dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    siwete slowa mam pare tyg i tez zaluje..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  2. #22

    Domyślnie

    no i sprawa się wyjaśniła , zbyt wiele przeciw.
    Na ten rok mamy zakupiony wentylator, a na wiosne trzeba bedzie pomyslec o jakims konkretnym rozwiązaniu.
    Dzieki za odp.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Podbijam wątek i wcielam się w "adwokata diabła"

    1. W domu można "pudło" przez resztę roku przechować na strychu (tam zwykle jest duuużo miejsca).
    2. Rurę oryginalną, która niepotrzebnie grzeje wyrzucając ogrzane powietrze wystarczy zastąpić izolowaną rurą Sonoduct (dodatkowo przy wentylacji mech. wystarczy zdemontować i zamknąć anemostat, wetknąć ją w otwór po nim i uchylić wyłaz dachowy na strychu) - są także przenośne z jednostką zewnętrzną np. tu: http://www.instalacjebudowlane.pl/3993-26-1184.htm
    3. Hałas - są dostępne coraz cichsze, ale i tak ja np. planuję schłodzić sypialnię wieczorem, żeby móc spać i wyłączyć go zanim się położę.
    4. Wydajność - jeśli nie chcemy, żeby rachunki za prąd nas zeżarły to polecam chłodzenie jednego pomieszczenia np. sypialnia i zamykanie go - tymczasem taki centralny split chłodzi cały dom i rachunki będą kosmiczne co mnie odstrasza.
    5. Prostota montażu - do wykonania samemu - split montowany na elewacji to już grubsza akcja i pieniądze - no chyba, że dacie radę sami np. wg tego opisu:
    http://www.arbiter.pl/galeria/klimatyzacja


    Jak popisałem głupoty proszę poprawcie mnie, bo może w praktyce to nie zadziała ?
    Ostatnio edytowane przez SUSPENSER ; 11-07-2010 o 19:37

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Sezon przeżyłem bez klimy bo GWC went. mech. dał radę - zobaczymy jak będzie w kolejnym

  5. #25

    Domyślnie

    A mój niestety kupił taki przenośny z rurą i własnie wstawił mi tego kolosa do salonu bo nie wytrzymuje a nie bardzo mamy gdzie na ścianie zainstalowac taki wiszący z dziura na stałe. W sumie to nie tylko dla siebie kupił, usmiejecie sie pewnie ale mamy dwa mocno kudłate psiaki i biedne w upały rady nie dają , a faktycnzie jak im właczył to noc przespały

    tylko kłopot mam- cały czas muszą być drzwi na taras otwarte jak TO działa , nie ma jakiś sposobów żeby tą rure jakoś - nie wiem - zwęzić może żeby na uchylnym zainstalować?

  6. #26

    Domyślnie

    o kurka, widze teraz że pisze w mocno starawym temacie- dla mnie jednak mocno aktualny wiec jkak odpowiecie będe wdzieczna

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PiotrGD

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    9

    Domyślnie

    Ja kilka lat temu kupiłem przenośnego splita ZIBRO. Nie miał rury tylko cały duży wentylator, który wystawia się za okno/na balkon. Moc chłodzenia to 5kW. Gdy chłodził (czyli w momencie, gdy generował najwięcej hałasu) bierze ok. 1 kW z sieci elektrycznej, gdy działał tylko wentylator to 80W. Chłodziłem nim niecałe 20m2 więc aby utrzymać niską temperaturę włączał się na góra 10 minut na godzinę. Także koszty nie są duże. Po sezonie chowam w karton.

    Decydując się na klimę nie ma co wybierać cudów bez wyprowadzenia ciepła i skroplin na zewnątrz. Fakt tanie one są, ale już z pewnością nie są wydajne.

  8. #28

    Domyślnie

    Piotr ale jak to cąły duży wentylator? Jak to wystawiałeś? nie umiem sobie wyobrazić

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dr*i**p

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Szprotawa
    Kod pocztowy
    63-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    To dobry pomysł jeżeli potrzebujemy klimatyzacji zaledwie kilka dni w roku, u mnie także sprawdził się przenośny klimatyzator, opłaty związane z chłodzeniem nie były wysokie.

  10. #30

    Domyślnie

    Ja mam i sobie chwalę. Koszt nieduży, nie wymaga fachowej wiedzy. Dobry szczególnie w wynajmowanych mieszkaniach. Jeżeli ktoś ma pytania do urządzenia to zapraszam do komentowania (Blaupunkt Moby Blue 1312).
    Ostatnio edytowane przez matrus2 ; 01-07-2014 o 16:12

  11. #31

    Domyślnie

    Dobrze, że nie kupiłam takiego sprzętu, a miałam ochotę...

  12. #32

    Domyślnie

    rura przez okno i jazda, kupowałem 5 lat temu do biura to zapłaciłem krocie, teraz będą tańsze

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sonicsquad
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    272
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam. Sąsiad sprawę odprowadzenia ciepła załatwił robiąc otwór w pionie wentylacyjnym na wysokości ok. 50 cm od podłogi i zakładając do niego kratkę z żaluzją. Jak przychodzi lato wystawia klimatyzator, zdejmuje kratkę i wstawia tam rurę długości 15 cm? Otwór jest na wysokości wyjścia rury, więc klima całkowicie go zasłania i nic nie odstaje od ściany Po sezonie kratka zakładana jest na ścianę a klima na stryszek

  14. #34
    Banned
    aberowski

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    99

    Domyślnie

    przy okazji wentylacja w zime

  15. #35
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    patricia_

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał matrus2 Zobacz post
    Ja mam i sobie chwalę. Koszt nieduży, nie wymaga fachowej wiedzy. Dobry szczególnie w wynajmowanych mieszkaniach. Jeżeli ktoś ma pytania do urządzenia to zapraszam do komentowania (link w sygnaturce).
    Proszę o jakiś kontakt na priv, chyba że da isę tutaj wkleić jakoś link z tym klimatyzatorem. Potrzebuję również do wynajmowanej kawalerki, a kompletnie się na tym nie znam. Z góry dzieki za pomoc.

  16. #36

    Domyślnie

    też chętnie zobaczę, bo coraz cieplej

  17. #37

  18. #38
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wiertarkaudarowa

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    bedzin
    Kod pocztowy
    42-500
    Posty
    5

    Domyślnie

    kupiłem i oddałem
    mi sie nie sprawdzil rura za okno ktora ma odprowadzac cieplo niby chlodzi. Polecam taki wiatrak na sufit wyglada prlowsko ale fajnie chlodzi. Ja nie mam bo wyglad masakra ale działac dziala

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bings

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-630
    Posty
    31

    Domyślnie

    wydajność tego rodzaju systemu jest znikoma. Może jakby mieć zasłonięte okna, małe pomieszczenie itd to jeszcze ujdzie. Ale i tak prawdziwego klimatyzatora nigdy nie pobije.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony