dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 84
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 1680
  1. #141
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jac_enty Zobacz post
    Niestety licznika wody nie mam. Szacunkowo pranie i zmywarka jakieś 2,5m3 miesięcznie, kąpiele pod prysznicem toaleta, kawa, herbat ze 3m3 ? Raczej wody dużo na co dzień nie zużywamy bo w domu więcej nas nie ma niż jesteśmy.
    Przy takim zużyciu powinien wystarczyć filtr z 25 litrami złoża wielofunkcyjnego. Na rynku masz do wyboru w zasadzie trzy złoża: AquaMulti, Ecomix i CrystalRight. Dwa pierwsze są bardzo do siebie podobne. Crystal Right ma minimalny rozmiar filtra trochę większy więc jeśli chodzi o gabaryty filtra to chyba zostaje AquaMulti lub Ecomix.
    Taka ilość złoża wchodzi do zbiornika 10x35" czyli ok 90 cm wysokości i 26 cm średnicy. Do tego głowica - ok 20 cm wysokości i trochę szersza/dłuższa niż zbiornik. Całość powinna się zmieścić w wysokości 105 cm. Zbiornik na złoże to jedno, ale jest jeszcze zbiornik na sól - tu idąc w stronę minimalizmu masz 20 litrowy zbiorniczek... dosyć często będziesz musiał uzupełniać sól, ale gabarytowo zmieścisz to wszędzie. Jakbyś jednak wygospodarował więcej miejsca to kolejny rozmiar ma już pojemność 70 litrów (wymiary d=40 cm, h=82 cm).

  2. #142
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Tak. W głowicy masz zawór mieszający (po lewej stronie głowicy), którym możesz ustawić twardość.
    Dziękuję bardzo
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #143
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jac_enty

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Przy takim zużyciu powinien wystarczyć filtr z 25 litrami złoża wielofunkcyjnego. Na rynku masz do wyboru w zasadzie trzy złoża: AquaMulti, Ecomix i CrystalRight. Dwa pierwsze są bardzo do siebie podobne. Crystal Right ma minimalny rozmiar filtra trochę większy więc jeśli chodzi o gabaryty filtra to chyba zostaje AquaMulti lub Ecomix.
    Taka ilość złoża wchodzi do zbiornika 10x35" czyli ok 90 cm wysokości i 26 cm średnicy. Do tego głowica - ok 20 cm wysokości i trochę szersza/dłuższa niż zbiornik. Całość powinna się zmieścić w wysokości 105 cm. Zbiornik na złoże to jedno, ale jest jeszcze zbiornik na sól - tu idąc w stronę minimalizmu masz 20 litrowy zbiorniczek... dosyć często będziesz musiał uzupełniać sól, ale gabarytowo zmieścisz to wszędzie. Jakbyś jednak wygospodarował więcej miejsca to kolejny rozmiar ma już pojemność 70 litrów (wymiary d=40 cm, h=82 cm).
    Dziękuję za odpowiedź. Koło hydroforu wcisnę spokojnie do 160cm wysokości, na szerokość zbyt wiele miejsca nie ma ale myślę, że większy zbiornik na sól się zmieści. Teraz muszę poszukać coś godnego uwagi, bo przedstawiciel u którego byłem zaproponował mi odżelaziacz za 3.300 + zmiękczacz za 3000zł i powiem, że przeraziły mnie trochę te ceny. Jakaś firma godna polecenia, czy większość proponuje to samo ?? W oko wpadły mi takie:
    http://czystawoda.pl/pl/p/Zmiekczacz...-CTX-DR30S/319

    http://sklep.osmoza.pl/filtr-na-caly...5em-p-894.html

    Warto się tym zainteresować ?

  4. #144
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał jac_enty Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź. Koło hydroforu wcisnę spokojnie do 160cm wysokości, na szerokość zbyt wiele miejsca nie ma ale myślę, że większy zbiornik na sól się zmieści. Teraz muszę poszukać coś godnego uwagi, bo przedstawiciel u którego byłem zaproponował mi odżelaziacz za 3.300 + zmiękczacz za 3000zł i powiem, że przeraziły mnie trochę te ceny. Jakaś firma godna polecenia, czy większość proponuje to samo ?? W oko wpadły mi takie:
    ...
    Warto się tym zainteresować ?
    Akurat te co znalazłeś to nienajlepszy wybór... mają tanie, chińskie głowice, które mogą być niewystarczające do prawidłowego wypłukania złoża.
    Pomijam też sposób dobrania innych komponentów, który nie gwarantuje prawidłowej pracy całego zestawu.
    Porządny filtr wielofunkcyjny kosztuje 3500-4000 pln...

  5. #145
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jac_enty

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Akurat te co znalazłeś to nienajlepszy wybór... mają tanie, chińskie głowice, które mogą być niewystarczające do prawidłowego wypłukania złoża.
    Pomijam też sposób dobrania innych komponentów, który nie gwarantuje prawidłowej pracy całego zestawu.
    Porządny filtr wielofunkcyjny kosztuje 3500-4000 pln...
    Wolałbym kupić coś co będzie działać poprawnie, czy jesteś w stanie polecić mi sprawdzoną firmę, dostawcę ?

    Edit:
    Poczytałem trochę jeszcze w archiwalnych wpisach i szukałem czegoś z głowicami polecanymi czyli Clack i Erie i znalazłem dwie opcje:

    http://sklep.osmoza.pl/odzelaziacz-m...ix-p-1026.html

    http://www.krainawody.pl/642-stacja-...ltimix-50.html

    Jakoś słabo sobie radzę w szukaniu tych filtrów.
    Ostatnio edytowane przez jac_enty ; 01-02-2017 o 14:28

  6. #146
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Czy ktoś podpowie czy warto kupić zmiekczacz sentencja 20 firmy Erie ? Brak opinii mnie nie zachęca a oferta już tak...Bez VAT ok 1600 zl

  7. #147
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Skoro nie możesz znaleźć opinii na temat tej firmy to należałoby postawić sobie pytanie, czy warto?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  8. #148
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Czy ktoś podpowie czy warto kupić zmiekczacz sentencja 20 firmy Erie ? Brak opinii mnie nie zachęca a oferta już tak...Bez VAT ok 1600 zl
    Erie to firma produkująca głowicę. Cały zmiękczacz robi ktoś inny i to nie zawsze działa w ten sposób że skoro jest dobra głowica to całość też jest dobra...

  9. #149

    Domyślnie

    Qbek17 czy mogę prosić o opinię na temat zmiękczacza poniżej:
    Zmiękczacz Supreme Soft 32 od firmy Acom Wrocław
    Specyfikacja na foto.
    Dom 4 osoby, woda z wodociągu, twardość 320 czegoś tam, zużycie ok. 12m3 na miesiąc, brak szamba (kanalizacja).
    Dziękuję.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	specyfikacjasoft2.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	18,8 KB
ID:	382127Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymiarysupreme2.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	14,5 KB
ID:	382128Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyswietlacz-soft_3.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	66,2 KB
ID:	382129

  10. #150
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Skoro nie możesz znaleźć opinii na temat tej firmy to należałoby postawić sobie pytanie, czy warto?
    jednak jeśli nie ma złych opinii to juz poniekąd dobry znak . zwykle piszą ci którzy narzekają na sprzet lub ci którzy go sprzedają i zachwalają go sztucznymi kilkupostowymi userami

  11. #151
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Jednak kolega qubek17 nie do końca podziela Twój optymizm.
    Przyznasz, że w tej dziedzinie jest dobry i siedzi w temacie.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  12. #152
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    jednak jeśli nie ma złych opinii to juz poniekąd dobry znak . zwykle piszą ci którzy narzekają na sprzet lub ci którzy go sprzedają i zachwalają go sztucznymi kilkupostowymi userami
    Opinie w necie to śliska sprawa... kolejne modele zmiękczaczy pojawiają się w takim tempie, że nie ma co liczyć na rzetelne opinie prawdziwych użytkowników. A z drugiej strony te modele w zasadzie niewiele się od siebie różnią. W każdym zestawie najistotniejsza jest głowica i złoże... po tym można stwierdzić czy zestaw jest dobry czy tani.

  13. #153
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz303 Zobacz post
    Qbek17 czy mogę prosić o opinię na temat zmiękczacza poniżej:
    Zmiękczacz Supreme Soft 32 od firmy Acom Wrocław
    Specyfikacja na foto.
    Dom 4 osoby, woda z wodociągu, twardość 320 czegoś tam, zużycie ok. 12m3 na miesiąc, brak szamba (kanalizacja).
    Dziękuję.
    Brakuje najważniejszego w tej specyfikacji - jaka jest głowica i jakie jest złoże... Za to widać, że wepchnęli 32 litry złoża do zbiornika o pojemności całkowitej 36-38 litrów... to bardzo dużo, a przez to jest mało wolnej przestrzeni nad złożem. Do tego regeneracja przeciwprądowa czyli konieczny jest dobry filtr wstępny. Nie ma co się nakręcać 10 letnią gwarancją bo dotyczy tylko zbiornika i obudowy... czyli elementów, które nie "pracują".
    Ogólnie - nic specjalnego.

  14. #154
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    w takim razie co jest warte uwagi w tym roku skoro nie Erie ? twardość wody wg wodociągów na 21.01.17 wynosi 280 mg +/- 14 . kwota do wydania 2 -2,5 tysiąca . zużycie wody na poziomie 12-14 m3 , jestem skłonny przepiąć wc tak by szła normalna woda
    a w domu to wygląda tak , że pół roku temu uruchomiłem łazienkę na poddaszu z bateriami kaskadowymi i już między plastikiem , a właściwą częścią kranu widać strupy kamienia , a bateria na parterze w łazience już przestaje działać prawidłowo

    zerknąłem na stronę Clack'a i tam są same przeciwprądowe ...niby lepsze , ale
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 23-02-2017 o 15:36

  15. #155
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jako moderator potwierdzam z tymi opiniami, nic nie zastąpi zdrowego rozsądku.

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Opinie w necie to śliska sprawa... kolejne modele zmiękczaczy pojawiają się w takim tempie, że nie ma co liczyć na rzetelne opinie prawdziwych użytkowników. A z drugiej strony te modele w zasadzie niewiele się od siebie różnią. W każdym zestawie najistotniejsza jest głowica i złoże... po tym można stwierdzić czy zestaw jest dobry czy tani.

  16. #156

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Brakuje najważniejszego w tej specyfikacji - jaka jest głowica i jakie jest złoże... Za to widać, że wepchnęli 32 litry złoża do zbiornika o pojemności całkowitej 36-38 litrów... to bardzo dużo, a przez to jest mało wolnej przestrzeni nad złożem. Do tego regeneracja przeciwprądowa czyli konieczny jest dobry filtr wstępny. Nie ma co się nakręcać 10 letnią gwarancją bo dotyczy tylko zbiornika i obudowy... czyli elementów, które nie "pracują".
    Ogólnie - nic specjalnego.
    Dziękuję, wysłałem zapytanie o głowicę i złoże i czekam...
    Z tego co rozmawiałem z nimi to wkładają głowicę Erie do tego co sprzedają ale nie jestem pewien co siedzi w tym modelu.
    Filtr wstępny oczywiście będzie również założony.
    Co innego mógłbyś polecić z gotowców na moje potrzeby?
    Coś z bypassem i ogólnie dobry jakościowo sprzęt, cenowo do 4000 nawet jestem w stanie przeznaczyć.
    Dziękuję.

  17. #157
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz303 Zobacz post
    Dziękuję, wysłałem zapytanie o głowicę i złoże i czekam...
    Z tego co rozmawiałem z nimi to wkładają głowicę Erie do tego co sprzedają ale nie jestem pewien co siedzi w tym modelu.
    Filtr wstępny oczywiście będzie również założony.
    Co innego mógłbyś polecić z gotowców na moje potrzeby?
    Coś z bypassem i ogólnie dobry jakościowo sprzęt, cenowo do 4000 nawet jestem w stanie przeznaczyć.
    Dziękuję.
    Do Twojej wody i zużycia faktycznie przyda się model z dużą ilością złoża - takie 30 litrów będzie OK.
    Co do jakości podzespołów to Erie nie jest złą głowicą. Ostatnio jest bardzo mocno promowana na rynku - nie wiem czy wynika to z chęci promocji firmy czy raczej z obniżenia ceny, a może wprowadzeniem nowego modelu... Osobiście preferuję głowice Clack, ale są też inne dobre firmy (np. Fleck, Autotrol).

  18. #158
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    w takim razie co jest warte uwagi w tym roku skoro nie Erie ?
    To co jest sprawdzone i niezawodne od lat

    twardość wody wg wodociągów na 21.01.17 wynosi 280 mg +/- 14 . kwota do wydania 2 -2,5 tysiąca . zużycie wody na poziomie 12-14 m3 ,
    Przy takim zużyciu i twardości optymalną wielkością będzie zmiękczacz z 30 litrami złoża. Nie wiem czy uda się zmieścić w tej cenie ze wszystkimi dodatkami i opcjami zachowując najlepszą jakość. Może bliżej 2,5 tys już coś znajdziesz.


    jestem skłonny przepiąć wc tak by szła normalna woda
    To może ograniczyć przepływ przez zmiękczacz ale nie wpłynie znacząco na jego cenę. A kosztem będą osady i zacieki...

    zerknąłem na stronę Clack'a i tam są same przeciwprądowe ...niby lepsze , ale
    Po pierwsze raczej nie trafiłeś na stronę producenta głowicy tylko naszej rodzimej firmy, która korzysta z rozpoznawalnego adresu...
    Po drugie typ regeneracji nie jest powiązany na sztywno z modelem głowicy - większość ma do wyboru rodzaj regeneracji.

  19. #159
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To co jest sprawdzone i niezawodne od lat .
    czyli ? (może być na pw) . ja interesuję się tematem dopiero miesiąc

  20. #160
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    czyli ? (może być na pw) . ja interesuję się tematem dopiero miesiąc
    Z mojego doświadczenia wynika, że głowice Clack są bardzo trwałe i niezawodne. Parametrem, który pozwala porównać różne głowice jest współczynnik Cv (lub w jednostkach metrycznych - Kv). Nie widziałem jeszcze głowicy, która by miała ten parametr lepszy niż Clack.

Strona 8 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony