dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Czym się kierujecie wybierając wykonawcę?

    Stoję właśnie przed decyzją wyboru ekipy. Mam 3 podobne oferty w podobnej cenie.
    Na co zwracać uwagę aby wybrać dobrą ekipę, o co pytać, jakieś potwierdzenia szkoleń, uprawnień, referencje,
    Co może sugerować że ekipa to potencjalni partacze albo dobrzy fachowcy?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    najlepiej to brać ekipę, która robiła u znajomych (to są najlepsze referencje). Możesz ich poprosić o pokazanie budynków, które robili, albo jeszcze lepiej - właśnie robią - a potem pojechać pod wskazany adres i spytać sąsiadów (czy ostatnio tu coś robili - od kiedy, ile robili, kto do nich przyjeżdżał, jakim samochodem itepe, czy pili, albo kradli). W ten sposób sprawdzisz, czy podany przez nich adres referencyjny nie jest adresem domu znajomego szefa twojej ekipy. Jak wszystko się będzie zgadzać, można pogadać z właścicielem.

    A generalnie im więcej ci szef gada i "bajeruje" i zachwala siebie, tym bardziej ekipa podejrzana. Dobry fachowiec nie musi tyle gadać.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Tomi - przepraszam ze nie na temat. Zapraszam do Klubu Budujacych "Trojmiasto i okolice". Spotkasz tam wspanialych ludzi i znajdziesz odpowiedzi na wiele pytan.
    Pozdrowienia

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Dodam z własnego poszukiwawczego doświadczenia:
    -jeśli materiał np na ściany ustalony, to szukanie ekipy sposobem tak jak wyżej,
    -jeśli narazie wszystko w planach, to szukanie ekipy, która najlepiej potrafi zbudować z tego i tego, oczywiście "referencje" od znajomych i inwestorów obowiązkowo!!!

  5. #5

    Domyślnie

    Jestem właśnie na etapie poszukiwania ekipy, wczoraj była pierwsza rozmowa. Facet odpadł w przedbiegach, bo:
    1. spóźnił się (rozmowa w jego własnym domu),
    2. "musimy się pospieszyć, bo mam następnego klienta",
    3. w czasie naszej rozmowy po pokoju biegały i krzyczały jego dzieci (wiek około 8-10 lat).
    4. nie wiedział co to jest strop filigran (ale "to się zrobi"),
    5. miał swój sposób na fundamenty, ale jak go spytałam dokładniej to nie chciał nic powiedzieć,
    6. fundamenty chciał ocieplać od środka.
    A najlepsze to to, że był polecany.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    to fakt, polecany też się nie zawsze trafi najlepszy
    mi polecała znajoma jednego wykonawcę, przekazałem mu przez nią projekt i chciałem się umówić i porozmawiać o wykoawstwie
    Umówiliśmy się u mnie w domu, przyjechał. Powiedział, że zrobi (co w sumie nie było zaskakujące), a gdy go zapytałem za ile, to odpowiedział, że - no, on to nie wie, bo by musiał sobie zrobić kosztorys.
    Jeszcze chwilę z nim pogadałem, bo był to znajomy 'biznesowy' koleżanki, która mi go poleciła i nie chciałem żeby miał potem do niej pretensje.
    No i zlecenia nie dostał. Miał projekt przez tydzien i nie ani nie chciało mu się zrobić kosztorysu (bo - panie! ile to ja już takich kosztorysów zrobiłem i klient się potem rozmyślał). Cały czas zastanawiam się po co wtedy chciał do mnie przyjechać.

    W końcu wziąłem ekipę, która robiła dom znajomym. Znajomi ostrzegali mnie, że ta ekipa kiepsko sobie organizuje czas. No i faktycznie zrobili mi dobrze (a przynajmniej teraz to tak wygląda), ale niemiłosiernie się z tym grzebali. Mieli skończyć 15.IX a skończyli wczoraj 11.XII (i jeszcze im tynki zewn. na wiosnę zostały).
    Dlatego można brać ekipę znajomych, która skończyła już u nich robić, a nie właśnie robi.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Po "wykonaniu" stanu zerowego bylismy tak "zdołowani" przez ekipy, które mieliśmy że budowa stała 1,5 rok i nawet jechać mi się tam nie chciało, omal nie straciliśmy pozwolenia na budowę i też były to ekipy polecane, ale "polecenie" poleceniu nie równe, szukaliśmy i znależliśmy solidnego człowieka, kierownika budowy, który wybudował nam dom jak wiele innych już w naszych okolicach. Jeździliśmy z nim w różne miejsca, wiele budów poprawiał po "partaczach" wiele wybudował domów "pod klucz" słowem jest dobry w tym fachu i czystym sumieniem poleciłem go innym poszukującym wykonawcy. Może się mylę ale w mojej ocenie z lat 1999-2000 2/3 ekip budowlanych było FATALNYCH, czy to się zmieniło nie wiem pewnie tak ale w dalszym ciągu zanim się wybierze troche to musi potrwać, nie powinno się brać , bardzo taniej, bez "referencji", i bez sprawdzenia co o nich mówią inwestorzy, dla mnie to były podstawowe kryteria.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pagin
    Witam,
    Tomi - przepraszam ze nie na temat. Zapraszam do Klubu Budujacych "Trojmiasto i okolice". Spotkasz tam wspanialych ludzi i znajdziesz odpowiedzi na wiele pytan.
    Pozdrowienia
    Przepraszam za lamerskie pytanie, a gdzie Was znaleźć na tym forum?
    Przyznam że na Forum jestem od niedawna bo dopiero, jak widać zaczynam realizację swoich marzeń o własnym domku.
    Pozdrawiam
    Tomi

  9. #9

    Domyślnie

    Z tymi ekipami to same problemy. W sobotę spotkaliśmy się z drugą ekipą, tym razem z ogłoszenia. Pojechaliśmy na budowę, obejrzeliśmy. Zrobili na nas dobre wrażenie, budowa całkiem niezła. Jedyne do czego mogliśmy się przyczepić to zbyt grube spoiny-miejscami. Poza tym OK. Ale do czasu jak majster podał cenę.
    65000 zł za 220m. Dom bez piwnicy, ba bez wykopów nawet, pokryty tylko papą.
    Co wy na to?

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj Tomi,
    Podazaj nastepujacym sladem: Strona Glowna->dzial "O Was"->Klub BUDUJACY->poszukaj watku "GRUPA TROJMIASTO i OKOLICE". I juz jestes w domu. Zapraszam.
    Pozdrowienia

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    65000zł , podaruj sobie tego wykonawcę. Najzwyczajniej chce Cię zrobić w balona. Niektóre ekipy sądzą, że jak mury rosną i widać postępy prac to musi to dużo kosztować, a po zatym inwestor na tym etapie ma jeszcze kasę więc można ją od niego wyciągnąć.
    Sądzę, ze nie powinieneś zapłacic więcej jak 20tyś zł

  12. #12

    Domyślnie

    65000...chyba oszaleli...................no chyba że to cena z materiałami, bo tego nie napisałeś. Zgadzam się z Tomi.

    Groszek
    Pozdrawiam Groszek

  13. #13

    Domyślnie

    65000 bez materiałów sama robocizna.
    Macie rację, że szukają frajera, ale od czego jest forum. Poczytałam przed rozpoczęciem poszukiwań i wiem ile mogą zażądać. Mniejwięcej.
    A jako ciekawostka.
    Budowa tej samej ekipy: 170m2+ściany tójwartwowe z dachem z dachówką=54000,
    a mój 220m2 +ściana z maxa z papą na dachu=65000.
    Facet sam się przejechał

  14. #14

    Domyślnie

    65000 bez materiałów sama robocizna.
    Macie rację, że szukają frajera, ale od czego jest forum. Poczytałam przed rozpoczęciem poszukiwań i wiem ile mogą zażądać. Mniejwięcej.
    A jako ciekawostka.
    Budowa tej samej ekipy: 170m2+ściany tójwartwowe z dachem z dachówką=54000,
    a mój 220m2 +ściana z maxa z papą na dachu=65000.
    Facet sam się przejechał

  15. #15

    Domyślnie

    A ja się cieszę bo bedziemy budowac razem z sąsiadem( on tez się buduje), który ma firmę co buduje pod klucz. bardzo solidnie robi- czysto. Fajnie mieć fajnych sasiadów.

  16. #16

    Domyślnie

    Czy szukając wykonawców braliście pod uwagę tych z ogłoszeń (anonse, gratka) czy z polecenia ?
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  17. #17

    Domyślnie

    Te 65000 to właśnie od faceta z ogłoszenia z Wyborczej.

  18. #18

    Domyślnie

    To do d..y z takim wykonawcą. Chyba, że stosuje przy budowie złote narzędzia. Nie dziwię się, że się ogłasza. Chyba nie może znaleźć chętnych (patrz --> frajerów). Chyba że .... wymagania sa bardzo wyrafinowane
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał gg
    65000 bez materiałów sama robocizna.
    Macie rację, że szukają frajera, ale od czego jest forum. Poczytałam przed rozpoczęciem poszukiwań i wiem ile mogą zażądać. Mniejwięcej.
    A jako ciekawostka.
    Budowa tej samej ekipy: 170m2+ściany tójwartwowe z dachem z dachówką=54000,
    a mój 220m2 +ściana z maxa z papą na dachu=65000.
    Facet sam się przejechał

    To chyba miał jednak na myśli również materiały (lub naprawdę to był jakiś debil). Koszt moim zdaniem to około 20k PLN +/- 3000. Takich z materiałami osobiście nie brałem 9zawsze będą chcieli oszczędzać na materiałach, „bo to ich” – jak był wykonawca z materiałami (np. miałem takiego elektryka) to umawiałem się, że korzystam z jego rabatu w hurtowni i doliczy sobie kaskę za dowożenie tego na budowę (niby drożej, ale przy innych negocjowaniu ceny „od punktu” przypomniałem mu, że zarabia jeszcze na materiałach). Wyszło w sumie ok. i faktury miałem.


    Ja brałem ekipę tę samą, która budowała u sąsiada. Kolejne ekipy polecone przez „inne budowy”, ale zawsze znajome budowy. Szczęśliwie udało się dobrnąć do końca.

    Ja stosowałem jeszcze taką zasadę – wpuszczałem gościa w maliny wcześniej drukowanymi „technikaliami” w kuratorze i czekałem na reakcję. Może to być coś w stylu (właśnie ) a fundamenty to oczywiście najlepiej ocieplić od środka? Itd., itd.... Jakaś weryfikacja wstępna musi być.

    Warto też wziąć gościa, który za dużo nie mądrzy się na temat „jak być powinno jego zdaniem”. Od tego jest projekt + kierownik budowy. Wykonawca jest wykonania roboty.

  20. #20

    Domyślnie

    All - prawde mówisz. Też tak sądze, że w granicach 20 tys zl -/+ 5 tysięcy za usługi jest ok. Zbyt mało to albo ktoś jest wielkim szczęściarzem albo ekipa podejrzana. Natomiast w/w cena jest szaleństwem.
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony