dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 64 z 64
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Egon
    No tak, z proponowanej dyskusji nad bilansem ekonomicznym tudzież sugestią udzielania wskazówek, gdzie nabyć po przystępnych cenach tarcicę budowlaną na deskowanie dachu, zrobił się wątek o wytrzymałości membrany dachowej na ukrop jaki panuje pod blachodachówką
    Jeśli będzie trzeba dołożyć 5000, dołożysz? Bo pewnie w tej kwocie się zmieścisz z robotą i materiałem.

  2. #62
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martinezio
    Egon, sorry, ale ja za Ciebie nie pojadę do składu drzewnianego z pytaniem o cenę za kubik
    Martinezio, przecież Ty nie masz deskowania, więc nie jesteś tutaj kompetentny . Do tartaku nie muszę chodzić, wystarczy wejść do neta i wyszukać parę stron, a później zatelefonować. Sęk w tym, że w internecie mogą być tylko wieloryby z branży, oferujące wysokie ceny. Osoby, które kupowały tarcicę mają w tym jakieś doświadczenie, prawda? Nawiasem mówiąc nie wiem nawet, czy z tartakiem da się negocjować cenę, jak w składzie budowlanym. Jak taniej zaimpregnować takie deski?(przykład Moni i Marka) Takie informacje byłyby przydatne.

    Cytat Napisał Martinezio
    A jakość i wytrzymałość ma duży wpływ na ekonomikę i opłacalność danego produktu
    Co do jakości i wytrzymałości, to chyba prochu nikt tutaj ponownie nie wymyśli. Dyskusja będzie się koncentrować wokół trwałości membran, którą można teraz tylko szacować na podstawie badań laboratoryjnych (czyt. opisów producentów) oraz ich ewentualnego przeciekania pod wpływem deszczu lub śniegu zawiewanego pod pokrycie. Z tego co widzę, co kto ma, to chwali. Czyli norma, jak w przypadku innych materiałów budowlanych

    Pozdrawiam

  3. #63
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Cytat Napisał mjakob
    Jeśli będzie trzeba dołożyć 5000, dołożysz? Bo pewnie w tej kwocie się zmieścisz z robotą i materiałem.
    Nie wiem, właśnie dlatego założyłem ten wątek, żeby dowiedzieć się, czy osoby, które deskowały dach od razu liczyły się z takimi kosztami i w jaki sposób próbowały obniżyć te wydatki (np. Monia i Marek samodzielnie impregnowali deski). Dyskusja nad zasadnością deskowania jest TUTAJ. Po co więc ją powielać?

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Egon
    Cytat Napisał mjakob
    Jeśli będzie trzeba dołożyć 5000, dołożysz? Bo pewnie w tej kwocie się zmieścisz z robotą i materiałem.
    Nie wiem, właśnie dlatego założyłem ten wątek, żeby dowiedzieć się, czy osoby, które deskowały dach od razu liczyły się z takimi kosztami i w jaki sposób próbowały obniżyć te wydatki (np. Monia i Marek samodzielnie impregnowali deski). Dyskusja nad zasadnością deskowania jest TUTAJ. Po co więc ją powielać?
    No to zadzwoń i zorientuj się w koszcie materiału i roboty. Nie rozumiem "od razu liczyć się z kosztami". Przecież jak będziesz kupował, to wiesz za ile.
    Jeśli do budowy domu tez chcesz podejść "czy budować i od razu liczyć się z kosztami" to lepiej nie zaczynaj .
    Lepiej deskować płytami OSB bo są równe.
    Zobacz, czy deskowanie powoduje przekroczenie założonej kwoty na dach, o ile. I podejmij decyzję.
    Mnie przekraczało o 5tyś. - zrezygnowałem. Tę decyzję możesz podjąć w chwili zakupu np. więźby. Zobaczysz jak poszły poprzednie etapy, czy w plecy, czy do przodu. Nie musisz rozstrzygać tego już teraz. Może w międzyczasie uda ci się załatwić tańsze deski, czy, jak piszesz, zaimpregnujesz sobie sam.

    Jeśli jednak dojdziesz do wniosku, że deskowanie jest solidniejsze i bardziej trwałe (bo jest), to dodatkowa kwota nie powinna mieć dla Ciebie już znaczenia.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony