dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 84
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1668
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew Rudnicki
    Można na ogół oczywiście tak zaprojektować ogrzewanie podłogowe z podłogą drewnianą, aby osiągnąć wymaganą temperaturę w pomieszczeniu i jednocześnie nie przekroczyć granicznej temperatury w wylewce.
    Ale pociąga to zwiększenie strat cieplnych.
    Jeżeli mamy podłogę z terakoty, zaś pod wylewką 10cm styropianu, to stosunek "oporu izolacji termicznej", do góry/w dół przyjmijmy jak 1:20 (nie dysponuje danymi - chodzi mi o przedstawienie mechanizmu).
    A więc 1/20 czyli 5% ciepła pójdzie w ziemię, a 95% ogrzeje pomieszczenie.
    Jeżeli teraz podłogę pokryjemy drewnianym parkietem grubości 15mm, to stosunek "oporu izolacji termicznej" zmieni się n.p. do 3:20.
    A więć już 3/20 czyli 15% ciepła pójdzie w ziemię, a tylko 85% będzie nas grzało.
    Jeżeli za sezon grzewczy zapłacimy za gaz 3000zł, to 15%-5% =10% , co stanowi 300 zł rocznie, za posiadanie pięknej drewnianej podłogi, z ogrzewaniem podłogowym w całym domku.
    Dobra - to tyle teoretycznych wyliczeń nie umieszczonych w rzeczywistych cyferkach .... a tutaj link do wątku w którym liczyłem opierając się na rzeczywistych wartościach

    Streszczenie :

    zadalem sobie troche trudu i policzylem opory ...

    1. panel na gabce 12 mm - R=0,14 m2 K/W
    2. panel przyklejony 12 mm - R =0,09
    3. terakota 8 mm - R~0,02

    czyli faktycznie do tego co bede klasc ( opcja 2 ) to ma okolo 5 razy wiekszy opor ...

    ale teraz wezmy pod uwage ze pod spodem jest 10 cm styropianu ...
    R = 2,78 ...

    co z tego wynika ?
    1. terakota ma opor cieplny rowny 0,8 % oporu sturopianu czyli wiekszosc ciepla "ucieka" przez plytke ... - SUPER
    ale ...
    2. parkiet klejony to tylko 3% ... o 2,2 % wiecej od terakoty
    3 parkiet na gabce to 5,3 %

    i teraz mam pytanie czy to naprawde jest tak bardzo ekonomiczne ???? tzn. czy ta ekonomicznosc jest az tak bardzo widoczna i wazna
    ( na moj dom ktory ma wyliczone zuzycie okolo 7 KW to wychodzi ze strace przez to okolo 80 zł ... gdybym mial caly dom w panelach ... ale nie mam wiec realnie to bedzie okolo 50 zł )
    Pozdrawiam
    /Roland

  2. #22

    Domyślnie OGRZEWANIE PODŁOGOWE- koszty???pomocy

    witam wszystkich. mam ogromną prosbę czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć ile kosztuje m2 ogrzewania podłogowego ze wszystkim( instalacja+robocizna)- okolice Szczecina.BARDZO PILNE!!!!!!!
    Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJĘ

  3. #23

    Domyślnie

    Kiedyś dzwoniłam do Rzeszowskiej firmy w sprawie podłogówki wodnej , powiedzili mi 70zł za/m2 netto jeżeli będzie już styropian położony na podłogę , ok. 100zł /m2 jak mają robić z podkładem włącznie.
    VAT 7%.

    pozdrawiam Aga

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał RolandB
    o widzę że mnie ktoś tu wzywa nadaremno

    jak będą jakieś konkretne pytania to postaram się pomóc albo wskazać gdzie już o tym było ...

    pozdrawiam
    Wobec powyższej deklaracji Powiedz proszę, jakiej grubości Masz te panele na podłogówce i w jaki sposób je Montowałeś do podłoża.

  5. #25

    Domyślnie Ogrzewanie podłogowe

    Witam,
    Zastanawiam się na założeniem ogrzewania podłogowego zamiast grzejników, czy ktoś mógłby mi skalkulować mniej więcej koszt założenia na 150 mkw domu?
    Mam również prośbę o wasze uwagi na temat tego rodzaju systemu grzewczego,
    Oprócz standardowych pomieszczeń będę miał do ogrzania salon ok 45 mkw wypuszczony ok 4 m do góry...tzw. pustka nad pokojem. Czy uda mi się w ten sposób ogrzać to pomieszczenie?
    Może macie już doświadczenia w tej dziedzinie.....czekam na Wasze opinie, bo przyznam że cały czas się waham co zakładać


    z góry dziękuję i pozdrawiam,
    pozdrawiam,

  6. #26

    Domyślnie

    Mi brakuje takiego doświadzenia
    -20C na zewnątrz przez tydzień i +20C wewnątrz na podłogówce ale na dzień dzisiejszy założyłbym podłogówkę w całej chacie co mnie skusiło na grzejniki na poddaszu

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    siwy z gosławic
    Na dole masz tylko gres(terakotę), czy również drewno?
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał siwy z gosławic
    Mi brakuje takiego doświadzenia
    -20C na zewnątrz przez tydzień i +20C wewnątrz na podłogówce ale na dzień dzisiejszy założyłbym podłogówkę w całej chacie co mnie skusiło na grzejniki na poddaszu
    nie bardzo rozumiem z tym +20 -20...może jakieś tłumaczenie..
    pozdrawiam,

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał rusek007
    siwy z gosławic
    Na dole masz tylko gres(terakotę), czy również drewno?
    gres i drewno
    pozdrawiam,

  10. #30

    Domyślnie

    Witam
    Mam podłogówkę na całości, uważam że jest to bardzo dobre rozwiązanie ale dla ciepłych domów. Jeśli wyliczysz, że całkowite zapotrzebowanie domu na ogrzanie nie przekroczy 10 kW dla -20 st.C, a w salonie będziesz miał kominek to takie rozwiązanie będzie słuszne. Koszt nie będzie wyższy ponieważ układ jest w jednym obiegu i jednakowej temp. grzania. Mój koszt był niski - całość wykonałem samodzielnie.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab
    Witam
    Mam podłogówkę na całości, uważam że jest to bardzo dobre rozwiązanie ale dla ciepłych domów. Jeśli wyliczysz, że całkowite zapotrzebowanie domu na ogrzanie nie przekroczy 10 kW dla -20 st.C, a w salonie będziesz miał kominek to takie rozwiązanie będzie słuszne. Koszt nie będzie wyższy ponieważ układ jest w jednym obiegu i jednakowej temp. grzania. Mój koszt był niski - całość wykonałem samodzielnie.
    Dzięki za odpowiedz

    Mam pytanie jaka masz powierzchnię domu i jeśli mogę spytać o koszty..niski tzn mniej więcej ile?
    pozdrawiam,

  12. #32

    Domyślnie

    Dodam, że na dole na całości mam terakotę, na górze panele. Dzisiaj to nie problem ponieważ większość materiałów podłogowych jest przystosowana do ogrzewania podłogowego. Przy takim rozwiązaniu temperatura jest bardzo stabilna i łatwo sterowana.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rusek007
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    5 000 kroków od Olsztyna
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    Dzięki kbab
    To co nas nie zabije, to nas wzmocni.
    Budowa też!?

  14. #34

    Domyślnie

    Mój dom to 130 m2. System grzewczy to ok 600 mb rury pcv, dwie szafki z rozdzielaczami na 7 i 5 obwodów. Nie instalowałem żadnych mieszaczy woda grzewcza jest o bardzo stabilnej temp przygotowywana w zbiorniku 120l. Piec mocy 6 kW podgrzewający również zasobnik CWU (300l). W zintegrowanym systemie zainstalowałem kominek z pw i panele solarne. Całość od 3 lat sprawuje się super. Temp jest stabilna i wynosi na dole 23-25 st.C, na górze 22-23.

  15. #35

  16. #36

    Domyślnie

    stoję własnie przed projektowaniem ogrzewania i na parter padlo ze bedzie podlogowka, cos okolo 150 m2; czy masz moze jakies praktyczne uwagi co do materiałów (gres, pltyki), fugi i ogolnie wykonania podłogówki;
    pozdrawima
    Piotr

  17. #37

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o wysokie pomieszcenia, to NIE MA LEPSZEGO systemu ogrzewania takich pomieszczeń niż ogrzewanie podłogowe.
    Wynika to z faktu, że ogrzewanie podłogowe przekazuje ciepło do pomieszczenia głównie na drodze promieniowania, a nie konwekcji, więc nie pojawia sie problem "poduszki gorącego powietrza" pod sufitem.
    Ogrzewanie całego nowego domu dobrze zaprowjektowanym ogrzewaniem podłogowym to bardzo dobre rozwiązanie.

    Pozdrawiam
    Doświadczenie, to coś, co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś.
    Zobacz: www.borelioza.org Strona Stowarzyszenia - Borelioza

  18. #38

    Domyślnie

    my mamy podłogówkę uruchomioną 3 tygodnie temu. jest zasilana z kominka z płaszczem. na razie ogrzewamy tylko parter - około 50 metrów kw. + dwa pomieszczenia gosp z grzejnikami. całość sprawuje się dobrze. temp. są odpowiednie i jesteśmy zadowoleni. na poddaszu też chyba zrobimy podłogówkę. polecam

  19. #39

    Domyślnie

    Ja zamierzam podłączyć podłogówke pod zwykły piec na eko-groszek, ewentualne salon mogę dogrzewać "doraźnie" zwykłym kominkiem.
    Zastanawiam się nad ilością spalanego materiału, teoretycznie koszty powinny być niższe bo też temp. na piecu jest niższa...a co na to praktyka???
    pozdrawiam,

  20. #40

    Domyślnie

    A ja buduję dom w którym poddasze użytkowe (ok. 150 m2 po podłodze) - otwarta przestrzeń plus 3 sypialnie plus sauna plus wc będzie zamieszkiwane tylko sporadycznie przez wizytujących gości, których zimą będzie nie za dużo i nie za często-tak myślę choć może się mylę?
    Dół domu (100 m2) to całościowe mieszkanie (salon z otwartą kuchnią, holem, wiatrołapem, pokojem technicznym, małym wc oraz gabinetem i część prywatna: z sypialnią plus garderoba plus spora łazienka z wejściami z sypialni.
    Jak wykonać system podłogówki 100% góra i dół, aby
    a. mieć "dyżurną" temperaturę na górze (10-12 st. C ?) gdy brak gości a zwykłą (20-21 st. C) gdy ktoś przybędzie. Chodzi o oszczędność na ogrzewaniu.
    b. móc regulować selektywnie temp. w sypialni na dole - żonina lubi gdy temp. wynosi 16-18 st. C.
    c. na co zwrócić uwagę przy instalacji - chciałbym ją wykonać przy pomocy znajomego "szwagra"
    będę b. wdzięczny za wskazówki
    pzdr - romwis

Strona 2 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony