dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Jakie błędy popełniają tynkarze ?

    Zagościła u mnie ekipa od tynków, a dokładniej to na porotherm idzie styro 5 cm na klej bez kołków. Na to siatka, tynk mineralny kornik i farba silikonowa.
    Moje pytanie brzmi: na co zwrócić szczególną uwagę i gdzie najczęściej popełnia się błędy. Przy jakich czynnościach idą na łatwiznę wmawiając takim laikom jak ja, że jest super ?
    Już mam jedną zagadkę. Surową podbitkę pomalowali drewnochronem. Wygląda średnio i na moje pytanie czy na raz pomalowane wystarczy... padła odp.: oczywiście, że tak, a ja do końca pewny nie jestem.
    Dzięki za pomoc.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Co do ocieplenia, proponuję obejrzeć instrukcję obraskową;
    http://www.fast.zgora.pl/index.php?a...=cert_list&e=5

    Błędy w BSO;
    http://www.majsterpol.com/files/syst...lacje62009.pdf

    Warstwa zbrojona. Wymagane jest używanie tylko siatek zbrojących z właściwym atestem. Zdecydowanie błędnym jest układanie najpierw siatki, a następnie pokrywanie jej zaprawą klejową – siatka powinna znajdować się w połowie grubości warstwy zbrojonej. Niezwykle ważną sprawą jest aby poszczególne pasy siatki zachodziły na siebie na zakład o szerokości ok. 10 cm, oraz przylegały bezpośrednio do siebie (analogicznie jak w połączeniu prętów zbrojeniowych). Doświadczenie pokazuje, że niestaranne połączenie siatek lub jej brak, nieuchronnie prowadzi do pojawienia się pęknięć na po-wierzchni tynku już nawet po jednym roku. Poważnym problemem jest naprawa tego miejsca – można drobne pęknięcie wypełnić masą elastyczną, albo wzmocnić przez nałożenie dodatkowej warstwy zbrojonej. W każdym przypadku miejsce naprawy będzie widoczne i popsuje estetykę elewacji.
    Podbitkę malujemy raz na ziemi, na górze jeszcze raz lub dwa. Zawsze starannie, wzdłuż słoi.

  3. #3
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Myślałem ,że tylko u mnie kit wciskały manekiny.
    Zgadzam się z Zbigniew100 ,że najpierw trza malować na lądzię a potem jeszcze kilka razy w górnych partiach budynku .

  4. #4

    Domyślnie Re: Jakie błędy popełniają tynkarze ?

    Cytat Napisał Przemasek114
    Zagościła u mnie ekipa od tynków, a dokładniej to na porotherm idzie styro 5 cm na klej bez kołków. Na to siatka, tynk mineralny kornik i farba silikonowa.
    Moje pytanie brzmi: na co zwrócić szczególną uwagę i gdzie najczęściej popełnia się błędy. Przy jakich czynnościach idą na łatwiznę wmawiając takim laikom jak ja, że jest super ?
    Już mam jedną zagadkę. Surową podbitkę pomalowali drewnochronem. Wygląda średnio i na moje pytanie czy na raz pomalowane wystarczy... padła odp.: oczywiście, że tak, a ja do końca pewny nie jestem.
    Dzięki za pomoc.
    Jaki masz PTH?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    przyda mi się ten wątek, pozwolicie, że się dopiszę..

  6. #6

    Domyślnie

    PTH ? Nie wiem czy dobrze ten skrót odczytałem, ale jeśli chodzi o porotherm to ma grubość 44 cm.

  7. #7

    Domyślnie

    No to ja od siebie też coś dodam. Jako wykonawca czasami podglądam konkurencję i widzę, że często ekipy używają gruntów wzmacniających typu UNI-GRUNT, zamiast farb gruntujących pod tynki cienkowarstwowe. Powoduje to odpadanie takich tynków płatami po dosć krótkim czasie.
    Trzymajmy się ciepło

  8. #8

    Domyślnie

    Super !
    Bardzo cenna wskazówka.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemasek114
    PTH ? Nie wiem czy dobrze ten skrót odczytałem, ale jeśli chodzi o porotherm to ma grubość 44 cm.
    Tak, o to mi chodziło. Ja mam też 44 na ciepłej zaprawie i nie docieplałem.

  10. #10

    Domyślnie

    A jakim sposobem tynkowałeś lub zamierzasz ? Mam też na ciepłej zaprawie i chciałem na to również położyć tynk ciepłochronny, ale są to ogromne koszta.

  11. #11

    Domyślnie

    Zaprawa w spoinach jest "ciepła". Tynk jest zwykły z agregatu i na to silikatowy.

  12. #12

    Domyślnie

    Jakie błędy popełniają tynkarze ?

    moi na przykład popełniaj karygodny błąd niedotrzymywania terminów [/u]

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    A propo malowania podbitki. Trzeba dobrze przeczytać instrukcję, bo niektóre farby nie mogą do końca wyschnąć przed nałożeniem kolejnej warstwy. Tak więc kolejnego malowania nie odkładamy na kolejny weekend, bo może się "nie przyjąć". Pożądany kolor uzyskuje się zwykle po dwóch malowaniach. Jedno powinno być po zamontowaniu, żeby zaciagnąć łączenia desek.
    Z drewnochronem nie mam dobrych doświadczeń, po 3 latach na elementach pionowych wystawionych na słońce i deszcz złazi. Teraz testuję jakiąś tanią farbę akrylową z Wrześni i właśnie mam problem z końcowym pomalowaniem.

    Jeśli chodzi o nakładanie siatki na styropian i dopiero później zaciąganie klejem, to miałem właśnie tak robione i nic złego się nie dzieje. Nie znaczy, że polecam takie rozwiązanie, ale jak widać na moim i wielu przykładach nie jest to jakiś błąd krytyczny. Może wystarczy lekko "podciągnąć" siatkę w trakcie zacierania klejem.

    Z kołkowania bym nierezgnował, przynajmnie skrajne warstwy. No i trzeba pamiętać o listwach startowych zabezpieczjących przed gryzoniami.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  14. #14
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał ubek
    Zaprawa w spoinach jest "ciepła". Tynk jest zwykły z agregatu i na to silikatowy.
    Dobrze prawi.....

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie Re: Jakie błędy popełniają tynkarze ?

    Cytat Napisał Przemasek114
    ... i farba silikonowa.
    O ile dobrze pamiętam farby silikonowej nie można dawać na świeży tynk. Trzeba odczekać 30 dni, a ekipie może się spieszyć. Na świeży tynk mozna dawać farbę silikatową uzyskując niewiele gorszy efekt (też jest samozmywalna - tj. nie brudzi się), ale znacznie taniej. Warto przemysleć.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony