dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krisk11

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    4

    Domyślnie Problem z zamykaniem drzwi

    Witam wszystkich na forum
    Mam pytanie odnośnie drzwi (a raczej ościeżnic). Otóż od marca mieszkam w nowym bloku (oddany do mieszkania w styczniu br). Mam zamontowane drzwi wewnętrzne firmy Door-Pol i od pewnego czasu są problemy z ich zamknięciem. Wygląda to tak, jakby futryna się zwężała po środku i zamykając drzwi ocierają o futrynę. Proces ten cały czas postępuje, tzn futryna zwęża się coraz bardziej, wcześniej wystarczyło wyregulować na zawiasach, ale zakres regulacji się już skończył i teraz drzwi ledwo się mieszczą w ościeżnicy!! Co można w tej sytuacji poradzić, trzeba futryny od nowa wstawić, czy jest jakiś inny sposób?
    Czy ktoś spotkał się już z takim przypadkiem? Czego to może być wina, ościeżnicy, czy może ściany pracują (może się obniża wysokość otworu drzwiowego)?.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    - pracuje ościeżnica metalowa od wysokiej temp i wygina się do środka
    - źle osadzone drzwi na piankę - bez rozparcia na środku i się wygięła ościeżnica
    - poprzeczne środkowe wzmocnienie drzwi pracuje od wysokiej temp i wygina się do środka
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krisk11

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    - ościeżnica nie jest metalowa
    - rozparcie na środku było, ale może zbyt krótko, z tego co pamiętam około 12h, pianka niskorozprężna
    Tak, czy inaczej, czy jest na to jakaś rada?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał krisk11
    - ościeżnica nie jest metalowa
    - rozparcie na środku było, ale może zbyt krótko, z tego co pamiętam około 12h, pianka niskorozprężna
    Tak, czy inaczej, czy jest na to jakaś rada?
    pianka powinna być min 24 h i to zależne jeszcze od temp i wilgotności powietrza
    regulacja na zawiasach lub polubić
    przy najbliższym remoncie rozkuć, wydłubać piankę , rozeprzeć i dać piankę i zostawić na 2 dni
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  5. #5

    Domyślnie

    albo wilgoć która w ostatnim czasie w powietrzu sie utrzymuje spowodowaa "puchnięcie" drzwi.
    U mnie sie tak porobiło drzwi zaczeły obcierać. Panele w pokoju sie podnosić itp.
    Poczekac aż bedzie bardziej sucho i zobaczyć czy problem sam sie nie rozwiąże

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krisk11

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Puchnięcie drzwi raczej wykluczam- zmierzyłem szerokość wewnątrz ościeżnicy- góra i dół tyle samo, a środek ok. 5mm wężej. Wychodzi na to, że ościeżnica się wypacza.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam podobne zjawisko, ale u mnie jest to na 100% puchnięcie drzwi pod wpływem wilgotnego powietrza jakie mamy od kilkunastu dni. Ościeżnice są metalowe zamontowane dobrze kilkanaście lat temu. Ze starymi drzwiami nie było żadnych problemów, a nowe drzwi kupione 2 lata wstecz puchną i nie domykają się gdy na zewnątrz jest ciepła i wilgotna pogoda. Poprawa następuje gdy na zewnątrz jest ładna słoneczna pogoda, ale drzwi powracają do normalnego rozmiaru dopiero w sezonie grzewczym, gdy grzejniki wysuszą powietrze w domu. Nie pamiętam dokładnie ale drzwi to produkt chyba tej samej firmy "Door-Pol".
    Moim zdaniem masz to samo zjawisko. Poczekaj na sezon grzewczy, będziesz się naprawdę martwił jeśli i wtedy drzwi nie będą się domykać.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krisk11

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    A możliwe jest, aby pod wpływem wilgoci pęczniała pianka, która mocuje ościeżnice?
    Właśnie wyciągłem starą piankę z jednej strony ościeżnicy, włożyłem rozpórki i na nowo zamocowałem ościeżnicę.
    Gdyby "puchła" ościeżnica to byłoby to widoczne, a nic takiego nie widać.
    Teraz stronę ościeżnicy od klamki trzymają tylko 4 czy 5 "placków" pianki, mam nadzieję ze wytrzyma

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wszystko jest możliwe..
    - budynek siada i napiera na ościeżnicę - ta się wygina w środku.
    - ościeżnica jest z mdf który najmocniej reaguje na wilgoć - i puchnie, ale fakt że dzialoby się to na calej powierzchni.
    - pianka ciągle puchnie - jak jest jej dużo to może się zdarzyć że wadliwa nie zaschła do końca po wielu tygodniach

    A tak w ogole montaż jest kiepski. Moi panowie często przykręcają ościeżnicę dyblami do ściany - szczególnie te na mała grubość muru i te obciążone ciężkim skrzydłem - chociaż instrukcje tego nie wymagają.

    No chyba że Klient sie bardzo targował o cenę montazu - taki zabieg to zwykle dodatkowe 10 - 20 zł kosztów i 10-20 minut dodatkowej pracy..

    W tym przypadku spróbowałbym wyjąć jedną opaskę, wygrzebać piankę, włożyć rozpórki i przykręcić ościeżnicę śrubami.

  10. #10

    Domyślnie

    Witam, temat dość stary, ale przychodzę szukaja pomocy. W lutym zostaly wymienione w domu drzwi wewnętrzne wraz z ościeżnicami. Zakupione w markecie, raczej mdf. Z czasem coraz bardziej wybrzuszaja sie ościeżnice na środku. W tej chwili zamykaja sie jedne drzwi z 5, w tym zamykają sie tylko te drzwi najczęściej otwierane. Firma montująca trwierdzi, ze używala jednej z najlepszy pianek, małorozporowej, co sie klei styrodur w domach w ławicach, nie ciagnie wody. Firma mowi, zeby reklamowac ościeżnice, bo one wchonely wodę. Prosze o pomoc.

  11. #11

    Domyślnie

    Nie wiem, czy jest możliwość przesłania zdjęć jak to wygląda

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jeśli ościeżnice wchłonęły wodę to nikt reklamacji nie uzna (użytkowanie niezgodnie z przeznaczeniem).
    Dwa: jak mają dostać wody, to zwykle od spodu.
    Trzy: widzę że firma "krzak", także współczuję, bo nie sądzę by ich cokolwiek skłoniło do poprawki.
    Cztery: pomierzyć. Wyciągnąć wnioski. Zdemonotwać, zamontować na nowo. Jak spuchło to kupić nowe lub heblować stare.
    I tyle.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony