dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Parapet z cegieł klinkierowych - czy muszą być pełne cegły?

    Planuję właśnie takie parapety. W związku z tym że mam ścianę dwuwarstwową, to wykonam specjalne półki. Sam styropian nie utrzyma raczej 100kg . Tyle może ważyć jeden parapet wykonany z pełnej cegły.

    Można znacznie obniżyć to obciążenie, stosując cegłę drążoną (dziurawkę).

    Pytanie czy można. Parapety podobnie jak komin narażone są na opady atmosferyczne. Do kominów nie poleca się dziurawek, bo w środku może gromadzić się woda. Czy ta zasada dotyczy również parapetów?
    Na wszystko patrz z jaśniejszej strony...

  2. #2

    Domyślnie

    Licz się z tym że jak przyjdzie zima i najdzie tam wody zamarznie to co się wtedy stanie
    Pozdro... kielo

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie. Woda też się skrapla. Niby jest spoinowanie, ale to jest w poziomie prawie.

    Czy co? Zdecydowanie z pełnej cegły!
    Na wszystko patrz z jaśniejszej strony...

  4. #4

    Domyślnie

    Są cegły klinkierowe pełne, połówkowe. Moze z połówek ?

  5. #5

    Domyślnie

    Sam sobie odpowiedziałeś nie ma co kombinować tylko myśleć na przód
    Pozdro... kielo

  6. #6

    Domyślnie

    Są tacy, którzy murują tylko brzegi z pełnej, resztę z dziurawki. Do tego dobrze zrobiona szczelna fuga.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja widziałem również jak ktoś z dziurawki wycinał środki, zostawiając kształt litery L. Ale po bokach nie dał pełnej i wyglądało to jak niedokończone.

    Z tego co wiem, to są też takie gotowe płytki klinkierowe narożnikowe (elewacyjne). Do nich po bokach można dać pełną (z tego samego wzoru) i jest ok. Estetycznie, względnie lekko i bez dziurawki.
    Na wszystko patrz z jaśniejszej strony...

  8. #8

    Domyślnie

    ładnie wyglądają parapety obrobione kształtkami L wyciętymi z ręcznie formowanych cegieł klinkierowych,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony