dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: CemokrzemPor

  1. #1

    Domyślnie CemokrzemPor

    Spotkałem się ostatnio z technologią CemokrzemPor - produktem firmy Astra.
    Jest to zastąpienie tradycyjnych fundamentów, płytą ze spienionego betonu. Z większością zalet takiego rozwiązania (b. dobra izolacyjność cieplna i przeciwwilgociowa, skrócenie czasu wykonania, stabilność budowli) jestem w stanie stanie się zgodzić - nie pasują mi jednak koszty: materiały reklamowe mówią o oszczędnościach rzędu 30%. Czy ktoś może wykonywał stan "zero" w tej technologi i mógłby się w tej sprawie wypowiedzieć?

    Andrzej

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Eurocar

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Cemokrzempor

    Jeśli można Panu cokolwiek poradzić, to niech Pan sobie tym nie zawraca głowy. Właśnie w Opolu daliśmy się zbajerować wykonawcy na wykonanie w tej technologii tarasów, podjazdów , schodów. Na szczęście są to elementy , które nie zostały natychmiast zakryte /w przeciwieństwie do wylewek pd fundamenty/i mamy możliwość na codzien obserwować to cudo. Zresztą zapraszamy na budowę .Pomijając fakt, że wykonawca zdemolował nam cały budynek ,koszt dwukrotnie wyższy od metody tradycyjnej, wykonanie-tragedia , prawdopodobnie wszystko skończy sie na wyburzeniu wykonanych elementów. Wszyscy nie mogą się nadziwić skąd producent podaje takie parametry: nasiąkliwość 2% tj na poziomie klinkieru, a w rzeczywistości ok. 90% - chłonie wodę niczym gąbka. Wytrzymałość większa od betonu , a w rzeczywistości można opuszkami palców rozkruszyć materiał na pył. / Jedno co się zgadza na pył o grubości ziaren 0-2mm. Na nasze wątpliwości firma Astra odpisała , ze pada deszcz, więc prawdopodobnie cała sprawa znajdzie finał w sądzie. I jeszcze ostrzegam Pana przed przedstawicielem tej firmy na południową Polskę. Człowiek całkowicie bez doświadczenia, nieodpowiedzialny, a w końcu i bezczelny.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za informację.
    Na szczęście moje fundamenty (tradycyjne) już stoją.
    Życzę powodzenia w walce z wykonawcą.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    /Tadeusz/

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Informacja dla Pana Andrzeja:

    W żadnym wypadku nie zgadzam się z opinią Eurocar- również mogę zaprosić na swoją budowę- tradycyjny fundament zastąpiliśmy właśnie tą technologią. z tego materiału wykonane są u nas też schody, podjazd i taras Wykonanie płyty bardzo precyzyjne i profesjonalnie, łatwy kontakt z wykonawcą.Nie wiem skąd Eurokar podaje takie dziwne informacje szczególnie dotyczące nasiąkliwości płyty- nasza powstawała właśnie w deszczu i nie było to przeszkodą Zresztą wszelkie parametry zostały zbadane . Szczerze polecam
    Ps. z tego co wiem już wiele obiektów powstało właśnie tą metodą - zresztą nie ma się co dziwić jeszcze niedawno CemokrzemPor zdobył złoty medal targów budowlanych w Opolu Gratulacje.

  5. #5

    Domyślnie

    Gdyby nie ściśle sformułowany temat, pomyślałbym, że Eurocar i Tadeusz piszą o zupełnie innych technologiach. No cóż - trzeba odwiedzić kilka budów, żeby wyrobić sobie własne zdanie.

  6. #6

    Domyślnie

    Panowie rozwiąże wasze problemy.

    1.Cemokrzempor stworzyła firma ELA ze ZŁOTOWA a firma ASTRA go sobie przywłaszczyła
    2. Firma ASTRA nie jest w stanie zrobić dwu komponentowej piany stabilnej która to zapewnia wysokie parametry pianobetonu ponieważ drogi firmy ASTRA i firmy ELA się rozeszły i tu jest problem. Firma ASTRA NIE JEST POMYSŁODAWCĄ ANI NIE MA POJĘCIA JAK TO SIĘ ROBI!!!!!
    3. Wszystkie parametry są zawyżane i w chwili obecnej nie osiągalne dla ASTRY
    4. Wynalazek GEOKON to mieszanina dwóch patentów ponieważ patent można naruszyć w 70% jest ok. Nic nowego nie wynaleziono. Po prostu kupuje się dwa komponenty dodaje piachu aby było taniej i gotowe.
    5. A CI co dają wyróżnienia firmie ASTRA powinni najpierw poświadczyć technologie produkcji i powtarzalność materiału bo prędzej czy później wyją na głupców.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Eurocar

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jakoś nie potrafię oprzeć się wrażeniu, że Tadeusz i przedstawiciel firmy Astra Pan D.to jedna i ta sama osoba. Bowiem taki szczególny rodzaj buty, zarozumialstwa i demagogii jest dla niego charakterystyczny.Kto chociaż raz miał z nim kontakt,ten będzie wiedział o co chodzi. Bo czyż to nie dziwne, że Tadeusz, w krótkim czasie po mnie zleca do wykonania ni mnie ni więcej tylko dokładnie te same prace , które wykonywał pan D.nieudolnie na mojej budowie i jeszcze informuje nas o medalu na Targach w Opolu. Jeśli chodzi o Targi w Opolu, to dawno już utraciły one swoją rangę i medal ten nalezy raczej traktować jako dyplom Towarzystra Wzajemnej Adoracji. Natomiast firma Astra za wdrażanie nowych skutecznych technologii do dnia dzisiejszego nie otrzymała ani wymaganych atestów ani zadnych certyfikatów przyznawanych przez jedyną uprawnioną do tego jednostkę t.j.Instytut Techniki Budowlanej i to ją ostatecznie dyskwalifiuje.Wszyscy zainteresowani tą technologią, którzy odwiedzili moją budowę skutecznie z tego pomysłu się wyleczyli a ponadto nawiązali ze mną kontakt następni niezadowoleni.Oczekuję, żeTadeusz zaprosil mnie na swoja budowę, a o wrazeniach nie omieszkam napisać.Ja swoje tarasy już skułam bo zbliżała się zima, a budynek niszczał zalewany wodą z tarasówi kieruję sprawę do sądu. Całkowicie się zgadzam z opinią Piotra Urbańca. Kradzione nie tuczy!!!

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bluesilver

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Jako alternatywę dla izolacji fundamenty polecam granulat szkła piankowego.

    Wiele ciekawych informacji oraz przykładowych zastosowań znajdą Państwo tutaj: www.geocell-schaumglas.eu/pl

    Pozdrawiam!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony