dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 104
  1. #1

    Domyślnie ROLETA czy ŻALUZJE - dyskusja

    Witam
    Pytanie jak w temacie .Zaluzje miałam juz w bloku ale kuchnia była od strony północnej. W nowym domku kuchnia jest od południa no i w dodatku od strony głównego wejścia .Jakie są wasze doświadczenia w zasłanianiu okien. Mam dylemat bo jak zamontuje roletę to nic nie będzie widać na zewnatrz a żaluzje gorzej utzymac w czystości . No i jeszcze jedno pytanie na co mam zwracac uwagę przy ewentualnym wyborze żaluzji. Okna mam drewniane - sosnowe pomalowane lakierem lazurowym na mahoń . Sciany oliwkowe. Kolor mebli mniej więcej wybrany ale realizacja ich dopiero w przyszłym roku .

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hanula

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    423
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Ja bym zamontowała takie lekkie rolety przeźroczyste, zobacz tutaj:
    http://www.rolety-rzymskie.renomar.pl/index.html

  3. #3

    Domyślnie

    Rzeczywiście super .
    Weszłam na stronę z tymi roletami , ale nie znalazłam cennika . Haniu orientujesz się moze jakie to mogą być ceny ?
    anka

  4. #4

    Domyślnie Re: Co do kuchni roleta czy zaluzje?

    Cytat Napisał anka5
    Witam
    Pytanie jak w temacie .Zaluzje miałam juz w bloku ale kuchnia była od strony północnej. W nowym domku kuchnia jest od południa no i w dodatku od strony głównego wejścia .Jakie są wasze doświadczenia w zasłanianiu okien. Mam dylemat bo jak zamontuje roletę to nic nie będzie widać na zewnatrz a żaluzje gorzej utzymac w czystości . No i jeszcze jedno pytanie na co mam zwracac uwagę przy ewentualnym wyborze żaluzji. Okna mam drewniane - sosnowe pomalowane lakierem lazurowym na mahoń . Sciany oliwkowe. Kolor mebli mniej więcej wybrany ale realizacja ich dopiero w przyszłym roku .
    Ja zdecydowałam się na żaluzje drewniane Czekam tylko na meble kuchenne, żeby dobrać kolorystycznie

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hanula

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    423
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Kolega miał w bloku bambusowe żaluzje, ale ponieważ często miewał zaparowane szyby (szczelne okna - prawdopodobnie bez mikrowentylacji, albo z oszczędności) i zaczęły pleśnieć.

  6. #6

    Domyślnie

    Jestem w podobnej sytuacji: okno z kuchni wychodzi na polud-wsch. Zamontowalam rolety naszybowe w prowadnicach w kolorze ciemnozielonym lekko przeżroczyste. Bardzo dobrze się sprawdzają.[/list]

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Haniu

    ponawiam pytanie....czy orientujesz sie w cenach tych rolet?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska
    Haniu

    ponawiam pytanie....czy orientujesz sie w cenach tych rolet?
    Zamawaiałem na Bartyckiej rolety rzymskie - wyszło w sumie 1750 PLN za trzy rolety o nastepujących wymiarach ( szer x wys):
    1) 175 x 180
    2) 90 x 260
    3) 170 x 260
    Szycie wyszło cos 700-750, 3 mechanizmy z 500-600,
    reszta materiał tani - podobno przeceniony z 120 na 58 bo końcówka i Pani mi jeszcze z resztki uszyła 2 poduszki

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał smartcat
    Cytat Napisał Teska
    Haniu

    ponawiam pytanie....czy orientujesz sie w cenach tych rolet?
    Zamawaiałem na Bartyckiej rolety rzymskie - wyszło w sumie 1750 PLN za trzy rolety o nastepujących wymiarach ( szer x wys):
    1) 175 x 180
    2) 90 x 260
    3) 170 x 260
    Szycie wyszło cos 700-750, 3 mechanizmy z 500-600,
    reszta materiał tani - podobno przeceniony z 120 na 58 bo końcówka i Pani mi jeszcze z resztki uszyła 2 poduszki
    sorry Teska nie dostrzegłem że Ty ze Szczecina więc Bartycka odpada ale masz orientacyjną cenę rolet. Dużo kosztuje uszycie ( może przeplacilem) więc jak umiesz szyć to w muratorze 12/2004 jest jak to powinno być uszyte. Ale są różne kruczki o ktorych ktoś kto to trzepie w dużych ilościach to wie, a niewprawny moze dać ciała. Montaż mozna zrobić samemu - teoretycznie proste, ale sie z tym bujałem całą niedzielę ( jazda do budmarketu po nowe wiertło, wieksze kołki, belka stropowa tez mi przeszkadzała no troche pod górke miałem, zaoszczedziłem jednak ponad 2,5 stówki na montażu bo pan tyle krzyknął za wywiercenia 22 dziur w suficie

  10. #10

    Domyślnie


    ceny mnie zmroziły!!
    to wychodzi po ok. 600zł za okno!!

    licząc np zwykłą roletę 100zł + zasłony 150zł + np. linkowy karnisz 50zł wychodzi 300zł, a i wygoda chyba większa bo można okno zasłonić całkowicie roletami lub przesłonić lekkimi zasłonami...
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hanula

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    423
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cen nie znałam niestety i też mnie zmroziły. Na moją kieszeń to najprędzej będą te samodziałowe, które OSOWA opisała pięknie w wątku: http://www.murator.com.pl/forum/view...ekoracja+okien

  12. #12

    Domyślnie rolety czy zaluzje

    Podoba mi sie i jedno i drugie.
    Mąż natomiast chce zaluzje.
    Ja juz sama nie wiem, zaluzje sie kurza i ciezko je umyc. Ale plusem ich jest to, ze mozna je zasunac jak sie chce - delikatnie (tak, że promyczki slonca wpadaja do mieszkanka) lub calkowicie, nie wpuszczaja ciepelka do mieszkania (te aluminiowe).

    A rolety jak rolety - maja tylko ciekawe kolory.

    Co polecacie?

  13. #13

    Domyślnie

    Idz mężowi na ręke ale jak będzie trzeba umyć żaluzje to niech on myje.Mam 7 okien w mieszkaniu i wiem jaka to katorga myć żaluzje.Uwierz mi tylko rolety.

  14. #14

    Domyślnie a co myślicie

    a co myślicie o roletach rzymskich?

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ez

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ja mam roletki praepuszczające światło i mimo zasłoniętych w salonie jest widno ale światło nie razi, ale prawdą przed słońcem ochronią, ale przed ciepłem raczej nie. Oczywiście możesz kupić sobie super przycieniające.
    Ja kupowałam też rolety bo było montowanie bezinwazyjne a mam gwarancję na okna

  16. #16

    Domyślnie

    Bardo lubie rolety rzymskie, ale ich uszycie w Polsce jest kosztowne, chyba ze szyje sie samemu U nas w 3 sypialniach i lazienkach beda wlasnie takie rolety. Na rolety rzymskie wychodzi mniej materialu niz na zaslony, a kiedy sa dobrze uszyte i z ladnego materialu (na porzadnej potrzewce), to zawsze wygladaja elegancko.

  17. #17

    Domyślnie Re: rolety czy zaluzje

    Cytat Napisał akinom
    Co polecacie?
    Jeśli żaluzje to tylko żaluzje drewniane - wyglądają pięknie! A jeśli rolety - to tylko rzymskie (Osowa jakiś czas temu podawał "przepis" jak zrobić samemu)

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Witam /jesli pojawie sie 2x to przepraszam./
    Podobnym rozwiazaniem , tylko nieco drozszym sa "Duetki" i "Screen".Te pierwsze wygladaja delikatniej , gdyz rozwijaja sie w formie subtelnej pliski, i sa tak cienkie , ze wchodza w zaglebienie szyby w ramie.Te drugie latem moga sluzyc jako moskitiera, zatrzymuja UV nie pozbawiajac nas tlenu i widoku za oknem / ja widze, mnie nie widza - jak w lustrze weneckim/
    Z czystym sumieniem polecam Helios w Poznaniu http://www.helios.poznan.pl - sprawdzalem.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzie
    Na rolety rzymskie wychodzi mniej materialu niz na zaslony, a kiedy sa dobrze uszyte i z ladnego materialu (na porzadnej potrzewce), to zawsze wygladaja elegancko.
    Wyglada elegancko ale troche pieprz...a z tym jest! Zwłaszcza jak ma sie załozone przy oknach balkonowych i roleta obejmuje 2 skrzydła z 3. Chyba nastepnym razem bym wział tak by każde skrzydło miało swoja roletę. Nawet za cene wiszacego łańcuszka po sroku przejscia bo drzwi harmonijkowe. Przy zaslonie jdnym ruchem odslaniasz okno a tu jakbyć wciagał flage na maszt.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Cytat Napisał ez
    Ja kupowałam też rolety bo było montowanie bezinwazyjne a mam gwarancję na okna
    Ez - a możesz powiedzieć jakie to rolety i gdzie je kupowałaś.
    Mam drewniane okna i producent nie zaleca montowania rolet przykręcanych do ram okiennych.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony