie stopnia zmiekczania, z około 22-23stopni, zmiękcza mi do 3,5-4stopni niemieckich. Czy tak powinno być,czy powinienem pozmieniać ustawienia aby bardziej zbliżyć się do 0stopni? Mogę zmienić ilość soli ns regenerację (tersz ustawiłem 2,6kg), a także ilość solanki na litr żywicy (teraz standard 120g/L, mogę zmienić na 200g/L) w menu ustawiłem poziom chlorkow na 400mg.
    Dla przypomnienia głowica pentair autotrol logix 255 760.
    Jeśli to jest autotrol logix to wykręcić śrubę miksingu. Moim zdaniem powinno to rozwiązać problem. Jeśli chodzi o tryb Solenia w trybie s jest ustawiony na 110 mg jeśli dobrze pamiętam albo 120 ręki nie daje sobie uciąć.

  9. #1389

    Domyślnie

    Tak, dowiedziałem się już o tej śrubie, wykręcę ją przy regeneracji, bo szkoda wody na eksperymenty. Wg was lepsze dla zycia na codzień jest mieć resztkową twardość 3-5stopni niemieckich,czy to i tak da kamień na armaturze i ustawić na 0 wbrew opini o niezdrowej wodzie calkowicie zmięczkonej?

  10. #1390
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek1221 Zobacz post
    Tak, dowiedziałem się już o tej śrubie, wykręcę ją przy regeneracji, bo szkoda wody na eksperymenty. Wg was lepsze dla zycia na codzień jest mieć resztkową twardość 3-5stopni niemieckich,czy to i tak da kamień na armaturze i ustawić na 0 wbrew opini o niezdrowej wodzie calkowicie zmięczkonej?
    To zależy po co Ci zmiękczacz Jeśli chciałeś się pozbyć osadów kamienia to ustaw zero.
    Woda zmiękczona ma inny smak, ale nie jest "trująca". Po prostu zawiera mniej wapnia i magnezu, a więcej sodu.

  11. #1391
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pawl99

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Trzebownisko
    Kod pocztowy
    36-001
    Posty
    4

    Domyślnie Pomoc przy doboże zmiękczacza

    Witam
    Proszę o pomoc w doborze zmiękczacza twardość wody 20 w skali niemieckiej, ilość wody zużywanej ok 12 m3 woda z sieci
    Jeśli jest to mozliwe to proszę o jakieś propozycje na zmiękczacz, brałem pod uwagę aqłqsoft basic albo hydro technic logix oraz jakiej wielkości złoże jest mi potrzebne.

  12. #1392

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawl99 Zobacz post
    Witam
    Proszę o pomoc w doborze zmiękczacza twardość wody 20 w skali niemieckiej, ilość wody zużywanej ok 12 m3 woda z sieci
    Jeśli jest to mozliwe to proszę o jakieś propozycje na zmiękczacz, brałem pod uwagę aqłqsoft basic albo hydro technic logix oraz jakiej wielkości złoże jest mi potrzebne.
    Cześć Weź sobie coś na 20 litrach w monosferyku z głowicą Clack albo Logix i bedzie super. 20 litrów lewatita s1567 będzie spoko bardzo.
    Albo fajnym i niezawodnym kompaktem na WODĘ WODOCIĄGOWĄ jest np Supreme soft 20- dobry kompakcik na belgijskich komponentach.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez exKex_6 ; 17-03-2022 o 09:46

  13. #1393

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawl99 Zobacz post
    Witam
    Proszę o pomoc w doborze zmiękczacza twardość wody 20 w skali niemieckiej, ilość wody zużywanej ok 12 m3 woda z sieci
    Jeśli jest to mozliwe to proszę o jakieś propozycje na zmiękczacz, brałem pod uwagę aqłqsoft basic albo hydro technic logix oraz jakiej wielkości złoże jest mi potrzebne.
    Cześć,
    Dwa miesiące temu byłem w podobnym momencie wybierania zmiękczacza. Z czystym sumieniem moge polecic Ci urządzenie Supreme Soft 20 - zamontowany u mnie działa bez zarzutu

  14. #1394
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawl99 Zobacz post
    Witam
    Proszę o pomoc w doborze zmiękczacza twardość wody 20 w skali niemieckiej, ilość wody zużywanej ok 12 m3 woda z sieci
    Jeśli jest to mozliwe to proszę o jakieś propozycje na zmiękczacz, brałem pod uwagę aqłqsoft basic albo hydro technic logix oraz jakiej wielkości złoże jest mi potrzebne.
    Do takiej twardości wody oraz zużycia to z pewnością większy zmiękczacz wody, nawet z 35-40 litrami złoża jonowymiennego, jeśli oczywiście urządzenie ma być wydajne i ekonomiczne.

    My polecamy zmiękczacz wody Ecoperla Toro 35 - kompaktowy zmiękczacz wody ze złożem Lewatit.

    Link do recenzji urządzenia: https://youtu.be/qTo239BmY8U
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  15. #1395

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Do takiej twardości wody oraz zużycia to z pewnością większy zmiękczacz wody, nawet z 35-40 litrami złoża jonowymiennego, jeśli oczywiście urządzenie ma być wydajne i ekonomiczne.

    My polecamy zmiękczacz wody Ecoperla Toro 35 - kompaktowy zmiękczacz wody ze złożem Lewatit.

    Link do recenzji urządzenia: https://youtu.be/qTo239BmY8U
    nie zgadzam się z tym - 20'dH i liwatit i 40 litrów złoża - to po co ten lewatit ....
    a stacje ze względów higienicznych i tak należy regenerować raz na 7 dni wiec dziennie zużycia 0,4 m^3/d ( skoro miesiecznie jest 12m^3 ) i chcecie dać 35/40 litrów złoża ? LEWATIT dodajmy ( najlepszego monosferyka na rynku) - no chyba że macie jakiś inny lewatit to i 45 litrów złoża może być za mało ( myślę o lewaticie s 1567 jakby co )
    Ostatnio edytowane przez exKex_6 ; 17-03-2022 o 11:46

  16. #1396
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pawl99

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Trzebownisko
    Kod pocztowy
    36-001
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam
    Czy Supreme soft to samo co Maxima. Głowica w tych zmiękczaczach jest Erie
    Mam trzy rodzaje głowic Clack, Logix i Erie, którą najlepsza

  17. #1397
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawl99 Zobacz post
    Witam
    Proszę o pomoc w doborze zmiękczacza twardość wody 20 w skali niemieckiej, ilość wody zużywanej ok 12 m3 woda z sieci
    Jeśli jest to mozliwe to proszę o jakieś propozycje na zmiękczacz, brałem pod uwagę aqłqsoft basic albo hydro technic logix oraz jakiej wielkości złoże jest mi potrzebne.
    Celowałbym w coś ok 35 litrów złoża. Ostatecznie 30 litrowy model też będzie w porządku, ale będzie się częściej regenerował (takich modeli będzie znacznie więcej do wyboru).
    Co do głowic to moim zdaniem najlepsza będzie głowica Clack.

  18. #1398
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał exKex_6 Zobacz post
    nie zgadzam się z tym - 20'dH i liwatit i 40 litrów złoża - to po co ten lewatit ....
    Oczywiście możesz się nie zgadzać, ale czy masz jakieś argumenty?? Bo skoro nie rozumiesz "po co ten lewatit" to chyba już świadczy za tym, że nie bardzo masz pojęcie o temacie...

    a stacje ze względów higienicznych i tak należy regenerować raz na 7 dni...
    Nie wiem skąd masz takie "wytyczne"... możesz podać jakieś źródło czy to "twoja opinia"?
    Do tej pory zawsze przyjmowało się, że regeneracja powinna wypadać najrzadziej raz na dwa tygodnie, ale przy wodzie wodociągowej (a więc chlorowanej) można ten czas jeszcze wydłużyć.

  19. #1399
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawl99 Zobacz post
    Czy Supreme soft to samo co Maxima. Głowica w tych zmiękczaczach jest Erie
    To są różne marki zmiękczaczy korzystające z głowic tego samego producenta. To nie jest jednoznaczne z tym, że są to te same głowice. Erie produkuje mnóstwo wersji głowic o różnych parametrach i możliwościach - a tego niestety nie mówią w folderach... albo z wady robią zaletę (np. reklamując taką okrojoną głowicę jako oszczędność wody na regenerację).
    Poza tym różne modele zmiękczaczy mogą się różnić typem złoża i wieloma innymi "drobiazgami".

    Mam trzy rodzaje głowic Clack, Logix i Erie, którą najlepsza
    Moim zdaniem - Clack. Ale do domowych warunków każda z nich będzie wystarczająca.

  20. #1400
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pawl99

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Trzebownisko
    Kod pocztowy
    36-001
    Posty
    4

    Domyślnie

    A czy ustawienia tych głowic w parametry ich pracy, są skomplikowane i trzeba jakieś większej znajomości bo jestem laikiem w temacie zmiękczaczy. A jak to które są najprostsze w obsłudze

Strona 70 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony