dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 57 z 59
Pokaż wyniki od 1.121 do 1.140 z 1161
  1. #1121
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BPC
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Wielkopolskie
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał sjmlo88 Zobacz post
    Nie wiem jak to się ma w przypadku Ytonga 36,5 cm, ale ja budowałem z Ytonga 24cm i po deszczu calutki jest mokry(dodam, że nie mam jeszcze dachu), więc nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez drugiej warstwy
    Do pooglądania http://www.budowa-domu.info/rozmaito...-po-deszczu/c_

    Co do okien to zrezygnowałem z jednoskrzydłowych gdyż doszedłem do wniosku, że otwieranie takich okien jest dosyć kłopotliwe, rozwarcie takiego okna zajmuje bardzo dużo miejsca, natomiast uchylenie takiego okna powoduje dosyć duży przepływ powietrza. Za oknami 2 skrzydłowymi przekonał mnie jeszcze fakt, że mają większą żywotność(wolniej się odkształcają, wypaczają) ze względu na mniejszy ciężar skrzydła.
    Jednoskrzydłowe okno zostało tylko w łazience, a fixy mam tylko po bokach okna tarasowego.
    O kurcze, kiepsko z tą twoją ściana, nie widziałem nigdy czegoś takiego... jak widac na tym przykładzie, praca musi być wykonana niezwykle precyzyjnie aby uniknąć takich sytuacji...

  2. #1122
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    luk149

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał BPC Zobacz post
    My niestety też chyba zrezygnujemy z tak dużych okien w jednym szkleniu, byliśmy w zeszły weekend na targach budowlanych we Wrocławiu i przeglądaliśmy rożne warianty, chyba do kuchni wybierzemy okno dzielone w stosunku 100cm/80cm i cześć 80 cm będzie przesuwana. a w pokoju okno standardowe jak u Gregora.

    Możecie się podzielić informacją na ile wycenili Wam robociznę stanu surowego otwartego? bez materiałów - dzisiaj negocjujemy cenę z ostatnim wykonawcą i jestem ciekaw jak to się ma do waszych wycen.


    Ja miałem wyceny od 30 do 45 tys.
    Wybrałem ekipę za 32 tys. która właśnie buduje sąsiadowi i jest on zadowolony, a i ja widzę że robi dość starannie.
    W cenie mam oczywiście pełen zakres budowlany po położenie papy, dodatkowo on bierze na siebie poziomy wod-kan oraz geodetę. Oczywiście wszelkie roboty ziemne też w cenie. Wydaje mi się, że jest to dobra cena.

  3. #1123
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BPC
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Wielkopolskie
    Posty
    13

    Domyślnie

    luk dzięki za odpowiedź, ja miałem wyceny od 26 tys do 54 ts z czego te najtańsze tak na prawdę nie obejmowały wielu rzeczy za które później przyszłoby dopłacić, ostatecznie wybrałem ofertę za 45 tys, mamy wersję z podwójnym garażem. Tanio nie jest ale firma wydaje się być solidna, mam nadzieje ze warta swojej ceny...

  4. #1124
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    luk149

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    15

    Domyślnie

    Życzę powodzenia. UU mnie garaż pojedynczy, ale poszerzony o pół metra, a część mieszkalna o 1m i całkiem fajnie się wtedy rozkłada. W sobotę wchodzi geodeta, a we wtorek zaczynają kopać (wreszcie) bo zgodę na budowę ma wydaną 24.12.2013. Mamy tylko dylemat czy wstawiać okna przed zimą jeśli byśmy zakończyli surowy ok. lipca, ale to się zobaczy

  5. #1125
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BPC
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Wielkopolskie
    Posty
    13

    Domyślnie

    My też mamy pozwolenie z Grudnia...porażka jeśli chodzi o odpis VAT.....nie łapiemy się na żaden program...
    Najdalej chcemy zacząć w czerwcu, ale nasz wykonawca chce nam zrobić stan zero za tydzien?! nie jestesmy na to gotowi ani projektowo (kilka rzeczy do poprawienia), ani finansowo

  6. #1126
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sjmlo88

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    U nas wyszło 28 tys (nie mamy garażu), taras jest dłuższy o 1 metr. W cenie jest koparka i geodeta - nie liczyłem montażu wiązarów gdyż transport i montaż jest po stronie producenta.

  7. #1127
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sjmlo88

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał luk149 Zobacz post
    Życzę powodzenia. UU mnie garaż pojedynczy, ale poszerzony o pół metra, a część mieszkalna o 1m i całkiem fajnie się wtedy rozkłada. W sobotę wchodzi geodeta, a we wtorek zaczynają kopać (wreszcie) bo zgodę na budowę ma wydaną 24.12.2013. Mamy tylko dylemat czy wstawiać okna przed zimą jeśli byśmy zakończyli surowy ok. lipca, ale to się zobaczy
    Jeśli nie chcecie ciągnąć budowy zimą to nie wstawiajcie okien tylko zabezpieczcie otwory, a zimą taniej kupicie okna

  8. #1128
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BPC
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Wielkopolskie
    Posty
    13

    Domyślnie

    Zgadzam się z sjmlo88, jak nie kupisz okien zimą, to polecam wybrać się w marcu na targi budowlane BUDMA lub TARBUD, mają niezłe rabaty targowe, np SOKÓŁKA 25%

  9. #1129
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BPC
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Wielkopolskie
    Posty
    13

    Domyślnie

    Nadal nie zdecydowaliśmy się na ostateczną wersję wnętrza, co myślicie o poniższych 3 wariantach? Chcemy zrobić według wariantu 3 ale nie wiem czy ta łazienka nie będzie za duża, ale zostawiać miejsce na korytarz tez bez sensu..


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z91 ost wariant 1.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	253710Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z91 ost wariant 2.jpg
Wyświetleń:	170
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	253711Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z91 ost wariant 3.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	253712

  10. #1130
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    luk149

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    15

    Domyślnie

    A jeszcze tak z innej beczki pytanie, jaki piec bedziesz miał tzn. na jekie paliwo?

  11. #1131
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BPC
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Wielkopolskie
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał luk149 Zobacz post
    A jeszcze tak z innej beczki pytanie, jaki piec bedziesz miał tzn. na jekie paliwo?
    Ogrzewanie będzie na gaz, nie wiem jeszcze czy piec w PG kolo kuchni czy w garazu.

  12. #1132
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    luk149

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    15

    Domyślnie

    Ja dałem zdecydowanie w garażu a kotłownie w salonie rozebrałem,

  13. #1133
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BPC
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Wielkopolskie
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał luk149 Zobacz post
    Ja dałem zdecydowanie w garażu a kotłownie w salonie rozebrałem,

    U nas PG w kuchni zostaje na pewno,bardzo nam się podoba takie oddzielenie kuchni od reszty, dodatkowe miejsce na pierdoly tez się przyda.

    Co myślisz o naszych wariantach wnętrza?

  14. #1134
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sjmlo88

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Żary
    Kod pocztowy
    68-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    Jak dla mnie wariant 3, chodź zastanowiłbym się nad wnęką w korytarzu z wariantu 1szego. Przyda sie taki schowek na domowe narzedzia takie jak np. Odkurzacz
    U mnie będzie piec na pellety, gdyż nie mam dostępu do gazu.

  15. #1135
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BPC
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Wielkopolskie
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał sjmlo88 Zobacz post
    Jak dla mnie wariant 3, chodź zastanowiłbym się nad wnęką w korytarzu z wariantu 1szego. Przyda sie taki schowek na domowe narzedzia takie jak np. Odkurzacz
    U mnie będzie piec na pellety, gdyż nie mam dostępu do gazu.
    Schowek tego typu ma być w PG koło kuchni, myślę że szkoda miejsca na korytarz i warto go wykorzystac na powiększenie lazienki.

  16. #1136

    Domyślnie

    Cytat Napisał luk149 Zobacz post
    A jeszcze tak z innej beczki pytanie, jaki piec bedziesz miał tzn. na jekie paliwo?
    U nas będzie gruntowa pompa ciepła!!! Brak dostępu do gazu, a kotłowanie w piecu na jakiekolwiek paliwo nie chce nam się bawić, poza tym gdzie to trzymać.......

  17. #1137

    Domyślnie

    Cytat Napisał BPC Zobacz post
    Schowek tego typu ma być w PG koło kuchni, myślę że szkoda miejsca na korytarz i warto go wykorzystac na powiększenie lazienki.
    powiększona łazienka fajna sprawa, ale miejsca na pierdoły nigdy dość

  18. #1138
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    luk149

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolina_S Zobacz post
    U nas będzie gruntowa pompa ciepła!!! Brak dostępu do gazu, a kotłowanie w piecu na jakiekolwiek paliwo nie chce nam się bawić, poza tym gdzie to trzymać.......
    a możesz napisać coś więcej o Waszej pompie - co wybraliście i ile będzie Was to kosztowało?

  19. #1139

    Domyślnie

    Cytat Napisał luk149 Zobacz post
    a możesz napisać coś więcej o Waszej pompie - co wybraliście i ile będzie Was to kosztowało?
    hmmm powiem to co wiem bo to akurat działka mojego męża i bardzo w to nie wnikam jakiej firmy itd.....
    jedyne co wiem to będzie to gruntowa pompa ciepła ale nie odwierty tylko rozłożona instalacja po działce, a koszt to ma nas wynieść ok. 25-27 tyś. - to kwota za urządzenie, koparka itd...

    za dużo nie pomogę bo nie wiem nic więcej :/ sorki

  20. #1140

    Domyślnie

    mam pytanie do wszystkich forumowiczów

    jakimi farbami malowaliście lub zamierzacie malować swoje wnętrza AKRYLOWYMI czy LATEKSOWYMI? no i ewentualnie jakiej firmy?

    Z góry dzięki

Strona 57 z 59

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony