dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    swoją drogą to co niby ma dać wyłącznik działający po puszczeniu takiego sprzętu ? siłą rozpędu i tak dziabnie to, co ma dziabnąć, zanim się zatrzyma.....
    W pierwszej katowce trzeba bylo trzymac reke na wlaczniku by sie krecila, w momencie puszczenia wylaczala sie. Jak w wiertarce czy innych elektronarzedziach.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zibi465
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Dom wybudowany w okolicach Kalisza
    Posty
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    ja kupiłem Pegasusa za 50 zł... też jakiś no-name...
    od 5 lat działa bez zastrzeżeń.... montowałem na niej tarcze diamentowe, szlifierskie, zębate do drewna...... i działa nadal.....
    I taki pegazus o mało by mnie nieźle pocharatał,a mam duże doswiadczenie w pracy na szlifierkach kontowych.W firmie używamy tylko bosha (wczesieniej zielonego teraz niebieskiego),działają niezawodnie przez kilka lat.Prywatnie (na fuchach) używałem tanich sprzętów wytrzymywały niektóre kilka tygodni,a najdłużej dwa lata.Niema co ostrzędzać
    Ja się na tym nie znam, ale to jest źle!

    Dziennik
    komentarz do dziennika

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibi465
    Cytat Napisał BOHO
    ja kupiłem Pegasusa za 50 zł... też jakiś no-name...
    od 5 lat działa bez zastrzeżeń.... montowałem na niej tarcze diamentowe, szlifierskie, zębate do drewna...... i działa nadal.....
    I taki pegazus o mało by mnie nieźle pocharatał,a mam duże doswiadczenie w pracy na szlifierkach kontowych.W firmie używamy tylko bosha (wczesieniej zielonego teraz niebieskiego),działają niezawodnie przez kilka lat.Prywatnie (na fuchach) używałem tanich sprzętów wytrzymywały niektóre kilka tygodni,a najdłużej dwa lata.Niema co ostrzędzać
    no mnie nie pocharatał od 5 lat..... może trzeba umieć się obchodzić....
    BOHO
    Warszawa

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    a moze trzeba popracowac nim przez kilka godzin a nie majsterkowac raz na jakis czas
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  5. #25

    Domyślnie

    no majsterkowanie to właśnie takie po kilka godzin ...... od czasu do czasu....
    BOHO
    Warszawa

  6. #26

    Domyślnie

    No name 800 W odpowiada firmówce ok. 600 W.
    Czyli Wat Vatowi nie równy.
    Kto pyta nie błądzi ?

  7. #27

    Domyślnie

    Z tańszych elektronarzędzi to polecam Einhell*a.
    Robiony oczywiście w czajna , ale ciut lepiej niż całkowicie no name.
    Wiara czyni ...............czuba.

  8. #28

    Domyślnie

    ~jak dla mnie to są dwa wnioski>

    -raz się zakup uda a raz nie, niezależnie od firmy...
    -jak będzieta piłować sprzęta beznamiętnie to i firmówka nie pociągnie....

    proste?

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zibi465
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Dom wybudowany w okolicach Kalisza
    Posty
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał zibi465
    Cytat Napisał BOHO
    ja kupiłem Pegasusa za 50 zł... też jakiś no-name...
    od 5 lat działa bez zastrzeżeń.... montowałem na niej tarcze diamentowe, szlifierskie, zębate do drewna...... i działa nadal.....
    I taki pegazus o mało by mnie nieźle pocharatał,a mam duże doswiadczenie w pracy na szlifierkach kontowych.W firmie używamy tylko bosha (wczesieniej zielonego teraz niebieskiego),działają niezawodnie przez kilka lat.Prywatnie (na fuchach) używałem tanich sprzętów wytrzymywały niektóre kilka tygodni,a najdłużej dwa lata.Niema co ostrzędzać
    no mnie nie pocharatał od 5 lat..... może trzeba umieć się obchodzić....
    Uwierz mi obchodzić to się umiem takim sprzętem,ale Twój widocznie lepszy bo dałeś za niego 50 zł ja dałem w Carrefoure chyba 37 zł.Proponuję Ci pracuj nim 20-30 minut nonstop a po tygodniu go wyrzucisz .Jeszcze mała ciekawostka ,taka wiertnica http://www.allegro.pl/item687523624_...a_ded7622.html przeznaczona jest wyłącznie dla majsterkowiczów ,tak napisano w gwarancji
    Ja się na tym nie znam, ale to jest źle!

    Dziennik
    komentarz do dziennika

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibi465
    Uwierz mi obchodzić to się umiem takim sprzętem,ale Twój widocznie lepszy bo dałeś za niego 50 zł ja dałem w Carrefoure chyba 37 zł.Proponuję Ci pracuj nim 20-30 minut nonstop a po tygodniu go wyrzucisz .Jeszcze mała ciekawostka ,taka wiertnica http://www.allegro.pl/item687523624_...a_ded7622.html przeznaczona jest wyłącznie dla majsterkowiczów ,tak napisano w gwarancji
    no wiesz..... tak od czasu do czasu..... jakiś otworek......
    BOHO
    Warszawa

  11. #31

    Domyślnie

    Nie spodziewałem się, że temat aż tak się rozwinie zatem dorzucę swoje
    Z doświadczeń na budowie(9 m-cy w 2007r.),gdzie bardzo dużo było cięcia(nie od czasu do czasu) nierdzewki i zwykłej stali to szlifierka Bosha była 1 w naprawie,Hitachi też raz, a wynalazki typu Pegasus etc. to praktycznie co miesiąc do wymiany(fajnie,że od razu w hipermarkecie wymieniali na nową).
    Mój wniosek: Firmowe,droższe na pewno są mniej zawodne i służą dłużej. Szlifierka żeby długo służyła powinna mieć wyłącznik przeciążeniowy,który zabezpieczy silnik przed spaleniem w przypadku wzrostu temp silnika lub nadmiernego obciążenia (warto zapytać o to sprzedawcę).
    Problemem jaki się pojawił to włącznik, te plastikowe po pewnym czasie potrafią się wyrobić/oberwać. Choć może teraz tylko takie robią...
    pozdrawiam
    Nowy kominek wentylacyjny na blachodachówkę taki jak tu: http://kronoplast.pl/product.php?id_product=21
    Kolor brązowy. Odstąpię za <b>100zł</b>
    Rura Dospel fi 125 ocieplana do 250 st.C do DGP 10m za 100zł -chętnie oddam

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zibi465
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Dom wybudowany w okolicach Kalisza
    Posty
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał zibi465
    Uwierz mi obchodzić to się umiem takim sprzętem,ale Twój widocznie lepszy bo dałeś za niego 50 zł ja dałem w Carrefoure chyba 37 zł.Proponuję Ci pracuj nim 20-30 minut nonstop a po tygodniu go wyrzucisz .Jeszcze mała ciekawostka ,taka wiertnica http://www.allegro.pl/item687523624_...a_ded7622.html przeznaczona jest wyłącznie dla majsterkowiczów ,tak napisano w gwarancji
    no wiesz..... tak od czasu do czasu..... jakiś otworek......
    Tak,tak za 1850 zł wywierce sobie otworek,z nudów może drugi... Dla majsterkowiczów ...
    Ja się na tym nie znam, ale to jest źle!

    Dziennik
    komentarz do dziennika

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał zbigmor
    Mogłoby się okazać, że wtedy taniej byłoby od razu kupić profesjonalny.
    przeczytaj uważnie raz jeszcze co zacytowałeś, ja wszystkie rurki od CWU zrobiłem jakimiś zwykłymi nożycami za 29zł, długo by trzeba udowadniać że to profesjonalny sprzęt marki toptools

    morał mojej opowieści jest następujący:
    dla amatora wystarczy w zupełności ten troszeczkę droższy sprzęt, nie szlifierka za 30zł ale prawdopodobnie ta za 40zł będzie już nie do zajechania, ja mam dokładnie taką i jeszcze mnie nie zawiodła, a do sklepu mam 5 min jazdy samochodem, jakby co

    Czytałeś, ale jakby nie do końca. Sprzęt szajsowaty ze względu na swoją konstrukcję (łożyska ślizgowe, zamiast tocznych, gorszej jakości tworzywa sztuczne i stal) będzie zawsze sprzętem kiepskim bez względu na to, czy komuś posłużył długo, czy nie. Wady indywidualnego egzemplarza mogą się zdarzać, choć w sprzęcie tanim będzie to częściej. Problemem jest konstrukcja i mogę zapewnić, że jeśli ktoś kupi urządzenie markowe bez wad i będzie pracował na nim tak jak na urządzeniu niemarkowym bez wad to to markowe popracuje sporo dłużej z większą precyzją i przy wyższym komforcie.
    Ten troszkę droższy z reguły jest dokładnie tej samej jakości jak ten troszkę tańszy i często jest robiony przez tego samego producenta, tylko naklejki są inne.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony