dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Basen na tarasie

    Czy ktoś próbował może rozstawić dmuchany basen na tarasie? Taras mamy zbudowany na poziomie ziemi, tj. murek wypełniony piaskiem zalany betonem 10cm. Czy to wytrzyma taki basen, który mieści 6500dm3 wody, to ciężar ok. 6,5 t.
    Pozdrawiam
    D09 "Dom na 102" wariant III

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    jak zagęszczałeś pod tą wylewkę 10cm to wytrzyma

  4. #4

    Domyślnie

    Ludzie mają problemy z pękającą posadzką w garażu pod ciężarem średniawego auta (1,5t), a tutaj 6,5t !!
    Postaw basen na ziemi.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie martwi mnie sam nacisk na płytę (wylewkę), bo tu rzeczywiście 6,5t rozkłada się na ok. 10m2 co daje ok.50g na 1cm2. Można to porównać do wytrzymałości na ściskanie i tu raczej żadne to obciążenie.
    Bardziej martwi mnie kwestia wytrzymałości na zginanie ale zdaje się to już zostało wyjaśnione. Pod wylewką jest zagęszczany piasek. Kolejna rzecz, to czy cała konstrukcja (murek podtrzymujący płytę i płyta) nie osiądzie w gruncie. Cały taras ma 38m2, więc sam sporo już waży.
    D09 "Dom na 102" wariant III

  6. #6

    Domyślnie

    Witam.
    Osobiście odradzam. Ja podobny basen rozkładałem u mnie na tarasie przez ostatnie 3 lata (wlewałem ok 3 m3 czyli ponad 3 tony wody) no i niestety taras lekko się przechylił. W tym roku rozłożę go obok tarasu - nie będę ryzykował.

  7. #7

    Domyślnie

    W końcu basenu nie ustawiłem na tarasie, trochę z innych powodów ale przyjrzałem się tarasowi i jego "mocowaniu do konstrukcji domu". Już pod samym jego ciężarem lekko niezauważalnie opadł. W zeszłym roku rozstawiłem ten basen na tarasie ale wlałem minimalną ilość wody tak, aby urwisy mogły się pochlapać. Jakieś 1,5t wówczas ważył. Nie będę ryzykował jednak z tymi 6,5t.
    Dzięki wszystkim za wypowiedzi i pozdrowionka.
    D09 "Dom na 102" wariant III

  8. #8

    Domyślnie Basen na tarasie z kostki

    A taki basen na tarasie z kostki bedzie miał racje bytu?

    Czy kostka sie zapadac?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony