dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy wybrałem optymalny projekt

Głosujących
27. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie, m

    14 51,85%
  • 10 37,04%
  • 2 7,41%
  • 0 0%
  • 1 3,70%
  • 0 0%
Strona 1 z 43
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 848
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jasinski

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4

    Domyślnie Projekt na działkę z wjazdem od południa

    Mam działkę z ulicą od strony pd-zach, szukam projektu z salonem z przodu, boku.Projekt dla domku z użytkowym poddaszem max do 150 m powierzchni użytkowej. Na dole chciałbym oprócz salonu, gabinet, a także pom.gospodarcze. Czy ktoś może mi pomóc?
    Serdecznie dziekuję.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Zobacz dom Amber z Archetonu. Co prawda z przodu jest jadalnia połączona z salonem. Ja mam taką samą działkę i wybrałem ten projekt. Powodzenia

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Miałem ten sam problem 2 lata temu.
    Wybrałem projekt o nazwia Batuta z białostockiego biura MTM-Styl.
    Projekt jest na stronie http://www.mtmstyl.com.pl
    Dom jest z poddaszem użytkowym, ma niecałe 150 m2 powierzchni użytkowej, jest bez garażu. Na dole kuchnia salon, wc, duże (9,5m2) pomieszczenie gospodarcze i pokój do pracy (10,5m2).
    Na poddaszu 3 sypialnie, hall/biblioteka (b. fajnie przemyślany) i duża łazienka.
    Aha, jedna sypialnia na górze ma własną garderobę i małą łazienkę.
    Dom jest typowym projektem na działkę "odwrotną" tj. z wjazdem od południa.
    Pozdrawiam - alek
    Aha, jest tez wersja z garazem, ale znacznie brzydsza, ja wybrałem wariant z garażem wolnostojącym.

  4. #4

    Domyślnie Wjazd na działkę od południa

    Chciałabym zasięgnąć rady, Was forumowiczów... działka jest długa i wąska (19,5 na 4, jej "mankamentem" jest wjazd od południa. Udało mi się znaleźć tylko jeden projekt - jeśli chodzi o parterowe z użyktowym poddaszem - o w miarę optymalnym usytuowaniu pomieszczeń. Jest to Wiking z pracowni MTM Styl. Jest jednak mały problem, chyba jest trochę za duży i przerasta moje możliwości finansowe. A, jeszcze jedno, mieści się na moją działkę, pod warunkiem rezygnacji z wykusza .
    Czy możecie podsunąć pomysł na dobry projekt na taką działkę?
    A może ten Wiking wcacle nie jest idealny? Pozdrawiam.

    http://www.domywstylu.pl/projekt.asp?id=198

  5. #5

    Domyślnie

    Amidalo droga, czy ty czasem nie jesteś uzupełniającą połówką (imieniem Renia) do użytkownika znanego jako Darth_Maul?

    Projekt Wiking jest za szeroki na działkę 19,5m. Spróbuję coś Ci podrzucić na ten temat. Rozumiem że ma byc poddasze?

  6. #6

    Domyślnie

    Viking jest dobrze ustawiony względem stron świata przy wjeździe od południa. Ładny rozkład wnętrz, ogólnie to całkiem niezła propozycja.

    A tu masz trochę w innym stylu, ale też pasujący:
    http://www.agrobisp.com.pl/projekty/...tualnaStrona=8

    Jak coś jeszce mi się nawinie to znowu podeślę.

  7. #7

    Domyślnie

    Magmi, jesteś niesamowita, i to nie tylko w poradach dotyczących wyboru projektu... oczywiście masz rację.
    Cały czas śledziłam wątek "parterowy" zerkając mężowi przez ramię. I przyznam wiele się nauczyłam. Teraz połowa nazywająca się DM jest trochę zapracowana, więc wzięłam sprawy w swoje ręce. Serdeczne dzięki za "podrzutki" zaraz biorę się do analizowania. Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    Trochę dużo tego salonu, i pewnie zabrakłoby mi wyobraźni żeby go umeblować. I (to powiedziałaby Alicjanka) w łazience na dole nie mieści się kabina prysznicowa .

  9. #9

    Domyślnie

    Proszę uprzejmie, z prysznicem na dole :
    http://www.apa-domy.com.pl/ - projekt FIORD


    Wasza działka jest wyjątkowo trudna i nietypowa, zwłaszcza przy wjeździe od południa. Jak już projektant zajmie się problemem wąskiej działki, to z reguły zakłada optymistycznie, że wjazd jest od północy. Ale trzeba jeszcze poszukać, bo indywidualny projekt kosztuje straszną kasę .

    Co do wzięcia spraw projektu w kobiece ręce: właściwa rzecz na właściwym miejscu!

  10. #10

    Domyślnie

    No, tak... fiord był jednym z pierwszych projektów, które widziałam i który przypadł mi do gustu . A było to dokładnie rok temu. Jeździliśmy i szukaliśmy działki, nie było jeszcze konkretnego miejsca i stron świata - a już wtedy mi się podobał. Ale mogę o nim zapomnieć, DM nie zgodzi się, bo to już nie domek a duży dom .

  11. #11

    Domyślnie

    http://www.archipelag.pl/projekty/pr...vText=Faustyna

    http://www.studio-atrium.pl/atrium.p...o&cid=38&pid=3 - tu można zrezygnować małego WC na parterze a w jego miejscu zrobić wejście do łazienki (zamiast od sypialni)


  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    No to sie dwie Panie poznały... Bardzo dobrze, dobrze, co dwie panie, to nie jedna.... Oki ja dalej pracuje

  13. #13

    Domyślnie

    Tak sobie przeglądam projekty pracowni atrium... oto moje "znalezisko". Chyba nie najgorszy???

    http://www.studio-atrium.pl/atrium.p...&cid=38&pid=48

  14. #14

    Domyślnie

    Dobry strzał. Dobrze pasuje do Waszej działki i jest wyjątkowo wąziutki, można by go dzięki temu dosunąć jednym bokiem na 4 metry do granicy dziąłki (czyli dać minimalną odległość), a zdrugiej zostanie wtedy ok.8 metrów - tak jest znacznie lepiej przy tarasie z boku!
    Stylistyka większości domów w Studiu -Atrium dla mnie jest odrobinę przesłodzona (te kolumny, łuki na tarasach, półokrągłe okna itp.) - ale to moje osobiste odczucie, poza tym stylistykę zawsze można zmienić.

  15. #15

    Domyślnie

    Zgadzam się. Mnie trochę nieprzekonują lukarny. Z wypowiedzi na forum wyrobiłam sobie zdanie, że niepotrzebnie podnoszą koszty budowy. A jeśli chodzi o oświetlenie pokoi - to całkiem dobrze sprawiają się okna połaciowe.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    No i małzonka znalazła. GLX 36 jest niezły i mi sie bardzo podoba

  17. #17

    Domyślnie

    Tak, więc na dzisiejszy wieczór mamy w planach analizowanie GLX 36 z pracowni Atrium. Chciałabym jeszcze Magmi, podzielić się z Tobą (i oczywiście Wami forumowiczami) kilkoma moimi wątpliwościami, jeśli chodzi o ten projekt:
    - zastanawiam się czy to wejście do kotłowni przez kuchnię jest dobrym rozwiązaniem, z drugiej strony rezygnacja z niego oznacza wychodzenie z domu i wchodzenie do pomieszczenia gosp. przez garaż,
    - czy te schody to są te "lepsze" czyli nie zabiegowe (tu się trochę pogubiłam, pamiętam, że wspominałaś, że któreś sa niezbyt bezpieczne dla dzieci)
    - niby nie to przeszkadza, ale sama nie wiem, czy stół czyli jadalnia i hall to dobre połączenie.
    Tak, jak napisałam to są moje wątpliwości, a wynikają z tego że nigdy nie mieszkałam w domu. Nie oznacza to, że projekt ten już mi się nie podoba . Naprawdę, trudno jest znaleźć projekt na wąską działkę, i żeby kuchnia nie była od południa - a tego trochę się obawiam. Zdaję sobie spawę, że to mi przyjdzie spędzać tam więcej czasu niż mojemu mężowi, bo on już ma projekt z kuchnia od południa !!!!!!!!!
    Czekam na komentarze... Może Alicjanka też włączy się do dyskusji (spodobały mi się Twoje wnikliwe i rzeczowe anlizy, ale się nie narzucam). Pozdrawiam.
    http://www.studio-atrium.pl/atrium.p...&cid=38&pid=48

  18. #18

    Domyślnie

    Odnośnie wątpliwości:

    "zastanawiam się czy to wejście do kotłowni przez kuchnię jest dobrym rozwiązaniem, z drugiej strony rezygnacja z niego oznacza wychodzenie z domu i wchodzenie do pomieszczenia gosp. przez garaż" - uważam że to bardzo wygodne - to pomieszczenie gospodarcze będzie pełniło równoczęsnie funkcję spiżarni (jest to często spotykane rozwiązanie) i jest właśnie bardzo wygodnie zlokaliowane: przywozisz samochodem zakupy, wjeżdżasz do garażu, wypakowujesz prosto do spiżarni ...

    "czy te schody to są te "lepsze" czyli nie zabiegowe (tu się trochę pogubiłam, pamiętam, że wspominałaś, że któreś sa niezbyt bezpieczne dla dzieci)" - te w projekcie właśnie są dobre - mają spoczniki, a nie zabieg (zabieg to taki odcinek schodów idący po łuku, przez co schody na zabiegu są trójkątne i w związku z tym niebezpieczne)

    "niby nie to przeszkadza, ale sama nie wiem, czy stół czyli jadalnia i hall to dobre połączenie" - a to już kwestia upodobań i trybu życia, musicie sami sobie na to odpowiedzieć

    Dla mnie ten projekt ma jedną (niewielką) wadę: mały wiatrołap = brak garderoby na kurtki, buty itp. - trzeba ją przewidzieć w innym miejscu (w holu? pod schodami?).
    No i spróbowałabym wygospodarować małe pomieszczenie gospodarcze na poddaszu na pralnię z suszrnią (może zamiast tej garderoby przy pokoju?). Pomyślcie: główna łazienka i pokoje sypialne są na górze, pralnia na parterze jest w tym wypadku niewygodna: trzeba dwa razy nosić pranie po schodach, raz brudne, a potem z powrotem suche, albo do suszenia - ale gdzie je suszyć? O tym też nie pomyślano, mało który projektant w ogóle o tym myśli, a nie po to buduje się dom żeby po pokojach stały rozstawione suszarki z praniem .
    Pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Magmi, serdecznie dzięki za opinię. Masz rację jeśli chodzi o to przejście z kuchni. Ja nie popatrzyłam na to z tej stony..., bo nie mam doświadczenia jako użytkownik domu, a tym bardziej kuchni ze spiżarnią .
    No i dobrze, że te schody, to te lepsze . Co do jadalni, to myślę, że jeśli zrobi się "lekkie" drewniane schody, takie z prześwitami (nie wiem jak fachowo to się nazywa), to nie będą się narzucały i raziły w jadalni.

    Póki co zostajemy przy tych dwóch projektach: mój to GLX36, a Darth_Maula to śnieżynka z MTM Styl.
    Śnieżynka też mi się podoba. Jednak czytałam, że w kuchni od południa temperatura jest o jakieś 3, 4 stopnie wyższa. Tego trochę się obawiam. Jest b. podobna do Sopranu, ale bogatsza o wykusze, które mi się b. podobają. Ktoś z forumowiczów budował taki dom, i wyszło całkiem rozsądnie niedrogo - a to przekonuje mojego męża.
    Jeśli będziesz miała wolną chwilkę, to może jeszcze spojrzysz na Śnieżynkę.
    http://www.domywstylu.pl/projekt.asp?id=373
    Twoje komentarze bardzo wiele rozjaśniają ... Pozdrawiam .

  20. #20

    Domyślnie

    aaaa...., w tej śnieżynce myśleliśmy żeby dodać jedno okno więcej w salonie, na ścianie od zachodu, żeby go doświetlić . Zrezygnować z małego wyjścia na taras, a zrobić duże drzwi zamias okna, tego w salonie bliżej zachodniej ściany.

Strona 1 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony