dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Thumbs up Creaton / Euronit EBM Polska OMIJAJCIE SZEROKIM ŁUKIEM!!!! NIE POLECAM!!!

    Cześć,

    Do spłodzenia niniejszego tematu zmusiła mnie sytuacja, z którą borykam się na mojej budowie.

    Zamarzyłem sobie płaską dachówkę na moim dachu i wybrałem dachówkę Kapstadt - betonowa, płaska z oferty Euronit.
    Euronit/ Creaton dobre marki myślałem...
    Dachówka przyjechała na ładnie zabezpieczonych paletach ( z dostawy ok. 3800 sztuk podstawowych było ok 15 uszkodzonych)
    Towar ok, tyle miłego...

    Pod koniec budowy pojawiła się konieczność domówienia towaru. I tu zaczynają się schody...

    Sytuacja 1 - potrzebne klamry do gąsiorów

    Pomijajam fakt, że kosztują 9,5 PLN za sztukę (SIC!!! na mój dach ok 1300 PLN, niestety nie ma zamienników).
    Gdybym nie był upierdliwy to bym na nie czekał coś ze 2 - 3 tygodnie jak łaskawie jakiś transport Kapstada by jechał z DE. Sam musiałem handlowcowi mówić gdzie ma ich szukać. Ostatecznie znalazły się w fabryce w Chojnicach. Oczywiście EMB nie ma w zwyczaju wysyłać nic kurierem (SIC!!!) i sam musiałem wysyłać Siódemkę po odbiór.


    Sytuacja 2 - zostały dachówki funkcyjne

    Dokładnie chodziło o kilka sztuk dachówki wentylacyjnej. Oczywiście EBM nie przyjmuje zwrotów. Co za skrajny debilizm. Oświećcie mnie jeśli inne firmy robią tak samo bo żyję w przekonaniu, że wydając jakieś 25000 PLN na towar można oczekiwać normalnego traktowania.

    Sytuacja 3 - potrzebna dodatkowa paleta dachówlki podstawowej

    Znowu analogiczna sytuacja jak z klamrami. Pierwsza wersja 2-3 tygodnie jak będzie transport z DE. Po dłuższym drążeniu i kilku telefonach okazało się, że jednak sa w Chojnicach - czas oczekiwania ok. tygodnia jak będzie jechał transport do Wawy. Oczywiście kurier nie wchodzi w grę bo bym zapłacił jak za zboże. Efekt jest taki, że wczoraj dekarze zabrali swoje zabawki i wrócą dopiero jak będzie czym robić.


    Ta firma jest jakąś parodią. Wczoraj zadzwoniłem do kierowniczki sprzedaży na Polskę i usłyszałem jak Pani powtarza niezbyt uprzejmie i z uporem zdartej płyty swoje formułki, że taką mają politykę i zasady dla wszystkich.
    Ja pieprzę te ich zasady bo w dobie konkurencji można oczekiwać odrobiny dobrej woli.
    Kontakty z handlowcem (Wojciech Karapyta) też naznaczone były wielkim obrzuniem z jego strony, że śmiem zawracać mu głowę. W pewnej z rozmów wyraźnie dał mi do zrozumienia, że czas oczekiwania to moja wina bo mogłem zamówić wszystko od razu...

    Tylko jak skoro zamówić więcej towaru nie można, bo zwrotów nie przyjmują. Jak chcesz domówić do czas oczekiwania pozwala na przemianę substancji organicznych w ropę naftową...

    PA RA NO JA !!!

    Jeśli komuś nie przeszkadza traktowanie klienta jak natręta to można próbować.

    P.s
    Trochę poczytałem to forum więc napiszę: nie jestem związany z żadnym producentem dachówki. Po prostu buduję dom!

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PawelWo

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Leszno
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    W pewnej z rozmów wyraźnie dał mi do zrozumienia, że czas oczekiwania to moja wina bo mogłem zamówić wszystko od razu...
    Moim zdaniem tutaj ma rację. Tutaj jest też wina dekarza, że nie potrafił wyliczyć ile dachówki bedziesz potrzebował.

    Mi dekarz wyliczył 3800szt ja stwierdziłem, że zamówie 4000szt i w sumie nie potrzebnie bo teraz zostałem z paletą dachówki bo Roben zwrotów tez nie chce ale ogólnie i tak będę potrzebował jeszcze wiecej dachówki na wiatę więc sie tym nie przejmuje.

    Ps. Nie bądz zskoczony jak paleta dachówki którą ci dowiazą będzie w innym odcieniu

  3. #3

    Domyślnie

    No jasne wszystko wina klienta...ech...
    Sorki, jeśli dla Ciebie to normalne to chyba żyjemy w innym świecie

    z zamówieniem odpowiedniej ilości dachówki to mrzonka. Dach ok 370 m2, koperta w kształcie litery T, kąt pochylenia 30st..
    Zaskocz mnie i policz ile będziesz potrzebował docinać

    O kolor się raczej nie boję bo to dachówka cementowa a nie wypalana, więc IMO niebezpieczeństwo mniejsze.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziwne, ja się zaopatruje w pobliskim składzie PSB i tam mogę zwrócić wszystko. Dodatkowo wyliczą tam ile dachówki potrzeba z małym naddatkiem, który i tak lepiej zostawić jako zapas. Nikt nie da Ci gwarancji, że za 10 lub 20 lat taki typ dachówki będzie produkowany.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    Dach ok 370 m2, koperta w kształcie litery T, kąt pochylenia 30st..
    Zaskocz mnie i policz ile będziesz potrzebował docinać
    Takie dachy są najlepsze do docinania. Wszystkie kawałki które zostaną z docinania gradów wkłada się w kosze. Odpad jest minimalny. Druga rzecz, to czy aby na pewno jesteś pewien, że kupowałeś towar prosto od producenta? Jestem święcie przekonany, że to był pośrednik albo producent sprzedawał po wyższej cenie, bo jakby się opłacało składom handlować skoro osoba fizyczna może kupować towar od producenta po takiej cenie jak oni?!

  6. #6

    Domyślnie

    Oczywiście, że nie kupowałem bezpośrednio od producenta.
    Sprzedawca(pośrednik) nie chciał przyjąć towaru gdyż producent nie przyjmuje zwrotów co potwierdziłem u źródła - producenta. Z info od pośrednika wynika, że z innymi producentami nie ma takiego problemu i handlowcy przynoszą / odbierają wszystko "w zębach"...

    bracki czy jesteś może dekarzem?

    Bo ja byłem przy tym cięciu i zapewniam Cię, że tylko pojedyncze sztuki się nadawały do użytku. To jest dachówka "kierunkowa" zamek jest tylko z jednej strony. Po prostu się nie da (no poza jedną kombinacją )

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    Jak to się nie da? Dachówka wygląda taK:

    Tnąc naroża, potrzebujesz doły dachówki, a tnąc kosze analogicznie potrzebujesz góry (co by można zawiesić). Kiedy dotniesz grady (zawsze to robie pierwsze) dachówki z zamkami (góry) pasuje w koszach (oczywiście docinam jeszcze raz) i odpadów jest malutko.
    Z tego domu zostało może ze 2 taczki odpadów, bo dachówki z gradów wkładałem w kosze.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	555000_177459505739633_2044453107_n.jpg
Wyświetleń:	341
Rozmiar:	63,7 KB
ID:	271455  

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PawelWo

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Leszno
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    No jasne wszystko wina klienta...ech...
    Sorki, jeśli dla Ciebie to normalne to chyba żyjemy w innym świecie

    z zamówieniem odpowiedniej ilości dachówki to mrzonka. Dach ok 370 m2, koperta w kształcie litery T, kąt pochylenia 30st..
    Zaskocz mnie i policz ile będziesz potrzebował docinać

    O kolor się raczej nie boję bo to dachówka cementowa a nie wypalana, więc IMO niebezpieczeństwo mniejsze.
    Ja cie nie będę zaskakiwał bo ja tego nie liczyłem ale u mnie dekarz wyliczył dokładnie i gdybym nie domawiał kolejnych 200szt to zostałoby mi jakieś 30 dachówek a nie ponad 230szt

    Mam u siebie tez dach wielospadowy (12 połaci, 385m2) i wszystkie docinki były tak wykorzystane, że zostało tak bracki88 napisał z 2 albo 3 taczki.

    Oczywiście popieram Cie z tym, że powinny składy nadwyżke odbierać, ja tak miałem z bloczkami fundamentowymi, pustakami ceramicznymi, fsadami kominowymi IcoPal-a ale na dachówke mi sie nie zgodzili. No betonu rzecz jasna też nie zbiorą jak zamówiłem wiecej niz potrzebowałem na "ślepą" posadzkę Zaopatruje sie tylko w jednym składzie budowlanym.

    Uzbroi sie w cierpliwość, jeszcze duzo przed tobą takich nerwów

  9. #9

    Domyślnie Art

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    Cześć,

    Do spłodzenia niniejszego tematu zmusiła mnie sytuacja, z którą borykam się na mojej budowie.

    Zamarzyłem sobie płaską dachówkę na moim dachu i wybrałem dachówkę Kapstadt - betonowa, płaska z oferty Euronit.
    Euronit/ Creaton dobre marki myślałem...
    Dachówka przyjechała na ładnie zabezpieczonych paletach ( z dostawy ok. 3800 sztuk podstawowych było ok 15 uszkodzonych)
    Towar ok, tyle miłego...

    !
    Ja bym się tak nie ekscytował. Jeżeli zamawia się coś czym skład budowlany na co dzień nie handluje, trzeba się liczyć z problemami. U mnie był problem z Silką z Kluczy. Tylko ja w okolicy buduję z tego materiału i nie ma zwrotów. Nie znalazłem ŻADNEJ hurtowni, która miałaby taki materiał na stanie(Bielsko i okolice). Efekt musiałem płacić za transport po 700zł od auta a takich było 3!!! Jeżeli nie chcesz problemów to szukaj materiału z którego buduje się w okolicy, wtedy nie ma problemu z dostawą i domówieniem. U mnie porothermu jest na pęczki i dowiozą każdą ilość, bez najmniejszych problemów, ale nie chciałem tego bo jest promieniotwórczy i niby spełnia normy, ale pokażcie mi normy promieniowania!!! Na podstawie czego one zostały ustalone??? Jeżeli weźmiemy wybuch jądrowy w Hieroszimie i Nagasaki to rzeczywiście będzie to znacznie poniżej niż promieniowanie w tamtej okolicy.

  10. #10

    Domyślnie

    Chyba za długo koło palety porothermu stałeś i faktycznie Cię napromieniowało. LOL

  11. #11

    Domyślnie

    dziś cyrku ciąg dalszy:

    tą paletę która domówiłem dowieziono na skład jakieś 60 km od miejsca budowy. Oczywiście na plac nie dowiozą, choć było zamawiane z transportem.
    Towar zapłacony bo inaczej nie wysyłają, więc nawet nie ma ich jak postraszyć.

    Cały ten EBM się do gazu nadaje...
    pysznie...

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dachowiec1976

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-289
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witajcie
    no tak to jest jak Ktoś nie zamówi klamer bo szkoda mu kasy i szuka oszczędności szukając zamienników. dopiero jak nie może ich znaleźć to zamawia u producenta a potem pretensje, że musi czekac.
    Zabrakło palety dachówki również pretensje do producenta, ze trzeba poczekać na dostawę.
    Pretensje powinny być do tego kto ten dach liczył a nie do tego, że trzeba na porządny towar poczekać.
    Jak ktoś się pomylil w wyliczeniu lub wymierzeniu dachu no to niestety trzeba poczekać

    Ja kupiłem sobie na daszek Creatona Domino tylko za większe pieniądze bo dach mój ma 490 m2. i to domino z 50 letnią gwarancja
    Zabrakło mi palety musialem poczekać, dekarz poszedł robic inny dach i jak dachowka dotarla to wrócił i dokończył mój dach.
    Nie widzę problemu no chyba, że Ktoś lubi ich na siłę szukać to zawsze znajdzie.
    Miałem również przyjemność kontaktu z Panem Karapytą i muszę przyznać, że dzięki rozwiązaniom które mi zaproponował mój dach wygląda jeszcze ciekawiej gdyż zastosowaliśmy dzięki jego podpowiedzi obróbki z płytek struktonitowych.
    Wszystko teraz wygląda zaje fajnie.
    Creatona serdecznie Wam polecam.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dachowiec1976 Zobacz post
    Witajcie
    Pretensje powinny być do tego kto ten dach liczył a nie do tego, że trzeba na porządny towar poczekać.
    święte słowa, tak często jest, że najwięcej krzyczą Ci co do powiedzenia mają najmniej

  14. #14

    Domyślnie

    nie warto szukac oszczednosci na dachu, znacznie lepiej jest zainwestowac raz, a porzadnie, dlatego dla mnie najlepszym wyborem okazal sie Creaton ceramiczny

  15. #15

    Domyślnie

    w ogóle historia jest dość złożona. zastanawiam się czy jest jeszcze ktoś z podobnym chociaż problemem? czy jednak wina leży gdzie indziej?

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Mnie tam dekarz wyliczył idealnie. Po całej robocie zostały mi dwie dachówki brzegowe (lewa i prawa) pięć zasadniczych i po 1 gąsiorze (końcowy i środkowy)
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  17. #17

    Domyślnie

    to dobry dekarz, mnie kumpel dekarz też tak wyliczył tylko zabrakło jednej dachówki ale akurat miał u siebie taka jedną brakującą sztukę, także był to strzał w 10-siatke a ze kladlismy creatona ceramicznego to bez trudu dokupilismy (dostalismy) ze skladu jedna dachowke xD

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał songoku_xxx Zobacz post
    Cześć,

    Do spłodzenia niniejszego tematu zmusiła mnie sytuacja, z którą borykam się na mojej budowie.

    Zamarzyłem sobie płaską dachówkę na moim dachu i wybrałem dachówkę Kapstadt - betonowa, płaska z oferty Euronit.
    Euronit/ Creaton dobre marki myślałem...
    Dachówka przyjechała na ładnie zabezpieczonych paletach ( z dostawy ok. 3800 sztuk podstawowych było ok 15 uszkodzonych)
    Towar ok, tyle miłego...

    Pod koniec budowy pojawiła się konieczność domówienia towaru. I tu zaczynają się schody...

    Sytuacja 1 - potrzebne klamry do gąsiorów

    Pomijajam fakt, że kosztują 9,5 PLN za sztukę (SIC!!! na mój dach ok 1300 PLN, niestety nie ma zamienników).
    Gdybym nie był upierdliwy to bym na nie czekał coś ze 2 - 3 tygodnie jak łaskawie jakiś transport Kapstada by jechał z DE. Sam musiałem handlowcowi mówić gdzie ma ich szukać. Ostatecznie znalazły się w fabryce w Chojnicach. Oczywiście EMB nie ma w zwyczaju wysyłać nic kurierem (SIC!!!) i sam musiałem wysyłać Siódemkę po odbiór.


    Sytuacja 2 - zostały dachówki funkcyjne

    Dokładnie chodziło o kilka sztuk dachówki wentylacyjnej. Oczywiście EBM nie przyjmuje zwrotów. Co za skrajny debilizm. Oświećcie mnie jeśli inne firmy robią tak samo bo żyję w przekonaniu, że wydając jakieś 25000 PLN na towar można oczekiwać normalnego traktowania.

    Sytuacja 3 - potrzebna dodatkowa paleta dachówlki podstawowej

    Znowu analogiczna sytuacja jak z klamrami. Pierwsza wersja 2-3 tygodnie jak będzie transport z DE. Po dłuższym drążeniu i kilku telefonach okazało się, że jednak sa w Chojnicach - czas oczekiwania ok. tygodnia jak będzie jechał transport do Wawy. Oczywiście kurier nie wchodzi w grę bo bym zapłacił jak za zboże. Efekt jest taki, że wczoraj dekarze zabrali swoje zabawki i wrócą dopiero jak będzie czym robić.


    Ta firma jest jakąś parodią. Wczoraj zadzwoniłem do kierowniczki sprzedaży na Polskę i usłyszałem jak Pani powtarza niezbyt uprzejmie i z uporem zdartej płyty swoje formułki, że taką mają politykę i zasady dla wszystkich.
    Ja pieprzę te ich zasady bo w dobie konkurencji można oczekiwać odrobiny dobrej woli.
    Kontakty z handlowcem (Wojciech Karapyta) też naznaczone były wielkim obrzuniem z jego strony, że śmiem zawracać mu głowę. W pewnej z rozmów wyraźnie dał mi do zrozumienia, że czas oczekiwania to moja wina bo mogłem zamówić wszystko od razu...

    Tylko jak skoro zamówić więcej towaru nie można, bo zwrotów nie przyjmują. Jak chcesz domówić do czas oczekiwania pozwala na przemianę substancji organicznych w ropę naftową...

    PA RA NO JA !!!

    Jeśli komuś nie przeszkadza traktowanie klienta jak natręta to można próbować.

    P.s
    Trochę poczytałem to forum więc napiszę: nie jestem związany z żadnym producentem dachówki. Po prostu buduję dom!

    takie traktowanie to u nich norma
    prawdziwe problemysie zaczna dopiero przy reklamacji ( czego ci nie zycze)

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Temat stareńki, ale jak ja znalazłem to i inni znajda i żeby ktoś nie pomyślał, że klamra gąsiora do Kapstadt'u kosztuje 9,5 zł. Z mojego zamówienia: sztuk 68, brutto/szt 0,62zl, wartość 42,16zł
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pitch Black

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    Czy po takim okresie autor tematu mógłby napisać jak sprawuje się dachówka Kapstadt? Jestem ciekawy czy nie ma z nią problemu i jak wizualnie po takim czasie. Mało jest opinii na temat Creaton Kapstadt.

    Pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony