dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 95
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1892
  1. #1041
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Co do glicynii mam przy tarasie i siedzę już teraz w fali zielonego a wiosną w fali kwiatów. Okrywałam przez 2 lata, teraz już nie. Zakwitła chyba po 3 latach. A rośnie jak głupia, też tnę i pilnuję, żeby rosła tam, gdzie ja chcę, bo inaczej wlezie do domu

    Gdzie te drzwi?

  2. #1042
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    czy taka Glicynia musii miec podparcie? na wietrzny kawałek się nadaje?

  3. #1043
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Podparcie początkowo tak. Ale jak okrzepnie to ciebie by podparła. Ona ma takie silne łodygi, że potrafi złamać podporę. Z dorosłej kilkuletniej glicynii można zrobić altaną zupełnie bez podporową.
    To jest pnącze tzw. lewoskrętne czyli owija się wokół wszystkiego co jest w zasięgu.
    Pokażę moje (tu jeszcze 3 sztuki) w drugim roku po posadzeniu. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GLICYNIE-lato_2008.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	213922
    Zrobiłam jej dość prymitywne podparcie, bo miało być tylko tymczasowe, ale już tak zostało. Szybko okazało się, że nie będzie potrzebne nic solidniejszego, bo wymyśliłam, że jak podrośnie to odchylę od domu i pociągnę ją na pergolę w odległości 3 m od domu. Powstanie altana.

    Wiatru się nie boi, ale uwielbia słońce.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #1044
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    Dzięki pestko (twoja wiedza i nieograniczone pomysły, nieustannie mnie zadziwiają). Kusząca jest ta altana, ale te robale, blee.

  5. #1045
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jakie robale, Niteczko. One się nas bardziej boją niż my ich. Mrówki i różne latające mogą człowieka dopaść nawet na betonie. Ja mam problem tylko z pająkami, bo nie znoszę pajęczyn oklejających twarz, feee...
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #1046
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Z tą pergolą to bingo!
    Moja już na tarasie się nie mieści, pójdziemy w bok, będzie przejście na tył działki pod glicynią
    I faktycznie, podpierać trzeba tylko części miękkie, to, co stwardnieje stoi samo

  7. #1047
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Zaraziłyście mnie tą glicynią! A wydawało mi się, że łatwo nie ulegam

  8. #1048
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Mnie chocby najbardziej zachwalana roslinka nie skusi .... tak juz mam NIE LUBIE zielonego ( przy domu tylko kilka iglakow sadze - bo latwe w obsludze ) ..... i Mama zafundowala mi 3 magnolie wiec chcac nie chcac zostana na dzialce ....
    Przepraszam wszystkich milosnikow zielonego , ja pewnie zbyt praktyczna jestem .

  9. #1049
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Edytko, co tam praktyczna. Ty się lepiej przyznaj, że masz tyle roboty, że jeszcze z roślinkami wojować, to by Cię dobiło. No, bo nie uwierzę, że ich uroda na Ciebie nie działa.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #1050
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dorka, nie chcę Ciebie straszyć, ale znam jeszcze kilka roślinek do zarażania
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #1051
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Z tą pergolą to bingo!
    Moja już na tarasie się nie mieści, pójdziemy w bok, będzie przejście na tył działki pod glicynią
    I faktycznie, podpierać trzeba tylko części miękkie, to, co stwardnieje stoi samo
    Aż żal ją ciąć, prawda.?

    Jaki masz kolor?
    Z tych moich póki co kwitnie dopiero jedna. Niestety na biało, a ja bym fioletowe chętniej widziała. Wprawdzie zakwitła w tym roku 3 razy, jakby mi chciała kolorek zrekompensować.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #1052
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Edytko, co tam praktyczna. Ty się lepiej przyznaj, że masz tyle roboty, że jeszcze z roślinkami wojować, to by Cię dobiło. No, bo nie uwierzę, że ich uroda na Ciebie nie działa.
    Pesteczko fakt .... nawet w niedziele pracuje ( przewaznie 2 w miesiacu ) .... czasem wszystkie ...... dlatego ide na latwizne i wokol domu szukam prostych rozwiazan .... jak wroce do Polski to marzy mi sie leniuchowanie ..... tylko czy po kilkunastu latach intensywnej pracy umiem byc leniuchem ???? Roslinkami sie zachwycam i chetnie ogladam ogrody innych Forumowiczow .... mam chytry plan na przyszlosc .... zaprzyjaznie sie z kilkoma fajnymi Forumeczkami z ich fajnymi ogrodkami ( Dorotko uwazaj ) i zalatwione ....

  13. #1053
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Edytko, w Twoim domu zieleń by dopełniła całości, jakiejś bezobsługowej bym poszukała, niekoniecznie o nazwie trawnik Chyba, że jakiś ogród japoński ....


    Pestko, zarażaj, może część już z tej zieleniny znam

  14. #1054
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    moja jest fioletowa, kupiona w zwykłym leroyu za grosze, mała była... już nie jest

  15. #1055
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post

    Gdzie te drzwi?

    a to to do mnie czy do Dorki?

    nie bylo wczoraj czasu...mala dostala na weekend miska z przedszkola do opieki i trzeba bylo wyruszyc z nia gdzies aby moc cos w pamietniku napisac..jako ze w norweskim jestem slaba w pisaniu a w angielskim podobnie, tak jakos wydukalam co nie co, ale nie chcialabym zeby oni to czytali, a beda... no coz.. bedzie ze mnie polewka na maxa wycieczka udana, widoki piekne, zdjec masa... a dzisiaj...mala chora buuuuu

    ide po ten kabel i wgram w koncu fotki z tel i wrzuce to co mam mam na mysli drzwi


    Dzien dobry

    u nas zimnisko grrr

  16. #1056
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Moje glicynie też z leroya Może w przyszłym roku zakwitnie wreszcie komplet i będę miała 2 fioletowe, różową i białą. Taki full wypas kolorystyczny. AH, chciałabym, bo tę białą też już polubiłam.

    Polecam milin amerykański. Na wiosnę przywożę odchowany od znajomej, u której kwitnie i rozrasta się ogromnie. Mam nadzieję, że u mnie też mu będzie dobrze. Piszą o nim różne rzeczy typu, że trzeba okrywać na zimę. Podobno wisterię (glicynię) i róże pnące też trzeba. Ja nie okrywam i jest super.

    Milin amerykański (Campsis radicans) - pnącze wieloletnie w naszych warunkach klimatycznych osiąga około 5-8 m, w cieplejszych rejonach może wyrosnąć nawet do 10-15m.
    Bardzo długi i nietypowy okres kwitnienia, kwiaty pojawiają się stopniowo od lipca do wczesnej jesieni.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Milin_amerykański-Campsis_radicans-01.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	214059 Kwiaty są duże (do 8 cm) w kształcie trąbki zebrane są po kilkanaście na końcach jednorocznych pędów.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Milin_amerykański-Campsis_radicans-02.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	102,4 KB
ID:	214058 Barwa kwiatów ceglastoczewrona, u nasady żółta. Istnieją też odmiany o kwiatach ciemnoczerwonych.

    Liście milinu są ciemnozielone, błyszczące i pierzaste o wielkości 20-25 cm złożone z 9 do 11 drobniejszych listków; jesienią zmieniają kolor na cytrynowozółty.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Milin_amerykański-Campsis_radicans(Flamenco)-02.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	72,2 KB
ID:	214060
    Roślina słabo się wije, ale posiada korzenie czepne (jak winobluszcz). Najlepiej sadzić milin przy ścianach domu, murach czy podporach o wystawie południowej lub południowo-wschodniej i południowo-zachodniej. Dobrze jest też podwiązywać roślinę. Najlepsze jest stanowisko ciepłe, słoneczne i zaciszne. Milin źle znosi ostre zimy; najlepiej uprawia się go na terenach Polski południowej i południowo-zachodniej. Na terenach o ostrzejszym klimacie trzeba go na zimę okryć ziemią czy liśćmi a górną część rośliny zabezpieczyć słomianą matą.
    Usuwa się pędy przemarznięte i suche. Wczesną wiosną skraca się też pędy zeszłoroczne, na których były kwiaty. Cięcie powoduje obfitsze kwitnienie.
    Roślinę należy 2-3 razy nawozić w terminie od wiosny do połowy lipca. Glebę wokoło pnącza najlepiej wyśćiółkować.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #1057
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Żebyście wiedziały co potrafi glicynia (wisteria) i jak można ją poprowadzić
    Poza tym piękne zdjęcia, więc tym bardziej wklejam jako lekarstwo na nadchodzącą zimę. U nas już zapowiadają w nocy przymrozek

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wisteria-wearing-house_edited-1.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	100,2 KB
ID:	214069 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wisteria_at_the_Vyne.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	214072 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wisteria-dropping_beauty.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	103,4 KB
ID:	214067 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wisteria_sinensis_Blue_Rain.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	100,3 KB
ID:	214063 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wisteria-alley.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	100,8 KB
ID:	214066
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #1058
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    to moje ulubione zdjęcie tej roślinki



    i jeszcze to


  19. #1059
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    ooo i niebieska brama pesteczce sie trafila w sam raz jak dla Dorci

    zdjecia obledne...

  20. #1060
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ja tę bramę specjalnie wstawiłam
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 53 z 95

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony