dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Jak zrobić wentylację

    Witam pytanko jest krótkie i proste:
    czy lepiej zrobić wentylację grawitacyjną 3 metry w pionie na przewodach z tworzywa
    czy z pomieszczenia polecieć 3 metry poziomo do komina z prawdziwego zdarzenia???
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  2. #2

    Domyślnie

    na rurze z tworzywa będzie się wykraplała woda i może kapac zkratki czy anemostatu ,jeżeli masz możliwośc zrób poziomo do komina ikup dobry wentylator

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Równie ważne są średnica komina/przewodu , ocieplenie (zbieranie się wody w kominie oraz prawidłowy ciąg), wysokość i wyprowadzenie ponad dach (najlepiej bez tzw. kominków wentylacyjnych). Mało danych! aby pomóc ale może opcja pierwsza (komin musi być z przewodów niepalnych)?
    Kto takie kuku ci zrobił?

  4. #4

    Domyślnie

    Wydaje mi się że możesz pójść w pionie tylko tę rurę trzeba ocieplić na poddaszu nieużytkowym. Nie wiem czy można zastosować PCV w kontekście przepisów - chodzi o niepalność.
    U mnie każdy kanał wentylacyjny jest poprowadzony osobną rurą która na poddaszu nieużytkowym jest ocieplona(kupiłem takie gotowe) - taki specyficzny układ ponieważ nie mam kominów murowanych.





    zakończone są turbowentami



    myślę że możesz zrobić podobnie zakańczając wylot jakimś systemowym kominkiem choć podobno one są tak naprawdę do wietrzenia połaci


    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  5. #5

    Domyślnie

    Dięki czyli szkoły są dwie. Gdzieś czytałem że poziomy przewód nie może mieć ponad 2 m.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam u siebie właściwie kombinację obu. W suficie anemostaty, od nich rury do komina wentylacyjnego na poddaszu (odległości 2, 3, 5m). Z wentylacją nie ma problemów - jedynie rury muszą być ocieplane (o czym piszą poprzednicy) - póki tego nie zrobiłem zimą wykraplała się woda. Po obłożeniu 15 cm wełny problem zniknął. Została mi jeszcze jedna, do której nie mam dostępu (od wyciągu w kuchni) ale chyba zastosuję inna metodę - w związku z tym, że to 125 to zastanawiam się nad włożeniem w nią ocieplanej 100.
    michalsiak - jak grube masz ocieplenie na swoich rurach (te standardowe, na które trafiłem, zdaje się że mają 2,5 cm wełny - mam takie rozłożone jako rozprowadzenie ciepłego powietrza od kominka, ale zimą może nie tyle że z nich ciekło to potrafiło być w nich wilgotno. Kominek bardziej jako element wnętrza i dodatkowe źródło ciepła więc palenie bardzo okazjonalne, te rury też przykryłem 15 cm wełny i też po problemie)?
    Wykańczam wykończeniówkę i z wzajemnością.
    Tak czy inaczej grunt to spokój

  7. #7

    Domyślnie

    jak grube masz ocieplenie na swoich rurach (te standardowe, na które trafiłem, zdaje się że mają 2,5 cm wełny
    takie właśnie mam, mam nadzieję że będzie ok i nic nie będzie ciekło


    te rury też przykryłem 15 cm wełny
    dla pewności bym też tak zrobił tylko u mnie rury wędrują do góry , będzie cięzko je jakoś obłożyć wełną, masz na to jakiś patent ? może są jakieś specjalne wełny do ocieplania rur ?

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  8. #8

    Domyślnie

    no i znalzłem w rockwoolu mate KLIMAFIX , samoprzylepna więc łatwo będzie ją zamontować, może jakoś dojdę i jeszcze tam gdzie się da zaizoluję.

    http://rockwool.pl/sw60711.asp - to jest ten produkt

    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  9. #9

    Domyślnie

    Akurat mam o tyle łatwo, że rury głównie leża na suficie podwieszanym, więc położenie dodatkowej wełny nie stanowiło problemu. Tam gdzie nie leżą (idą pionowo, pod skosem itp) są okręcone wełną i całość związana.
    Wykańczam wykończeniówkę i z wzajemnością.
    Tak czy inaczej grunt to spokój

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony