dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 451 z 613
Pokaż wyniki od 9.001 do 9.020 z 12250
  1. #9001

    Domyślnie

    Alicyja dzięki za wizualizacje. Zdecydowanie skłaniam się do 3 wersji bez lacobelu i bez kołnierza na ścianie z oknem. Mam nadzieję, że farba da radę szczególnie że zlew do mycia naczyń będzie wykorzystywany okazjonalnie więc nie powinno się chyba tak bardzo brudzić. A jeśli to nie zda egzaminu to wtedy się zastanowię co dalej. Mam jeszcze pytanko odnośnie połączenia blatu ze ścianą malowaną farbą, co tam najlepiej dać: silikon, jakieś listwy....?

  2. #9002
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ANKAg
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    moniss te dodatkowe blaty pod sprzetem agd to strzal w 10. dziekuje za pomysl!!


    jaka powinna miec wysokosc wyspa z kuchenka taka jak reszta szafek/? czy wyzsza a moze nizsza widzialam wlasnie gdzies ze plyta powinna byc nizej niz zlewozmywak i szafki dolne.
    Ostatnio edytowane przez ANKAg ; 01-04-2014 o 15:16

  3. #9003
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.287

    Domyślnie

    Znajoma ma układ G szafek i płytę na 85cm, zlew i blat roboczy na 90 cm, a barek jeszcze wyżej. Podobno tak jest wygodnie. Ja mam zamiar mieć wszystko na jednej wysokości ok. 90cm, żeby niepotrzebnie nie szatkować blatu.

    Cytat Napisał ANKAg Zobacz post
    mniss mnie namawiasz do zalozenia dziennika a Twojego nie widze
    Będzie, gdy będzie co pokazać. Na razie tutaj mam tylko wizualizacje części wnętrz, a na konkurencyjnym forum kilka fotek z budowy (też nie wszystkie)
    A obecnie mamy mały "Kompleks Riese" - jak mówią znajomi, który przykryjemy stropem dopiero po świętach. A w maju będą się mury pięły do góry
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 01-04-2014 o 15:57
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  4. #9004

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANKAg Zobacz post
    jaka powinna miec wysokosc wyspa z kuchenka taka jak reszta szafek/? czy wyzsza a moze nizsza widzialam wlasnie gdzies ze plyta powinna byc nizej niz zlewozmywak i szafki dolne.
    A na jakiej wysokości masz teraz blat? Obecnie standardem jest ok.90cm wysokości szafek z blatem ale jeśli Twój albo Twojego męża wzrost jest niestandardowy to zróbcie jak Wam wygodnie. Przyjęło się, że blat roboczy powinien być 15cm poniżej łokcia. Robienie blatu z płytą niżej miałoby sens gdybyście gotowali zawodowo, po minimum 8 godzin dziennie. Normalnie to może kilka razy dziennie się korzysta z kuchenki, garnki nie są jakieś specjalnie wysokie więc przykładowo mieszanie zupy nie będzie problemem.

  5. #9005
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ANKAg
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    legnica
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    dzieki za wyczerpujaca odpowiedz

  6. #9006
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jo--anna
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    123

    Domyślnie

    Witam

    Potrzebuję pomocy przy wizualizacji kuchni i będę za nią niesamowicie wdzięczna

    Jest ona mała, ma ciut powyżej 6 metrów i jest nieustawna. Kuchenka musi zostać w tych okolicach, w których stoi obecnie. Zlew możemy przesunąć. Nie można nic postawić przed parapetem, bo jest on nisko, okno jest duże oraz nie chcemy zagracać. Zależy mi na małym stoliku. Duży stół będzie dodatkowo w salonie, ale chcemy mieć taki śniadaniowy w kuchni. Myślałam też o narożnym zlewie, ale nie znam się, nie umiem zwizualizować sobie tego.

    Wymiary:





    oraz obecny układ poniżej.












    Myślałam o takim układzie:



    lub takim:






    Dodatkowo dodam, że obłędnie podoba mi się ten model szafek z Ikei. Chcę właśnie ciemnoszare szafki, zabudowane do samego sufitu. Blaty drewniane. Pomiędzy blatami a szafkami wiszącymi dałabym szybę w kolorze bardzo rozbielonej mięty, właściwie bieli o lekkim zabarwieniu miętowym. Do tego jaśniutkie ściany, białe listwy przypodłogowe i nie wiem jeszcze jakie płytki na podłodze.



    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10009808_670992932948766_2021857114_n.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	25,5 KB
ID:	252357  
    Ostatnio edytowane przez jo--anna ; 01-04-2014 o 21:31

  7. #9007

    Domyślnie

    Cześć i czołem. Mam sporą kuchnię (5 x 2,8 m) ale trochę dużo okien i trudno mi ją zaaranżować. Pokażę o co chodzi na kawałku planu domu oraz moich niewprawnych wizkach. Może ktoś podpowie jak najlepiej/najwygodniej ją urządzić.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia z oknem.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	36,2 KB
ID:	252465Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.JPG
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	55,5 KB
ID:	252479
    Zastanawiam się czy nie zrezygnować z jednego okna ( z tych na długiej ścianie), albo obu nie pomniejszyć ze stratą na rzecz wyglądu zewnętrznego domu. Po lewej stronie jest jeszcze okno - wyjście na taras.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	11,7 KB
ID:	252466   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia2.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	9,4 KB
ID:	252467   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia3.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	8,9 KB
ID:	252468  
    Ostatnio edytowane przez Kejt_R ; 02-04-2014 o 12:23

  8. #9008
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Daj płytę kuchenną na wyspę. Nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania ale u ciebie rozwiąże problem z oknami. Na całą ścianę gdzie masz lodówkę dałabym wysoką zabudowę, również słupek z piekarnikiem ale tam jest chyba wejście do kuchni hmm. Możesz dać szerszy pogląd na rzut domu, nie jestem pewna ale czy ty masz w kuchni trzy wejścia/wyjścia czy jak to tam nazwać? Dokąd one prowadzą? Daj też rzut kuchni z pełnym owymiarowaniem np. gdzie i jakie duże są okna itp. Jaki to projekt domu?

  9. #9009

    Domyślnie

    Projekt jest indywidualny, jeszcze jest w trakcie rysowania, dlatego poruszam temat okien, można jeszcze coś zmienić. Nie chciałabym za bardzo na środku płyty, bo to wiąże się z podwieszaniem sufitu, a ja unikam tego jak ognia. Dołączę rysunek parteru - do kuchni są dwa wejścia, z holu i z salonu. Pewnie powinnam zrobić pojedyncze okna, rozwiązałby się problem z płytą/wyciągiem. Dokładnych wymiarów na tym rysunku nie mam, są podane tylko metraże. A okna w ogóle na razie nie są zaznaczone, zobaczyłam je dopiero wczoraj na proponowanej bryle domu, też dołączam rysunek.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wycinek parteru.JPG
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	39,0 KB
ID:	252483Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna kuchnia.JPG
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	33,9 KB
ID:	252484
    Wydedukowałam wymiary mniej więcej z proporcji, kuchnia ma 14 m2, na moje oko to właśnie będzie 5x2,8m, ewentualnie 4,7x3 m.
    Ostatnio edytowane przez Kejt_R ; 02-04-2014 o 12:43

  10. #9010
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.287

    Domyślnie

    jo--anna, obie opcje są dobre, ale bardziej podoba mi się ze zlewem w narożniku, gdyż przy lodówce jest kawałek blatu na wyjmowane produkty. W tej wersji dobrze też by było dać jakąś szafeczkę przy kuchence (będzie wolnostojąca czy płyta + piekarnik do zabudowy?).
    Wieczorem wrzucę jakieś wizualizacje.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  11. #9011
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.287

    Domyślnie

    Kejt, zwężone okna też mogą dobrze wyglądać:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna kuchnia.JPG
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	62,4 KB
ID:	252489 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna kuchnia2.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	65,5 KB
ID:	252490 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna kuchnia3.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	67,0 KB
ID:	252491
    Jaka ma być szerokość ściany pomiędzy oknami?

    Z barku na środku kuchni bym zrezygnowała - stół jest wygodniejszy.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  12. #9012
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał jo--anna Zobacz post
    Dodatkowo dodam, że obłędnie podoba mi się ten model szafek z Ikei. Chcę właśnie ciemnoszare szafki, zabudowane do samego sufitu. Blaty drewniane. Pomiędzy blatami a szafkami wiszącymi dałabym szybę w kolorze bardzo rozbielonej mięty, właściwie bieli o lekkim zabarwieniu miętowym. Do tego jaśniutkie ściany, białe listwy przypodłogowe i nie wiem jeszcze jakie płytki na podłodze.



    jo--anna - kapitalne te szare szafki! Trzymam kciuki, aby Twoja "przebudowa" kuchni udała się zgodnie z Twoją inspiracją

  13. #9013

    Domyślnie

    moniss, no właśnie nie znam dokładnych wymiarów. Rzeczywiście zwężone okna mogą być ok. Jak w takim układzie zaproponowałabyś ustawić magiczny trójkąt i inne szafki? Myślałam o wysokiej zabudowie do sufitu na jednej ścianie albo obu bocznych ścianach. Lodówka ma być niestety duża sbs ze względów praktycznych, chociaż nie przepadam za tymi grzmotami.

  14. #9014
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kejt_R Zobacz post
    Projekt jest indywidualny, jeszcze jest w trakcie rysowania, dlatego poruszam temat okien, można jeszcze coś zmienić. Nie chciałabym za bardzo na środku płyty, bo to wiąże się z podwieszaniem sufitu, a ja unikam tego jak ognia. Dołączę rysunek parteru - do kuchni są dwa wejścia, z holu i z salonu. Pewnie powinnam zrobić pojedyncze okna, rozwiązałby się problem z płytą/wyciągiem. Dokładnych wymiarów na tym rysunku nie mam, są podane tylko metraże. A okna w ogóle na razie nie są zaznaczone, zobaczyłam je dopiero wczoraj na proponowanej bryle domu, też dołączam rysunek.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wycinek parteru.JPG
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	39,0 KB
ID:	252483Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna kuchnia.JPG
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	33,9 KB
ID:	252484
    Wydedukowałam wymiary mniej więcej z proporcji, kuchnia ma 14 m2, na moje oko to właśnie będzie 5x2,8m, ewentualnie 4,7x3 m.
    Okna mogą być troszkę węższe ale nie muszą być tak wąskie jak jedno skrzydło, nie muszą być też idealnie pod górnymi ustawione ja bym dała o 1/3 węższe, jednoskrzydłowe i jeszcze rozsunęła o ile się da. Jakoś zupełnie mi się nie podoba układ okien, chyba za ciasno poustawiane na małej przestrzeni. Może jak zmienisz te okna kuchenne to jeszcze elewacja zyska. Niestety bez wymiarów ciężko podpowiedzieć bo nie wiemy ile jest tam miejsca.

    Wracając do kuchni to rozumiem że 1,8 to spiżarka. To że masz wejścia na obu końcach ściany i jeszcze do spiżarki na jej środku, sprawia że masz praktycznie tylko jedna ścianę na której można postawić szafki i po kawałeczku tych krótkich. żeby choć jedne wejście było oddalone od ściany te 65cm to można by swobodnie postawić na całej ścianie wysoką zabudowę. A czy kuchnia nie jest zbyt wąska na wyspę? Jakoś wizualizacja kłuci mi się z rzutem kuchni. No chyba że rezygnujesz ze spiżarki w tym miejscu, bo inaczej to wyspa tam nie wejdzie.

    Koniecznie poproś o rzut z wymiarami bo w tej chwili to zgadywanka. Z wymiarami cała koncepcja może się okazać pomyłką.
    Ostatnio edytowane przez Doriko ; 02-04-2014 o 14:04

  15. #9015

    Domyślnie

    Ok, poproszę o rzut z wymiarami i się odezwę. Na razie dzięki za dobre chęci
    Aha, jeszcze na rzucie pokażę,przyjęłam wyspę szer 90 cm i długości 150 cm.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut kuchni.JPG
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	23,9 KB
ID:	252503
    Ostatnio edytowane przez Kejt_R ; 02-04-2014 o 14:20

  16. #9016
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.287

    Domyślnie

    Kejt, ze zmniejszonymi oknami i stołem kuchennym zamiast wyspy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kejt_R - kuchnia1a.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	53,7 KB
ID:	252510Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kejt_R - kuchnia1b.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	50,2 KB
ID:	252511Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kejt_R - kuchnia1c.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	50,4 KB
ID:	252512 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kejt_R - kuchnia1d.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	49,3 KB
ID:	252513
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  17. #9017
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Moim zdaniem wyspy nie wciśniesz jeżeli jest max 3m szerokości 60cm blat 90cm wyspa 120cm przejście między wyspą a szafkami to jest 270 cm, pomiędzy ścianą a wyspą zostaje 30cm przy szerokości 290 zostaje 20cm ale żeby swobodnie otworzyć szafki potrzebne jest te 120cm inaczej będzie ciasno.

  18. #9018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Moim zdaniem wyspy nie wciśniesz jeżeli jest max 3m szerokości 60cm blat 90cm wyspa 120cm przejście między wyspą a szafkami to jest 270 cm, pomiędzy ścianą a wyspą zostaje 30cm przy szerokości 290 zostaje 20cm ale żeby swobodnie otworzyć szafki potrzebne jest te 120cm inaczej będzie ciasno.
    Doriko Rzeczywiście, wydawało mi się, że mam sporą kuchnię, ale jakaś nieustawna.
    moniss, dzięki za wizki, nie wydaje Ci się, że będzie mało szafek? Nie wiem co tu można jeszcze wymyślić... Płyta z brzegu to tak nie za bardzo, wolę w tym ciągu raczej. Planowałam w zasadzie dać na długiej ścianie same dolne szafki a po bokach po dwa słupki. Z jednej strony byłaby lodówka, a z drugiej piekarnik i ekspres w zabudowie.

  19. #9019
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Nie wiem jakie są twoje wymagania oraz marzenia dotyczące kuchni i czy dużo czasu spędzasz w kuchni. Skoro to projekt indywidualny to postarałabym się aby kuchnia spełniała moje wymagania i była spełnieniem marzeń, zresztą jak cały dom. Nie po to się robi projekt indywidualny by iść na ustępstwa.

  20. #9020

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Nie wiem jakie są twoje wymagania oraz marzenia dotyczące kuchni i czy dużo czasu spędzasz w kuchni. Skoro to projekt indywidualny to postarałabym się aby kuchnia spełniała moje wymagania i była spełnieniem marzeń, zresztą jak cały dom. Nie po to się robi projekt indywidualny by iść na ustępstwa.
    Doriko masz zupełną rację. My się staramy już czwarty miesiąc, dom jest skrojony na miarę. Ja się dopiero teraz zaczynam przyglądać pomieszczeniom pod kątem ustawności itd. Jest jeszcze czas, żeby coś zmienić. Z tego powodu poruszyłam temat tutaj, w kupie siła
    Z tymi ustępstwami to tak nie do końca, jeśli dom ma mieć określoną powierzchnię, każdy domownik ma jakieś preferencje, dochodzą ograniczenia WZ... Staramy się wycisnąć ile się da w zadanych warunkach. Na początku też tak podchodziłam bezkompromisowo i mi wyszło 350 m2 domu ))

Strona 451 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony