dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 177
  1. #1

    Domyślnie brama wjazdowa dwuskrzydłowa czy przesuwna?

    zastanawiam się nad wyborem bramy wjazdwej; czym się sugerować?
    jaką wybrać?

  2. #2

    Domyślnie

    przede wszystkim warunkami lokalnymi
    przesuwna musi mieć te wolnych pare metrów z boku a skrzydłowa z przodu i poziomo

  3. #3

    Domyślnie

    Jestem na etapie szykowania sie do wykonania docelowego ogrodzenia. Jeden z wykonawcow przęseł namawiał mnie na dwuskrzydłową. Ja optuje za przesuwną, a główny argument to to, że w zime taka forma bramy nie wymaga takiej powierzchni do odśnieżenia ja klasyczna dwuskrzydłowa. Oczywiście na przesuwną nalezy miec miejsce na jej ogon. Mi się jakoś to udało wygospodarowac.
    Przy okazji zapytam jakiej szerokości brame robicie? Ja 4,5 metra

  4. #4

    Domyślnie

    szerokość działki to 22 metry, zatem jest gdzie
    kwestia jest następująca - do praktyków - otóż kiedy brama będzie otwarta nie będzie można posłużyć się furtką, bowiem odległość furtki od bramy to ok 1-1,5 metra
    patrząc z mojej strony - jak ktoś będzie wjeżdżał autem na posesję to w danej chwili nie jest potrzebna furtka i odwrotnie
    czy przekombinowane?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robak
    szerokość działki to 22 metry, zatem jest gdzie
    kwestia jest następująca - do praktyków - otóż kiedy brama będzie otwarta nie będzie można posłużyć się furtką, bowiem odległość furtki od bramy to ok 1-1,5 metra
    patrząc z mojej strony - jak ktoś będzie wjeżdżał autem na posesję to w danej chwili nie jest potrzebna furtka i odwrotnie
    czy przekombinowane?
    Nie jestem jeszcze praktykiem, ale...
    Z jednej strony można i tak ale z drugiej to przekombinowane a takie kombinacje najczęściej się średnio sprawdzaja i stają się upierdliwe.
    Cytat Napisał himlaje
    Oczywiście na przesuwną nalezy miec miejsce na jej ogon. Mi się jakoś to udało wygospodarowac.
    Pisząc to co powyzej miał chyba na mysli miejsce na brame (i jej ogon) bez zasłaniania furtki gdy ma brame otwartą.

  6. #6

    Domyślnie

    nie zawsze jest taka możliwość jak odsunięcie furtki poza obszar pracy bramy, moja działki ma 22,4 m szerokości, od słupka sąsiada odstąpię jakieś1-1,5 m (może to być miejsce na śmietnik) potem robię bramę przynajmniej na 4,5-5m (ma obsłużyć zarówno garaż, który widać w avatarze jak i wjazd na działkę obok garażu), do tego dodamy obszar pracy bramy czyli jakieś 6m i wychodzi 12-13m, gdzieś w tych okolicach jest słup na ulicy wypada z metr dalej, to już grubo z drugiej strony działki, daleko od planowanej naprzeciw drzwi frontowych furtki, bliżej planowanej gospodarczej drugiej bramy, nie widzi mi się takie rozwiazanie wiec też chyba przekombinuję z bramą w sanie otwarciazasłaniającą furtkę..

  7. #7

    Domyślnie Re: brama wjazdowa dwuskrzydłowa czy przesuwna?

    Cytat Napisał Robak
    zastanawiam się nad wyborem bramy wjazdwej; czym się sugerować?
    jaką wybrać?
    Jak masz miejsce od płotu do frontu budynku na otwarcie bramy - swobodny wjazd samochodem - i jej zamkniecie to dwuskrzydłowa - tym bardziej że można wykonać 180* gdzie skrzydło może pokryć się z płaszczynzą płotu przy otwarciu.
    Ja niestety mam tylko 5m i stąd konieczność inwestcji w znacznie droższą bramę przesuwną
    Pawlok
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

  8. #8

    Domyślnie

    Jak masz miejsce to nie zastanawiaj się tylko zainwestuj w brame przesuwną, 100% wygody, nie zabiera miejsca , w zimie mniej roboty itp. Brama dwuskrzydłowa jeżeli nie ma automatu należy ją zabezpieczeć na czas wjazdu gdyż połówki bramy podczas powiewu wiatru potrafią się zamykać wprost na nasze auta
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Jeśli własny gust estetyczny nie wchodzi w rozważania to słuchając o doświadczeniach innych i tak zrób przesuwną, samonośną.
    Jej zalety w stosunku do dwuskrzydłowej to:
    - trochę niższe koszty
    - solidność konstrukcji (trudniej ją uszkodzić ze względu na solidny profil nośny),
    - większa pewność działania bez względu na warunki pogodowe,
    - większa prostota (jeden napęd),
    - nie zabiera miejsca użytkowego na działce (otwiera się wzdłóż ogrodzenia).
    Jej jedyną wadą jest wymóg posiadania działki z odpowiednim frontem, pozwalającym na instalację takiej bramy. Dobrze by również było (jeśli ma być furtka) aby nie zasłaniała furtki przy otwieraniu, ale wiele osób tak ma i żyje z tym. Zależy to często od tego na ile taką furtkę będą użytkować domownicy (czyli czy mają po co wychodzić pieszo z działki). Jest jeszcze opcja furtki w bramie, ale to jeszcze gorsze od furtki zasłanianej bramą.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    My się też skłaniamy ku bramie przesuwnej na początek otwieranej ręcznie, mieliśmy kilka razy styczność z taką bramą i wrażenia jak najbardziej pozytywne.
    Front działki mamy 35 metrów więc spokojnie się pomieści brama, furtka i jeszcze zostanie miejsce.

    Najważniejsze to zastanowić się nad kilkoma rzeczami:

    - Czy chcesz odśnieżać w zimie większą przestrzeń? Może się zdarzyć, że wrócisz z pracy a tu zasypało i zamiast wjechać samochodem do garażu i iść na ciepły obiad zasuwasz łopatą , przy bramie przesuwnej ten problem jest zminimalizowany, znacznie mniej odśnieżania.

    - Czy masz miejsce na bramę przesuwną lub czy bardzo będzie uciążliwe jej zachodzenie na furtkę, ja myślę, że nie. W zabudowie miejskiej większość domów stoi na malutkich działkach (przynajmniej w naszej okolicy) i prawie wszyscy mają bramy przesuwne zachodzące na furtkę, także nie jest to chyba jakaś wielka tragedia, zastanów się jak często zdarza się by równocześnie akurat ktoś wyjeżdżał a ktoś inny wchodził furtką wydaje mi się, że nawet jeśli zdarzy się taka sytuacja to nikt na tym nie ucierpi

  11. #11
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Oczywiście mówicie cały czas o bramach z napędem?
    Mam niestety dwuskrzydłową bo przesuwna nie wchodziła w rachubę.Sąsiad z jednej strony no i nie było by furtki.Gdyby były sprzyjające warunki to na pewno przesuwna samonośna z napędem bo są mniej kłopotliwe w eksploatacji.

  12. #12

    Domyślnie

    przesuwna - wygodniejsza , tańszy i mniej awaryjny automat , nie reaguje na większe opady sniegu
    Proponuję nie zapomniec o położeniu przewodów(wszystkich , nie tylko zasilającego) , pózniej jest to kłopotliwe i kosztowne .
    Można zakopac same peszele ( z drutem do przeciągania przewodów)

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał Robak
    odległość furtki od bramy to ok 1-1,5 metra
    to przesuwna stoi pod dużym znakiem zapytania, tam trzeba wygospodarować minimum 2,3m wolnego na ogon bramy w tą stronę w którą się ona przesuwa
    2,3m (skąd ta informacja?) wolnego o szerokości 0,15m daje nawet nie 0,5m2 wzdłuż ogrodzenia. Ile zajmie brama skrzydłowa przy otwieraniu? 10m2?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw

    Czyli przy L=3m to na ogon bramy trzeba wygospodarować 1,5m. Dalej nie wiem skąd 2,3m.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    zbigmor i ty u siebie w domku masz taka 3m bramę ??

    jak ci się przez nią wjeżdża ?? może napiszesz kilka zdań na temat zwężenia standardowego rozstawu bramy wjazdowej do 3m w świetle

    PS ja mam 6m bramę i bardzo jestem ciekaw jak się wjeżdża przez takie 3m maleństwo
    To przy bramie 6m ogon masz 2,3m? Jak to się ma do tego co podawałeś wcześniej?
    Odpowiadając na pytanie - nie, nie mam bramy 3m, ale widywałem takie również. Do garażu też często montuje się jeszcze węższe i ludzie jakoś wjeżdżają, czyli się da.
    Odpowiesz w końcu skąd wziąłeś te 2,3m? I jak się ma to zajmowanie miejsca w stosunku do bramy skrzydłowej?
    Przypomnę, że wątek dotyczy wyboru rodzaju bramy.

  16. #16

    Domyślnie

    Ja zdecydowałem sie na bramę dwuskrzydłową ze względu na duuuużo niższe koszty. Brama 4 metrowa z furtką kosztowała 1100zł. Brama przesuwna to koszt minimum abolutne 3500zł. Samo obsadzenie takiej bramy jest dużo droższe.
    Dodatkowo bramę przesuwną mam w domu rodzinnym i przestała mi się podobać
    pozdrawiam Damian

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Jeśli własny gust estetyczny nie wchodzi w rozważania to słuchając o doświadczeniach innych i tak zrób przesuwną, samonośną.
    Jej zalety w stosunku do dwuskrzydłowej to:
    - trochę niższe koszty
    Gdzie masz firmę która oferuje przesuwne taniej od dwuskrzydłowej???
    U mnie najtańsza oferta dwuskrzydłowej z furtką 1800 zł netto, a sama przesywna bez furtki 2520 zł netto...

    Pawlok
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawlok
    Gdzie masz firmę która oferuje przesuwne taniej od dwuskrzydłowej???
    U mnie najtańsza oferta dwuskrzydłowej z furtką 1800 zł netto, a sama przesywna bez furtki 2520 zł netto...
    Ale ceny z napędem?

  19. #19

    Domyślnie

    Ja chciałem dwuskrzydłowa, bo jest wg mnie dużo ładniejsza, ale wzgledu na skomplikowany wjazd musiałem wybrac przesówną. Brama ma tylko 3,1m, bez problemu sie mieszcze sprinterem. Zalety przesównej: zimą nie trzeba odsnieżać. Wady, jeszcze bez napędu bardzo ciężko sie otwiera w porównaniu do skrzydłowej, żona może narzekać. Jakbym miał możliwość wyboru to brałbym tylko i wyłacznie dwuskrzydłową.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał frykow
    Ale ceny z napędem?
    Pomarzyć każdemu można - najprostsze modele tak samo wykonane - taka różnica pomiędzy dwuskrzydłówką a przesuwną..
    Pawlok
    dzis Mosina - Pożegowo !!! na szczęście już niej Luboń - Żabikowo

    wielkopolski market budowlany: kup, sprzedaj,zamień

    pawloka hobby

Strona 1 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony