dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 512 z 613
Pokaż wyniki od 10.221 do 10.240 z 12250
  1. #10221
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    [QUOTE=pinokio_a;6667718]
    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    pinokio_a, nie sądzisz, że płyta kuchenna tak daleko od reszty kuchennych urządzeń będzie niewygodna?

    Właśnie się zastanawiam ale zgodnie z zasadami lodówka powinna być w miarę blisko zlewu, dalej blat roboczy (wyspa) i kuchenka. No i tak jest. Garnki, patelnie będą w szafce pod wyspą, otwierane od strony kuchenki. Obok płyty szuflady 40cm na przyprawy, chochelki itp
    Jeśli ten układ jest nie wygodny to jaki inny by mógł być? Większość ludzi w tym projekcie rezygnuje z bocznego okna w kuchni i tam ustawia kuchenkę ale wtedy z zewnątrz dom b. brzydko wygląda. Mi zależy i na oknie i na wyspie. Może jakiś inny pomysł na ustawienie urządzeń (kuchenki, lodówki)?
    z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi
    Chyba masz wprowadzone zmiany w projekcie:
    - brak spizarki a wejście do kuchni jest przesunięte tak jak na Twoim obrazku?
    Jakie są obecnie wymiary Twojej kuchni?

    Zazwyczaj przyjmuje się, że najlepiej aby lodówka była bliżej zlewu niż płyty kuchennej, lecz nie jest to tak istotne jak odległości pomiędzy tymi sprzętami. Maksymalne oddalenie lodówki od zlewozmywaka to 210 cm, zlewozmywaka od płyty grzejnej 210 cm, lodówki od płyty grzejnej 270 cm.
    Wyobraź sobie, że gotujesz makaron czy ziemniaki i biegniesz z pełnym garnkiem od zlewu do kuchenki , a póżniej znów do zlewu aby je odcedzić.

    I jeszcze rysunek ze strony urzadzamy.pl
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wyspa_w_kuchni_Wymiary_i_1_63732.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	21,7 KB
ID:	288984
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 13-11-2014 o 19:26
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  2. #10222

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    BEWA
    1)Wysoka zabudowa(lodówka, słupek z piekarnikiem, wąskie cargo, szafka w rogu nad blatem) na całą prawą ścianę, szafka pawlaczowa nad drzwiami do spiżarki i dobudowana ścianka od strony kominka. Zlew pod którymś oknem, płyta przy lewej ścianie, od strony salonu może być półwysep-barek albo niski murek.
    Załącznik 288916
    2)Słupek i lodówka po prawej od okna a płyta na półwyspie.
    Załącznik 288917
    3)Lodówka i słupek po lewej stronie(ale to niezbyt dobre miejsce ze względu na okna), za dobudowaną ścianką. Płyta może być tak jak masz teraz(czyli po prawej od okna) albo na przy ścianie spiżarki.
    Załącznik 288918
    Bardzo Ci dziękuję.
    Pierwsze zdjęcie odpada, obok kominka nie mogę dać lodówki-zresztą tam są wyłączniki.Położenia płyty raczej nie zmienię, gdyż tam mam już poprowadzony kabel do płyty i przygotowane odprowadzenie do okapu. Mogę trochę pomanewrować zlewozmywakiem ale tutaj niewiele nam to da. Z przedstawionych przez Ciebie wariantów najlepszy jest wariant 2, choć jak spojrzeć na położenie płyty to zmieści mi się tylko lodówka w rogu i to byłby koniec wysokiej zabudowy. Czyli na ścianie z oknem po prawej stronie byłby okap lodówka. Pytanie: jak wyglądałoby to wizualnie, czy nie byłoby "zbyt goło" ?
    A co sądzisz o takim rozwiązaniu jak na zaczerpniętym na forum zdjęciu? U mnie ta ściana ma 220cm . Da się zmieścić tutaj jakąś sensowną ściankę narożną? Pozostałaby tylko pozostaje kwestia wykończenia boku. Ale czy tak kuchnia nie byłaby zagracona???

    Niestety pozmieniałam sobie kuchnię , pewnych rzeczy nie przemyślałam, dziś zrobiłaby inaczej i muszę za to zapłacić. Zależy mi jednak na ładnej kuchni. Dlatego tutaj jestem......
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1788 pawko.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	289031  
    BEWA

  3. #10223
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    BEWA, tutaj przykładowa wizka Twojej kuchni.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BEWA_kuchnia wiz.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	42,5 KB
ID:	289084
    Oczywiście na ścianie 2,2m zmieści się wysoka zabudowa: lodówka, piekarnik.
    Narożnik może być miejscem na czajnik, ekspres do kawy czy krajalnicę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BEWA_kuchnia kąt.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	28,8 KB
ID:	289090
    Czy chcesz lekko przesłonić kuchnię np. barkiem, ścianką itp.?
    Czy okap ma być wbudowany w szafkę wiszącą, czy taki jak na wizualizacji?
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 14-11-2014 o 13:09
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  4. #10224

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    BEWA, tutaj przykładowa wizka Twojej kuchni.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BEWA_kuchnia wiz.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	42,5 KB
ID:	289084
    Oczywiście na ścianie 2,2m zmieści się wysoka zabudowa: lodówka, piekarnik.
    Narożnik może być miejscem na czajnik, ekspres do kawy czy krajalnicę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BEWA_kuchnia kąt.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	28,8 KB
ID:	289090
    Czy chcesz lekko przesłonić kuchnię np. barkiem, ścianką itp.?
    Czy okap ma być wbudowany w szafkę wiszącą, czy taki jak na wizualizacji?
    Moniss bardzo Ci dziękuję! Zamieniłaś miejscami zmywarkę z indukcją-indukcji nie mogę zmienić, gdyż mam już przygotowane tam płytki i miejsce pod wyciąg. Czyli okap byłby na wprost, czy możesz to zmienić? Jaki byłby ładniejszy 60cm czy 90cm, w szafce czy bez? Czy po lewej można byłoby umieścić szafki wiszące? Czy nie byłoby zbyt tłoczno, gdybym je dała?
    Myślałam o małym barku-stoliczku przy którym można byłoby uszykować śniadanie,

    Był u nas kiedyś znajomy, spojrzał na kuchnię i powiedział, że dałby na ścianę na wprost piękny okap 90cm i więcej nic, ewentualnie niewysoką szafkę z mikrofalą i piekarnikiem a po lewej lekkie wiszące szafki . Całość zakończona stoliczkiem-barkiem oddzielającym kuchnię od salonu. A lodówkę do spiżarki.
    Ale tak powiedział, ja sama nie wiem, czy tak byłoby ładnie i czy pomieściłabym się w szafkach.
    Czy mogłabyś mi pokazać jak to wyglądałoby i jakie jest Twoje zdanie?
    Będę wdzięczna.
    BEWA

  5. #10225

    Domyślnie

    [QUOTE=moniss;6669490]
    Cytat Napisał pinokio_a Zobacz post
    Chyba masz wprowadzone zmiany w projekcie:
    - brak spizarki a wejście do kuchni jest przesunięte tak jak na Twoim obrazku?
    Jakie są obecnie wymiary Twojej kuchni?

    Maksymalne oddalenie lodówki od zlewozmywaka to 210 cm, zlewozmywaka od płyty grzejnej 210 cm, lodówki od płyty grzejnej 270 cm.
    Wyobraź sobie, że gotujesz makaron czy ziemniaki i biegniesz z pełnym garnkiem od zlewu do kuchenki , a póżniej znów do zlewu aby je odcedzić.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wyspa_w_kuchni_Wymiary_i_1_63732.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	21,7 KB
ID:	288984
    Wielkie dzięki za odpowiedź.
    Tak, wprowadziłam dość duże zmiany w układzie ścianek działowych na parterze. Zrezygnowałam ze spiżarki i wiatrołapu, ale powiększyłam hol gdzie zmieści się duża szafa kosztem kotłowni.
    Wymiary kuchni to 3,75 na 3,5 metra.

  6. #10226

    Domyślnie przy Cyprysowej 14 lustro

    Jeszcze raz rzut parteru po zmianach wraz z kuchnią, o którą tutaj się rozchodzi
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC08959.JPG
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	49,2 KB
ID:	289227  

  7. #10227

    Domyślnie

    Cytat Napisał pinokio_a Zobacz post
    Jeszcze raz rzut parteru po zmianach wraz z kuchnią, o którą tutaj się rozchodzi
    Jeszcze raz rzut parteru.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter1.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	62,3 KB
ID:	289228  

  8. #10228
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    BEWA, na razie bez barku (wrzucę później), ale płyta i zlew są już zamienione.
    Szafki wiszące, jak na Twojej inspiracji.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BEWA_kuchnia2a.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	38,9 KB
ID:	289249Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BEWA_kuchnia2b.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	38,1 KB
ID:	289250Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BEWA_kuchnia2c.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	31,7 KB
ID:	289251

    Niestety nie miałam w programie odpowiedniego okapu, czyli takiego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okap przyścieny MPM-60-OV-12E.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	58,5 KB
ID:	289248 więc musisz to sama w wyobraźni zamienić
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  9. #10229

    Domyślnie

    pinokio_a, W moich propozycjach nie ma blatu pod drugim oknem co pozwoliłoby wstawić większą wyspę - długość 160-180cm, szerokość zależy od szerokości przejścia między kominem a wykuszem. Na oryginalnym rzucie to jakieś 250cm więc po zostawieniu z dwóch stron przejścia np.80-90cm wyspa może mieć 70-90cm szerokości.
    1)Układ najbardziej podobny do Twojego ale przy płycie jest więcej blatu - długość zabudowy przy kominie ok.180cm(np. blat 30cm, płyta 60 i blat 90cm). Lodówka w kącie między oknami ale od biedy mogłaby być przy wejściu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	33,0 KB
ID:	289252
    2)Przy kominie wnęka na słupek z piekarnikiem i cargo, podstawowe sprzęty są w jednym ciągu, połaczone blatami - zabudowa w kształcie "L".
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	33,5 KB
ID:	289253
    3)Przy kominie słupek z piekarnikiem i lodówka. Płyta między oknami - ogólnie raczej nie przepadam za takim umiejscowieniem płyty i okapu, przy takim krótkim kawałku ściany, ale może znajdziesz jakieś zalety takiego układu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	33,6 KB
ID:	289254
    4)Przy kominie stworzone wnęki na szafę od strony przedpokoju, słupek z piekarnikiem i cargo od strony wyspy oraz na lodowkę od strony blatu ze zlewem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	34,9 KB
ID:	289255

  10. #10230
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    BEWA, tutaj kuchnia przysłonięta barkiem o długosci ok. 150cm i głębokości ok. 35 cm.
    Pozwoliłam sobie na dodanie deczka forniru

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BEWA_kuchnia3.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	82,1 KB
ID:	289307Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BEWA_kuchnia3a.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	50,9 KB
ID:	289308Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BEWA_kuchnia3b.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	49,4 KB
ID:	289309Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BEWA_kuchnia3c.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	55,9 KB
ID:	289310



    pinokio_a, z układów zaproponowanych przez alicyja, mnie osobiście najbardziej podoba się opcja 4 (najbardziej) oraz 3.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 15-11-2014 o 18:09
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  11. #10231

    Domyślnie

    Alicyja. Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź i nowe pomysły Napracowałaś się trochę.
    No to mam teraz nad czymś myśleć Mi najbardziej chyba odpowiadałby pomysł nr 1.
    Mam tylko kilka praktycznych pytań, które od razu mi się nasunęły:
    -gdzie trzymać talerze, kubki, szklanki?
    - czy pod wyspą dać szafki otwierane od strony okna?
    - może lepiej krzesła dać od strony okna, wtedy szafki otwierałyby się w stronę płyty? i tam trzymać szklanki i kubki?
    Jeszcze jedno mnie interesuje. Jak będzie wyglądało oświetlenie nad wyspą w dość małej odległości od stołu? I tu i tu chciałabym mieć ładne wiszące lampy. Nad wyspą dwie i nad stołem jedną, ale to będzie źle wyglądać. na moim planie te lampy nad wyspą byłyby w świetle okna (obu okien) i z zewnątrz domu też ładnie by to wyglądało. W tym ciągu z wąskim blatem byłyby szafki na talerze szklanki, kubki kawę, herbatę itd
    Dodam jeszcze jaki styl kuchni bym chciała, bo może to też ważny. Na pewno odpadają meble na wysoki połysk, szczególnie białe, bez uchwytów. Taka nowoczesna kuchnia jest dla mnie mało domowa Choć wiem, że najbardziej popularna. typ wiejski też nie. Tak więc coś pośrodku, z dobrze dobranymi kolorami, roletami rzymskimi, obrazami, deskami na podłodze...
    może parę inspiracji:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kitchen.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	18,0 KB
ID:	289316   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k4Ikea.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	77,2 KB
ID:	289317   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia1.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	18,3 KB
ID:	289318   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k2.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	46,2 KB
ID:	289319  

  12. #10232

    Domyślnie

    parę inspiracji (coś mi się nie udało)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k2.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	46,2 KB
ID:	289321   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia1.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	18,3 KB
ID:	289322  

  13. #10233
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Jeśli mogę coś wtrącić...
    pinokio_a, sądzę, że nieco zafiksowałaś się przy opcji z płytą jak w Twoim układzie. Co prawda pierwsza propozycja alicyji jest lepsza (płyta bliżej zlewu - wydłużenie tej ścianki, bardzo duża wyspa), ale daj sobie trochę czasu na przemyślenia i wyobraź sobie, że poruszasz się po kuchni z opcji 2...3...4...
    Pamiętam moje zafiksowanie sprzed roku, gdzie pomimo różnych propozycji ustawienia kominka, wciąż upierałam się przy pierwszej wersji. Minęło jednak nieco czasu i wybrałam jedno z rozwiązań, które podsunęły mi dziewczyny z forum, a które wcześniej od razu odrzuciłam.

    Mam tylko kilka praktycznych pytań, które od razu mi się nasunęły:
    -gdzie trzymać talerze, kubki, szklanki?
    - czy pod wyspą dać szafki otwierane od strony okna?
    - może lepiej krzesła dać od strony okna, wtedy szafki otwierałyby się w stronę płyty?
    Kubki, szklanki, filiżanki....najlepiej trzymać tam, gdzie bedziemy z nich korzystać, czyli blisko czajnika, ekspresu do kawy, kawy, herbaty, cukru. CZajnik i ekspres do przygotowania napoju potrzebują wody, więc miejsce niedaleko zlewu byłoby wskazane.
    Oczywiście siedziska można ustawić z drugiej strony - od strony okna. No chyba że na ścianie z oknem powiesisz TV...


    Dlaczego uważam układ 4. za najlepszy?
    1. lodówka przy wejściu i naprzeciw blatu, na który można wykładać produkty (tutaj też można trzymać czajnik i ekspres do kawy, a w szafce powyżej kawę, herbatę, kubki...)
    2. pomiędzy zlewem a płytą jest sporo miejsca, gdzie można przygotować produkty przed obróbką cieplną (np. panierowanie kotletów)
    3. przenoszenie garków z makaronem czy ziemniakami do odcedzenia nad blatem - woda się nie wychlapie na podłogę, nikt (np. rozpędzone dziecko) wchodzący do kuchni nie zderzy się z nami (co może się zdarzyć przy ustawieniu 1.)
    4. dodatkowa szafa w przedpokoju ubraniowa, gospodarcza lub a'la spiżarka
    5. słupek z piekarnikiem i wysokim cargo obok - z biegiem czasu zbiera się dużo rzeczy w kuchni, więc dodatkowe szafki to dobry pomysł.
    Zamiast cargo może być wysoka szafka z półkami na świąteczna zastawę stołową (wazy, kieliszki itp.) - drzwiczki pełne lub przeszklone. Łatwiej jest też coś wyciagnąć stojąc niż kucając

    I tu i tu chciałabym mieć ładne wiszące lampy. Nad wyspą dwie i nad stołem jedną, ale to będzie źle wyglądać. na moim planie te lampy nad wyspą byłyby w świetle okna (obu okien) i z zewnątrz domu też ładnie by to wyglądało.
    Nie będzie to źle wyglądało. Jeśli dobierzesz odpowiednie lampy (i wcale nie muszą być takie same nad stołem i wyspą), może to wyglądać naprawdę świetnie.
    Czy masz podciąg pomiędzy kuchnią a jadalnią? Jeśli jest, to dodatkowo będzie oddzielał oba pomieszczenia i spokojnie z lampami można zaszaleć.

    No i nie zwracaj uwagi na to, że lampy ma być widac z zewnątrz. Wieczorem, gdy włączamy oświetlenie, zwykle i tak zasłania się rolety, aby nikt nie podglądał
    Nie zapomnij jeszcze o oświetleniu ciągu kuchennego
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  14. #10234

    Domyślnie

    [QUOTE=moniss;6671457]BEWA, tutaj kuchnia przysłonięta barkiem o długosci ok. 150cm i głębokości ok. 35 cm.
    Pozwoliłam sobie na dodanie deczka forniru

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BEWA_kuchnia3.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	82,1 KB
ID:	289307Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BEWA_kuchnia3a.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	50,9 KB
ID:	289308Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BEWA_kuchnia3b.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	49,4 KB
ID:	289309Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BEWA_kuchnia3c.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	55,9 KB
ID:	289310



    Super, bardzo dziękuję Ci, napracowałaś się, dziękuję!
    Widzę, że udało się zmieścić okap 90cm. Taki chyba lepiej się będzie prezentował. Dziękuję.
    Czy uważasz , że zlew lepiej dać po lewej stronie od okna? Myślałam, aby go dać pod oknem-teraz tak mam ale jeśli jakieś względy przemawiają aby go dać tam, gdzie Ty go umieściłaś to napisz.
    Czy taki barek wygląda lepiej czy tez zrobić to jako niski stół?
    Jak wygląda ta szafka za wysoką zabudową? Jest węższa. Czy możesz mi rzucić wizkę?

    Podoba mi się kuchnia piłkarzyka66 -poniżej. Tak sobie myślałam, aby bok kuchni wykończyć tak jak on. Chyba czytałaś w moich myślach. Czy lepiej będzie pociągnąć meble w tym miejscu do samej góry czy zrobić tak jak na Twojej wizce?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1210578_image-1e65db1816525a9f62e462167b3fd9499d5a1c63fb093a147b5973d9111ba17c-V.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	52,7 KB
ID:	289368  
    BEWA

  15. #10235
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Czy uważasz , że zlew lepiej dać po lewej stronie od okna? Myślałam, aby go dać pod oknem-teraz tak mam ale jeśli jakieś względy przemawiają aby go dać tam, gdzie Ty go umieściłaś to napisz.
    Czy taki barek wygląda lepiej czy tez zrobić to jako niski stół?
    Jak wygląda ta szafka za wysoką zabudową? Jest węższa. Czy możesz mi rzucić wizkę?
    BEWA, szafka z wysoką zabudową jest dokładnie taka sama jak w wersji z kuchnią w całości w bieli:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BEWA_kuchnia2c.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	31,7 KB
ID:	289369

    Zlew na lewo od okna ponieważ:
    - nie ma kłopotu z otwieraniem okna (nie koliduje z baterią)
    - blat roboczy pod oknem jest idealnie oświetlony do wszelkich prac kuchennych, a pracując można wyglądać na zewnątrz
    - mając zmywarkę, przy zlewie nie stoi się już "godzinami", więc nie ma sensu go dawać w najlepiej oświetlonym miejscu (a do tego z widokiem

    Stół masz w wykuszu, więc nie widzę sensu przystawiać go do mebli kuchennych (gdyby nie wykusz, to można by o tym pomyśleć).
    Druga sprawa, to przesłonięcie blatu kuchennego - wysoki barek jest tutaj nieoceniony!
    Za barkiem przy zlewie możesz postawić czajnik czy też ekspres do kawy i nie będzi etego widać z salonu. Górne szafki powyżej idealne będą na kubki, kawę i herbatę.

    Czy lepiej będzie pociągnąć meble w tym miejscu do samej góry czy zrobić tak jak na Twojej wizce?
    Ja bym zostawiła tak jak jest na wizualizacji. Razej i tak byś nie korzystała z tych szafek pod sufitem, zwłaszcza, że masz pod ręką łatwo dostępną strefę przechowywania wiktuałów oraz innych różności, czyli spiżarkę

    Jeszcze dwie wizualizacje, z mniejszą ilością forniru na barku i szafkach wiszących:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BEWA_kuchnia3d.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	77,1 KB
ID:	289370Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BEWA_kuchnia3e.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	54,4 KB
ID:	289371
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 16-11-2014 o 02:15
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  16. #10236
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaro09

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    152

    Domyślnie

    a nie lepiej słupek z piekarnikiem i lodówkę zamienić miejscami?
    Ja u siebie też mam podobne rozwiązanie i zamieniłem te dwa słupki miejscami.
    Pomyślałem, ze z lodówki częściej korzystam niż z piekarnika i po pierwsze jest ona bliżej całej kuchni, po drugie zaraz przy lodówce mam blat na którym mogę postawić coś po wyjęciu z lodówki.
    Tyle tylko, że u mnie nie ma ( w zasadzie nie będzie, bo dopiero tworzę swoją kuchnię ) mikrofali nad piekarnikiem (tylko na blacie = wolnostojąca).
    Ostatnio edytowane przez yaro09 ; 16-11-2014 o 10:00

  17. #10237

    Domyślnie

    Moniss, dałaś mi do myślenia Wielkie dzięki. Coraz bardziej przychylam się do opcji nr 4, wymyśloną przez Alicyję. Przekonała mnie większa, wygodniejsza wyspa (zmieszczą się przy niej 3 krzesła), dodatkowa szafa w holu) i ożliwość zainstalowania kaloryfera pod oknem (czyli obejdzie się bez podłogówki) ale...Jak już pisałam wcześniej jestem trochę uparta ale też uważnie słucham innych. Tak więc widzę kompromis w takim układzie ( zdj. nr 1 ) wydaje mi się idealnym.
    Dodam jeszcze, że nie jestem szczególną zwolenniczką słupków, to trochę nie mój styl. Wiem, że są modne i każdy koniecznie chce je mieć ale nie ja Poza tym płyta z okapem przy kominie ma jeszcze inną zaletę. Tylko tam jest wentylacja. Pytałam się kierownika budowy i powiedział, że to najlepsze miejsce na podłączenie wyciągu.
    Na zdj. nr 2 zrobiłam tak jak wymyśliła Alicyja. Może jeszcze ktoś poda za i przeciw obu rozwiązań?

    Jeszcze raz diękuję Alicyji i Moniss. Fajnie, że tu trafiłam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter3.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	289377   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter4.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	289378  

  18. #10238

    Domyślnie

    jeszcze raz wszystkie 3 wersje:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia3.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	57,6 KB
ID:	289380   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter4.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	289381   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter1.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	62,3 KB
ID:	289382  

  19. #10239
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    pinokio_a, tego słupka z piekarnikiem + wysoka szafka to się nie bój. One będa wyglądały jak...no jak szafa wnękowa
    Obudowane z obu stron, można je pociągnąć aż do sufitu i wtedy może to wyglądać jak np. ściana ze wbudowanym piekarnikiem.
    No i nie da się ukryć, że korzystanie z piekarnika umiejscowionego wyżej, jest wygodniejsze.

    Hybryda wersji 1 i 4 jest nienajlepsza ze względu na małą ilość miejsca przy płycie. No i nadal daleko do zlewu i trzeba przeciąć ciąg komunikacyjny, gdzie ktoś może na nas nagle wpaść (wciąż nie mogę pozbyć się tego obrazy z głowy).

    Kolejna Twoja opcja: jak wersja 4 ale ze zlewem bliżej płyty:
    - pomiędzy zlewem a płytą powinno być nieco więcej miejsca, gdyż tam najczęściej przygotowuje się posiłki.

    To teraz jeszcze dlaczego warto zastanowić się nad układem nr 3 od alicyji:
    + produkty z lodówki można kłaść na wyspie, tam też można robić kanapki
    + oczywiście 3 siedziska zmieszczą się przy wyspie
    + ciasto i ine potrawy do pieczenia można przygotowywać na wyspie, a gorące od razu odstawić na blat
    + inne rzeczy podobnie jak przy opisie wersji nr 4
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	33,6 KB
ID:	289384

    Dlaczego warto rozważyć układ nr 2 od alicyji:
    + pojemna i wygodna wyska zabudowa, której nie widać od strony jadalni
    + płyta i zlew w odpowiedniej odległości od siebie, połaczone blatem
    + w razie konieczności można będzie bardzo łatwo wyodrębnić wiatrołap
    + siedziska mogą zostać jak na obrazku, a naprzeciw na ścianie okiennej umieścić TV -będzie można popatrzeć w okno do ogrodu lub w "okno na świat"
    -/+ niektórzy narzekają na szafki narożne, ale jako miejsce do trzymania garnków jest całkiem niezłe
    - nie widzę dobrego miejsca na kącik z kawą i herbatą: na wyspie...mało estetyczne rozwiązanie. Może zlikwidować słupki i w ich miejsce dać szafki górne i dolne. Będzie trochę daleko do zlewu, ale za to nie będzie widoczne od stroy jadalni/salonu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	33,5 KB
ID:	289385

    Dlaczego warto pomyśleć o zastosowaniu układu nr 1 od alicyji:
    + dużo miejsca przy płycie kuchenej
    + łatwe podłączenie wyciągu kuchennego do komina (jeśli jest osobny kanał)
    + kącik kawowo-herbaciany przy zlewie
    + płyta bliżej zlewu niż w Twoim pierwotnym układzie
    - ale nadal przecinamy trakt komunikacyjny przenosząc coś pomiędzy zlewem a płytą
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	33,0 KB
ID:	289391
    Wyciąg kuchenny:
    Poza tym płyta z okapem przy kominie ma jeszcze inną zaletę. Tylko tam jest wentylacja. Pytałam się kierownika budowy i powiedział, że to najlepsze miejsce na podłączenie wyciągu.
    Jeśli masz już do tego gotowy komin (wyłacznie do okapu kuchennego, a nie wentylacyjny kuchni), to rzeczywiście byłoby tam odpowiednie miejsce.
    Ktoś na forum radził kiedyć, że zamiast przez 2 kondygnacje ciągnąć komin wentylacyjny dla wyciągu od okapu kuchenego, można po prostu przebić ścianę zewnętrzną.
    Inna możliwość, to zamiast okapu z wyciągiem można zamontować okap z pochłaniaczem.

    Ogrzewanie podłogowe:
    Nie wiem jak jest u Ciebie, czy macie przewidziane miejsce na ogrzewanie podłogowe wodne, czy może wszędzie grzejniki a w kuchni podłogówka (wodna lub elektrycza) to miało być zło konieczne...
    Moi znajomi zrobili ogrzewanie podłogowe w łazience, holu i kuchni. Zimą, zamiast przebywać w salonie siedzą...w kuchni, bo tam jest najcieplej
    Nauczeni doświadczeniem, gdy adaptowali poddasze to zrobili podłogówkę także w tamtym saloniku/bawialni.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 16-11-2014 o 11:29
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  20. #10240

    Domyślnie

    Cytat Napisał alicyja Zobacz post
    Wyglądałoby to jakoś tak:
    Z piekarnikiem pod płytą
    Załącznik 286104 Załącznik 286105

    Z piekarnikiem w słupku
    Załącznik 286106 Załącznik 286107 Załącznik 286108

    Dziewczyny doradźcie która opcja jest lepsza? i czy któraś by coś zmieniła ewentualnie jeszcze.....


    BEWA piękna wizualizacja zaproponowana przez Moniss z fornirem spodobała mi się bardzo....

    czy mogłabym prosic Was dziewczyny też o taką z fornirem... dla porównania...które zestawienie byłoby ładniejsze w mojej kuchni
    Ostatnio edytowane przez marta19866 ; 16-11-2014 o 11:49

Strona 512 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony