dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Witam
    Trochę odświeżę temat. Przymierzam się do rzucenia tynku natryskowego na pow. 300 m2. I mam pytanie o kompresor. Czy taki jak w linku się nadaje? http://allegro.pl/kompresor-sprezark...491029094.html. Jaki z doświadczenia byście doradzili?

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Pistolety potrzebują około 250 l/min wydajności rzeczywistej. Ten ma 200 l/min wydajności na ssaniu. Na tłoczeniu będzie jeszcze mniej. Minimum coś takiego potrzebujesz: http://allegro.pl/kompresor-sprezark...463831455.html
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #23

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    jeśli parametry sa rzeczywiste to rewelacja za tą cenę. Ale jakoś mi się nie chce wierzyć że tam siedzi silnik 4,4 kW.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  5. #25

    Domyślnie

    Jak jak tynkowałem pistoletem to spoiłem do kupy dwa małe kompresory marketowe 25litrowe jedno-tłokowe i tak tynkowałem ale to było już na pograniczu ich możliwości. Jak kupisz taki tani dwutłokowy podejrzewam ze będzie tak samo na pograniczu możliwości i będziesz musiał robić przerwy.

  6. #26
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    damian kostrowski

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    śmigiel
    Kod pocztowy
    64-030
    Posty
    1

    Domyślnie Wlaczam sie do was własnie w sprawie tynków natryskowych

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Jak jak tynkowałem pistoletem to spoiłem do kupy dwa małe kompresory marketowe 25litrowe jedno-tłokowe i tak tynkowałem ale to było już na pograniczu ich możliwości. Jak kupisz taki tani dwutłokowy podejrzewam ze będzie tak samo na pograniczu możliwości i będziesz musiał robić przerwy.
    Moim zdaniem mocniejszy jest kompresor dwu tłokowy,ja wykonuje tynki natryskowe kompresorem wypozyczonym z firmy Lakma ,daje rade chociaz w pewnym momecie czuc na pistolecie plucie po dłuzszej pracy,ale jest ok a co do tynków to pryskajcie tynkami przeznaczonymi do metody natryskowej,gdyz Ja juz 2 razy dałem sie złapac gdzie klient sam kupował tynk i powiedziano mu ze nadaje sie do metody natryskowej.Miałem tynk firmy kleib wyszło negatywnie ,gdyz po natrysku zostaja same plamy -jest on przystosowany do metody recznej a klient nadal sie upiera ze nie nie polecam kupowania tynkow nie przeznaczonych do pistoletu

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 123budujemy
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-123
    Posty
    132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Kolego nie jest to prosta sprawa, ja tynkowałem tak garaż, pistoletem operował znajomy który miał małe doświedczenie z nakładaniem tynku w taki sposób.
    Wyszło nawet spoko, struktura mi się podoba, niestety żałowaliśmy tynku i gdzieniegdzie jak słońce świeci widać nierówności.
    Nakłada się łatwo, podobno należy wykonywać ruchy pistoletem w jedną stronę tzn kąt.

    Prowadzę blog budowlany 123budujemy.pl

    Budowa domu krok po kroku. Budujemy lekko zmodyfikowany projekt "Archiskowronek"...
    Zdjęcia moich ulubionych wnętrz Zdjęcia moich ulubionych wnętrz

  8. #28
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mrgustaw

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    6

    Domyślnie

    Jak są prześwit to pryskasz drugi raz. Do ładnego tynku potrzebny jest dobry sprzęt. Ja rozumiem że jak się kupi pistolet za 100 zł pożyczy kompresor to znikomy koszt względem brygady od tynku. Wtedy tynk musi się podobać choć oczy bolą jak się na niego patrzy. W sezonie to może 10% realizowanych inwestycji to tynk z ręki reszta to natrysk. Tylko moje pistolety to koszt 1200 zł sztuka. Tynki są wszelakie Caparol Ceresit Webber Pasti.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony