dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marhos

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    9

    Domyślnie rusztowanie na dachu

    Własnie rozpocząłem elewacje i powstał problem. Majster od elewacji proponuje demontaz dachu nad garażem (nie jest w bryle budynku) ponieważ gdy postawi rusztowanie dach (z blachodachówki) może się powyginać i zabrudzić. Jestem przeciwny bo zwiększy to koszty - dekarz, który robił mi dach się zdziwił, a majster może to zdjąć, ale oczywiscie zażyczy sobie ekstra wynagrodzenie. I ostrzega, że dach sie może powyginać jesli dachu nie zdejmę. Czy jest mozliwośc zabezpieczenia dachu bez mozliwości zniszczenia? Czy majster ma rację?

  2. #2

    Domyślnie

    W takim przypadku majster może ominąć dach tzw konsolą można powiedzieć standardowe wyposażenie rusztowania elewacyjnego a dach można zabezpieczyć grubą folią a resztę spadającego tynku można usunąć np karcherem. Wejdź sobie np na [moderowano] tam masz pokazane jakby to wyglądało.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 14-06-2019 o 13:55 Powód: Linki pozycjonujące

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Zmywanie tynku myjką ciśnieniową z blachodachówki?! Dobra rada. Całe szczęście, że to pytanie było zadane 10 lat temu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maniek-budowa

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-218
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał marhos Zobacz post
    Własnie rozpocząłem elewacje i powstał problem. Majster od elewacji proponuje demontaz dachu nad garażem (nie jest w bryle budynku) ponieważ gdy postawi rusztowanie dach (z blachodachówki) może się powyginać i zabrudzić. Jestem przeciwny bo zwiększy to koszty - dekarz, który robił mi dach się zdziwił, a majster może to zdjąć, ale oczywiscie zażyczy sobie ekstra wynagrodzenie. I ostrzega, że dach sie może powyginać jesli dachu nie zdejmę. Czy jest mozliwośc zabezpieczenia dachu bez mozliwości zniszczenia? Czy majster ma rację?
    Też miałem taką sytuację podczas budowy własnego domu. W takich przypadkach można się zgłosić do tej firmy https://www.eurodom.info.pl/montaz-rusztowan/ wykonują montaż rusztowań w miejscach gdzie nawet byśmy nie pomyśleli że się da. Przyjechali postawili rusztowanie i nic nie uszkodzili ani nie pobrudzili na dachu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony