dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Temat: Antena sat

  1. #1

    Domyślnie Antena sat

    Mam zamiar satkę przytwierdzi do komina ...jak najlepiej pociągnąć przez dachówkę kabel ma strych? W jakimś pesz-lu ? Czym to potem izolować aby cie ciek~o przez dach?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie Re: Antena sat

    Cytat Napisał robi77
    Mam zamiar satkę przytwierdzi do komina ...jak najlepiej pociągnąć przez dachówkę kabel ma strych? W jakimś pesz-lu ? Czym to potem izolować aby cie ciek~o przez dach?
    może kominem wentylacyjnym
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  3. #3

    Domyślnie

    Mam na poddasze ładnie wyposzczone kablelki sat z całego domu...trzeba tylko przez połac dachu sie przewiercic....

    Więc nie ma sensu kominem wentylacyjnym sie pchac...

  4. #4

    Domyślnie

    np: dachówką wentylacyjną

  5. #5

    Domyślnie Re: Antena sat

    Cytat Napisał robi77
    Mam zamiar satkę przytwierdzi do komina ...jak najlepiej pociągnąć przez dachówkę kabel ma strych? W jakimś pesz-lu ? Czym to potem izolować aby cie ciek~o przez dach?
    osobiście mam przez komin kanałem wentylacyjnym i nie widzę na dzień dzisiejszy mądrzejszego rozwiązania

  6. #6
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Nie chcę przeszkadzać tej dyskusji ale oświećcie mnie i powiedzcie ,że cały czas mówicie o tym jak ktoś się pomylił z układaniem kabli do satelity-wręcz o nich zapomniał.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny
    Nie chcę przeszkadzać tej dyskusji ale oświećcie mnie i powiedzcie ,że cały czas mówicie o tym jak ktoś się pomylił z układaniem kabli do satelity-wręcz o nich zapomniał.
    dla mnie optimum jest takie sat na komin , wentylacją gdzieś na poddasze lub inne pomieszczenie techniczne całą furę kabli ( ja sobie wciągnąłem chyba z 8 do QUAD-a i innych takich ) tam robisz sobie centrum do wszystkiego co masz mieć , TV , SAT, LAN , dochodzący WAN , telefony , jakiś spliter zamykasz to w sporej skrzynce metalowej i zapominasz no może być tam jeszcze centralka od alarmu , jakiś monitoring + nie wiem jeszcze co np. jakiś mały NAS w RAID 1 , żeby fotki z wakacji nie wcieło i można było sobie po DNLA oglądać foty na TV w salonie tylko to wszystko na etapie budowy i dla zapaleńców

    co do dachówek wentylacyjnych to jak masz folie to już musisz ją dziabnąć dla mnie to już pierwsza dziura , którym będzie lecieć

  8. #8
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek R
    Cytat Napisał niktspecjalny
    Nie chcę przeszkadzać tej dyskusji ale oświećcie mnie i powiedzcie ,że cały czas mówicie o tym jak ktoś się pomylił z układaniem kabli do satelity-wręcz o nich zapomniał.
    dla mnie optimum jest takie sat na komin , wentylacją gdzieś na poddasze lub inne pomieszczenie techniczne całą furę kabli ( ja sobie wciągnąłem chyba z 8 do QUAD-a i innych takich ) tam robisz sobie centrum do wszystkiego co masz mieć , TV , SAT, LAN , dochodzący WAN , telefony , jakiś spliter zamykasz to w sporej skrzynce metalowej i zapominasz no może być tam jeszcze centralka od alarmu , jakiś monitoring + nie wiem jeszcze co np. jakiś mały NAS w RAID 1 , żeby fotki z wakacji nie wcieło i można było sobie po DNLA oglądać foty na TV w salonie tylko to wszystko na etapie budowy i dla zapaleńców

    co do dachówek wentylacyjnych to jak masz folie to już musisz ją dziabnąć dla mnie to już pierwsza dziura , którym będzie lecieć
    Dlatego tak delikatnie wlazłem w wącio coby go nie zapaprać super-nowościami.Mam właśnie "epicentrum" na stryszku i kabelki mam poprowadzone różnymi innymi miejscami różnymi od kominów wentylacyjnych.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek R
    co do dachówek wentylacyjnych to jak masz folie to już musisz ją dziabnąć dla mnie to już pierwsza dziura , którym będzie lecieć
    Niekoniecznie. Folia (membrana) jest kładziona na zakładkę, można wpuścić kabel między te dwie warstwy niczego nie przecinając. Inna sprawa, to trwałość kabla. Kilka lat i szlag go trafi. A dachówka leży kilkadziesiąt. I co, zdejmować dachówkę? Niby zakładamy peszel, ale czasem się ciężko wciąga nowy.
    Jaka piękna katastrofa ...

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    A po co antenę na komin dawać ?? - brzydkie toto , niebezpieczne , problematyczne etc ...
    --
    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał jprzedworski
    Inna sprawa, to trwałość kabla. Kilka lat i szlag go trafi. A dachówka leży kilkadziesiąt. I co, zdejmować dachówkę? Niby zakładamy peszel, ale czasem się ciężko wciąga nowy.
    Dobry kabel żelowany wytrzyma wiecej niz 'kilka"lat.
    http://www.dipol.com.pl/przewod_konc...m__E1017_1.htm
    U mnie ten spisuje sie idealnie . Juz ponad 5 lat i wygląda jak nówka .
    No i ma najlepsze parametry na rynku. Stosowany jest do wymagajacych dobrych sygnałów instalacji TV-SAT.
    Wiara czyni ...............czuba.

  12. #12

    Domyślnie

    5lat to wytrzyma każdy kabel... [/code]

  13. #13

    Domyślnie

    A na jakiej wysokości powinienem zamontować satke aby sie nie usmoliła od dymu.

  14. #14

    Domyślnie

    a ja z trochę innej beczki....

    u mnie strasznie wieje w okolicy - boję się, że przy jakimś większym wietrze (ostatnio potrafi przywiać) antena odleci w siną dal... - widziałem kiedyś taki anteny sat wykonane nie z blachy ale jakby siatki. Myślę że taka antena stawiałaby mniejszy opór wiatrowi.

    Jak takie anteny sprawują się co do odbierania sygnału? czy przez to że nie są z blachy nie są "słabsze"? trzeba dawać większą średnicę? np 80?
    Użytkowaliście kiedyś taką antenę?

  15. #15

    Domyślnie

    Dostalismy taka antene siatkowa od e-Nki, montazysta juz na nia psioczyl,ale ja mowilem ze taka dostalem i trzeba ja zalozyc. Po miesiacu zmienilem na zwykly talerz. Powod: gubienie sygnalu jak nie jadnym to drugim wejsciu, malo stabilna jakosc sygnalu. Nim wymienilem antene wymienilalem konwerter, a potem nawet i recorder. Nie przynioslo to jednak poprawy wiec wyminilem talerz i dziala do dzis.

  16. #16

    Domyślnie

    ano tego się właśnie boję
    pytanie dodatkowe czy do konwertera Quad antena 60cm nie będzie za mała ? czy nie ma to znaczenia? Mówię tu o normalnej antenie z blachy.

  17. #17
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    ano tego się właśnie boję
    pytanie dodatkowe czy do konwertera Quad antena 60cm nie będzie za mała ? czy nie ma to znaczenia? Mówię tu o normalnej antenie z blachy.
    Jeżeli mogę....
    60-siątki to jak 50-siątki.80-siątka to min.Nie baw się w takie maleństwo bo jak przyjdzie opadzisko i będzie trwało przez tydzień to se nic nie pooglądasz.

  18. #18

  19. #19

    Domyślnie

    chodzi o ten wiatr.... mógłbym wywalić i 120 ale przy pierwszej lepszej burzy odleci mi z kawałkiem domu - szukam teraz jakiegoś rozsądnego kompromisu w doborze rozmiarów czaszy który pozwoli mi oglądać przy kiepskich warunkach oraz nie bać się że wiatr oderwie mi uchwyt od ściany...

    rozejrzę się w takim razie za 70 - zawsze to trochę więcej niż 60...
    a testowo zamontuje 60 która została mi w spadku jeszcze po Wizji.

  20. #20
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    chodzi o ten wiatr.... mógłbym wywalić i 120 ale przy pierwszej lepszej burzy odleci mi z kawałkiem domu - szukam teraz jakiegoś rozsądnego kompromisu w doborze rozmiarów czaszy który pozwoli mi oglądać przy kiepskich warunkach oraz nie bać się że wiatr oderwie mi uchwyt od ściany...

    rozejrzę się w takim razie za 70 - zawsze to trochę więcej niż 60...
    a testowo zamontuje 60 która została mi w spadku jeszcze po Wizji.
    Wiesz co..... mówisz jak byś przynajmniej 3-razy w tygodniu miał w domciu halny. U mnie też wieje ale jakoś to wszystko wytrzymuje.Widzę ,że bardziej boisz się wiatru jak obfitego opady np. deszczu.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony