dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 45
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 899
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Cytat Napisał jatoja
    Cytat Napisał Maluszek
    jatoja - dzięki Czy te plantacje mają także osoby, które taki trawnik u mnie przygotują? A może można to prosto samemu zrobić?
    Plantacje zwykle zajmują sie produkcją a zakładaniem trawników tylko czasem - gdy im się to opłaca ( gdy maja zrobic boisko na 10000 m kw.)
    Przygotowanie podłoża musi byc staranne tak samo jak pod trawnik z siewu - jeżlei masz kamienie w ziemi to nie musisz ich wybierać "co do jednego" - w sumie to proste ale dość czaso...i pracochłonne.
    Jak duzy masz ten trawnik do założenia?
    Jakieś 1300 m2

  2. #22

    Domyślnie Kto mi ryje pod trawnikiem?!

    Tydzień temu założyłam trawnik: ziemia odchwaszczona, wyrównana, nasionka wysiane. Po czterech dniach na całej powierzchni ujrzałam labirynt śladów po jakichś gryzoniach. Krety to chyba nie są, bo nie ma kopczyków. Może nornice? I co z tą gadziną zrobić?

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aagniesia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    7

    Domyślnie

    Miałam ten problem kilka tygodni temu ale przypadkowo udało mi się znaleźć sposób na to baskudztwo- to turkuć podjadek. Jak zauważyłaś turkuć drąży korytarze, na powierzchni widać ślad, czasami jest dziura wlotowa lub wylotowa i właśnie w tą dziurę lejemy spokojnym strumieniem wodę(najlepiej się sprawdziły butelki po wodzie mineralnej). Obserwujemy co się dzieje na śladzie korytarza- pod wpływem wody będzie się zapadał aż w którymś miejscu taki zalany osobnik będzie chciał wyjść na powierzchnię, musimy mieć pod ręką coś do kopania(łopatkę dziecięcą, saperke..)jeśli wypatrzymy takie ruszające się miejsce to szybko na łopatkę i wrzucamy do jakiegoś wiadra. Stworzenie bardzo szybkie i żywotne więc nie daj mu uciec. Pierwszego dnia na zrytym trawniku o powierzchni 40m2 udało mi się w ten sposób złapać ponad 20 szt .Trochę cierpliwości, dużo wody bo w jedną dziurę potrafi wejść nawet 4-5 litrów i zysk to pięknie rosnący trawnik bez tego baskudztwa. Dodam jeszcze że tam gdzie taki "gad" nie wyjdzie to uklepujemy mu korytarz i za jakiś czas patrzymy czy ślad po drążeniu ziemi pojawił się ponownie jeśli tak to znów zalewamy go wodą. Te moje turkucie to okazy od 3cm do 5-7cm były obrzydliwe brrrry.. W niektórych miejscach musiałam po kilku dniowych bojach dosiać trawę ale trawnik już jest super nie licząc zielska.

  4. #24

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź, aagniesiu.
    Właśnie sobie wygooglałam tego turkucia w internecie - psiakość, pasuje do opisu, bo i wieczorami słychać donośne cykanie, a to podobno kuzyn świerszcza. Ale niezłe bydlaki z tych turkuci, obawiam się, że mnie czeka ciężka przeprawa, jeśli to one.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    legar

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    186

    Domyślnie

    to te cholerne krety na pewno...................pzdr
    już mieszkam )

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800)
    czupurek

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.584
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    no wiesz nowy trawniczek i takie coś!
    "Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."

  7. #27

    Domyślnie

    No właśnie, chamskie sznurki jedne!!!

  8. #28

    Domyślnie

    Moze podlać?
    A tak powaznie to moja trawa po stosowaniu nawozów nabiera koloru pieknej soczystej zieleni, choć na poczatku objawy przypominaja wyzej opisane. Stosuje albo pokon albo czasem tańsze polskie, kupowane w workach po 5kG w supermarketach, w zalezności od zawartości portfela, zbytniej róznicy w dzialaniu nie zuwazylem, ale podobno nalezy ostroznie zeby nie przedawkowac bo moze skończyć sie wypaleniem.
    zielonym do góry

  9. #29

    Domyślnie

    Mam ten sam problem!
    Po trzecim "koszeniu" trawa zacząła żółknąć. Podsypałam cały trawnik torfem. Na czarnym tle zaprezentowała się znacznie lepiej, chociaż kolor zniszczenia pozostał.
    Ale mam pytanie, jeżeli w tym roku posiałam trawę, czy można ją już, teraz, nawozić?
    Nie chciałabym przedobrzyć!

  10. #30

    Domyślnie

    żółknie bo jest spragniona składników mineralnych

    Nawozić, np. tym : http://www.florovit.pl/produkty/produkt.php?id=18

  11. #31

    Domyślnie Zolkniecie trawy:(

    Witam..

    Mam problem z trawa..

    zólknie mi.. i w ogóle.. w pewnych miejcach jest rzadsza... jak gdyby nie chce sie rozwijac.. nie chce rosnac...

    podsypywalem juz nawozem Agrekol przeciw zólknieciu traw.. ale efekty mizerne....

    Dodam.. ze trawe te posialem w miejscu.. gdzie kiedys bylo gruzowisko..

    moze wlasnie dlatego trawa nie chce sie rozwijac??

    moze przez ten gruz jest w ziemi za duzo wapnia.. i trawa sie nie rozwija??

    Czy ktos forumowiczów spotkal sie z czyms takim??

    Pozdrooo...

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    A masz psa? Może suczkę?
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  13. #33

    Domyślnie

    mam mala taka .. suczke...

    ale ona chba az tak duzo niesika...

    z reszta,.. to chyba by barziej pomoglo niz zaszkodzilo...

    O co chodzi??

  14. #34

    Domyślnie

    sikać do klopika a nie na trawę

    no i patrzeć na sąsiadów jak z nocnej wracają wycieczki

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    modulor widzę, ze ty też fanem "Poznaj mojego tatę" jesteś, bo ta suczka Richarda to pewnie jeszcze kciuki ma do spuszczania wody.

    Richard_S jak nieduża to sika niedużo, niestety suczki mają taki brzydki nawyk sikania ciągle i dokładnie w to samo miejsce i to może być przyczyną żółknięcia Twojej trawy . Poobserwuj .
    Jak nie to może nawóz ostatnio nierówno z garstki zapodałeś.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  16. #36

    Domyślnie

    Nie sadze aby to byl pies.. tzn suczka..

    predzej przypuszczalbym, ze to gruzowate podloze.. ma jakis wplyw na porost trawy..

    Jesli chodzi o nawóz... sypalem go chyab w sam raz.. ani za duzo.. ani za malo..

    raz normalny nawóz.. a raz przeciw zólknieciu traw. ale.. efekty mizerne....

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Jeżeli w tak mokre lato by ci trawka żółkła od gruzowatości podłoża to już teraz możesz zacząć odkrywkę w celu pozyskania tego gruzu. Bo co zrobisz, tfu co zrobu Twoja trawka, jak bedziemy mieli upały jak w ostatnich latach?
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  18. #38

    Domyślnie

    oj gruz ma i to duze znaczenie. w poczatkach mojego trawnika tez mialem miejsce gdzie zólkła trawa , po próbach inwestygacji okazało sie ze pod 20cm warstwa gleby jest puc betonu który wylali robotnicy podczas budowy ( widac juz im sie w szalunki nie mieścił) dopiero jego rozbicie i eksmisja zakończyły problem.
    zielonym do góry

  19. #39

    Domyślnie

    jestem laikiem w tej materii - ale po posypaniu żoltej częsci trawnika azofoscą - kolor żołty ustąpił zielonemu, a sama trawa rośnie jak diabli

  20. #40

    Domyślnie

    Z tą azofoską to trzeba uważać .Myślę że trzeba zacząć od podlewania i jezeli to nie skutkuje to dopiero wtedy podsypać nawozem ale wtedy w dalszym ciągu podlewać .Trawa po każdym nawozie z azotem będzie zielona gdyż azot jest składnikiem chlorofilu( zielony barwnik).Azot natomiast dość szybko się wypłukuje z ziemi i sypanie kolejnej porcji nawozu może doprowadzić do przenawożenia skłanikami które wyrugowują się wolniej.Na młodą trawę też nie należy sypać za dużo azotu ,a niektóre nawozy zawierają go nawet i 20% .Podlewanie jest ważne zwłaszcza w 2-3 tygodnie po posypaniu nawozem gdy trawa jest w okresie intensywnego wzrostu .Podlewaj rzadziej ale obficie to trawa lepiej się ukorzeni.Co do nawozów to poszukaj takiego który ma związki fosforu i potasu a nie zadużo azotu np .Travit .Dodatkowo braki azotu można uzupełnić saletrą ale w bardzo małych dawkach za to stosując ją częściej.
    1

Strona 2 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony