dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    jesteśmy na etapie poszukiwania odpowiedniego kotła/ CO i ciepła woda/ - pow. do ogrzania - ok. 130 m2 Podobno sprawdzają się kotły firmy Ulrich. Czy ktoś ma taki kocioł i może go polecić ewentualnie coś doradzić? I jeszcze drugie pytanie - Czy można zbiorniki na olej zamontować na zewnątrz domu?

  2. #2

    Domyślnie

    A czemu na olej?-Japońce są też na gaz-myślę o kondensacyjnym-a gazu nie mam-baniak przed domem-myślę że koszty tańsze na przyszłośc niż olej-hejka.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja też robię kotłownie olejową do ogrzewania 130m2.W piec Ederlich jakoś nie bardzo wierzę w rzeczywistości wygląda mało poważnie choć ma kilka zalet :małe wymiary ,dwufunkcyjność .Podpada mi tylko niska cena , musi być w tym jakiś hak.Osobiście zdecydowałem się na Viessmanna Vitorond 222.Zbiornik robię w garażu wolnostojącym i tam też robię całą kotłownie.Do budynku mieszkalnego poprowadzę rury preizolowane. Zbiornik na olej można wkopać w ziemie ale jest drogi 3m3 u producenta w sąsiednim mieście to brutto 7,5 tyś. PLN
    1

  4. #4

    Domyślnie

    Rzeczywiście - cena Ulricha jest niezwykle kusząca. A o minusach wiedzą tylko użytkownicy. Liczę, że odezwie się ktoś, u kogo taki piec działa.
    Dużo informacji dot. ogrzewania olejowego znależliśmy w najnowszym "Muratorze"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony