dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 142
  1. #1

    Domyślnie MALOWANIE - spostrzeżenia amatora

    witam wszystkich zainteresowanych w temacie malowania...
    właśnie wymalowałem dwa pokoje (ściany + sufit) i jeden sufit w łazience..... mam kilka uwag i chciałem się nimi z wami podzielić, mam też kilka pytań do osób lepiej się znających na malowaniu niż ja....
    było tak....
    pierwszy pokój:
    ściany Dulux Kolory świata - farba gęsta, wydajna, całkiem nieźle się rozprowadzała po ścianie......
    jest tylko problem z kolorem Alpejska Łąka jest to taki żarówiasty zielony i niestety był/jest problem z kryciem.... pierwsza warstwa wyszła całkiem żółta no nic pomyślałem, będzie druga...... druga warstwa dała co prawda kolor zielony, ale niestety żółty przebija zauważalnie.... pomimo dwóch warstw farby Dulux! kolor nie jest jednostajny...... czyli rozczarowanie.....
    sufit pomalowałem Bondex Super Wall - farba też gęsta, wydajna - poszło extra !

    sufit w łazience - dokończyłem tym samym Bondexem - pełen sukces !

    drugi pokój:
    ściany Tikkurila Optiva 5 z mieszalnika - farba też gęsta, ale wyraźnie lepsze rozprowadzanie po ścianie...... żadnych kłopotów z kolorem!
    użyłem wałka welurowego i było extra !

    sufit postanowiłem pomalować Dulux Super Mat... też szło nieźle....ale.....

    ale pojawił się inny problem...sufit musiał być nierówny, bo pojawiły się na nim plamy przypominające "skórkę cytryny".... chcąc to usunąć pomalowałem po raz kolejny i kolejny, po czym okazało się że problem nie znika, ale narasta - skórka robi się coraz bardziej widoczna! sufit wygląda jak niedomalowany...
    czy ktoś mi podpowie od czego się to bierze? i jak to usunąć ?

    ogólnie poszło chyba nieźle, jeśli chodzi o kolory to rozczarowałem się do kolorów Duluxa, podobała mi się natomiast Tikkurila - tylko te ceny.... przekonałem się do wałków welurowych przy tak gęstych farbach..... z farb białych lepiej chyba jednak szło mi z Bondexem niż z Duluxem.......dziwne, ale zawsze myślałem, że Dulux to jakaś górna półka..... a tu wypadł blado....

    i tylko ta "skórka cytryny" mnie dręczy.... co z tym zrobić ?
    BOHO
    Warszawa

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    To ja się może podczepię - u nas tez Dulux i tez problem z równomiernym kryciem - szczególnie na suficie.

    Mamy inny, poważniejszy - co zrobić, żeby skutecznie i trwale pokryć alumiowe narożniki?
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  3. #3

    Domyślnie

    Depi jeśli zależy Ci na idealnym pokryciu to może malowanie hydrodynamiczne? Ale narożnik można skutecznie pomalować normalnie tylko dużo zależy od farby. Co masz na myśli pisząc trwale? Przecież wiadomo że jak lekko czynś uderzysz to farba odpryśnie..

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Hydrodynamiczne w sensie pistoletem/agregatem? No dojrzewam do tego, choć juz sporo zamalowane - szkoda, że od początku nie zaczęliśmy tak. Teraz szkoda mi 5 stów wydawać na agregat do poprawek - chyba, że da się gdzieś wypożyczyć.

    A narożniki jakoś wystają po wałkowaniu - no i najlżejsze pykniećie i już widać aluminium. Może po prostu trzeba kilka razy zamalować?
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  5. #5

    Domyślnie

    narożniki grruntowałem renostylem dekorala /akrylowa rozpuszczalnikowa/

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Hmmm... Czyli grunt? W sumie było wszystko gruntowane Snieżka gruntem...
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    co do alpejskiej łąki malowałam nią u córki. kolor wyszedł fajny, zielony, ale malowaliśmy na tapetę z włókna. I niestety łączenia tapety widać jak... No i zmienia kolor zależnie od podłoża - na kawałku tapety brak (za łóżkiem, nie rzuca się w oczy) i kolor znacznie ciemniejszy. Malowałam bez podkładu, chyba ze 3 warstwy (pierwszy pokój, potem się nauczyłam ). W innym pokoju mam jakąś kafe latte z tych kolorów świata, na śnieżce, i już wystarczyły 2 razy...
    W łazience mam optivię tikurilli i jest super, 1 warstwa wystarczyła, jednak tam były kartongipsy a to inna bajka. Za to koszmarnie rozczarował mnie beckers, kupiłam tą droższą, na szwedzkim czy jakimś tam podkładzie, malowałam, malowałam a efektów nie widać. Kolor jakiś nie taki i zmywalna nie za bardzo, mimo, że lateks.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    W łazience mam optivię tikurilli i jest super, 1 warstwa wystarczyła, jednak tam były kartongipsy a to inna bajka.
    ale były gruntowane kartongipsy ? i czym ?
    i jaki kolor ,że starczyła 1 warstwa ?
    BOHO
    Warszawa

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    A kupował ktoś z was ten agregat i malował tym dom?
    Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem a że jeszcze nie zacząłem to by mi się zakup opłacił, nawet możemy się umówić w kilka osób i kupić wspólnie

    TUTAJ kolega nawet sprzedaje, zobaczcie na cenę

    Tylko czy to to się nadaje do czegoś ?

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    edytowano

  11. #11

    Domyślnie

    Niech zgadne - tynki gipsowe?
    Niektórzy zanim zapłacą tynkarzom świecą po ścianach lampą UV, żeby wykryć tę Twoją "skórkę cytryny", czyli zwykłe tłuste plamy. Ciężko toto potem zamalować, miałem pare takich miejsc głównie na suficie. No ale za któeymś razem w końcu pokryło...

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman
    A kupował ktoś z was ten agregat i malował tym dom?
    Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem a że jeszcze nie zacząłem to by mi się zakup opłacił, nawet możemy się umówić w kilka osób i kupić wspólnie

    TUTAJ kolega nawet sprzedaje, zobaczcie na cenę

    Tylko czy to to się nadaje do czegoś ?
    No cena znacznie lepsza, niż Boscha, ale właśnie - czy to coś daje?
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  13. #13

    Domyślnie

    Mimo iż nie jestem malarzem, to doświadczenie jakieś tam mam - malowałem cały dom w środku u rodziców i teściów, pozatym kilka mieszkań, a podczas studiów przez rok malowałem domy i akademiki w Stanach.

    Mój sprawdzony sposób na równomiernie pomalowane ściany
    - grunt - najlepiej Arsanit (1 lub 2 razy, w zależności jakie podłoże)
    - farby kolor - Dekoral
    - farby białe - dowolne

    Dobry wałek, kij, taśmy.
    Do tego zapamiętać, żeby wałek zawsze był "mokry" w farbie czyli nie malowac zbyt dużych powierzchni z jednego zamoczenia wałka.

    Duluxy itp wynalazki omijam z daleka.

    Powierzchnie wychodzą zawsze idealne.

    Powodzenia!

  14. #14

    Domyślnie

    Ciekawe dlaczego dulux to wynalazek a dekoral już nie

  15. #15

    Domyślnie

    Może coś w tym jest ale malarz który u mnie robi, też polecał dekoral.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz1
    narożniki grruntowałem renostylem dekorala /akrylowa rozpuszczalnikowa/
    lub farba śnieżka na plamy i na to akryl lub latex
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  17. #17

    Domyślnie

    Witam

    Odnośnie tej " skórki " na suficie, proponowałbym sprawdzić czy w tym miejscu, gdzie się ona pojawia jest równe podłoże, jeżeli nie to wyrównać gipsem, jeżeli tak to podmaluj to miejsce małym wałkiem i czekaj aż się zamaluje następnie pomaluj cały sufit , jeżeli i to nie pomoże to proponuję wyskrobać (usunąć) z tego miejsca całe wcześniej wykonane podłoże a następnie zagruntować, zaszpachlować, przetrzeć zagruntować i podmalować np. małym wałeczkiem, następnie pomalować cały sufit. Za efekt końcowy gwarantuję, że będzie dobrze.

    Ps. Proszę omijać farbę dulux, proponuję np. PARA

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro'71
    Ciekawe dlaczego dulux to wynalazek a dekoral już nie
    dulux .... biały do łazienek... odłaził razem z gładzią

    dekoral - ciemny brąz - malowało się wyjątkowo kijowo - trzy razy a i tak pod światło widać niedoskonałości

    nobiles - biała wymieszana z pigmentami - bezproblemowo cały dom wymalowałam , wygląda ok
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  19. #19

    Domyślnie

    Do malowania mi jeszcze daleko, ale do Duluxa zniechęciliście mnie skutecznie A już sobie kolorki dobierałam....
    Dziennik i komentarze to już historia

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek 70
    Witam

    Odnośnie tej " skórki " na suficie, proponowałbym sprawdzić czy w tym miejscu, gdzie się ona pojawia jest równe podłoże, jeżeli nie to wyrównać gipsem, jeżeli tak to podmaluj to miejsce małym wałkiem i czekaj aż się zamaluje następnie pomaluj cały sufit , jeżeli i to nie pomoże to proponuję wyskrobać (usunąć) z tego miejsca całe wcześniej wykonane podłoże a następnie zagruntować, zaszpachlować, przetrzeć zagruntować i podmalować np. małym wałeczkiem, następnie pomalować cały sufit. Za efekt końcowy gwarantuję, że będzie dobrze.

    Ps. Proszę omijać farbę dulux, proponuję np. PARA
    tak jak pisałem, wydaje mi się że były tam jakieś drobne nierówności, chyba wgłębienia.... pojawiła się "skórka" i myślałem że ją zlikwiduję poprzez wielokrotne malowanie.... okazało się, że czym więcej razy maluję, tym "skórka" robi się wyraźniejsza, czyli pory się pogłębiają....
    chyba będę musiał jednak popracować ze szpachlówką.....
    BOHO
    Warszawa

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony