dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 80
  1. #61
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    W moim przypadku to nie była niechęć do wsi i wszelkich konsekwencji zamieszkania na tejże.
    To był typowy szok z powodu zmiany plus baardzo długo okres adaptacyjny do nowych warunków, miejsca, otoczenia.....

    Teraz za żadne skarby swiata nie wróciłabym do szuflady w bloku.
    Jednak rozumiem, że komus na dłuższą metę może taki styl zycia nie przypaść do gustu.
    I przenigdy nie napisałabym, że cudze problemy to "pierdoły".
    Cóż to za robot piękny i młody,
    I cóż to za robotniczka,
    Ona mu daje z dzbana pentody,
    A on jej wtyczki z koszyczka

  2. #62
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamykkamyk2
    Jak czytam te pierdoły to aż mnie skręca. Po jaką choler... przeprowadzaliście się za miasto, a teraz narzekacie. A to brak komunikacji, a to brak niektórych mediów, a to kina, słychać dziwne odgłosy itp. Niektórzy chyba już zapomnieli jak żyło się wcześniej.
    Ja urodziłem się na peryferiach 40 tys. miasteczka, do szkoły podstawowej miałem jakieś 3 km, a do średniej ok 4,5. Przważnie dojeżdzałem tam autobusem, jeżeli akurat pasował, a jak nie to zostawała "piechotka". Nie mieliśmy telefonu, ani samochodu, do sklepu 500m. Z mediów były: woda z hydroforu, piec węglowy, ciągle przepełnione szambo.
    Po zaliczeniu "woja" zostałem w Warszawie i zamieszkałem w bloku. Podobały mi się częste imprezki, dobra i szybka komunikacja, park, kino, centra handlowe niedaleko od domu, nie było nic do roboty, poza tylko opłaceniem czynszu, ale to do czasu. Po około 3 latach zaczęło mnie nudzić takie życie, w czasie wolnym brakowało mi relaksu w zaciszu podwórka, jak za dawnych lat młodzieńczych, przeszkadzały mi sąsiedzkie imprezy , gdy musiałem wstać na drugi dzień o 5 rano, żeby zdążyć do pracy itp.
    Po pewnym czasie zacząłem myśleć o przeprowadzce poza miasto, blisko lasu, a może nawet wody. Decyzję o zanlezieniu czegoś podjeliśmy z żoną, gdy zaszła w ciążę. Przypomniało mi się dzieciństwo, podwórko, swoja piaskownica, tak bym chciał żeby tak miało moje dziecko. Znalezliśmy takie miejsce ok 30 km od Warszawy. Wiejski domek z lat 70, do generalnego remontu, ale położony bezpośrednio nad rzeką, do lasu ok 1 km. Komunikacja PKS, z mediów prąd i gaz.
    Oczywiście doszły narzekania teściowej, mieszkającej całe życie w bloku z płyty, nie przeprowadzajcie się na takie zad..pie, dziecko będzie miało daleko do przedszkola, szkoły, będzie ograniczone ze względu na niższy poziom szkól wiejskich itp.
    Sprzedaliśmy mieszkanie, przeznaczając pieniądze na remont. Zwolniłem się z pracy i podjąłem się remontu domu, w większości prac wykonując samodzielnie.
    Remont trwał 3 lata, a jeszcze wszystko jest nie skończone. Została do wykonania połowa ogrodu, łazienka na piętrze. Z z uwagi na fakt że muszę opiekować się dzieckiem, gdyż żona po 8 miesiącach wróciła do pracy, więc na remont wykorzystuje każdą wolną chwilę, sobotę i niedzielę. Ale od roku już mieszkamy w naszym domku na wsi zajmując parter.
    Często miałem dość tego przeciągającego się remontu, ale mimo wszystko jestem szczęśliwy. Zrobiłem dziecku piaskownicę, chodzimy na spacery , mamy pieska. Kilometr dalej jest super plac zabaw, na którym nie ma tłoku, jak w mieście. Od tego roku mamy wodę z wodociągu, a w poprzednim uruchomiono komunikację miejską. Sklep jest na przeciwko naszej działki.
    Sprawa się trochę skomplikuję jak za rok córka skończy 3 lata i pójdzie do przedszkola, a ja do pracy, potrzebny będzie drugi samochód a funduszy brak (pracuje jedna osoba), ale mimo wszystko chcę MIESZKAĆ NA WSI.

    Pozdr


    a ty zanim włożyłeś palucha we wrzątek to wiedziałeś że będzie bolec???????????

  3. #63

    Domyślnie

    a ty zanim włożyłeś palucha we wrzątek to wiedziałeś że będzie bolec???????????
    a ty nie ???
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  4. #64
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Cytat Napisał matka dyrektorka
    a ty zanim włożyłeś palucha we wrzątek to wiedziałeś że będzie bolec???????????
    a ty nie ???


    to jest taaaaaaaaaaka ogromna przenośnia


    skąd mogłam wiedzieć że jak przeprowadzę się na wieś to będzie mi tam źle ...........cały czas wydawało mi się że to jest to czego mi potrzeba i będzie to spełnienie moich marzeń................paluch zabolał cholernie..........

  5. #65

    Domyślnie

    przenośnia ....no dobra
    nieomal całe życie mieszkałam na wsi , do szkoły 4 kilometry,do sklepu 2...
    samochodu rodzice nie mieli ,autobus jakieś półtora kilometra dalej
    Nie zauważałam upierdliwości dojść i dojazdów bo były normalne
    potem zamieszkałam w miasteczku spokojnym, cichym, miód malina
    sklep pod blokiem, kino 200 metrów dalej
    byłam nieomal dorosła a wizja samodzielnego mieszkania przesłaniała wszystko
    pomieszkałam tam ze dwa lata , na granicy depresji i z podkulonym ogonem wróciłam na wieś (bolał paluch )
    jakiś czas póżniej znów zamieszkałam w mieście(pod miastem) mieszkałam tydzień tam a tydzień na wsi , jak mi miasto dawało w dupę, brałam niemowlaka i bety (byliśmy bez samochodu) i jechałam do chałupki pod lasem
    w domu -5 stopni doprowadzenie do przyzwoitej temperatury trwało dwa dni
    dzieciak spał w kombinezonie , przebieranie pod kołdrą (nieżle byłam zdesperowana )teraz za to zupełnie nie choruje
    po czterech latach znalazłam swoje miejsce na ziemi ,do miasta mogę do pracy a dzieci do szkoły (u nas nie ma )
    zimą pracuję w domu, wiozę małą do przedszkola autobusem ,duży radzi sobie sam , zakupy codzienne w wiejskim sklepiku , większe niemąż z miasta przywozi, imprezy zwykle u nas z noclegiem (w razie konieczności powrotu tez sie da zrobić), odpowiednia odległośc od obu mamuś , i ten luksus że mogę w "majtkach" wyjść przed dom i nikt nie zwróci na to uwagi,
    a że czasem nie ma komu drewna przynieśc albo trawy skosić albo nagle gaz się skończy, i że prądu często nie ma ... są plusy dodatnie i plusy ujemne
    nigdy więcej miasta (wieśniara jestem czy co )

    ło matko takiego długiego posta jeszcze nigdy nie stworzyłam
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  6. #66

    Domyślnie

    a ty zanim włożyłeś palucha we wrzątek to wiedziałeś że będzie bolec???????????
    Oczywiście że nie. Źle mnie zrozumiałaś. Przecież napisałem, że mieszkałem jakiś czas w bloku, nie pasowało mi, więc przeprowadziłem się na wieś. I o to mi chodziło, nie pasuje, to sprzedajesz wszystko i wracasz do bloku.

  7. #67

    Domyślnie

    kuleczko,
    bardzo serdecznie dziekuje Ci za twoja wypowiedz, podtrzymujesz mnie na duchu, zreszta nie tylko mnie
    Dzieki!!!!

    A wszystkim niedowiarkom powiem, ze mieszkanie w duzym miescie moze dawac niesamowite szczescie. Ja tego doswiadczylam i Bogu dziekuje, ze moglam poznac magiczny klimat Poznania, Wroclawia, a po czesci rowniez Katowic i Krakowa.

    Nigdy nie smialam sie z tych, kt. wybrali wies. Wazne jest, by kazdy znalazl swoje miejsce i czul sie z tym dobrze.

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuleczka
    Cytat Napisał qwert
    3 dni temu postanowilismy,ze to juz czas sie przeniesc. moja zona wpadla w poploch, ktoego kompletnie nie rozumialem. nagle przestalo jej sie chcec wyprowdzic. sila ja zmusilem.

    teraz to ja mam dola. czuje sie obco w domu, ktory 3 lata dzien w dzien budowalem. dziwne lęki i wogole deprecha.

    nie wiem o co chodzi. zonie nie mowie, ze serce mam pod gardlem, ze sie czegos boję, bo ta odzyla po wprowadzeniu się do garderoby

    mysli mam takie, zeby dom (170m2 + 90m2 piwnicy) sprzedac i wrocic na stare smieci (50m2).

    paranoja jakas.

    Założyłam tu kiedyś temat "depresja w nowym domu", objawy miałam wypisz wymaluj jak Twoje.
    Trochę to potrwało, ale minęło bezpowrotnie
    Także głowa do góry.
    czytałem i powiem Wam e też przez pierwszy rok tak miałem mimo że dom mam prawie w centrum Łodzi , z ekstra dojazdami szkołami itd itp to deprecha była że hej , ale jak u kuleczki na szczescie samo przeszło jakręką odjął więc głowa do góry ,przejdzie na bank
    wcięło mi poprzedni nick , na forum od 2005 roku, już wybudowałem - mieszkam już rok w nowym domku

  9. #69
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    A ja właśnie chce sprzedać kończony dom. Nie mam już siły na kolejne wydatki. Kredyt na 35 lat w 100% i koszt utrzymania domu mnie przerósł. Na dziś jestem w stanie płacić ale przeliczyłem się z wydatkami o 100tys. Czy znacie takie przypadki? Szkoda mi włożonej pracy i utraconych marzeń ale nie widzę innego wyjścia. Odmawiać sobie wakacji, wycieczek i przyjemności i tylko dom dom i dom i stres że straci się prace to na ratę nie starczy. Już teraz to mam a to dopiero początek.

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter
    A ja właśnie chce sprzedać kończony dom. Nie mam już siły na kolejne wydatki. Kredyt na 35 lat w 100% i koszt utrzymania domu mnie przerósł. Na dziś jestem w stanie płacić ale przeliczyłem się z wydatkami o 100tys. Czy znacie takie przypadki? Szkoda mi włożonej pracy i utraconych marzeń ale nie widzę innego wyjścia. Odmawiać sobie wakacji, wycieczek i przyjemności i tylko dom dom i dom i stres że straci się prace to na ratę nie starczy. Już teraz to mam a to dopiero początek.
    Bitter no co Ty?! Nie możesz się teraz poddać!!!! Masz piękny dom i całe serce w nim zostawione. Masz teraz chwile zwątpienia i załamania. To minie i dasz rade!!! Musisz dać! Pamiętaj- nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło- i tego się trzymaj!!!
    A ja będę trzymać kciuki żeby wszystko się dobrze skończyło

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter
    A ja właśnie chce sprzedać kończony dom. Nie mam już siły na kolejne wydatki. Kredyt na 35 lat w 100% i koszt utrzymania domu mnie przerósł. Na dziś jestem w stanie płacić ale przeliczyłem się z wydatkami o 100tys. Czy znacie takie przypadki? Szkoda mi włożonej pracy i utraconych marzeń ale nie widzę innego wyjścia. Odmawiać sobie wakacji, wycieczek i przyjemności i tylko dom dom i dom i stres że straci się prace to na ratę nie starczy. Już teraz to mam a to dopiero początek.
    Potraktuj to jak inwestycję. Odstaw na chwilę, ochłonij, przemyśl. Nie działaj pochopnie.

  12. #72
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter
    Odmawiać sobie wakacji, wycieczek i przyjemności i tylko dom dom i dom i stres że straci się prace to na ratę nie starczy. Już teraz to mam a to dopiero początek.
    Wszyscy tak mają. Przyjemności, srości i dupości...
    Zapraszam tu:
    http://forum.muratordom.pl/a-wy-narz...le,t174168.htm
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  13. #73
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter
    A ja właśnie chce sprzedać kończony dom. Nie mam już siły na kolejne wydatki. Kredyt na 35 lat w 100% i koszt utrzymania domu mnie przerósł. Na dziś jestem w stanie płacić ale przeliczyłem się z wydatkami o 100tys. Czy znacie takie przypadki? Szkoda mi włożonej pracy i utraconych marzeń ale nie widzę innego wyjścia. Odmawiać sobie wakacji, wycieczek i przyjemności i tylko dom dom i dom i stres że straci się prace to na ratę nie starczy. Już teraz to mam a to dopiero początek.


    a ja Cię rozumiem i chyba lepiej mieć spokojną głowę bez kredytu na dożywocie, cieszyć się wakacjami, pozwalać sobie na rożne przyjemności, nieplanowane wydatki.............bo przecież własny dom nie dla wszystkich musi byc szczęściem
    sprzedaj chałupę, odetchnij i żyj spokojnie

  14. #74
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paty
    ............wybierając lokalizację na dom ma się chyba jakieś zaćmienie umysłu, nie zwraca sie uwagi na ważne rzeczy ..............dobry dojazd, komunikacja miejska itp. patrzy się tylko żeby było ładnie , cicho i blisko do lasu............tak i owszem
    A ja wybierając dom własnie myślałem o takiej lokalizacji aby było cicho i spokojnie ale z dobrym dojazdem. Niestety jedyne w czym się pomyliłme to w tym że stac mnie będzie na wykończenie domu więc go sprzedaję. Miesjcowość Kliniska Welkie Pod Szczecinem.
    Przepraszam za trochę offtop ale moze jest ktoś zainteresowany.

    Pozdrawiam
    Wojtek
    728 972-127

  15. #75
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefan_1961
    Cytat Napisał bitter
    A ja właśnie chce sprzedać kończony dom. Nie mam już siły na kolejne wydatki. Kredyt na 35 lat w 100% i koszt utrzymania domu mnie przerósł. Na dziś jestem w stanie płacić ale przeliczyłem się z wydatkami o 100tys. Czy znacie takie przypadki? Szkoda mi włożonej pracy i utraconych marzeń ale nie widzę innego wyjścia. Odmawiać sobie wakacji, wycieczek i przyjemności i tylko dom dom i dom i stres że straci się prace to na ratę nie starczy. Już teraz to mam a to dopiero początek.
    Potraktuj to jak inwestycję. Odstaw na chwilę, ochłonij, przemyśl. Nie działaj pochopnie.
    a jaka to inwestycja, nie ma ruchu w nieruchomościach, ceny już nie rosną

    Cytat Napisał iwomalinka

    Bitter no co Ty?! Nie możesz się teraz poddać!!!! Masz piękny dom i całe serce w nim zostawione. Masz teraz chwile zwątpienia i załamania. To minie i dasz rade!!! Musisz dać! Pamiętaj- nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło- i tego się trzymaj!!!
    A ja będę trzymać kciuki żeby wszystko się dobrze skończyło
    Ale co mi po domu kiedy mieszkam w wynajętym mieszkaniu i nie mam skąd wziąć 100tys na urządzenie domu? Chcę go sprzedać i już. Martwi mnie tylko bezruch w nieruchomościach o którym wspomniałem już wyżej.

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter

    Ale co mi po domu kiedy mieszkam w wynajętym mieszkaniu i nie mam skąd wziąć 100tys na urządzenie domu? Chcę go sprzedać i już. Martwi mnie tylko bezruch w nieruchomościach o którym wspomniałem już wyżej.
    Nie rozumiem cię
    po co się pchałeś w taki dom z kosztownym dachem, zapewne duży itd... No ale ja nie o tym, gdyby babcia miała wąsy...
    Ja raczej o tym, że jeżeli mieszkasz w wynajętym mieszkaniu a budowałeś na kredyt, to po sprzedaniu spłacisz kredyt i co? NAdal wynajęte mieszkanie? Nie ma już tak dobrze, że za wybudowany dom dadzą ci dużo więcej, niż w niego sam włożyłeś. Na drugi domek raczej nie starczy...No, chyba że budowałeś gospodarczo robiąc wszystko sam i teraz chcesz mieć z tego zysk. Bo jeżeli nie, to bez sensu.
    Nie lepiej wykończyć jako tako parter, zrobić odbiór częściowy, zamieszkać, przestać płacić za wynajem i dopiero wtedy pomyśleć - sprzedać, wykończyć?

  17. #77

    Domyślnie NA SPOSOBY SĄ SPOSOBY...


  18. #78
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Ciekawy pomysł z tymi niemcami tylko co oni będą robić w moim domu? hmmm mogli by sobie robic zdjecia.

    A co do tego ze wybudowałem drogi dom ... dostalem duzy kredyt na ktory bylo mnie stac a koniunktura pozwalala sprzedac dom "w razie co"

    Dziś po 1,5 roku zarabiam mniej a sprzedać ciężko. I nie chce cale na nim zarabiac, chce tylko oddac kredyt. Nie bede zalowal ponad roku chodzenia za dzialka i roku pilnowania budowy.

  19. #79

    Domyślnie

    odnośnie tego że finansowo nie damy rady -z rok po zakupie działki męczyłam męża przez parę miesięcy budziłam go w srodku nocy i płakałam że nie damy rady .miałam taki w sobie strach ,naszczęscie mąż i inni podtrzymywali mnie .Znajoma mówiła tak"wiesz gdzie wtedy będziesz mnie wyciągała na spacer!!!!!!!!!! i wiesz że dopiero będziesz ryczeć że to nie wy tu mieszkacie". Teraz już mieszkam 2 rok jest super to jest moje miejsce na ziemi.Ale pierwsze miesiące makabra.Dzieciaki 16 i 14 lat -miały najgorzej im te 3-4 km robiły krzywdę. Nie dość że to trudny okres dla młodzieży to do tego wyrwaliśmy ich od rówiesników.Mi też brakowało ,spontanicznych odwiedzin znajomych itp. W starym domku mamy dla siebie parter-mieliśmy mieszkać na dwa domy przez początkowy okres,żeby było łatwiej nam i dzieciakom i jak do tej pory nie skorzystaliśmy z tej opcji. Czyli mojej młodziezy też pasuje domek
    aaggaa=dżempel.nie mogę się zalogować

  20. #80

    Domyślnie

    bitter masz bardzo ładny dom i myślę ,że wkrótce ktoś go kupi.Tylko szkoda Twojej ciężkiej pracy ale może za kilka lat wybudujesz nowy dom i w nim zamieszkasz .Tego Ci życzę z całego serca

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony