dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 58 z 59
Pokaż wyniki od 1.141 do 1.160 z 1161
  1. #1141

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolina_S Zobacz post
    U nas będzie gruntowa pompa ciepła!!! Brak dostępu do gazu, a kotłowanie w piecu na jakiekolwiek paliwo nie chce nam się bawić, poza tym gdzie to trzymać.......
    Brawo - popieram w 100%! Przyszłościowy inwestor!

  2. #1142

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolina_S Zobacz post
    mam pytanie do wszystkich forumowiczów

    jakimi farbami malowaliście lub zamierzacie malować swoje wnętrza AKRYLOWYMI czy LATEKSOWYMI? no i ewentualnie jakiej firmy?

    Z góry dzięki
    Lateks tworzy szczelną warstwę na ścianie. Nie chciałem tego i użyliśmy farby krzemianowej Kabe Aquatex. Zalety: tania, łatwo się maluje, możesz później podmalować punktowo bez widocznej różnicy. Wada: łatwo się brudzi - dotkniesz brudną ręką i ślad. Ale na szczęście łatwo też się czyści

  3. #1143
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Malcolm
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolina_S Zobacz post
    mam pytanie do wszystkich forumowiczów

    jakimi farbami malowaliście lub zamierzacie malować swoje wnętrza AKRYLOWYMI czy LATEKSOWYMI? no i ewentualnie jakiej firmy?

    Z góry dzięki
    Ja malowałem Beckersem. Mam psa z długą sierścią i trzepiąc się bardzo brudzi ściany. Wystarczy przetrzeć i nie ma śladu...

  4. #1144
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Malcolm
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolina_S Zobacz post
    U nas będzie gruntowa pompa ciepła!!! Brak dostępu do gazu, a kotłowanie w piecu na jakiekolwiek paliwo nie chce nam się bawić, poza tym gdzie to trzymać.......
    ile tak przyjemność kosztuje?

  5. #1145

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malcolm Zobacz post
    ile tak przyjemność kosztuje?
    tak jak pisałam wcześniej wszystko ok. 25-27 tyś. sama pompa Polska ( nie znam firmy) to ok 17 000 zł

  6. #1146

    Domyślnie

    Witam,
    mnie też doradzano likwidację wnęki w korytarzu ale mnie ona bardzo przypadłą do gustu. U mnie a PG w salonie będzie już kominek, żeby jak najmniej zabierał salonu, piec, odkurzacz, deska do prasowania, może jakaś suszarka na ciuchy itp
    Te łazienkowe wnęki będą na inne rzeczy. Pralkę mogę zabudować i mieć nad nią miejsce na detergenty, kosmetyki, papier toaletowy? A we wnęce korytarzowej mogę ukryć kosz na brudną bieliznę (żeby się nie walała w łazience), półki na czyste ręczniki i pościel.

    Ot takie babskie planowanie przestrzeni Domu jeszcze nie ma a ja już wiem co będe mieć na półkach

    Cytat Napisał sjmlo88 Zobacz post
    Jak dla mnie wariant 3, chodź zastanowiłbym się nad wnęką w korytarzu z wariantu 1szego. Przyda sie taki schowek na domowe narzedzia takie jak np. Odkurzacz
    U mnie będzie piec na pellety, gdyż nie mam dostępu do gazu.

  7. #1147
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szelma7725

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    czesc wszystkim!
    Bardzo fajny domek, pytanie jest takie, czy da sie go wybudowac systemem gospodarczym (bez wlasnej pracy - jedynie polecane ekipy) pod klucz, powiedzmy z podstawowymi meblami, plus zagospodarowanie terenu plus ogrodzenie itp. jednym slowem wszystko na gotowo BEZ dzialki za 350k?
    Dzieki za odpowiedz!

  8. #1148

    Domyślnie

    Cytat Napisał BPC Zobacz post
    Nadal nie zdecydowaliśmy się na ostateczną wersję wnętrza, co myślicie o poniższych 3 wariantach? Chcemy zrobić według wariantu 3 ale nie wiem czy ta łazienka nie będzie za duża, ale zostawiać miejsce na korytarz tez bez sensu..


    Załącznik 253710Załącznik 253711Załącznik 253712
    Witam wszystkich, jeśli można wtrącić swoje spostrzeżenia to warto zachować pierwotny kształt w pokoju ze względu na większą szafę w zabudowie - jeśli ktoś ma taką potrzebę. ja mam w tym pomieszczeniu sypialnię i szafa przydałaby się jeszcze więęęęększa. jeżeli chodzi o łazienkę w wersji powiększonej to jak dla mnie byłaby to powierzchnia (ta dodana) nieużytkowa, niezbyt da się tam wstawić dodatkowe sprzęty. Wydaje mi się lepsze rozwiązanie pierwotne z garderobą w przedpokoju. Ja osobiście chciałam w małym wc wcisnąć prysznic i tak mam zrobione, dlatego wnęki brak. jestem zadowolona bo mała łazieneczka zyskała na powierzchni, a w razie potrzeby można skorzystać z prysznica (odpływ liniowy, bez kabiny, łamana szyba). w większej łazience zmieściłam też bidet, a wanna jest asymetryczna. wszystko zdaje egzamin. póki co mieszkam pół roku. Pozdrawiam.

  9. #1149

  10. #1150

  11. #1151

    Domyślnie

    Forum umarło szkoda. Tyle rzeczy się z niego dowiedziałam

  12. #1152
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    luk149

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewole Zobacz post
    Forum umarło szkoda. Tyle rzeczy się z niego dowiedziałam
    nic nie umarło, tylko pogoda ładna więc ludziska na budowach siedzą

  13. #1153
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregor.k

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Toszek
    Kod pocztowy
    44-180
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał luk149 Zobacz post
    nic nie umarło, tylko pogoda ładna więc ludziska na budowach siedzą
    Tak właśnie jest , wszyscy zasuwają na swoich budowach . W zeszłym tyg zamontowali mi bramę garażową, a teraz właśnie fachowcy układają ogrzewanie podłogowe a ja latam tam i z powrotem z taczką i wyrównuję ziemię dookoła domu.

  14. #1154
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    luk149

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregor.k Zobacz post
    Tak właśnie jest , wszyscy zasuwają na swoich budowach . W zeszłym tyg zamontowali mi bramę garażową, a teraz właśnie fachowcy układają ogrzewanie podłogowe a ja latam tam i z powrotem z taczką i wyrównuję ziemię dookoła domu.
    a nie łatwiej spychaczem, przynajmniej sie nie zmeczysz a i znacznie szybciej

  15. #1155
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregor.k

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Toszek
    Kod pocztowy
    44-180
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał luk149 Zobacz post
    a nie łatwiej spychaczem, przynajmniej sie nie zmeczysz a i znacznie szybciej
    Nie mam miejsca żeby wjechać taką zabawką. A po drugie w tej kupie ziemi jest mnóstwo starej trawy z korzeniami którą muszę wyciągać. Nie ma sie co stresować, powolutku do przodu.

  16. #1156

    Domyślnie

    Czy może posiada ktoś zestawienie materiałów do z91?

  17. #1157
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Malcolm
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    112

    Domyślnie

    ...i jak tam pobudowali już? Mieszkają? Jak wrażenia?

  18. #1158

    Domyślnie

    póżno ale odpowiem
    Mieszka się super z500 zdominowało dzienniki budowy, wiec pewnie tam wszyscy budujący siedzą.
    Wprowadziliśmy się w październiku 2015. Co bym zmieniła? Chyba nic.

  19. #1159

    Domyślnie

    Witam,
    Budował ktoś z Was w ostatnim czasie Z91 i mógłby przedstawić koszt budowy?

  20. #1160
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MartynaM92

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klodziki Zobacz post
    Hej. No tak, chcemy by dom był nowoczesny, choć kuchnia będzie najprawdopodobniej prowansalska bardziej, retro, taka mi się podoba i nie ma rady, chyba, że się jeszcze rozmyślę. Dachówka Domino, czy Tegalit to moje marzenie i pewnie nim pozostanie, bo cena kosmiczna. Chcemy kolor antracyt, pewnie Roben Monsa będzie. Okna ciemny brąz. Drzwi wejściowe też będą poszerzone, bo będzie doświetlenie boczne.

    Czemu robisz dom na płycie??? Liczyłeś ile wyniesie Cię rekuperator i czy przy tak małym domu on się sprawdzi, w sensie cena do późniejszych zysków? Gdzieś czytałam, ze przy tak małym domku pompa ciepła i rekuperator to nieekonomiczne rozwiązanie, droga inwestycja a mało może się zwrócić.Ale nie znam się.


    Tak właśnie myślimy, że 20 cm styropianu damy. Nie wiem co to to OZC Nie wiemy jak to liczyć.

    PnB powinniśmy mieć za jakiś tydzień, dwa. Ale to już tak się nie spieszy, bo i tak pewnie ruszymy już na wiosnę, bo teraz to już chyba nie ma co grzebać w ziemi.

    A co do okien, to jeszcze nie robiłam rozeznania. Ale z tego co wiem to trzeba liczyć na 15 tys. a może i więcej bo chcę drzwi tarasowe przesuwne. Na pewno te od jadalni, a te drugie jeszcze się zastanawiam, tzn. chcę, ale jak wyjdą duuużo drożej to może zrezygnuję.

    Co do wiązarów, to właśnie zbieramy oferty. Wiem tyle co z forum. Średnio trzeba liczyć na nasz dom ok. 18 tys. przez profesjonalną firmę. Tartak znajomej wycenił mi drewno z robocizną na ok. 10 tys. (bez założenia na dachu). Jak coś się dowiem, to dam znać.

    Szkoda, że tak daleko od siebie budujemy
    A masz z kimś jeszcze kontakt, kto buduje Z91?
    Czy mozna zobaczyć zdjecia domu po takich zmianach w projekcie ?? jesli tak bede bardzo szczesliwa moj adres email [email protected]

Strona 58 z 59

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony