dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 613
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 12250
  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Te schody to mój ból głowy. Ponieważ dom jest remontowany muszę się trzymać ścian już nabytych. Schody są za ścianą na której jest lodówka i piekarnik i są bardzo strome - jednobiegowe. Dając w ten sposób czy to płytę czy zlew mogę podwyższyć strop i podłogę pod nimi na około 60cm. Co da mi mozliwość zakręcenia schodami w piwnicy w lewo tak by głową nie zawadzać o strop.
    Mam nadzieję, że zrozumiale to napisałem.

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał mr6319
    Te schody to mój ból głowy. Ponieważ dom jest remontowany muszę się trzymać ścian już nabytych. Schody są za ścianą na której jest lodówka i piekarnik i są bardzo strome - jednobiegowe. Dając w ten sposób czy to płytę czy zlew mogę podwyższyć strop i podłogę pod nimi na około 60cm. Co da mi mozliwość zakręcenia schodami w piwnicy w lewo tak by głową nie zawadzać o strop.
    Mam nadzieję, że zrozumiale to napisałem.
    Spoko - inżynier jestem to załapałam ....

    Gdybyś zostawił zlew tam gdzie jest, to wg mnie wywal szafkę nad nim .... tak jak proponowały wyżej dziewczyny

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaksie
    Cytat Napisał mr6319
    Pociągnąłem szafki pod oknami. Żeby było ciekawiej płytę dałem w narożniku. Wygląda to ciekawie. jest sporo blatu i miejsca. Takie ustawienie płyty rozwiąże mi inny ważny problem związany ze schodami do piwnicy. Może to właśnie to?

    zdecydowanie lepiej
    Lepiej! Wiszaca szafka miedza oknami tylko jest bez sensu! (chociaz ja lubie miec nad zlewem suszarke...) Jesli zrobisz kuchnie w narozniku bedziesz mial problem z wyciagiem (sa drogie te narozne), ale do rozwiazania. Coraz lepiej
    Pozdrawiam!

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    No dobrze mamy więc coś takiego:



    Cały czas jeszcze zastanawiam się nad zamurowaniem małego okna, duże ma 150cm wiec powinno chyba doświetlic dobrze. Można by wtedy piekarnik wstawić w lewy górny róg.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał mr6319
    No dobrze mamy więc coś takiego:

    Wg mnie: teraz lepiej i masz zachowaną kolejność od prawej patrząc: lodówka, zlew (czyli mycie produktów do jedzenia), kuchenka (czyli gotowanie posiłku z uprzednio wyjętych i umytych składników).
    Tylko zastanawia mnie, czy ten zlew musi być narożny?

  6. #66

    Domyślnie

    Ja bym nie murowała okna. Kocham okna i światło!

    A czy to jest bezpiecznie z tą płytą przy oknach?

  7. #67

    Domyślnie

    to poszalejmy postaw cala prawa sciane w wysokiej zabudowie, pierkaniki lodowki itd
    zlew pod okno
    czyli caly blat roboczy pod oknem
    w mojej głowie kiełkuje juz nowy dom

  8. #68
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    mr6319, coś mi tu nie gra. Gdzie masz komin wentylacyjny, między oknami?
    A stolik w takim układzie będzie zawalidrogą. Popracuj jeszcze, bo fajna jest taka jasna, dobrze doświetlona kuchnia

    Znalazłam w kuchniach Alno coś takiego:



    http://www.kuchnie-alno.pl/

  9. #69

    Domyślnie

    mr6319 ; płyta jeśli gazowa to 50 cm od okna musi być wg przepisów.
    ..........fajna kuchnia tylko nieustawna , też mam z 2 oknami...........
    ja bym była za tym aby płytę umieścić raczej na ścianie pustej, łatwiej jest myć kafelki niż okna i firanki , chyba że się rzadko używa płyty.

    apropo , w jakim programie projektujesz kuchnię?

  10. #70
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Aha, na stronie Alno jest do pobrania program do projektowania kuchni, ale nie sprawdzałam go, bo kuchnię już mam

  11. #71
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Dzięki za tę fotkę z dwoma oknami. Ja nigdzie podobnej nie mogłem znaleźć. A ten układ to prawie jak mój.
    Bawię sie programikiem PRO100.
    Komin jest naprzeciwko, ale będzie podwieszony sufit więc kanał wentylacyjny przeciągnie się tamtędy do komina.

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Zamęczę was tymi swoimi projektami. Ale wiem, że to zrozumiecie. Dzięki za wszystkie uwagi.
    Teraz mam coś takiego:



    Ale właśnie znalazłem też coś takiego:

    D.U.Nr75/2002 rozdział 7
    "§ 173. 1. Przy instalowaniu urządzeń gazowych należy spełnić następujące warunki:
    1) urządzenia gazowe należy połączyć ze stalowymi lub miedzianymi przewodami instalacji gazowej na stałe lub z zastosowaniem elastycznych przewodów metalowych,
    2) zawór odcinający dopływ gazu do urządzenia należy umieścić w pomieszczeniu, w którym jest zainstalowane urządzenie gazowe, w miejscu łatwo dostępnym, w odległości nie większej niż 1 m od króćca przyłączeniowego,
    3) kuchnie i kuchenki gazowe należy instalować w odległości co najmniej 0,5 m od okien do boku urządzenia, licząc w rzucie poziomym,
    4) ogrzewacze pomieszczeń, których temperatura osłon może przekroczyć 60°C, należy instalować w odległości co najmniej 0,3 m od ścian z materiałów łatwo zapalnych, otynkowanych oraz w odległości 0,6 m od elementów ścian z materiałów łatwo zapalnych, nieosłoniętych tynkiem,
    5) grzejniki gazowe wody przepływowej należy instalować na ścianach z materiałów niepalnych bądź odizolować je od ściany z materiałów palnych płytą z materiału niepalnego.
    2. Urządzenia gazowe, wymagające przemieszczania, takie jak palniki, kolby, lutownice, mogą być instalowane za pomocą przewodów elastycznych przeznaczonych do takich celów.

    I wszystko bierze w łeb...

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał mr6319
    Teraz mam coś takiego:

    Ale właśnie znalazłem też coś takiego:
    D.U.Nr75/2002 rozdział 7
    "§ 173. 1. Przy instalowaniu urządzeń gazowych należy spełnić następujące warunki:
    3) kuchnie i kuchenki gazowe należy instalować w odległości co najmniej 0,5 m od okien do boku urządzenia, licząc w rzucie poziomym,

    I wszystko bierze w łeb...
    a już tak pięknie było

  14. #74

    Domyślnie

    No kurcze - a już chciałam napisać, że nabrała kształtów ta kuchnia. Szkoda ...

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał XX
    to poszalejmy postaw cala prawa sciane w wysokiej zabudowie, pierkaniki lodowki itd
    zlew pod okno
    czyli caly blat roboczy pod oknem
    super pomysł
    tylko kuchenka w takim razie raczej na prunt

  16. #76

    Domyślnie

    cytat z mojego wcześniejszego postu :b]mr6319 [/b]; płyta ,jeśli gazowa , to 50 cm od okna musi być wg przepisów.
    ............aż chciałoby się rzec " a nie mówiłam..........?"

    jestem za płytą na pełnej scianie .

  17. #77

    Domyślnie

    To może zmienić kuchenkę na elektryczną albo indukcyjną ? W tym przepisie chodzi chyba o to, żeby podmuch wiatru nie zdmuchnął płomienia.

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał mr6319
    Zamęczę was tymi swoimi projektami. Ale wiem, że to zrozumiecie. Dzięki za wszystkie uwagi.
    Teraz mam coś takiego:

    Niesamowite, ale nie dosc, ze masz taki sam uklad kuchni jak ja, to jeszcze zaplanowales bardzo podobne ustawienie . Przyznam, ze tez mi to troche zajelo - przeanalizowalam chyba wszystkie mozliwe warianty .
    Kuchenke bedziemy mieli elektryczna.
    Wejscie do kuchni jest tam gdzei stoi czlowiek, ale zaplanowalam tez drugie rozsuwane drzwi do jadalni. Na szafki po prawej stronie raczej sie nie zdecyduje. W tych pod oknami oraz zabudowie wysokiej powinno byc wystarczajaco duzo miejsca, dodatkowo przy oknie po prawej jest wejscie do malej spizarki.


    tu jeszcze inspiracja z kuchenka po oknem:

    Ja bym na Twoim miejscu nic zmieniala tylko zrezygnowala z gazu. Jutro mam troche wolnego czasu, to moze sie jeszcze poglowie nad Twoja kuchnia

  19. #79

    Domyślnie

    pomiedzy oknami (120cm) mam plyte gazowa (czy zrobilam cos nielegalnie?

  20. #80
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaloosa
    pomiedzy oknami (120cm) mam plyte gazowa (czy zrobilam cos nielegalnie?
    A gazownia podbiła Ci już odbiór przyłączy? Tu będziesz najprawdopodobniej mieć problem - a czy architekt wiedział o takim umiejscowieniu gazu?

Strona 4 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony