dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 95
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 1892
  1. #1001
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mmelisa Zobacz post
    Zrobie to jak tylko cykne fotke..wczoraj wieczorem wsadzilam akumulatotrek do ladowarki wiec jakos sie zaczaje i pstrykne
    bo drzwi sa tak zrobione ze bede musiala wejsc na ich teren, no chyba ze jakos z daleka z opcja zoom

    Sciskam weekendowo
    Mmeliska sprawdz czy kamer nie maja .... bo uwiecznisz sie dla potomnych

  2. #1002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    W Tunisie jest dzielnica zwana Sidi Bou Said, gdzie królują śnieżna biel, błękit i wszechobecne bougenville najczęściej w kolorze amarantowym.
    Błękit, ulubiony przez Tunezyjczyków i widoczny w każdej miejscowości w Tunezji, w Sidi Bou Said jest kolorem obowiązkowym, ponieważ lata temu zostało wydane przez zdaje się gubernatora Tunisu stosowne zarządzenie, obligujące mieszkańców Sidi Bou Said do używania wyłącznie tego koloru. Efekt jest powalający i, jak nie przepadam za Tunezją, to wśród tych niebieskości mogłabym zamieszkać.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sidi_Bou_Said-p11007182.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	213647 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sidi_Bou_Said-IMG_1723.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	213645 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sidi_Bou_Said-imgp4579.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	213646 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TUNIS-Sidi_Bou_Said-01.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	213648 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sidi_Bou_Said-img_0153.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	213644

    Dorka, to specjalnie dla Ciebie jako miłośniczki niebieskiego. Trochę też, bo pogoda paskudna i dołująca, a te zdjęcia są bardzo energetyczne. Ja też uwielbiam ten kolor w niemal wszystkich odcieniach, aż po granatowy.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #1003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Adare-The_Blue_Door_Restaurant_along_Main_Street_-_geograph.org.uk_-_1632255.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	71,4 KB
ID:	213649

    Czarny kot na szczęście Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Cat-at-a-blue-door.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	213650
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #1004
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Wow.... i te pnącza.... Cudo!

  5. #1005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta M Zobacz post
    Mmeliska sprawdz czy kamer nie maja .... bo uwiecznisz sie dla potomnych

    spokojnie nie oni
    to jest taka dluzsza historia znajomosci..wiec nie bede opisywac jej tutaj...

    glupio mi bylo ale jakos sie udalo..jak szlam do sklepu to cyknelam fotki tel... musze je tylko wgrac to wtedy dodam..ale nie sa najlepszej jakosci bo w zoom'ie. schody przeszkodzily w zdjeciu na wprost

  6. #1006
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Dorka, tez mamy te anytptaki czy cos w ten desen. Z mojego doswiadczenia Ci powiem, ze sa potrzebne. 2 lata temu nie moglismy usiasc na zadnym z balkonow pod krokwiami i nie mozna bylo spokojnie stac pod drzwiami w obawie, czy jakis ptak by Ci na glowe nie narobil...Upewnij sie tylko, ze sa dokladnie polozone. U nas jes przerwa moze na 10 cm i znowu w tym roku golab sobie zrobil gniazdo na krokwi nad balkonem przy kuchni. Tak wszystko zasrane bylo, ze 2 godziny szczotka ryzowa pucowalam....zeszlo, ale razem z ochrona na deskach balkonowych....trzeba bylo znowu malowac i sa plamy. Przydadza Ci sie, tym bardziej ze jestescie miej wiecej tak samo czesto u siebie jak my u nas....ptaki maja spokoj to sie wprowadzaja i wszystko usraja....bardzo dokladnie....

    Maja

  7. #1007
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cześć Maju!

    A z ciekawości statystycznej nabił się jakiś?

  8. #1008
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    W Tunisie jest dzielnica zwana Sidi Bou Said, gdzie królują śnieżna biel, błękit i wszechobecne bougenville najczęściej w kolorze amarantowym.
    Błękit, ulubiony przez Tunezyjczyków i widoczny w każdej miejscowości w Tunezji, w Sidi Bou Said jest kolorem obowiązkowym, ponieważ lata temu zostało wydane przez zdaje się gubernatora Tunisu stosowne zarządzenie, obligujące mieszkańców Sidi Bou Said do używania wyłącznie tego koloru. Efekt jest powalający i, jak nie przepadam za Tunezją, to wśród tych niebieskości mogłabym zamieszkać.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sidi_Bou_Said-p11007182.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	213647 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sidi_Bou_Said-IMG_1723.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	213645 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sidi_Bou_Said-imgp4579.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	213646 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	TUNIS-Sidi_Bou_Said-01.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	213648 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sidi_Bou_Said-img_0153.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	213644

    Dorka, to specjalnie dla Ciebie jako miłośniczki niebieskiego. Trochę też, bo pogoda paskudna i dołująca, a te zdjęcia są bardzo energetyczne. Ja też uwielbiam ten kolor w niemal wszystkich odcieniach, aż po granatowy.
    Pesteczko, dziękuję Ci serdecznie. Do Tunezji mnie jakoś nigdy nie ciągnęło, ale dla takich kolorów warto by się wybrać.

    A propos odgórnych zarządzeń - na Lanzarote, na wyspach Kanaryjskich również na podstawie ogólnego prawa nie powinno się mieć na oknach i drzwiach innego koloru niż zielony, ewentualnie niebieski. W sumie tam, w tym księżycowym krajobrazie, przy prawie całkowitym braku zieleni nieźle to wyglada.

    Uwielbiam niebieski, ale np. we wnętrzu za żadne skarby nie chciałabym mieć niebieskich ścian. Za zimno

  9. #1009
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mmelisa Zobacz post
    glupio mi bylo ale jakos sie udalo..jak szlam do sklepu to cyknelam fotki tel... musze je tylko wgrac to wtedy dodam..ale nie sa najlepszej jakosci bo w zoom'ie. schody przeszkodzily w zdjeciu na wprost
    To czekam

  10. #1010
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jagna Zobacz post
    Wow.... i te pnącza.... Cudo!
    U mnie już się bluszczyki i róże na tę okoliczność hodują, nie będzie to takie piękne jak te na zdjęciach, ale w naszym klimacie pewniejsze.

  11. #1011
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Ja oczami wyobraźni , widzę piękną wisterię, koło Twojego domu

  12. #1012

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorkaS Zobacz post
    U mnie już się bluszczyki i róże na tę okoliczność hodują, nie będzie to takie piękne jak te na zdjęciach, ale w naszym klimacie pewniejsze.
    Co do pnączy bardzo podoba mi się glicynia, o taka:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	glicynia_chinska_slodlin_chinski_wisteria.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	213728

    Pasowałaby do takich klimatycznych drzwi

  13. #1013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Telepatia ??

    Chloe - siostro

  14. #1014
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Tak, tak, tak! Pięknie!
    Dorka, masz coś co będzie się wspinało po ścianie (bez podpór) od północnej strony? Mnie coś takiego będzie potrzebne, bo elewacja od ulicy szkaradna jest mocno.

  15. #1015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jakby Cię pognało kiedyś w stronę północnej Afryki, mogę doradzać co i gdzie warto zobaczyć. Tunezja ma tego sporo, nie trzeba umierać z nudów n a przyhotelowej plaży.
    Eh, glicynia Mam ich 4 sztuki. wszystkie miały być fioletowe i wszystkie podobno szczepione miały kwitnąć już w drugim roku po posadzeniu. Tymczasem kazały mi czekać aż 7 lat i w tym roku zakwitła wreszcie j e d n a na dodatek na biało, choć 2 razy powtórzyła kwitnienie !!! Za to rosną bujnie i kilka razy w sezonie tnę je ostro po kilka metrów, bo inaczej rozniosłyby mój dach ze szczętem.

    Proszę takie są Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013_19maj-glicynia.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	213733
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #1016
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jagna Zobacz post
    Tak, tak, tak! Pięknie!
    Dorka, masz coś co będzie się wspinało po ścianie (bez podpór) od północnej strony? Mnie coś takiego będzie potrzebne, bo elewacja od ulicy szkaradna jest mocno.
    Bluszcz kurdybanek, ten wszędzie się plezie. Ja najbardziej lubię takiego z pełnymi ciemnymi liśćmi.
    Hortensja pnąca powinna wytrzymać.

    A ta ściana to całkiem północna czy jakiś wschód lub zachód się plącze?

  17. #1017
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    Ja oczami wyobraźni , widzę piękną wisterię, koło Twojego domu
    Na razie to ja mam piękną histerię, wpadam w doły wilcze i zwykłe, bo usiłuję cenowo kwestię poddasza rozwiązać.

  18. #1018
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Chloe_ Zobacz post
    Co do pnączy bardzo podoba mi się glicynia, o taka:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	glicynia_chinska_slodlin_chinski_wisteria.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	213728

    Pasowałaby do takich klimatycznych drzwi
    Śliczne zdjęcie !

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Eh, glicynia Mam ich 4 sztuki. wszystkie miały być fioletowe i wszystkie podobno szczepione miały kwitnąć już w drugim roku po posadzeniu. Tymczasem kazały mi czekać aż 7 lat i w tym roku zakwitła wreszcie j e d n a na dodatek na biało, choć 2 razy powtórzyła kwitnienie !!! Za to rosną bujnie i kilka razy w sezonie tnę je ostro po kilka metrów, bo inaczej rozniosłyby mój dach ze szczętem.
    Ha, już je kiedyś w czyichś komentarzach widziałam i podziwiałam. Jak one reagują na nasze mrozy? Bo na łagodniejszy północnoniemiecki klimat całkiem pozytywnie.

  19. #1019
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Jakby Cię pognało kiedyś w stronę północnej Afryki, mogę doradzać co i gdzie warto zobaczyć. Tunezja ma tego sporo, nie trzeba umierać z nudów n a przyhotelowej plaży.
    Przyhotelowa plaża, hehe, muszę kiedyś wreszcie spróbować, ale to już jak nie będę mogła po swojemu
    W Afryce mnie jeszcze nie było.
    Jak wybuduję tę nieszczęsną chałupę i stworzę w niej 'ferienhaus' to wrócę do wojaży. A czemu właśnie miałaby być to Tunezja? Pestko, pokuś mnie trochę, bo tematy podróżnicze działają na mnie lepiej niż afrodyzjak.

  20. #1020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Spokojnie, Dorka, ja mazowiecka jestem i okrywałam je tylko w pierwszym roku. Potem dałam sobie spokój, a to co widzisz jest po pierwszym wiosennym cięciu. Wywiozłam 2 kopiaste taczki gałęzi.
    One mają już teraz do wysokości 120 pnie o średnicy 10-12 cm. Nawet jeśli cienkie pędy przemarzają to z reszty odbija - pewniak.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 51 z 95

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony