dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Odpuść kominek.
    Postaw ładną kozę - piecyk z podłączeniem do masy kumulacyjnej w postaci małej ścianki pośrodku domu. Szybciutko nagrzeje dom, odłoży ciepło w masie kumulacyjnej. Koszty mniejsze, duża funkcjonalność w przypadku takiej budowli jaką opisujesz.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.208

    Domyślnie

    Coś w tym rodzaju miałem na rozumie...
    Adam M.

  3. #23

    Domyślnie

    ....czy taką masą kumulacyjną może być sam komin ? (w moim przypadku stoi właśnie pośrodku domku) - a jeśli tak to z czego go najlepiej wybudować (do tej pory zakładałem cegłę pełną) i jakie wymiary powinien mieć w przypadku zastosowania np. takiej kozy:
    http://www.allegro.pl/item708215810_...tr_gratis.html

    Ile kanałów w takim kominie i jakich wymiarów powinny one być ?

    Pozdro

  4. #24

    Domyślnie

    Chyle wielkie uklony dla fachowcow i doradcow na tym forum bo bez Was nic czlowiek by sie nie nauczyl i dowiedzial...


    Z drugiej jednak strony jestem pod wrazeniem jak trudno Wam zrozumiec amatorow-majsterkowiczow jak my i odpowiedziec w prosty sposob bez udziwnien, komentowania itd.

    Pytanie bylo proste tak wiec odpowiedz powinna byc tez czytelna.

    Pozdrawiam!

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.208

    Domyślnie

    Pozwól posypać popiołem łysy łeb!
    Umknęło mi, że stale "nowi" stawiają stale "stare" pytania...

    Tylko, jak nie nauczą się najpierw szukać a potem pytać - to w efekcie po czterytysiacepićsettrzydziestymszóstym pytaniu o to samo człowiek staje się jakiś "inny"...

    My (starzy) mamy wady...
    Wy (młodzi) macie wady....
    Nobady's perfect !

    Trza z tym jakoś żyć!
    Adam M.

    Cuś jeszcze...
    Jest tak, że łatwo zadać pytanie... takie... prościutkie.
    Trudniej znaleźć ponownie prościutką odpowiedź.

    Było to też już tu dyskutowane bogato.
    Jest taka ciekawa właściwość każdej dziedziny wiedzy - że ma swój własny , specyficzny język pojęć.
    JAK prościutko wypowiedzieć istotę zagadnienia bez użycia tych (często tajemniczych dla "nowych") pojęć?

  6. #26

    Domyślnie

    witam
    coś mi się przypomniało http://forum.muratordom.pl/co-zrobic-w-d06,t64747.htm


    Adam_mk i Forest-Natura mieli duży udział w tym, że mam jak mam pozdrawiam Panów

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beaty
    witam
    coś mi się przypomniało http://forum.muratordom.pl/co-zrobic-w-d06,t64747.htm


    Adam_mk i Forest-Natura mieli duży udział w tym, że mam jak mam pozdrawiam Panów
    No spoko wątek



    Adamie skąd wiesz, że jestem łysy hehe
    Nigdy nie zaprzeczałem, że jestem amatorem.....jestem!....chyba każdy kiedyś był....
    Często szukam na forum....ale na koniec i tak zostaje z dylematem co do mojej amatorki było by najlepszym rozwiązaniem ... i najczęściej z bólem głowy po 12-13h przed kompem.

    Dlatego szukam pomocy i doświadczonych ludzi, takich jak wy.....zdaję sobie sprawę, że się narażam swoją niewiedzą i nieraz "lamersko" postawionymi pytaniami....ale od czasu do czasu, ktoś coś poradzi

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.208

    Domyślnie

    to JA jestem łysy!!!
    Do tego okularnik z ponurą gębą....
    I brodę mam..

    Na zlocie widzieli...

    Adam M.

    Pytaj.
    Kto pyta - nie błądzi.
    Podobno. Tak gadają...

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    [...]
    Pytaj.
    Kto pyta - nie błądzi.
    Podobno. Tak gadają...
    No więc jeszcze raz Jakie wymiary powinien mieć taki komin pod kozę ? i ilu kanałowy ?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał markill
    No to jakie radzisz to rozwiązanie optymalne ?

    Zakładając teoretycznie, że opuszczałbym domek na dłużej 2-3 razy w okresie zimowym......czy poświęcenie tych 2-3 "dniówek" to wiele ?
    Pamiętaj że zamarznie woda... Wszędzie! Rury, syfony (kibelek, umywalka). Znajomy ma letniak w którym pomieszkuje w zimie. W pomieszczeniach z wodą (kuchnia, łazienka) zostawia włączoną elektryczną podłogówkę ustawioną na minimum. Więc albo jak już inni pisali przed każdą przerwą w zimie przygotowujesz domek do zimowli albo zapewniasz mu jakieś grzanie.
    PS.
    Jednej zimy była poważniejsza awaria prądu (jak go nie było). Znajomy miał przymusowy remont łazienek.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.208

    Domyślnie

    Niech diabli wezmą i kozę i koźlęta!
    Problem nie tu leży.
    Tworzysz nowe. Takiego jeszcze nie było.
    Jedyne co się da - to zastosować znane, choć dość wiekowe, mechanizmy!
    Komin powinien mieć dwa kanały, które się łączą i na dole i u góry.
    Jeden - prosty jak od linijki.
    Drugi - meander w tym klocu ceglanym.
    Przełączasz je szybrem.

    Kanał kominowy wynika ze sposobu układania cegły i im bardziej kwadrat - tym lepiej.
    Wielkości przekroju podaje producent tego piecyka. Są typowe, jak typowa jest jego moc.
    Poszukaj wątków o kominach i kłopotach z nimi. Poczytaj.
    Także o czyszczeniu, poprawnym paleniu, pożarze komina...
    Potem zastosuj rozum!
    No, chyba, ze masz tam jakiego lokalnego fachurę - zduna.
    On by wiedział co i jak.

    Grzejesz paląc optymalnie. Na maxa. Wtedy w spalinach nie ma sadzy i smoły i nie ma się co w zimnych (z początku) kanałach osadzać.
    Grzejesz ceramikę, która już "widziała" ponad 1000stC i wcale się tego nie boi.
    Grzejesz spalinami o temperaturze około 300-400stC.
    Nie ma siły! To się musi rozgrzać!

    To w jakim gabarycie zmieścisz wszystko co potrzebne?
    Oszacuj i pogadaj z murarzami.
    Pomyśl i zadecyduj.
    Lub nie...
    Adam M.

  12. #32
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    adam_mk
    Myślałem ,że już wszystko było powiedziane...............?

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.208

    Domyślnie

    tak!
    Bo tu już wszystko było z kilka razy...
    Teraz mamy sezon powtórek.
    Właśnie mnie ob. , no, napomnieli...
    To staram się pomagać....
    Adam M.

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Ja mam Tarnawę 14kW i się sprawdza. Moc kominka przydaje się, żeby szybko nagrzać po dłuższej nieobecności. Chyba bym nie polecał mniejszych i to nie ze względu na moc, ale ze względu na wielkość komory spalania. Poczytaj mój dziennik, tam znajdziesz wiele odpowiedzi na Twoje wątpliwości, bo wybudowałem podobny domek jak Twój.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony