dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 71 z 84
Pokaż wyniki od 1.401 do 1.420 z 1680
  1. #1401
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawl99 Zobacz post
    A czy ustawienia tych głowic w parametry ich pracy, są skomplikowane i trzeba jakieś większej znajomości bo jestem laikiem w temacie zmiękczaczy. A jak to które są najprostsze w obsłudze
    To zależy jaką głowicę wybierzesz... i od kogo ją kupisz
    Chodzi o to, że czasami kupujesz zestaw "zrób to sam" (dostajesz wszystko w częściach, workach i sam sobie to musisz złożyć i zaprogramować), a czasami kupujesz zestaw złożony, zaprogramowany pod Ciebie i Twoją wodę (wtedy musisz tylko podłączyć to pod instalację).
    Samo programowanie głowic wymaga nieco znajomości ich struktury, kodów/skrótów/symboli (zależnie od typu głowicy) - niektóre wyświetlają komunikaty "pełnymi zdaniami", a inne pokazują tylko symbol (a już Ty musisz wiedzieć co ten symbol oznacza i jaką wartość mu przypisać).

    W skrócie - jak jesteś laikiem i nie chcesz studiować tematu, to wybierz zestaw dobrany, złożony i zaprogramowany pod Ciebie.

  2. #1402

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek1221 Zobacz post
    Tak, dowiedziałem się już o tej śrubie, wykręcę ją przy regeneracji, bo szkoda wody na eksperymenty. Wg was lepsze dla zycia na codzień jest mieć resztkową twardość 3-5stopni niemieckich,czy to i tak da kamień na armaturze i ustawić na 0 wbrew opini o niezdrowej wodzie calkowicie zmięczkonej?
    Woda kompletnie pozbawiona minerałów wapnia i magnezu nie jest zdrowa. Moim zdaniem resztkowa twardość na poziomie 3 -4 st niemieckich, będzie bardziej korzystne i bezpieczne dla Ciebie a twardość będzie nie zauważalna.

    Pozdrawiam

  3. #1403
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Woda kompletnie pozbawiona minerałów wapnia i magnezu nie jest zdrowa.
    Nie ma co do tego jednoznacznej informacji - w kwestii zdrowia jest tyle zmiennych, że nikt nie był w stanie tego potwierdzić lub zaprzeczyć. Sprawa jest bardzo indywidualna...

    Moim zdaniem resztkowa twardość na poziomie 3 -4 st niemieckich, będzie bardziej korzystne i bezpieczne dla Ciebie a twardość będzie nie zauważalna.
    Będzie zauważalna wszędzie tam, gdzie woda odparowuje, czyli np. na kabinie prysznicowej, na zlewozmywaku (jest to bardzo widoczne przy czarnych materiałach)...

  4. #1404

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie ma co do tego jednoznacznej informacji - w kwestii zdrowia jest tyle zmiennych, że nikt nie był w stanie tego potwierdzić lub zaprzeczyć. Sprawa jest bardzo indywidualna...


    Będzie zauważalna wszędzie tam, gdzie woda odparowuje, czyli np. na kabinie prysznicowej, na zlewozmywaku (jest to bardzo widoczne przy czarnych materiałach)...
    Tutaj się z tobą nie zgodzę, jednoznaczna informacja wynika z rozporządzenia która mówi że woda pitna powinna mieć minimalną twardość 60 mg/l CaCO3.
    Czyli około 3,5 - 4 st, ja też tak uważam, że taka woda jest o wiele zdrowsza niż taka kompletnie pozbawiona wapnia i magnezu.

    Pozdrawiam

  5. #1405
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Tutaj się z tobą nie zgodzę, jednoznaczna informacja wynika z rozporządzenia która mówi że woda pitna powinna mieć minimalną twardość 60 mg/l CaCO3.
    Czyli około 3,5 - 4 st, ja też tak uważam, że taka woda jest o wiele zdrowsza niż taka kompletnie pozbawiona wapnia i magnezu.
    To nie jest jednoznaczne stwierdzenie, że woda miękka jest niezdrowa. To wszystko są zalecenia czy Twoje opinie.
    Jeśli byłoby to jednoznacznie pewne to byłby kategoryczny wymóg doprowadzenia wody do takiego stanu przez wodociągi, a akurat przy twardości (w przeciwieństwie do innych pierwiastków) firmy zaopatrujące w wodę są z tego zwolnione.

  6. #1406

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To nie jest jednoznaczne stwierdzenie, że woda miękka jest niezdrowa. To wszystko są zalecenia czy Twoje opinie.
    Jeśli byłoby to jednoznacznie pewne to byłby kategoryczny wymóg doprowadzenia wody do takiego stanu przez wodociągi, a akurat przy twardości (w przeciwieństwie do innych pierwiastków) firmy zaopatrujące w wodę są z tego zwolnione.
    Tak samo są to twoje opinie.
    Ustawa zaś określa jasno jakie parametry powinna spełniać woda pitna, nie rozumiem dlaczego wciąż o tym dyskutujemy. Minimalna twardość 60 mg/l.

  7. #1407
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Tak samo są to twoje opinie.
    Ustawa zaś określa jasno jakie parametry powinna spełniać woda pitna, nie rozumiem dlaczego wciąż o tym dyskutujemy. Minimalna twardość 60 mg/l.
    Widzisz to co chcesz widzieć
    Po pierwsze to nie ustawa tylko Rozporządzenie.
    Po drugie przy twardości masz taki zapis:
    "wartość zalecana ze względów zdrowotnych – oznacza, że jest towartość pożądana dla zdrowia ludzkiego, ale nie nakłada obowiązku uzupełniania, przez przedsiębiorstwowodociągowo-kanalizacyjne, minimalnej zawartości podanej w tabeli"

    Jest to wartość "zalecana", a nie "wymagana". I to nie jest moja opinia tylko wprost treść aktu prawnego do którego się odnosisz
    A dyskutujemy bo mamy inne zdanie na ten temat - to chyba nic złego?

  8. #1408

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Widzisz to co chcesz widzieć
    Po pierwsze to nie ustawa tylko Rozporządzenie.
    Po drugie przy twardości masz taki zapis:
    "wartość zalecana ze względów zdrowotnych – oznacza, że jest towartość pożądana dla zdrowia ludzkiego, ale nie nakłada obowiązku uzupełniania, przez przedsiębiorstwowodociągowo-kanalizacyjne, minimalnej zawartości podanej w tabeli"

    Jest to wartość "zalecana", a nie "wymagana". I to nie jest moja opinia tylko wprost treść aktu prawnego do którego się odnosisz
    A dyskutujemy bo mamy inne zdanie na ten temat - to chyba nic złego?
    Tu masz konkretny cytat.

    Twardość wody pitnej według norm polskich powinna wynosić 60-500 mg CaCO3/dm3 (w/g Polskiej Normy PN-ISO 6059:1999). Twardość wody oznacza obecność w wodzie jonów wielowartościowych (głównie wapnia i magnezu).

    NORMA POLSKA:
    min. 60 mg CaCO3/l = 1,2 mval/l = 24,0 mg Ca +2/l = 0,6 milimoli Ca = 3,4° niem. (dH) = 6° franc. = 4,2° ang.
    max. 500 mg CaCO3/l = 10 mval/l = 200 mg Ca +2/l = 5 milimoli Ca = 28° niem. (dH) = 50° franc. = 35° ang.


    Twardość wody uzdatnionej w poszczególnych Zakładach Wodociągowych (II półrocze 2021 r.)

    Nie są to zalecenia jak widzisz tylko norma która obowiązuje. Co nie oznacza że klient nie może zmiękczyć wody do 0 st niemieckich. Osobiście nie zalecam, ale jak kto woli.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Louis_muniek ; 18-03-2022 o 13:17

  9. #1409
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Tu masz konkretny cytat.

    Twardość wody pitnej według norm polskich powinna wynosić 60-500 mg CaCO3/dm3 (w/g Polskiej Normy PN-ISO 6059:1999). Twardość wody oznacza obecność w wodzie jonów wielowartościowych (głównie wapnia i magnezu).

    NORMA POLSKA:
    min. 60 mg CaCO3/l = 1,2 mval/l = 24,0 mg Ca +2/l = 0,6 milimoli Ca = 3,4° niem. (dH) = 6° franc. = 4,2° ang.
    max. 500 mg CaCO3/l = 10 mval/l = 200 mg Ca +2/l = 5 milimoli Ca = 28° niem. (dH) = 50° franc. = 35° ang.


    Twardość wody uzdatnionej w poszczególnych Zakładach Wodociągowych (II półrocze 2021 r.)

    Nie są to zalecenia jak widzisz tylko norma która obowiązuje. Co nie oznacza że klient nie może zmiękczyć wody do 0 st niemieckich. Osobiście nie zalecam, ale jak kto woli.

    Pozdrawiam
    Świetnie ze przywołujesz normę... która opisuje metody badania twardości:
    "Jakość wody -- Oznaczanie sumarycznej zawartości wapnia i magnezu".
    nie jest to "obowiązująca norma" jakości wody pitnej bo cos takiego nie istnieje w Polsce. Jakość wody pitnej jest w naszym kraju określona i zdefiniowana przez Rozporządzenie dotyczące wody pitnej, i właśnie do definicji z tego rozporządzenia odwołuje się ta norma.
    A treść rozporządzenia masz w moim poprzednim poście.
    Ostatnio edytowane przez qbek17 ; 21-03-2022 o 07:17

  10. #1410
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pawl99

    Zarejestrowany
    Mar 2022
    Skąd
    Trzebownisko
    Kod pocztowy
    36-001
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki za informacje jednak będę wybierał zestaw złożony i zaprogramowany
    Czy możecie mi podać namiary na sprawdzonych i pewnych sprzedawców
    Pozdrawiam

  11. #1411

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Świetnie ze przywołujesz normę... która opisuje metody badania twardości:
    "Jakość wody -- Oznaczanie sumarycznej zawartości wapnia i magnezu".
    nie jest to "obowiązująca norma" jakości wody pitnej bo cos takiego nie istnieje w Polsce. Jakość wody pitnej jest w naszym kraju określona i zdefiniowana przez Rozporządzenie dotyczące wody pitnej, i właśnie do definicji z tego rozporządzenia odwołuje się ta norma.
    A treść rozporządzenia masz w moim poprzednim poście.
    Niestety pozostaniemy przy różnicy zdań .
    Pozdrawiam

  12. #1412

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawl99 Zobacz post
    Dzięki za informacje jednak będę wybierał zestaw złożony i zaprogramowany
    Czy możecie mi podać namiary na sprawdzonych i pewnych sprzedawców
    Pozdrawiam
    Powiem tylko , że porządne firmy, które produkują zmiękczacze to Clack, Fleck, Logix, Erie i z tego na pewno wybierzesz coś dobrego

  13. #1413
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Cyc_87

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Sławków
    Kod pocztowy
    41-260
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Chciałbym kupić zmiękczacz i po przeczytaniu paru stron tego wątku dowiedziałem się żeby głowica była clack, albo logix a złoże lewatit. Pozostaje pytanie czy taki 30l https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ryk-9387997397 będzie dobry przy twardości wody 429 mg/l CaCO3(ze strony wodociągów). W domu mieszkają 3os. zużycie wody to około 6m3 w lato może ciut więcej. A może polecicie jakiś inny zmiękczacz.
    Pozdrawiam

  14. #1414
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cyc_87 Zobacz post
    Witam
    Chciałbym kupić zmiękczacz i po przeczytaniu paru stron tego wątku dowiedziałem się żeby głowica była clack, albo logix a złoże lewatit. Pozostaje pytanie czy taki 30l https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ryk-9387997397 będzie dobry przy twardości wody 429 mg/l CaCO3(ze strony wodociągów). W domu mieszkają 3os. zużycie wody to około 6m3 w lato może ciut więcej. A może polecicie jakiś inny zmiękczacz.
    Pozdrawiam
    Ten model będzie za duży. Przy tak niewielkim zużyciu wystarczy 20-25 litrów złoża.

  15. #1415
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cyc_87 Zobacz post
    Witam
    Chciałbym kupić zmiękczacz i po przeczytaniu paru stron tego wątku dowiedziałem się żeby głowica była clack, albo logix a złoże lewatit. Pozostaje pytanie czy taki 30l https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ryk-9387997397 będzie dobry przy twardości wody 429 mg/l CaCO3(ze strony wodociągów). W domu mieszkają 3os. zużycie wody to około 6m3 w lato może ciut więcej. A może polecicie jakiś inny zmiękczacz.
    Pozdrawiam
    Cześć,

    my sugerujemy wybór zmiękczacza wody z głowicą Clack.

    Do podanych potrzeb proponujemy zmiękczacz wody z 25 l złoża - Ecoperla Vita 25.

    Link do produktu i recenzji YT:

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/vita/

    https://youtu.be/nird8hfnfKs
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  16. #1416

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cyc_87 Zobacz post
    Witam
    Chciałbym kupić zmiękczacz i po przeczytaniu paru stron tego wątku dowiedziałem się żeby głowica była clack, albo logix a złoże lewatit. Pozostaje pytanie czy taki 30l https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz...ryk-9387997397 będzie dobry przy twardości wody 429 mg/l CaCO3(ze strony wodociągów). W domu mieszkają 3os. zużycie wody to około 6m3 w lato może ciut więcej. A może polecicie jakiś inny zmiękczacz.
    Pozdrawiam
    cześć ,
    zgadam się z qbek17 wybierając taką głowicę i takie złoże 20 -25 litrów to bardzo dobry wybór. Logix Polecam i lewatit też ale 20 litrów i już.
    (rzecz jasna jeśli woda jest wodociągowa a nie ze studni - zaznaczam bo różnie to bywa - )
    Ostatnio edytowane przez exKex_6 ; 31-03-2022 o 10:53

  17. #1417
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Cyc_87

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Sławków
    Kod pocztowy
    41-260
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Kupiony zmiękczacz 25l z głowicą clack i żywicą lewatit

  18. #1418

    Domyślnie

    Witam wszystkich, mam od dwóch lat zmiękczacz kompatkowy 25l z głowica Clack pallas ck. Wydaje mi się że mam zawyzone parametry regeneracji bo zużywa dużo soli (na oko) ale to do sprawdzenia.
    Pytanke mam o sposób opróżnienia zbiornika soli. Obecnie zbiornik w połowie jest zalany woda, sól jest na dnie i chciałbym wyczyścić zbiornik przez zasypaniem. Jest jakis sposób na wylanie wody i wypłukanie zbiórnika bez demontażu?

  19. #1419
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dyejcop Zobacz post
    Witam wszystkich, mam od dwóch lat zmiękczacz kompatkowy 25l z głowica Clack pallas ck. Wydaje mi się że mam zawyzone parametry regeneracji bo zużywa dużo soli (na oko) ale to do sprawdzenia.
    Pytanke mam o sposób opróżnienia zbiornika soli. Obecnie zbiornik w połowie jest zalany woda, sól jest na dnie i chciałbym wyczyścić zbiornik przez zasypaniem. Jest jakis sposób na wylanie wody i wypłukanie zbiórnika bez demontażu?
    O ile nie masz nietypowej wersji obudowy kompaktowej z osobnym zbiornikiem na złoże, to niestety nie ma prostego i wygodnego sposobu... odkurzacz wodny? pompka ręczna do odessania wody?

  20. #1420

    Domyślnie

    Witam wszystkich, chciałem poprosić o doradzenie w zakupie zmiękczacza do wody, oraz jego ulokowania. Mieszkać będą 2 osoby dorosłe plus dziecko, na chwilę obecną zużywamy rocznie 101 metrów sześciennych wody. Wodę będę miał z wodociągu miejskiego, a podgrzewana będzie piecem dwufunkcyjnym.

    Według wodociągów i analiz z 2020 r. woda powinna być średnio twarda na poziomie 11,4 stopni niemieckich, (mgCaCO3/dm3) 190.
    Mineralizacja wody stan na rok 2021:
    Sód mg/l 8,79,
    Potas mg/l 1,167,
    Wapń mg/l 53,148,
    Magnez mg/l 7,12,
    Wodorowęglany mg HCO3-/l 190.
    Suma wszystkiego 260,225.

    Zmiękczacz będę chciał umieścić w wiatrołapie, ponieważ tam będzie licznik i gniazdko elektryczne. Wnęka na szafę powinna mieć do 60cm głębokości, teoretcznie można pogłębić o kilka cm (nie wiem czy zmiękczacz zmieści się prostopadle do ściany, czy powinien być ustawiony równolegle). Przed zmiękczaczem chcę zamontować porządny filtr mechaniczny z zaworem do spłukiwania zanieczyszczeń (poproszę doradzić, jaki wybrać), oraz bypass.


    Co do zmiękczacza po wielu przeczytanych postach przekonałem się do firmy Erie IQsoft Eco 18 ze względu na europejskie pochodzenie, jak na razie tylko w jednym sklepie internetowym znalazłem, że jest dostępny, w reszcie na zamówienie. Wczoraj wyczytałem tutaj na forum, że Erie zostało wykupione przez firmę Pentair, czy teraz u nich powinienem szukać tego produktu?
    Drugi model jaki biorę pod uwagę to Clack Flamingo c10.

    Jeżeli się uda to zamieszczę zdjęcie projektu mieszkania.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	widok mieszkania.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	459028

Strona 71 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony