dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Czy mogę zastosować kolektor poziomy?

    Witam. Moja działka położona jest dosyć nisko. Wody gruntowe są metr pod ziemią. Czy będzie problem z zainstalowaniem kolektora poziomego? Czy ewentualne problemy będą spowodowane wodą w wykopie, a może jak kolektor będzie przebywał w mokrym środowisku to będzie miał gorszą wydajność... Jakie czynniki jeszcze mogą pokrzyżować mi plany?

  2. #2

    Domyślnie

    Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

    * pracownik kolektury
    * przewód lub kanał zbiorczy dla przepływu cieczy lub gazów
    o kolektor kanalizacyjny: rurociąg do zbierania ścieków z sieci kanalizacyjnej
    o kolektor dolotowy, kolektor ssący: zespół przewodów doprowadzających powietrze lub mieszankę do silnika spalinowego
    o kolektor wylotowy, kolektor wydechowy, kolektor spalin: zespół przewodów odprowadzających spaliny z silnika spalinowego do rury wydechowej
    * kolektor słoneczny
    * kolektor złożowy, zbiornik złożowy: skała o właściwościach umożliwiających gromadzenie w niej ropy naftowej lub gazu ziemnego
    * w analizie chemicznej: nośnik
    * kolektor flotacyjny, odczynnik flotacyjny: substancja chemiczna dodawana do zawiesiny flotacyjnej
    * część układu optycznego mikroskopu
    * obszar tranzystora, a także elektroda doprowadzona do tego obszaru
    * w lampie elektronowej: elektroda do zbierania jonów
    Który kolektor masz na myśli ?

  3. #3

    Domyślnie

    Przepraszam, nie uściśliłem. Chodzi oczywiście o kolektor w postaci rur układanych w gruncie jako element instalacji pompy ciepła

  4. #4

    Domyślnie

    Właśnie mam układany kolektor poziomy, gleba gliniasta wody tyle stoi że panowie mają powyżej kolan czasem. Co wypompują to znowu nachodzi.
    Do wykonania kolektora przechlapane, ale do pracy pompy warunki bardzo dobre (przynajmniej tak twierdzą).

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony