dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kris_pp
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    245
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie Izolacja obudowy studni głębinowej.

    Mam ogromny problem z izolacja studni głębinowy, a dokładnie jej obudowy. Cały czas przy deszczach i gruncie rodzimym, jakim jest 100% glina podcieka mi obudowa do tego stopnia, że woda zanieczyszczona przelewa się przez rude do odwiertu.

    Na domiar złego obkopałem kręgi, aby je uszczelnić a następnie zaczęły się ulewy, które trwają i trwają….

    Jak to uszczelnić??

    Myślę o kilku rozwiązaniach:

    - zaizolować kręgi wkoło papom termozgrzewalną i uszczelnić lepikiem, (ale chyba nie można przy wodzie pitnej)

    - zaizolować jakimiś uszczelniaczami na bazie cementu, ale czy to się sprawdzi; jak wówczas zaizolować dokładnie przejście rury wodnej przez krę

    - usunąć kręgi i założyć nową obudowę z szczelnego plastiku średnic ok. 1m z deklem w 100% szczelnym z jednej strony (ale nigdzie nie mogę czegoś takiego znaleźć)

    - włożenie rury średnicy 1m w kręgi, zostanie mi przerwa ok. 5cm na ściance i wówczas zalanie tej szczeliny betonem hydrostatycznym

    Może inne pomysły ??

    Czekam na podpowiedzi ……….

  2. #2

    Domyślnie

    Bedzie Ci ciezko tak uszczelnic kregi, aby woda nie przeciekala.
    Sa roznego rodzaju kolnierze gumowe, sznury uszczelniajace, ale jak masz wysoki poziom wod gruntowych to i tak duza szansa ze gdzies powoli woda bedzie wychodzic.
    Ja bym po prostu przedluzyl rure tak, aby wystawala ponad poziom wody gruntowej + szczelna glowica (dostepna na allegro).
    Wystajacy krag osyp ziemia, aby to ocieplic.

    A taka 'gorke' mozna jakos na dzialce ukryc, stawiajac tam jakies donice czy inne cuda..

    Ja mam tak zrobione, nie odwazylem sie zakonczyc rury oslonowej ponizej poziomu wod gruntowych.

  3. #3

    Domyślnie

    Proponuje zaizolować powłoka ochronną od MC BAuchemie np. OMBRAN lub SIKA Waterproof

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie Re: Izolacja obudowy studni głębinowej.

    Cytat Napisał kris_pp
    Mam ogromny problem z izolacja studni głębinowy, a dokładnie jej obudowy. Cały czas przy deszczach i gruncie rodzimym, jakim jest 100% glina podcieka mi obudowa do tego stopnia, że woda zanieczyszczona przelewa się przez rude do odwiertu.

    Na domiar złego obkopałem kręgi, aby je uszczelnić a następnie zaczęły się ulewy, które trwają i trwają….

    Jak to uszczelnić??
    Witam,

    Ja mam dokladnie ten sam problem.
    Zdecydowalem sie to zrobic w ten sposob:
    http://www.hydrostop.pl/?loc=pl,129
    Czy to zadziala, to sie okaze po kolejnych deszczach


    pozdrawiam,
    Marcin

  5. #5

    Domyślnie

    kris-pp a jak Ty ostatecznie rozwiązałeś problem.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar hydroosss
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-289
    Posty
    8

    Domyślnie Usczelnienie takich ptzrcieków to pestka! 516166500

    Zajmuję sie tym od dawna i mam setki klientów którzy potwierdzą odpinie o mnie,
    Cytat Napisał odaro Zobacz post
    kris-pp a jak Ty ostatecznie rozwiązałeś problem.

  7. #7

    Domyślnie

    Zamontować głowicę studni i niech woda stoi w kręgach ale nie wpływa do studni...
    wiercenie studni - moje ogłoszenie http://forum.muratordom.pl/showthrea...ercenie+studni

  8. #8

    Domyślnie

    Odświeżę temat ponieważ mam podobny problem co autor wątku.
    Przechodząc do tematu, ostatnio firma wywierciła mi studnię głębinową, której głowica znajduje się w studzience rewizyjnej podobnej do tej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	unnamed.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	9,1 KB
ID:	465198
    Studzienka ta ma kształt rury z tworzywa z otwartym dnem i jest wkopana na głębokość 1 metra. Problem polega na tym, że wody gruntowe są dość wysoko i obawiam się, że w sezonie jesienno zimowym, woda gruntowa będzie podchodzić na tyle wysoko, że zaleje mi sterowniki.
    Plan na to mam taki, żeby wylać na dnie około 5-10cm betonu, a później to czymś uszczelnić. I tu właśnie pojawia się pytanie - czym? Musi to być chemia, która jednocześnie będzie przede wszystkim dobrze (szczelnie) przywierała do materiału, z którego wykonana jest studzienka, ale też do betonu.
    Znacie może jakiś produkt, który się do tego będzie nadawać? Czy np. żywica epoksydowa dobrze zwiąże się z materiałem studni i będzie na tyle elastyczna, żeby się nie rozszczelniła po kilku latach? Myślę też o folii w płynie.
    Będę wdzięczny za wszelkie pomysły.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony