dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 95
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1892
  1. #61
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Edytko dzieki za pamięć. Przez ostatnie cztery miesiące nie zaglądnełam do własnego dziennika. Ustawienia o powiadomieniach o postach w komentarzach poprawione na automatyczne, a i moja miłość do tego forum zaczyna z powrotem odżywać.

  2. #62
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Dzięki za Twoje uwagi, czytam je właśnie uważnie. Przyzwyczajona raczej do braku komentarzy przez długi czas tu nie zaglądałam. Może przez przypadek jeszcze tu zaglądniesz i przeczytasz odpowiedzi.

    Cytat Napisał KB doradca Zobacz post
    Witam,

    kilka uwag odnośnie elewacji :

    1. Poniższy rysunek niestety nie jest do końca poprawny i brukuje mu kilku szczegółów, czego efektem jest parę błędów, które zauważyłem na zdjęciach.

    - poniżej odcięcia z izolacji, wełnę powinien zastąpic styrodur. Zdjęcia nie pokazują dokładnie tego detalu, ale obawiam się, że pominięto ten element. Mokra wełna to w skrócie grzyb, mostek termiczny i wysolenia po kazdym sezonie zimowym. Jeśli już "po ptakach", należy poczekać z tynkami wewnątrz do pierwszych ciepłych dni i, gdy fasada wyschnie, po wyczyszczeniu wykwitów, porządnie zaimpregnować całość do wysokości ~1m, jednocześnie wykonując drenaż obwodowy (woda nie moża stać w okolicach fundamentu, bo zaraz ją cegła podciągnie).
    Wełna pojawia się dopiero wraz z cegłą. Wcześniej był styropian i izolacja pozioma. Mam nadzieje, że to wystarczy, bo woda na terenie tej budowy to temat dość drażliwy.


    Cytat Napisał KB doradca Zobacz post
    - należy bezwzględnie zafugować otwory wentylacyjne w pierwszej warstwie, gdyż sa źle umiejscowione. Otwory wykonujemy w 2 warstwie nad odcięciem z izolacji, zabezpieczając je puszkami wentylacyjnymi, pilnując właściwego ułożenia wypustek (woda ścieka na zewnątrz puszki). Brak puszki to zaproszenie dla wszelkiej maści owadów i gryzoni, a usuwanie braków w wełnie, bez rozbierania elewacji, jest niemożliwe.
    Rozważałam te puszki na etapie projektowania. Na terenie, na którym mieszkam, praktycznie co drugi dom budowany jest z cegieł klinkierowych. Może w dwóch użyto puszek. To przekonało mnie do ich niestosowania.

    Cytat Napisał KB doradca Zobacz post
    Obecne wykonane otwory nie wentylują ściany (są w części "bezpustkowej"), za to idealnia będa wpuszczać wodę do środka.

    2. nie na wszystkich ścianach widać otwory pod stropem. Tak samo brakuje otworów wentylacyjnych nad nadprożami. Same słupki to za mało, aby stoworzyć wystarczający ciąg powietrza.
    Pod stropem jest przerwa, tak ca. ok 2cm. Na nadprożami faktycznie ich brak. Rozważymy. Słupki-- khm, szczerze mówiąc nie wim o czym mówimy.
    Cytat Napisał KB doradca Zobacz post
    3. Start ze skosu nad dachem garażu to niestety błąd projektowy i to powazny, bo tworzy mostek. Tam powinno pojawić się skośne nadproże, ułożone poniżej połaci dachu. Obecnie jedyną opcją jest odpowiednie opierzenie, pod którym zapełnimy pustkę wełną i odpowiednio zakleimy grubą warstwa izolacyjną. Może tradycyjna papa na gorąco albo schomburg? Szczelność tego elementu jest kluczowa, aby za kilka lat nie remontować pomieszczeń po drugiej stronie.
    To jest pięta Achillesa tego domku. Zresztą takich pięt jest kilka. Skośne nadproże jest ale jedynie lekko poniżej dachówek. Dzięki za przypomnienie.
    Cytat Napisał KB doradca Zobacz post
    4. Należy odpowiednio dobrać okna, zwracając uwagę na framugi. Nieodpowiednie modele, ułożone na styk z cegłą, będą tworzyć mostek. Zalecam, aby odsunąc okno od cegły o ok. 1cm i szczelinę wypełnić porządną taśmą rozprężną np. Illbruck.

    5. Tej samej taśmy powinno uzyć się na styku drewna z cegłą. Zaprawy fugowe nie są elastyczne i wcześniej lub później zaczną się kruszyć wskutek "pracy" różnych elementów, spowodowanej zmianą temperatury i wilgotnosci na zewnątrz.
    Właśnie przerabiam teoretycznie temat okien. Uwagi zanotowane.
    Cytat Napisał KB doradca Zobacz post
    6. Należy pilnować, aby nie zalewać tej ściany. Cegły z Cegielni Hoffmanowskiej mają większą tendencję do wykwitów niż zachodnia konkurencja, czego efektem może być zdecydowanie większa ilość białych plam, które obecnie widać. Zalecam również przypilnowanie, aby przy elewacji nie zalegał śnieg, gdyż efekt będzie podobno.
    Zwizytowaliśmy dom po 10 miesiącach nieobecności. Ku mojej uldze wykwitów nie zanotowaliśmy, choć nie znaczy, że się nie pojawią.
    Cytat Napisał KB doradca Zobacz post
    Na zakończenie gratuluję domu i wyboru fasady wentylowanej. O ile poprawi się niedociągnięcia, będzie słuzyć latami, długo po tym, gdy sasiedzi kolejny raz będa wymieniać pokruszony i wyblakły tynk
    Dziękuję!

  3. #63
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Dorka Kochana wreszcie jestes ...... biegne do Twojego dziennika moze cos wkleilas ????

  4. #64
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Przylazłam tutaj zwabiona opowiesciami Malki i powiem tak "Ale ładna ta elewacja"
    Dawno takiej nie widziałam, naprawde oryginalnie
    Witam sie

  5. #65
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Witam! Zgrabnie wykończony domek, bardzo dobrze komponują się granity z cegłą.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Kawka miala byc jakies 2 lata temu...

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Hej
    to poprosimy o zdjęcia tych niebieskich okien i oczywiście następne pytanie : jakie będą drzwi?
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  8. #68

  9. #69
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich w moich skromnych progach!

    Koncepcja różowych drzwi całkiem całkiem, chłopców będę wpuszczać przez taras, a dziewczynki przez główne - różowe.
    Choć pamiętam, że 100 tys. lat temu, to dziewczynki na chrzest dostawały niebieskie, a chłopcy różowe. A teraz to się Hameryka zrobiła.

    PS. Może ta kawa nie ucieknie choć ja w okolicach dopiero może na wiosnę będę.

    Wrzucam tu mniej wiecej o co mi chodzi. Nim ktos z Was sie zadławi lub niechcacy opluje monitor to przepraszam z góry. Jak ktoś chętny to może mnie od razu wrzucić do wątku kicz&kuriozum.
    Po lekkiej modyfikacji niebieskiego na RAL 5012 lub 5014 i rozciągnięciu okienek do formy kwadratowej mamy to co trzeba. Jeszcze się puści bluszcza kurdybanka na ścianę w ilości hurtowej, ekipy poobijają mocniej elewację i będzie prawie prawie. Okna będą otwierane do środka więc koncepcyjnie męczę się z zachowaniem niebieskiego paska w środku ( słupek stały odpadł, nie, bo nie.




    Albo tak, jak u Pinusa (o okiennicach mogę zapomnieć, cena jak za drugie okno):



    Albo zupelnie na biało jak mnie wyceny powalą.

  10. #70
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Kurcze, z pomysłem i nieziemsko innaczej, mam nadzieje ze Cie wyceny nie powalą

  11. #71
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Co do drzwi to nie wiem chciałabym poplątać białe z niebieskim, ale zobaczymy. Rzeczywistość weryfikuje. Za to w środku domu może być całkiem pusto, dla kontrastu. BTW okna od środka mają być białe, bo kolor byłby zbyt zobowiązujący (przynajmniej dla mnie).

  12. #72
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    super naprawdę, trzymam kciuki za wyceny, i za drzwi też
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  13. #73

  14. #74
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Boski!!! Warty wszystkich PINIĄŻKÓW! Rozłożyłaś mnie na łopatki

  15. #75
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    to i ja przyszłam piękna elewacja, a okna cudowne, gratuluję odwagi, pewnie sie musisz nasłuchać dziwnych uwag czekam z niecierpliwością na wstawienie okien i zdjęcia
    co do klocków lego , jestem właśnie po całym dniu budowania z moim pierworodnym, już mi czacha dymi

  16. #76

  17. #77
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    małgoś super te bombki, mój syn by je pokochał

    dorka fascynująca opowieść,, czekam na ciąg dalszy

  18. #78
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Ta elewacja ceglana jest obłędna - a ostatni post o kolegach i żywopłocie wpędził mnie w b.dobry. humor.

  19. #79
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam porannie drogie Panie

    Też lubię te moje cegiełki , nawet jedną przywiozłam ze sobą, i czasem sobie stuknę w nią, żeby posłuchać dźwięków jakie wydaje

    Ciąg dalszy opowieści nastąpi wkrótce, bo jako jedna z niewielu rzeczy istnieje już fizycznie koło domku i rośnie. Ale tak leniwie, że hej...

  20. #80
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Dorka, i co? i co?
    gdzie te drzewka?

Strona 4 z 95

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony