dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie "strzelające" rury CO

    Witam
    po wymianie instalacji grzewczej w mieszkaniu na nową wyszły jakieś błędy. Problem w tym że po włączeniu ogrzewania rury ... powiedzmy "strzelają" - co jakiś czas wydają charakterystyczne metaliczne huki. Hałas dochodzi spod podłogi, gdzie są ułożone miedziane rury do CO. Kolejni sprowadzani "fachowcy" nie wiedzą dlaczego tak jest i co z tym zrobić. Chcą wymieniać głowice kaloryferów ale to nie przynosi skutku.
    Czy ktoś wie jaka jest przyczyna huków i co z tym zrobić?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marcin1978

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    275

    Domyślnie

    U mnie "specjalisci" zapomnieli dac ocieplenia na rure od CO ktora jak sie ostatnio okazało dodatkowo dotykała zabudowy od K-G. stukanie byłlo w momencie nagrzewania rury a potem chlodzenia.

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie tak strzelała jedna rurka od CO( nie zaswsze) i też nikt nie był w stanie powiedziec mi dlaczego. Któregoś dnia usiadłem przy niej i tak po godzinnej obserwacji zauwazyłem że strzela przejście przez ścianę (zrobione na sztywno przez tynkarza). Może u ciebie jest podobnie - rurki zatopione w podłodze -brak ocieplenia rur, lub za sztywno osadzone są przy jakimś przejściu i strzelaja przy rozgrzewaniu się .

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Strzelanie rur prawie zawsze spowodowane jest rozszerzalnością termiczną materiału jakim jest miedź. Jeśli beton dociska rurę to ta po nagrzaniu i rozszerzeniu przesunie się w betonie ocierając o niego i wydając dźwięki. Podobnie może być przy przejściu przez przeszkodę ze sztywnym w niej mocowaniem rury.

  5. #5

    Domyślnie

    a jaki masz układ otwarty czy zamkniety? jaki rozmiar tych rur w podłodze ?jak są ułozone? czy w podłodze masz redukcje rurek?
    Nigdy nie mów nigdy

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Strzelanie (jak napisał Zbigmor) to rzeczywiści raczej rozszerzalność materiału(rura ocira się skokowo o inny materiał), albo (jak występuje przy grzejnikach) błędem rzy montażu zaworów.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.141
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Za Zbigmorem i Małym.
    Brak kompensacji..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony