dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mysweetbabys
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Dotacja na odnawialne źródła energii

    W lipcowym muratorze wyczytałam, że do końca lipca można składać formularze o dotację 50% na kolektory itp.czy ktoś z tego może skorzystał i wie na jakich zasadach,jutro i tak bede do nich dzwonic ale moze ktos co wie juz dziś

  2. #2

    Domyślnie

    Jak się czegoś dowiesz to naskrob tutaj, bo 50% dotacja jest co tu ukrywać dość kusząca( mam na myśli kolektory)

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mysweetbabys
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    www.ecoway.pl poczytaj

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    NIESIA 22

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    ECOWAY
    Napisałem - odpisali, że mają tyle pytań, że się odezwą w najbliższej przyszłości,
    Zadzwoniłem - to strasznie kręcili, najpierw, że najlepiej to napisać pytanie to odpowiedzą, później, że oni doradzają, a pod sam koniec, że generalnie to oni działają w województwie mazowieckim a jak ktoś chce z innych województw to musi być grupa na minimum 500 000 PLN dotacji. Ani słowem nie wspomnieli jak uzyskać dotacje, jakie są szanse itp.
    Ja jestem pomorskiego wie "może" coś zaproponują jak będzie więcej chętnych?
    Chociaż po trybie działanie sądzę, że firma chce robić za pośrednika i generować swoje koszty.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mysweetbabys
    www.ecoway.pl poczytaj
    Dzięki za link, a sam miałem problemy z dodzwonieniem się, chociaż z tego co napisał NIESIA 22 to chyba tak dużo nie straciłem. Ale fakt paru rzeczy ze stronki się dowiedziałem, także dzięki, że pamiętałeś o zostawieniu info

  6. #6

    Domyślnie ECOWAY.PL

    www.ecoway.pl


    Mnie też się udało dodzwonić do ecoway. Powiedzieli, że dotacje są pewne na 90 procent, bo "ostateczne zdanie zleży od instytucj wdrażającej". Chodzi pewnie znowu o to czy Pan minister ostatecznie zatwierdzi środki czy nie.

    Pocieszajace jest natomiast to, ze bezwzgledu na to czy uda się uruchomić dotacje czy nie, ecoway proponuje 50% zniżki na pompy ciepła. O jaką firmę tylko chodzi dowiemy się w sierpniu. Czekam więc z niecierpliwością bo na wiosnę zamierzam się wprowadzać do mojego domku z pełną instalacją..

  7. #7

    Domyślnie

    A to ciekawe, tego ze stronki nie szło się dowiedzieć, 90% szansy na dotacje to nie jest źle

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    NIESIA 22

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Poniżej wkleiłam odpowiedź jaką otrzymałam z firmy ECOWAY. Z poniższej odpowiedzi wynika, że MURATOR został wprowadzony w błąd odnośnie przyznania dotacji dla mieszkańców CAŁEJ POLSKI. Drugą sprawą jest dotacja urządzenia - pompy ciepła na poziomie producenta - po pierwsze nie wiem czy sprzęt produkowany na eksport może być dotowany (każde państwo dba o swoje podwórko), a po drugie koszt urządzenia stanowi nie największą część inwestycji - (mam parę ofert) - droższe jest razem wzięte wykonanie dolnego źródła, robocizna, koszty materiałów instalacyjnych oraz pierwszego uruchomienia. Przy wartości pompy 25.000,- PLN, 50% to 12.500,-PLN, koszt całej inwestycji bez ogrzewania podłogowego to około 55.000,- PLN co daje 22% a nie 50%.

    ALE LEPSZE TO NIŻ NIC.


    Szanowni Państwo!

    Dziękujemy za przesłanie zgłoszeń.

    W związku z przedłużającym terminem ukazania się właściwego regulaminu dot. wniosków Unijnych oraz zmian w rozporządzeniu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego dot. pomocy publicznej pragniemy przekazać poniższe informacje:

    1. Projekt dotacji do urządzeń OZE będzie realizowany w najbliższym naborze (pod warunkiem wydania przez ministerstwo lub placówki mu zależne niezbędnych dokumentów i rozporządzeń w terminie umożliwiającym nam udział w konkursie) tylko w województwie Mazowieckim.
    W pozostałych województwach nie uzyskaliśmy wystarczającej liczby zgłoszeń – czekamy na więcej chętnych i na przyszłoroczne nabory.
    2. W sierpniu powinniśmy otrzymać z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych regulamin konkursu i wtedy też poznamy ostateczne uwarunkowania i szanse otrzymania dotacji.
    3. Ewentualne umowy będziemy z Państwem podpisywać na początku września.

    Jako, że procedury ubiegania się o dotacje UE w Polsce okazały się przerośnięte biurokracją i skierowane są głównie do samorządów i kościołów postanowiliśmy na przyszłość umożliwić Państwu łatwiejsza formę uzyskania dotacji do pomp ciepła i kolektorów słonecznych – bez zbędnych formalności i wydłużających się terminów.
    W tym celu rozpoczęliśmy rozmowy ze skandynawską – norweską firmą produkującą pompy ciepła oraz niemiecką firmą zajmującą się techniką solarną.
    Wierzymy, że po pomyślnych negocjacjach (koniec sierpnia) otrzymacie Państwo doskonałe jakościowo urządzenia dotowane już w kraju producenta, a na naszym rynku dostępne z 50% dotacją.

    Serdecznie pozdrawiamy,

    Zespół ecoway

    ul. Ryżowa 49 l 02-495 Warszawa

    office/fax: +48 22 882 20 10

    [email protected] l www.ecoway.pl

    [u]

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ecoway

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Sprostowanie ecoway

    SPROSTOWANIE.

    Firma ecoway informuje wszystkich, którzy złożyli wnioski o dofinansowanie do OZE 50%, że:

    1/Projekt obejmował CAŁĄ POLSKĘ- bez wyjątku. Dofinansowanie dotyczyło całości instalacji z wykonawstwem. Warunkiem powodzenia projektu w poszczególnych województwach była liczba złożonych wniosków(10 na każde województwo). Jedynie w woj. Mazowieckim zebrała się odpowiednia liczba chętnych.

    2/Firma ecoway wystąpiła z inicjatywą do gmin i powiatów, aby pomogły zrealizować ten projekt w województwach, gdzie nie zebrała się odpowiednia liczba inwestorów. Samorządy odmówiły współpracy,tak jak i Związki Powiatów Polskich, oraz Związek Gmin Polskich również.

    3/Jednostki wdrażania projektów unijnychpomimo zapewnień np. Mazowiecka wciąż nie ustaliły ostatecznego uwarunkowania i szans otrzymania dotacji, tłumacząc się brakiem decyzyjności Ministra Rozwoju Regionalnego.


    4/ Firma ecoway, dążąc do podniesienia energooszczędności polskich gospodarstw i działając na rzecz prywatnych inwestorów podjęła kolejną próbę. W tej chwili prowadzi rozmowy z partenrami zagranicznymi, dzięki którym pomożemy tym którzy na nas liczą współfinansować ich inwestycje.

    Inicjatywa podjęta prze ecoway, jest pierwszą tego typu w Polsce. Miała na celu pomoc osobom prywatnym.
    Spotkała się z murem ze strony jednotek samorządowych, oraz braku decyzyjności jednostek na szczeblu ministerialnym.
    Mimo to firma ecoway aż do skutku będzie się angażować w podobne inicjatywy.

    Liczymy na Państwa przychylność.


    Z wyrazami szacunku,

    Zespół ecoway




    .

  10. #10
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Zapraszamy do lektury tekstu "Przepis na ekodotację" w aktualnym numerze "Muratora" ( 12/09). Dotacje dla prywatnych osób? W tej sprawie dzieje się bardzo dużo.

    Przepis na ekodotację
    Właściciel domu może dostać dopłatę do inwestycji proekologicznej. Jest kilka sposobów, aby otrzymać pomoc finansową. Sprawdziliśmy, jak się to robi w niektórych gminach.

    Zapraszamy do lektury!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony