dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie zmiana konstrukcyjna

    Witam
    Jak zawsze to u mnie bywa, znowu mam ,,ciężki przypadek"
    A mianowicie martwi mnie wygląd ściany z oknem w naszej łazience.

    Projekt rzutu powstał u architekta na podstawie naszej koncepcji, przy malutkich poprawkach architekta. Projektant okazał się bardzo pomocny i sympatyczny, ale i bardzo szybki. Całą pracę wykonał nam w 3-4 dni . Każde nasze marudzenie przyjmował i od razu szukał rozwiązań takich, które by nas zadowoliły.
    Obecnie nasz projekt jest ok miesiąca u konstruktora, który się męczy z naszymi wymysłami.

    I tu jest problem, bo męczy mnie usytuowanie okna w/w łazience, że nie jest symetrycznie nad wanną, tylko na środku w stosunku do całej łazienki.
    Tą ścianę chciałabym jakoś ładnie wyróżnić i myślę, że to krzywe okno by fatalnie tak wyglądało.
    Z drugiej strony konstruktor męczy się już z wyliczeniami i boję się wybrzydzać...A potem jeszcze czeka znowu praca architekta.

    Moje pytanie jest takie, czy to duży problem dla konstruktora, aby to okno przesunął? Bo rozumiem, że umiejscowienia okien nie można zmienić w trakcie budowy...tym bardziej, że budowa będzie z prefabrykatów.

    Czy zostawić to okno tak jak jest?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0110 (1024x1003).jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	420812

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    moim zdaniem to ty się kuchnią powinieneś martwić.
    Odległość wyspa-lodówka za mała. Wyspa też niefunkcjonalna.

    Możesz ustawić wannę po skosie naprzeciw umywalek.
    Ale w sumie nie wiem gdzie jest problem z przesunięciem okna dla konstruktora?
    IMHO do łazienki lepiej wchodzić przez garderobę - wytłumisz dźwięk korzystania z ..porcelany, w nocy.

    Polecałabym też zamienić miejscami pom. techniczne i gabinet. Wówczas pom. techniczne będzie mogło być pralnią (można sobie zrobić w łazience wrzutkę do kosza na pranie stojącym w pom. gospodarczym).

    czy garderoba nie będzie za mała?

    nie planujecie prysznica w łazience małżeńskiej?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 26-10-2018 o 22:35

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    I tu jest problem, bo męczy mnie usytuowanie okna w/w łazience, że nie jest symetrycznie nad wanną, tylko na środku w stosunku do całej łazienki.
    Tą ścianę chciałabym jakoś ładnie wyróżnić i myślę, że to krzywe okno by fatalnie tak wyglądało.
    Z drugiej strony konstruktor męczy się już z wyliczeniami i boję się wybrzydzać...A potem jeszcze czeka znowu praca architekta.

    Moje pytanie jest takie, czy to duży problem dla konstruktora, aby to okno przesunął? Bo rozumiem, że umiejscowienia okien nie można zmienić w trakcie budowy...tym bardziej, że budowa będzie z prefabrykatów.

    Czy zostawić to okno tak jak jest?
    Przesunąć to okno na etapie projektowania to nie problem.
    trzeba będzie tylko zapłacić projektantom za zmiany
    Resztę uwag bardzo ładnie wyłożyła Elfir

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za odpowiedź, czyli piszę do architekta o przesunięcie okna. Mam nadzieję, że nie będzie cichaczem wydalał z siebie różnych ###$%$#$#%Kasa to nie problem, bo mamy
    te prace w cenie.

    Elfir: przepraszam, nie napisałam, że nie jest to ostateczny rzut, tylko przedostatni, ale taki miałam.

    Kuchnia nie będzie tak wyglądała. lodówka będzie przy spiżarni. To tylko są przedwstępne rysunki architekta i jego propozycja. My chcemy przede wszystkim mniejszą lodówkę, w zabudowie. Nie będzie też słupów w salonie.
    Z garderoby nie zrobię wejścia do łazienki, bo jak sama przyznałaś jest mała, to wejście jeszcze ją zmniejszy. Półki w garderobie, to też fantazja architekta. Ja myślę o ich mniejszej ilości.
    Co do przeniesienia wanny, to boję się, że nie będzie tego efektu jaki chcę uzyskać i na ścianie nie będę mogła dać tego co chcę, ale przede wszystkim, będzie mniej miejsca.
    Nie widzę powodu zamiany miejscami gabinetu z PT.
    W pomieszczeniu technicznym ma być pralnia, jak jest na rzucie oraz brudna szatnia. Jest wyjście bezpośrednio na dwór a z miejsca, gdzie jest gabinet , to bym się dopiero nalatała z praniem.
    Poza tym mój mąż przesiaduje prawie cały czas przy dokumentach, wtedy też lubię być obok niego i wejście z kuchni jest mi najbliższe.
    Co do prysznica w naszej łazience, to nie potrzebujemy drugiego...mamy w łazience gościnnej.
    Ja uwielbiam wannę a mąż lubi to i to...i jemu nie przeszkadza, że będzie miał prysznic troszkę dalej, bo i tak nie chciał do tej pory łazienki przy sypialni.
    Jedynym problemem jest tj. Ty to zauważyłaś hałas z łazienki... ,,dźwięk korzystania z ..porcelany, w nocy.'' i to jest niefajne.
    Tylko, że na chwilę obecną nie zdarza nam się to w ogóle, ale różnie może być potem.... jak tak będzie, wtedy będziemy się zastanawiać.

    Co masz na myśli pisząc, że nasza wyspa jest niefunkcjonalna? bo to muszę przyznać ma zostać jak jest. Tylko ma być dorobione 2 miejsca do jedzenia jak tu:
    https://www.esmijovi.com/8-disenos-d...ara-tu-cocina/
    tylko mniejsze


    Kiedyś, dawno , dawno temu, kiedy mój mąż się uparł na brak łazienki przy sypialni, to łazienka była zamieniona miejscami z gabinetem i myślałam wtedy o dziurze w ścianie, abym miała wrzut z łazienki do pralni....ale to było wtedy,, za górą i rzeką''. Nawet kupiłam już w tym celu kosze na prowadnicach, by wjeżdżały i wyjeżdżały z pomieszczenia do pomieszczenia. Przyznaję, tej koncepcji mi teraz brakuję.


    Elfir a jak min głębokie szafki można zastosować w zabudowie, na dole?
    Bo tą zabudowę przy toalecie chciałabym jak najwęższą i oczywiście zmywarkę przenieść obok zlewu.
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 27-10-2018 o 10:23 Powód: dopisek

  5. #5

    Domyślnie

    Taką ścianę ze spieku bym chciała nad wanną, ze wzorem a reszta to delikatna biała carrara lub coś podobnego.

    http://www.lazienka.pl/inspirujemy/1...ocka,5859.html
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 27-10-2018 o 11:42

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wrzuć ostateczny rzut, bo trudno radzić, skoro sa jakieś zmiany.
    Co do wyspy - płyta na krawędzi to proszenie się o wypadek - starczy rękawem zahaczyć ucho garnka i cały wrzątek ląduje na człowieku. Wyspa powinna być większa - szerokość 80 cm i długości takiej, by z kazdej strony płyty było te min. 40 cm..

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję, czyli płytę dam po środku. Będzie też na wysepce niska przesłona, to też jakoś zabezpieczy, jak tu:
    http://www.mamkuchnie.pl/gotujemy/10...ia,32-366.html
    i takie coś znalazłam:
    https://muratordom.pl/wnetrza/kuchni...6wD7-833i.html

    Czyli nie będzie źle, bo wg tego zostanie mi 170cm na wyspę z długości....gorzej będzie z szerokością


    Dzwoniłam do architekta, przesunie okno w łazience Powiedział też, że ten rzut, co ma obecnie u siebie, będzie tylko do pozwolenia. Bo takie rzeczy jak układ kuchni zrobi szczegółowo w rzucie roboczym dla ekipy.
    Poza tym podobno konstruktor już kończy wyliczenia, to wszystko dostaniemy na dniach

    A szafki dolne jakie muszą być głębokie? Jeżeli nie będzie w nich żadnych agd itp., bo chciałabym je zrobić max 50cm wraz z blatem, na ścianie graniczącej z wc.
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 27-10-2018 o 13:46

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zależy czy będzie robił ci stolarz czy nie.
    Bo standardem jest 60 cm, więc wszystkie systemy szafkowe typu np. szuflady BLUM, wkłady do szuflad są dostosowane do tej wielkości.

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź Cieszę się, że mogę zrobić węższe. Tak, będą robione na zamówienie, w firmie stolarskiej.
    Akcesoria szafkowe fajna rzecz, może niektóre będzie dało się dopasować.

    Później..może za kilka miesięcy, to będę miała do Ciebie jeszcze pytania odnośnie ogrodu leśnego. Chciałabym zachować piękny mech na działce . Jak przetrzyma budowę
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 27-10-2018 o 16:22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony