dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 610 z 613
Pokaż wyniki od 12.181 do 12.200 z 12250
  1. #12181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wiem, że inne warianty, ale robi ci się szlak komunikacyjny przez środek kuchni.
    okno z kuchni na podcień jest zupełnie niepotrzebne, bo niczego nie doświetla a i podcień będzie niewykorzystany?

    BTW. Kanapy stoją tyłem do kominka. Kiedy będzie się siedzieć przy kominku?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-03-2018 o 15:47

  2. #12182
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja bym odwróciła układ - zamurowała okno od podcienia i tam zrobiła blaty, na środku wyspa, tak, by pracując przy wyspie, był widok na ogród a nie na podcień.

    Pod oknem płytkie szafki i witryny (35-40 cm).
    Kuchnia odcięta, jak najbardziej szklanymi ściankami i suwanymi drzwiami.


  3. #12183

    Domyślnie

    Elfir, dzieki, ta wyspa co ja wrysowalas to wieksza jakas prawda?
    Podcien bedzie wykorzystywany jako kawalek tarasu, tak najbardziej zacieniona i chlodna czesc to bedzie. Wyjscie na niego jest tez z salonu/holu - na prawo od kominka.
    Elfir a masz moze jakis przyklad (zdjecie) takiej przeszklonej scianki?
    Czy te warianty 3 i 4 - z mozliwoscia obejscia wyspy/polwyspu i wejscia do kuchni z roznych stronto dobry i funkcjonalny uklad? Nie bedzie za malo blatu roboczego - wychodzi w sumie ok 2,2 blatu m pod sciana + na wyspie ok 1,5m.
    Co do salonu - kanapy beda po prawo, a stol w lewej czesci salonu. (czyli odwrotni niz na rzucie powyzej). Kanapy beda bokiem i przodem do kominka oczywiscie.
    Ania
    Ładną działkę na skraju Milanówka, 1500m - SPRZEDAM

  4. #12184
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wyspa ma 120 cm. I przejścia z boków 120 cm a u szczytów 100-100 cm

    A ścianki takie:




    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-03-2018 o 23:18

  5. #12185

    Domyślnie

    Elfir, powiedz jeszcze prosze czy te warianty 3 i 4 - z mozliwoscia obejscia wyspy/polwyspu i wejscia do kuchni z roznych stron to dobry i funkcjonalny uklad? Nie bedzie za malo blatu roboczego - wychodzi w sumie ok 2,2m blatu pod sciana + na wyspie ok 1,5m.

    Czy lepiej zrobić tylko jedno wejście do kuchni – bliżej kominka - i kawalek tej sciany oddzielającej kuchnie od jadalni wykorzystać na niskie szafki (powyżej blatu dac przeszklenie na jadalnie).
    Ja już po prostu mam metlik w glowie i nie wiem na co się zdecydować.

    Może macie jeszcze jakieś inne pomysły lub sugestie?
    Ładną działkę na skraju Milanówka, 1500m - SPRZEDAM

  6. #12186
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja osobiście nie przepadam na dzieleniem blatu roboczego.

  7. #12187
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wspolpraca
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Wracam jak bumerang, Przedstawiałam przedtem dwa pomysły na małą kuchnię ze spiżarką. Teraz mam do wyboru kolejny, proszę o opinie.

    Zmieniłam trochę szafki. Układ pozostawiłam ten, który mi doradziliście . Zrobię pytanie w dwóch wiadomościach ze względu na limit zdjęc.
    Wersja poprzednia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia1.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	36,3 KB
ID:	409310Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia4.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	409311Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia5.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	59,6 KB
ID:	409312Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia10.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	66,3 KB
ID:	409313Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia11.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	82,7 KB
ID:	409314

    W półwyspie mam szafkę narożną a koło okna mikrofala wyżej, piekarnik pod płytą
    Anna vel wspolpraca
    Dziennik Budowy Planeta 2

  8. #12188
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wspolpraca
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Czy wersja druga, która różni się tym, że zamiast szafki narożnej mam blat roboczy o szerokości 40 cm, z możliwością postawienia hokera. Nie będę musiała latać z dłuższą robotą do stołu w częsci jadalnej. Piekarnik i mikrofala w słupku.
    Dodam, że muszę upchnąć lodówkę side-by-side, bo taką chcę mieć i zależy mi na przysłonięciu zlewu i kuchenki od strony salonu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia1.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	57,2 KB
ID:	409321Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia3.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	52,3 KB
ID:	409322Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia4.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	409323Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia5.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	79,5 KB
ID:	409324Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia8.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	57,3 KB
ID:	409325

    Co możecie mi doradzić? Mam spiżarkę 3x1m, więc nie muszę na siłę zawalać się szafkami.
    Anna vel wspolpraca
    Dziennik Budowy Planeta 2

  9. #12189
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomek0

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-176
    Posty
    123

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Również i mnie dopadł problem z urządzeniem kuchni. Niestety albo i stety ( zależy od waszych pomysłów ) kuchnia jest połączona z salonem.
    Najbardziej martwi mnie brak blatu roboczego w momencie gdy będą dwa słupki - lodówka i piekarnik z mikrofalą. Czy można to jakoś sensownie rozmieścić? Oczywiście już rozważam przedłużenie mebli kuchennych na salon. Dodatkowo myślałem by oddzielić kuchnie od salonu jakimś barkiem z dodatkowym blatem roboczym ( wyższy i niższy blat ). Oczywiście kwestia wizualna to inny temat i nie zamierzam was angażować w tak indywidualne kwestie. Jedyne co mogę dodać to, że mieszkanie ma być minimalistyczne i nowoczesne ( męski klimat ).
    szerokość tej ścianki od wejścia to 237cm

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	61,7 KB
ID:	409463
    Ostatnio edytowane przez Tomek0 ; 18-03-2018 o 13:04

  10. #12190
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  11. #12191

    Domyślnie Moja kuchnia jaki tutaj pasuje okap?

    Dzięki forum, Waszym podpowiedziom(wielkie podziękowania za podpowiedzi dla Efir) powstała moja kuchnia. Na wprost na wolnej ścianie jest miejsce na okap. Płyta indukcyjna ma 60cm, jeśli będzie nad płytą to od ściany będzie zaledwie 5 cm. Dlatego pomyślałam o węższym okapie-przyścienny okrągły lub inny. Na początku myślałam o przyściennym okrągłym inox ale czytałam, że są niepraktyczne, ciężko je doczyścić. Czy macie jakąś propozycję? Czy pasowałby Waszym zdaniem biały przyścienny taki jak na załączonym zdjęciu-Okap FABER Lithos W Corian Lithos EG6 Biały 45, czy mógłby być biała ruranp. Faber elipse biały zamiast inoxu gdy płyta jest czarna? Kuchnia biały lakier.
    Ewentualnie jaki dać?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180405_025006.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	43,7 KB
ID:	410804   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	50,4 KB
ID:	410805   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Okap-przyscienny-50-cm-LITHOS-W-CORIAN-okapykuchenne-pl-1.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	5,3 KB
ID:	410806   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images (3).jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	4,2 KB
ID:	410808  
    Ostatnio edytowane przez BEWA ; 09-04-2018 o 00:11 Powód: .
    BEWA

  12. #12192
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wspolpraca
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Sobótka
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    55
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał wastag Zobacz post
    Nie dojade bo tam ma być grzejnik chyba 50cm kilka żeberek i krzesło przed nim.
    wizualizacje robiłem w darmowym netplus2012 tam są tylko takie meble, ale to chyba standard. Co w nich jest niewygodnego? Są lepsze?
    Piekarnik w słupku niby ok ale gdzie? Koło lodówki chyba niebardzo bo brak tam wentylacji i wszystko poleci na salon. Zlew niekoniecznie w narożniku tylko że parapet okna będzie na równi z blatem, pewnie połączony.
    Zrób sobie projekt w planerze IKEA, jest więcej szafek standardowych,
    Anna vel wspolpraca
    Dziennik Budowy Planeta 2

  13. #12193
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bewa - tej czarnej płyty nie widać, za to obok masz duża płaszczyznę białych szafek.

  14. #12194

    Domyślnie

    Witam,
    przeglądam od pewnego czasu wątek projekt kuchni i widzę, że można uzyskać tu wiele porad. Może jako doświadczeni Forumowicze doradzicie / pomożecie zdecydować co zrobić, by praktycznie rozbudować istniejącą kuchnię. Po jednej stronie mam ciąg szafek, ale już się w nich nie mieszczę, a po drugiej stronie stoi stół, który jest czasem używany, ale bardzo sporadycznie, najczęściej jest to miejsce, gdzie zostawia się zakupy, brudne naczynia, itp. ogólnie jest często zagracony, jak i przestrzeń pod nim. A wymyśliłam, żeby stworzyć tam szuflady. Głębokość ok. 55 cm, szerokość ok. 175 cm no i wysokość niżej niż blat po drugiej stronie, może coś ok. 85 cm. Oraz szafki wiszące, nie wiem czy zostawiać jakąś taką półeczkę na podręczne rzeczy? Co sądzicie o takiej zmianie? Czy warto? A jeśli tak, to co warto dodać / odjąć? Czy może macie jakieś inne pomysły? W załączniku przesyłam projekt istniejącej kuchni i ze zmianą.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia old - rzut z góry (Custom).jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	76,8 KB
ID:	412853   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia old - widok (Custom).jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	80,5 KB
ID:	412854   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia new - rzut z góry (Custom).jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	75,7 KB
ID:	412855   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia new - szafki (Custom).jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	412858   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia new - widok 2 (Custom).jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	80,3 KB
ID:	412859  


  15. #12195
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Z tą przeróbką kuchnia wygląda na nieco zagraconą. Najlepiej byłoby zrobić małą demolkę i przesunąć drzwi w kierunku lodówki, bo wydaje mi się (tak "na oko" bo brakuje wymiarów), że spokojnie zmieściłaby się zabudowa w kształcie U.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  16. #12196

    Domyślnie

    Im mniej tym więcej. Na początku może się wydawać (zwłaszcza w blokach) że trzeba mieć mnóstwo szafek by pomieścić wszystkie graty. Tak samo myślałam ja, zrobiłam szafki pod sam sufit. Stoją puste bo raz że nie mam tyle rzeczy a dwa, jestem za niska by tam sięgnąć
    reklama na forum jest płatna

  17. #12197

    Domyślnie

    Witam forumowiczów,

    Proszę was o pomoc w zaaranżowaniu układu funkcjonalnego kuchni.
    Myślałem nad następującymi:
    - najprostszym czyli układem L
    - może w literę U
    - a może taki, w którym zmieści się wyspa

    Jak w załączonym rzucie planuje usytuowanie stołu w pobliżu kuchni, oczywiście nie koniecznie w tym miejscu jak na rysunku.

    Każda pomoc mile widziana. Dziękuję.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180409_180430.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	84,9 KB
ID:	415149   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie parter.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	106,9 KB
ID:	415150  

  18. #12198
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Proponuję pośrodku wysoką zabudowę z lodówką, na plecach której będzie regał z miejscem na TV:



    A pod schodami miejsce na odkurzacz, mopa, wiadro, ścierki
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 18-06-2018 o 14:09

  19. #12199

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Proponuję pośrodku wysoką zabudowę z lodówką, na plecach której będzie regał z miejscem na TV:



    A pod schodami miejsce na odkurzacz, mopa, wiadro, ścierki

    Dziękuję Elfir, jednakże nie chciałbym zamykać kuchni wysoką zabudową, co wyodrębnia pomieszczenia i wizualnie pomniejsza przestrzeń. Z tego powodu preferuje niską zabudowę i chciałbym aby trzy strefy(kuchnia, stół - jadalnia i salon) tworzyły jedną otwartą całość.
    Co myślisz o takich wersjach: - która z nich jest najlepsza
    - wersja 1 - układ w literę U - na ścianie po całości wysoka zabudowa, przy oknie zlew a po lewej stronie blat z płytą

    - wersja 2 - układ z równoległą zabudową - na ścianie po całości wysoka zabudowa lub z blatem pośrodku po bokach z obu stron po słupku, po drugiej stronie blat

    - wersja 3 - układ w literę L z wyspą - pod oknem niska zabudowa ze zlewem, na ścianie wysoka, plus wyspa

    - wersja 4 - układ w literę L - wysunięty do przodu kominek, tak aby z meblami tworzył jedną płaszczyznę, wtedy pod oknem słupek z piekarnikiem plus blat ze zlewem, na ścianie na końcu słupek z lodówką od okna blat z płytą


    W jakim miejscu w każdej z wersji powinien znaleźć się stół - 180cm? aby był ogólnie dostępny, funkcjonalnie ustawiony ale nie przeszkadzał w salonie.
    Oczywiście, jestem otwarty na alternatywne rozwiązania.

    Planuje zrobić pod schodami rupieciarnie oraz małą spiżarnię ale myślę, że o tym później.
    Zapraszam więcej osób do włączenia się w dyskusję.

  20. #12200
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    W Twoich wersjach telewizor jest dość daleko od strefy odpoczynku. Albo olbrzymi ekran, albo siedzenie mus być bliżej. W Elfirowej wersji telewizor został przestawiony na dobrą odległość.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

Strona 610 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony